37» Laatste Berichten. TELEGRAMMEN. Burgerlijke Stand. Scheepvaart Handelsberichten. Amsterdamsche Effectenbeurs f 8y4 Sf/x. - 78Vx« 667s Spoorwegen, Prolongatie Rents 1 47s fl*7t« ny» 157s Hf/a 3578 1877a 37a 37j verband staat met den politieken partijstrijd. Ook de beschuldigingen tegen in Turkije woonachtige Grieken hebben slechts ten doel de aandacht van de ware schuldige af te leiden. Onder de Golatabrug werd door de politie op twee plaatsen dynamiet gevonden. Een officier werd gearresteerd, terwijl hij een brandende toorts in een houtpakhuis wierp. Verscheidene buiten- landsche dagbladcorrespondenten verklaren zich overtuigd, dat de brand lang van te voren was voorbereid en volgens een systematisch plan ge sticht werd. De catastrofe is te verschrikkelijker, daar ten minste de helft der afgebrande huizen niet ver zekerd zijn. Het verzekerde bedrag schijnt niet meer dan 44 millioen francs te bedragen. In de eerste plaats wordt de verzekerings-maatschappij «Assurances Ottomanus" getroffen, haar aandeelen vielen van 115 op 95, hoewel zij voor een aan zienlijk bedrag bij Europeesche banken terug ver zekerd is. De «Assurances Ottomanes" zou, vol gens een verklaring der directie, voor niet meer dan drie millioen francs bij den brand betrokken zijn. Het overige bedrag zou neer komen op groote internationale banken, die gemakkelijk hunne verplichtingen kunnen nakomen. Onder voorzitterschap van den president der Kamer, heeft zich een ondersteuningsfcomité ge vormd. De sultan schonk 2500 en de Ottomaan- sche bank 2000 Turksche ponden. De wonden van den minister van Oorlog Chef- ket paja zijn van meer beteekenis dan men aan- kelijk dacht. Een brandende balk van een meter lengte viel hem op het achterhoofd en veroor zaakte een groote brandwond in den nek. Stukken hout die hem op het gelaat vielen veroorzaakten eveneens brandwonden. Hoewel nog een groot aantal personen, voor het meerendeel kinderen en grijsaards, vermist worden, ontbeert het eerste bericht, als zouden veertig personen in de vlammen zijn omgekomen allen grond. Eerst als men zal kunnen beginnen met het wegruimen der puinen, zou blijken, hoe- velen in het vuur den dood vonden. Cholera. De cholera te Sal'onica behoort nog nief. tot het verfedenje. Een Mtegram meldt daaromtrent nog heit vol gend©: Er zijin hier adht gevallen van 'cholera voor gekomen onder de troepen van Dakovatwee der gevallen waren doodelijk. O,ok een aantal' soldaten in Ipek is door de ziekte aangetast, Een vreeselijk familiedrama, welks oorzaak gezocht moet worden in de ijverzucht der vrouw, heeft zich Maandagavond te Steglitz, bij Berlijn, afgespeeld. De 25-jarige vrouw van den monteur Stute verdronk haar twee zoontjes van twee en drie jaar in een badkuip en pleegde daarna zelfmoord, door zelf ook in de kuip te gaan liggen. De schrikkelijke daad werd pas ontdekt, bij de thuiskomst van den man, die bij den aanblik der lijken in onmacht viel. Het echt paar had 's morgens een kleine twist gevoerd, daar de vrouw haar man verweet, dat hij het met andere vrouwen hield. Stute wierp deze beschuldiging van zich af, en het gelukte hem ook, zijn vrouw schijnbaar tot kalmte te brengen. Toen hij vervolgens naar zijn werk ging, volbracht zijn vrouw de vreeselijke daad. De hitte in het buitenland. Daar het waterverbruik in Parijs wegens de ontzettende hitte steeds grooter wordt, is de gewone drink watervoorziening thans onvoldoende. Er wordt fichter in de algemeene behoefte voorzien door bij het bronwater een hoeveelheid gefiltreerd rivierwater te voegen. Daar dit mengsel evenwel gevaar oplevert voor de openbare gezondheid, Worden de inwoners van Parijs vanwege het gemeentebestuur aangespoord om al hun drink- Water te koken. De regen, waarnaar zoo lang verlangd is, is eindelijke Maandagnacht gevallen. Ook Dinsdags- °chtends vroeg bracht een buitje eenige opfris- Sching, maar 's middags en 's avonds was de hitte Verschrikkelijker dan één van de voorgaande biddagen of avonden en ook Woensdagmiddag en den volgenden nacht was de hitte ondragelijk. Steeds erger worden de jobstijdingen over gevolgen van de hitte in geheel Duitschland. Het «Berliner Tageblatt" wijdde er gisteravond een hoofdartikel aan, de «Vossisclie Zeitung vat berichten als volgt samenOnmetelijk is, bij 6e talrijke verliezen aan menschenlevens, de stof felijke schade, die de aanhoudende hitte van de taatste dagen en de zware onweren, die echter geen of slechts voorbijgaande afkoeling brachten, Vero°rzaakt hebben. Het scheepsverkeer lijdt ®rnstig door het uitdrogen van de zijstroomen en en lagen stand van kanalen en rivieren. De vrachtvaart op de Elbe is volkomen gestaakt, ctzelfde geldt voor de Oder. In enkele streken eerscht in die mate watergebrek dat de stede- flke autoriteiten, zooals te Halle a/d. Saaie, Leip- Zl8 en Essust zich genoodzaakt hebben gezien, de V^terleiding tijdelijk af te sluiten. De landbouwers agen over het te snel rijpen van de gewassen, e vruchten zijn op vele plaatsen reeds uitge loogd. Ook de wijnbouw in Zuid-Duitschland, le reeds in het voorjaar zwaar heeft geleden van onweer, wordt door de hitte van de laatste 00P op een goeden oogst beroofd. Een ander gevolg van de hitte is de gemakkelijke brand- aarheid van korenvelden, heide en moerassen. e branden, die door vonken van locomotieven I zelfontbranding zijn ontstaan, zijn niet te tellen. een h Bliksem en zonnesteek hebben buitengewoon veej slechtoffers gemaakt. Men vreest voor den oogst van den Moezelwijn. Boven Berlijn is een onweer losgebarsten, dat met zware stortregens en een orkaanachtigen storm gepaard ging. Op veel plaatsen in de stad sloeg de bliksem neer in de straten. Gelukkig werkten overal de palen van de electrische trams als bliksemafleiders. Persoonlijk ongelukken kwa men niet voor. De wind en het water richtten hier en daar ernstige verwoestingen aan, laagge legen gedeelten van de stad werden overstroomd en vele kelders liepen vol. Het telefoonverkeer met het heele Westen was urenlang verstoord. Vreeselijk drama. Men meldt ons uit Wormerveer. Het vorige jaar heeft de heer J. B. Wz. een kind verloren aan een keelongesteldheid. Sedert dien tijd was mej. B. steeds van oordeel, dat het overlijden van dit kind te wijten was aan den arts en droeg zij hem een doodelijk haat toe. Gister-morgen nu kwam het 8-jarig dochtertje van den heer Van Asperen uit school en begaf zich naar de woning van den heer B., om een bestelling voor boekbanden te doen. Het betrof een verrassing voor een bloedverwant. Juffrouw B. lokte toen het meisje binnen en sloot de bui tendeur achter haar. Zij bracht het naar de Slaap kamer en liet haar daar hét portret van het overleden kind zien, vragende «Ken je die nog?' Toen werd zij plotseling opgewonden, greep een vlijmscherp boekbindersmes en sneed daarmede het kind over hoofd en armen. Onderwijl richtte zij ook het mes tegen zich zelf en hakte letterlijk als een waanzinnige in het rond. Dan kreeg het kind een snee, dan weer stak zij zich zelve in gelaat, keel, armen en beenen. Een buurvrouw bemerkte het eerst wat er aan de hand was Deze kon echter niet binnenkomen en riep om hulp. Gelukkig passeerde de agent van politie Van Tricht, die door een opkamerraampje naar binnen klom en het kind ontzette. Vóór hij ech ter het mes machtig kon worden, had de vrouw zich nog eenige steken in den mond en de keel toegebracht. Het medelijden met mej. B. en haar gezin is groot, doch veel deelneming ondervindt ook dr. Van Asperen, die te Wormerveer zeer gezien is. De wonden van zijn dochtertje zijn gelukkig niet ernstighet zijn meest vleeschwonden Mej. B. kwam te ongeveer 3 uur in den namiddag bij kennis. Haar toestand is ernstigtoch hoopt men haar in het leven te kunnen behouden. De agent van politie Van Tricht wordt om zijn spoedig ingrijpen en handig optreden zeer ge roemd. Een belangrijke juweelendiefstal. In het hartje van Parijs, op de Boulevard Saint Denis, had ten nadeele van den juwelier Vuilleret een brutale juweeldiefstal plaats. Zaterdagavond begaf de heer Vuilleret zich, zooals gewoonlijk, naar buiten, om den Zondag door te brengen. Hij verzuimde nimmer, vóór zijn vertrek, den aan wezigen bedienden de grootst mogelijke oplettend heid op het hart te drukken bij het sluiten dei- deuren en der brandkasten. Maandagmorgen bemerkte madame Hidoux, sedert ettelijke jaren in dienst van voornoemden juwelier, bij haar aankomst op het magazijn, dat de brandkast was geopend. Hevig geschrikt wilde zij naar buiten snellen om de politie te waar schuwen, toen juist de heer Vuilleret zelf aan kwam. Uit een vluchtig onderzoek bleek, dat verdwenen wareneen portefeuille met zeer kostbare edelsteenen en een étui met paarlen van zeer groote waarde. De politie-commissaris der wijk, de heer Lefort, werd verwittigd en begon onmiddellijk met zijn onderzoek. Met den heer Vuilleret maakte hij een inventaris op, waaruit bleek, dat het gestolene een waarde vertegenwoordigde van meer dan honderdduizend francs. Alle bedienden van den juwelier werden ach tereenvolgens door den magistraat in verhoor genomen. Zij wisten allen, zonder uitzondering, uitvoerige inlichtingen te geven omtrent de wijze, waarop zij den Zondag doorgebracht hadden en verklaarden Zaterdagavond met de grootste zorg alle deuren van het magazijn te hebben gesloten. Twee miliciens verdronken. Men seint ons uit Roermond Te Neer zijn, bij het overtrekken van de Maas, de miliciens Hien, uit;Klinge, en Van Rooy, uit Utrecht, verdronken. Het Kon. Echtpaar te Brussel. BRUSSEL, 28 Juli. Hedenmorgen maakten H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik vergezeld van den Koning en de Koningin dei- Belgen wederom een rijtoer door de feestelijk versierde stad. H. M. de Koningin zat als ge woonlijk naast Koning Albert terwijl Koningin Elisabeth naast Z. K. H. den Prins had plaats genomen. De wegen waren reeds vroeg door de politie vrijgehouden en aan beide zijden van de straten had het publiek zich in dichter rijen op gesteld, dat de Koninklijke Gasten hartelijk toe wuifde. Door H. M, Koningin Wilhelmina werd in het Hollandsche Gezantschapsgebouw aan de Belgische Souvereiniteit een dejeuner aangeboden. Aan dit dejeuner hadden verschillende autoriteiten plaats genomen. Na afloop van het dejeuner werd naar het Luxembourg Station gereden van waar om 3 uur de terugreis naar het Loo werd ondernomen. Aan het station waren aanwezig de burgemeester van Brussel en verder dezelfde autoriteiten die de Ilooge Gasten Woensdag-middag ontvangen hadden. Nadat een hartelijk afscheid door H. M. de Koningin en Prins Hendrik genomen was, zette de extra-trein zich in beweging naar Holland. Aan de verschillende stations waar de Kon. Trein passeerde, werd het Kon. Echtpaar luide toege juicht. De Marokkaansche kwestie. In de Fransche bladen vinden wij heden nog het volgend belangrijk nieuws met betrekking tot de Marokkaansche kwestie De Fransche minister-president Caillaux heeft Woensdagavond in het Dep. van Buitenlandsche Zaken een langdurig onderhoud gehad met mi nister de Selves. De Koning van Engeland, die de courses te Goodwood zou bijwonen, heeft zijn aangekondigd bezoek laten opzeggen. Gister is er den ganschen dag een ongewone levendigheid waar te nemen geweest in de wisseling van stukken tusschen het Foreign Office en Buckingham palace. Mac. Kenna, lord Kitchner en Cambon hebben gister langdurige bezoeken aan het Foreign Office gebracht. De «Daily Expres" meldt, dat te Harwich 1000 matrozen, behoorende tot de torpedovloot, die met 4 dagen verlof gisteren zouden vertrekken, aan zegging kregen, aan boord te blijven. Geen enkel matroos kreeg verlof Harwich te verlaten. PARIJS, 28 Juli. Volgens de «Matin" heeft minister Kiderlen-Wachter de eischen betreffende den Congo wel gewijzigd, maar niettemin is het aan Frankrijk gedane voorstel te onereus om te kunnen worden aangenomen. Beide partijen zoeken echter nog naar een grondslag voor over eenstemming. PARIJS, 28 Juli. In een telegram uit Berlijn aan de «Figaro" wordt gezegd, dat de keizer de overtuiging heeft uitgesproken, dat de kwestie tusschen Frankrijk en Duitschland op vriendschap pelijke wijze zou kunnen worden geregeld. Het «Journal" zegt, dat hoewel de buitenland sche toestand op het oogenblik niet verontrus tend is, de regeering toch de voorzorgsmaatrege len nam, gebruikelijk in tijden van daling van den internationalen barometer. De cavallerie wordt gereed gehouden om op het eerste sein uit te trekken, de forten in het oosten zijn in het geheim door nachtelijke treinen van proviand voorzien, de grenstroepen, die naar Champagne waren gezonden keeren naar hun garnizoen terug drie militaire treinen verlieten de Gare de l'Est in den nacht van Woensdag op Donderdag. Geboren: 27 Juli. Adrianus Martinus, z. v. A. P. v. d. Linden en D. van der Ende, Parallel straat. Ondertrouwd: 28 Juli. C. Baron,20j., en C. A. L. van der Stap, 18 j. - A. A. Boer, 38 j., en M. C. Sonneveld, 32 j. P. v. d- Kruyt, 24 j., en A. v. d. Sloot, 23 j. P. v. d. Velden, 23 j., en A. Meijer, 23 j. B. C. J. Verboom, 28 j., en M. E. Kersten, 36 j. D.Timmermans, 68 j., en A. van Zomeren, 61 j. M. Krommen hoek, 25 j., en M. H. Voogd, 24 j. 28 Juli. z. s. «Democraat", kapt. de Jonge, ledig van Rotterdam, om flesschen te laden voor Londen. New-Castle, 28 Juli. Aangekomen s.s. «Holm- side van Schiedam. BEURS VAN SCHIEDAM, 28 Juli 1911. Officieel© noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Moutwgni 25 Juli. 26 Juli. f 81/4 27 Juli. f 81/4 28 Juli. f8 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering Bond van Distillateurs i R. A. J. WITTKAMPF, 27 Juli. 9% 15— 1.40. 28 Juli. 9 Va' 13 V, 15— 1.40. M 0 u t w ij n Je never: Amsterdamsche proef.: Spoeling: Stemming op hedenkalm PARIJS, 27 Juli. Spiritus vastper hectoliterper Juli fr.ji6.50 betaald, per Aug. fr. 56.75 dito, per Sept. r. 56 dito, per 4 laatste md, fr. 50.50 a 51, per 3 md. van Oct. fr. 48.37 a 49, per 4 eerste md. fr. 49.75 a 50. NEW-YORK. Mais: Western in loco. 26 Juli f 681/2 25 Juli f 681/2. CHICAGO, Mai s Juli Sept. 27 Juli. 62 633/g 26 Juli. 6H/4 62Vg Rogge vast. Loco 27 Juli. 81— 26 Juli. 80— VEEMARKT TE LONDEN, 27 Juli. Ter veemarkt zijn aangevoerdrunderen 30 Schapen en Lammeren 700, Kalveren 10. Prij zen per steen Runderen a Schapen en Lammeren 3/- 4 5/-, Kalveren a Dec. Mei Oli/s 631/a 607/g 631/s van Vrjjdag 28 Juli. Staatsleeningen. NEDERL. Ned. W. S. Obl.3 dito Obl3 dito dito Cert, 3 dito dito Cert2 HONGAR. Obl. Goudl. '81/93 4 L. 1892—1910 O. .4 OOSTENR. Oblig. in Papier dito in Zilver5 Bel. vr. Kron. 14 PORTUGAL. O. Tabaksmonop 4 Obl. le serie3 RUSL. Obl. 1906 5 O. Iwang. Dombr. .4 Ij Obligatiën 1905 4j Obl. Nicolai 67/69 20. .4 Obl. Nicolai 67/69 100. .4 Zuidw. Z. R. 125 4 dito 8/90 G. R. 625 hij Hope 4 JAPAN. Binn. Schatk. Obl. 5 MEXICO. Aflosb. O. 1, 2, 3, 4 s. 5 COLUMBIA. Gee. B. Sch. Obl. 3 DOMINIC. Ree. v. O. .5 V. K. Heden, 95*7x6 - 84i3/16 701/2 701/s 9378 9l7i6 967s 965/8 92»/, 9oi/3 661/8 1011/8 977a 991/4 931/4 931/4 87%6 89i/, 967a 471/2 485/g 10213/1S! Bank- en Cred.-Instellingen. A. NED. en KOL. Amst. Bk. A. 200 - Lab. Oyens Co. s. A. 997/a Nederl. Bank. A2137/8 Hypotheek-Banken. NED.enKOL. E. Ned. H.Briefb. 4 Ned. H.-B. Veend. .4 N. W. Pac. A. dito Bew. v. deelg. .f 96 99 1693/4 62.10 Industr. Ondernemingen. NED. en KOL. N. Gist-& Sp.f.A. West. Suikerr. A. BUITENL. Am. Car&F.C.v.A. Am. Hide Leather. Anglo Am. Tel. Co. New. Orl. Rw. Co. C. v. g. A. Cerf. v. Pref. A. S. Iron Steel, gew. A. idem pr. A United Cigar U. S. Steel C. C. g. A. dito C, v. Pr. dita 295 1397/g 551/2 33 70 27x6 77l6 551/4 78*7x6 11817x6 56'/g Koloniale Crediet-Instellingen en Cultuur-Ondernemingen. C. M. d. Vorst. A. Koloniale Bank A. Nederl. Handelm. resc. A. N.-I. Handelsb. A. 1627. 1373/4 1837x4 9391/s Mijnbouw-Maatschappijen. NED.enKOL. Ketahoen,gew.A. dit» pref. Aand. Paleleh gew. Aand. 5 idem pref. A Redj. Lebong A. BUITENL. Gr. Cobar Rec. v. A. Pittsb. Coal A 107 154 133 685 747x6 217x6 Petroleum-Ondernemingen. NED. en KOL. K.M.t.E.P.br.A. Moeara Enim A. Perlak-Petr. M. A. Sum. Pal. P.-M. A. f Z. Perlak P. pref. A. 4361/a 2041/2 IO61/2 1613/4 1103/4 438 2061/, 162 Rubber-Maatschappjj en. Aand. Amsterd. Rubber Amsterd.-Java Deli-Batavia Nederl. s Rotterd. Tapan. Serbadjadi BUITENL. Intercont. A. 2241/2 893/4 9U/2 717s 1403/4 129 2334 Scheepvaart-Maatschapp. NEDERL. en KOLON. Ned. Am. S.-M. A. s Rotterd. Lloyd. A. BUITENL. Int. Merc. Mar. A dito Pref. dito Tabaks-Ondernemingen. 1671/4 131 /«/xe X6 NED. en KOL. Amst. Deli-C. A. Amst. Langk. C°. A. dit» pref. Aand. 5 Amst. Serd. T.-C. A. Bindjey T. M. A. i Deli Cult.-Maatsch. A. Krapoh. Tab. Maatsch. A. 5 Langk. T. M. Ad. A. Medan Tabak-Maatsch. A. N. Asah. Tabak Maatsch. A, -otterd. Deli-Maatsch. A. BUITENL, Un. Lk. PIC.v.g. A. Ir Diversen, BUITENL. Maxw. Land Grant Cert. van Aand. Cert. v. Inc. bds, 3 Pet. Corp. C. v. A. s dito C. v. Po A. i j Transv. L. Ex C. v.A. 4 dito Cert, Pjr, Atli, NEDERL. Hall. IJ.-Sp.-M. A. Maatsch. tot. E. v. S. A. N. B. Boxtel. W. A. dito 2e hypoth. O. .5 ENGEL. Underground 4 POLEN. Warschau-Weenen A. AMERIKA. A. Top.C.v.gew. A. Denv. Rio-Gr. Cert. v. A. Erie gewone A. Kans. Cit. S. Rw. Cy. g. A. dito dito Prefer, Aand. Miss. K. Tex. Cert. v. A. Nat. R. of Mexico 2e pr. A. N.-York Ontario A, Rock Island Co. C. v. g. A. South. Pac. Cy. gew. Aand. South. Railw. Co. Afg. g. A. Un. Pac. Rr. Cert. v. g. A. Wabash Spoorwmij. gew. A. Wab. Pittsb. Term. O. CANADA. Grand Trunk Rw. Cy. Cert. v. gew. Aand. 715 3541/2 420 46 1121A' 97 IO31/4 65 2361/2 6*7x6 •4:91 ï/fl 47534 10 101/4 IOI/4 15 683/4 486 81 921/4 993/4 2121/a 1117s 287x6 2878 357x6 343/4 35 677x6 353/4 351/2 307x6 45i/8 317s 317s 1217x6 1207a 311/a 1871/2 15l7i6 2*7x6 301/4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 3