no. 195. SCHIEDAM. U NATRON WATTEN 11 t. J mmSO-BAMK, tgatöSg&i Abonneert U 11 Heine Admit Faillissement-! M. FBEDRIKS, Adverteert gjaalPoefsCrè Gemengd Nieuws. Kerknienwa. Familieberichten. Adrertentiën. In bet Gouden 2e Hands Artikelen. A. N. VAN GELDER, Juwelier, Specialiteit in Oud- Hollandsch Zilverwerk en Zeeuwsch Knoopwerk in Goud en Zilver. Amsterdam. ROTTERDAM, Haringvliet 98. Almelo Koninklijke Nederlandsche Cacaofabriek Helmond. Vraagt Poetsin Blikken bussen alleen niet weltia gedeponeerde» druppeltuit i^êsfè vloeibare Een vergissing. De echtgenoote van een aannemer te Haarlem dacht aan een schipper f 104 te betalen voor een vracht steenen, doch gaf hem bij vergissing f 1004. Toen haar man thuis kwam, werd de vergissing ontdektde man ging naar Amsterdam, ont moette daar den schipper, die zelf de vergissing nog niet had ontdekt en kreeg zijn eigendom terug. Doodelijk ongeluk. Gisteren is op den Biltschen weg te Utrecht nabij het fort een rij tuig aangereden door de Zeister tram. De koetsier werd van de bok geslingerd. Zwaar gekneusd werd hij naar de rijksklinieken vervoerd, alwaar hij overleden is. Een dronkaard, die heel wat keertjes in zijn leven in een van de politie-burean's op een brits zijn roes uitgeslapen had, werd Zaterdag avond weer in kennelijken staat naar het bureau aan de Kattenburgergracht te Amsterdam ge bracht. Volgens voorschrift keek een van de dienstdoende agenten op de bepaalde tijden eens naar den arrestant. Des nachts te halfdrie werd nog vastgesteld, dat de beschonkene vast sliep. Des anderen daags echter, toen men den man wild ontslaan, bleek dat hij overleden was. Een dokter constateerde hartverlamming. Gesnapt. Ongeveer een jaar geleden ver voegde zich te 's Gravenhage ten huize van een vrouw, wier man zich in verzekerde bewaring bevond, iemand, die beweerde Rijksad vocaat te zijn en te zullen zorgen, dat de man uit de hechtenis werd ontslagen, indien de vrouw hem de te maken kosten enz. wilde vergoeden. Op deze wijze wist hij f25 los te krijgen. Toen het bedrog uitkwam, werden pogingen in het werk gesteld, om met behulp van een deor de vrouw gegeven signalement den oplichter te vinden, doch men mocht daarin niet slagen. Verleden week vervoegde zich weder een per soon bij een vrouw, die in dezelfde omstandighe den verkeerde, doch deze vertrouwde de zaak niet vroeg hem den volgenden dag terug te komen en waarschuwde inmiddels de politie. Toen de quasi- rijksadvocaat inderdaad terugkwam, werd het tusschen hem en de vrouw gevoerde gesprek afgeluisterd door een rechercheur, die daarop den den man verzocht, mee te gaan naar het politie bureau, waar bleek, dat hij en de vroeger gezochte één en dezelfde persoon waren. Ook te Gouda moet hij dergelijke praktijken hebben uitgehaald en daarom is hij gisteren naar deze plaats overgebracht. Inbraak. Over de diefstal met inbraak, in den nacht van 4 op 5 dezer in den huize Nieuw Rande te Diepenveen gepleegd, vernemen we nog het volgende: De heer en mevr. Statenus kwamen Zaterdag avond laat van een jachtmaal thuis en begaven zich te ongeveer 12 uur naar bed. Eerst 's mor gens te 7 uur ontdekte de dienstbode den dief stal. Er wordt aan baar geld ongeveer f900 en aan zilveren voorwerpen voor een waarde naar schatting van f 3000 vermist. Zondagmorgen heeft men met een politiehand uit Enschede gewerkt doch zonder resultaat. De dader schijnen zeer kalm te zijn geweest. Met kennis van zaken lieten ze waardelooze voorwerpen liggen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot secretaris van het Bisdom den wel eerwaarden heer J. M. van der Tuijn (15 Aug. 1.1. priester gewijd) tot kapelaan te 's Gravenhage (H. Jacobus); den weleerw. heer J. H. Juffermans tot kapelaan te Amsterdam (H. Bonifacius)den weleerw. heer F, J. van Nes; tot kapelaan te Haarlem den weleerw. heer C. P. van der Salm tot kapelaan te Weespden weleerw. heer J. B. A. M. Filbry, die assistent was te Beemstertot assistent te Delft (H. Hippolytus): den weleerw. heer. J. J. C. M. Looijaard (15 Aug. 1.1. priester gewijd) en tot assistent te Schiedam (O. L. Vr. Visitatie)den weleerw. heer A. G. M. van den Oord (15 Aug. 1.1. priester gewijd). Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft be noemd tot vice-prefect van het Seminarie te St.- Michiels-Gestelden weleerw. heer G. F. L. van Erp, en tot kapelaan te Kaatsheuvel den eerw. heer A. F. J. van Amstel, priester van het Se minarie. ROTTERDAM, 6 Nov. i Buitenlandsche granen, op de conditiën van de Rotterdamsche Graanbeurs, gezond, boordvrij, tweemaands, bij minstens 5 last. Stemming vastomzet beperkt. Rogge, per 2100 kg., 73 kg. Donau f170, 73 74 kg. Helena dagel. gewacht f171, Danziger 75 76 kg. stoomend f171, f 171i/4, Noord-Duitsche 73/74 kg. stoomend f171. Gerst, per 2000 kg., 63 kg. Zwarte Zee f164, 62/63 kg. dito f163, 61 kg. dito f161, 57/58 kg. dito f162. Have r, per 100 kg., 49 kg. Petersburger f7.70, 51 kg. dito f7.85, 49/50 kg. Libau f7.70, 48/49 kg. dito f7.60. Boekweit per 2100 kg. Petersburger f 191£. Voer erwten per 80 kg. Petersburger f 7.30, dito stoomend f7.25, witte Calcutta f 7.15, ronde Odessa stoomend f7.15, t.a.q. dito dito f6.95. Mais per 2000 kg. Amerik. Mixed f168, dito dito uit zeeboot f166, dito dito stoomend f165, f 166^, grove Donau f 163£, Galfox f 163, dito oude oogst stoomend f163, dito ladend/geladen f157, f158, Odessa stoomend f163. Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, Mejuffrouw in den ouderdom van bijna 84 jaar.J Namens de Familie: J. B. SCHIPHORST, Execut.-Test. Schiedam, 4 November 1911. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam, d.d. 4 November 1911, is verklaard in staat van faillissement J. M, FREDR1KS handelsagent, wonende te Schiedam, Christiaan- Iluigenstraat no. 4, met benoeming van den Edel- achtbaren Heer Mr. VAN ROMONDT tot Rechter commissaris, en ondergeteekende tot Curator. Mr. G. VAN BAREN, advocaat en procureur, Singel 76. Schiedam, 7 Nov. 1911. Stook BRUINKOLEN-BRIKETTEN. Liberalen, Clericalen, Socialen, Radicalen, Wilt gij zorgen voor ons land, Breng dan ieder aan 't verstand, Dat ge BRUINKOLEN-BRIKETTEN Ook op Uw program zult zetten En dan, 'k profeteer vermetel, Krijgt ge vast een groenen zetel. ICischt van uwen "Winlieliei* ZÜIVEHE SODA in 14 Kilo pakje, liet beste en voordeeligste Waschmiddel voor ALLE huishoudelijk gebruik. DE HAARLEMSCHE SODAFABRIEK. Bestrijdt met goed gevolg Rhumatiek, Bronchitis, Keel pijn, Lendenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen door koude veroorzaakt. In doozen van 75 ets en in doozen van 40 ets bij alle apothekers en drogisten. Solide en tegen matige prijzen. Inkoop en Ruiling van Diamant, Goud, Zilverwerk en Koralen tegen liooge waarde. in de Hoogstraat, hoekhuis Moriaanstraat, ROTTERDAM. Diamant, Goud- en Zilverwerk, en Horloges. Gevestigd Anno 1854. (Eén der oudste adressen). Volgestort Kapitaal f8.000.000.—. Reserve f 1154 200 Opent handelscredieten aan geaccrediteerde handelaars en industrieelen. Incasseert en disconteert binnen- en buitenlandsche Wissels. Koopt en verkoopt Wissels op de voornaamste plaatsen van Europa en Amerika. Beleent Goederen, Ceelen, Cognossementen, Effecten. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten." Verstrekt circulaire Reiscredietbrieven en Reiswissels. Neemt gelden a DEPOSITO. Met 1 dag opzegging dagen 1 10 1 3 6 12 maand maanden maanden I1/, 2 2 pCt. 's jaars Over bedragen tot ƒ50.000 kan zonder opzegging worden beschikt. Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en bij den koperen brander bovendien op den ballonrand. ia vierkante gedecoreerde Bussen van 1 ko. 1/3 Ko. 1/4 Ko. Ï/IO Ko. f3- 1-— O.5o 0.33 Geldbelegging. Door omstandig heden uit de hand te koop 20 diverse woningen, ook afzonderlijk te koop. Brieven, onder letter S, bureau dezer cou rant. Te koop een oude Viool, voor f15. AdresHoofdstraf 73». 5 D. C. KOK Jr. THERMOGENE r r J 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 2!/„ 3'/, 4 GRAETZINLICHT. HELM ORANJE-CACAO UlllllllIHHii»

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 4