Verkooping Verkooping Wed. W. C.GALU ie Wei. I. J. v. i. BURG, GERHARD AL0Y3IÜ3 DEÜRVORST, VERLOREN PAKHUIS PAND. v; in I MO.— Binnenland. Stads- en (jewestelijk Nieuws. Kerknieuws. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Familieberichten. Adverteutiëu. Vrijwillige Openbare pakhuispand, Vrijwillige Openbare hoekpand, Een Zit- en Slaapkamer een Bankbiljet Prima Engelsche- en Belgische- Handelsberichten. HENRI v. D. BURG. BERTHA v. d. BURG, ANTOON v. d. BURG, BETSIJ v. d. BURG, Th. A. J. ZOETMULDER, E. ZOETMULDER- Christiaan Huygenstraat 8, dan uit, om Egypte Keen, een geheet S'ieda- neesche spoorwegverbinding te verkrijgen met de Middellandsche Zee, waaraan de lijn van Ch'ar- toem zou kunnen aansluiten. Hierdoor zou een beilangrij'K kortere verbinding over zee met Europa verkregen worden. Engetsdhe grondmaatschapnij- efi hebben ten dien ainidie reeds sedert geruimén tijd alle. 100 a 200 K.M. ten westen van de Nij'l gelegen en voor het meerendeel vrijwel onbekén té casen, waardoor de spoorweg gaan zou/opgekocht. Aangehouden. Het stoomschip' „Menzaleh", thuis belhooren Je te Alexandrië (van de Khedivial Mail s.s. -V gra ving dock cy. ld. Londen) met bestemming naar Hodeidah en met 30,000 aan boord, is door het Italiaansche oorlogsschip „Puglia" opgebracht. RUSLAND. Door bestuit van dan Russiscdiien minister van binniemlandscibe zaken is aan den Jesuietiem- pater Pigo, directeur van het Londemscne mete- neiolioigiscih ipstituut toelating in Rusland verleend om met vorst Galizin sedsmografisöhe ondarzoe- kingen te doen. De nEgetecih© gezant te St. Pe tersburg, had zich voor da toelating tot de Rus sische regeering gewend, en deze 'kon hoe zeer zij oo:k de katholieken en de Jesujeten baat het verzoek moeilijk weigeren. CHINA. De „New York Herald" verneemt uit Peking, dat Joeansjifcai aan Tangsjaoji, te Sjanghai, zijr. antwoord heeft toegezonden op da edschen der opstandelingen, dat de Mantsjoedvnastie zal wor den verwijderd en dat de Chimeesche republiek zal worden gevesliigd. Joieansjikai heeft op die heide eischen geant woord met een Weigering; hij blijft er op aan dringen, dat een grondwettelijke monarchie zal behouden blijven. Invoering van een republiek zou de integriteit van China in gevaar brengen; en Joeansjikai' ver klaart dan ook niet bij machte te zijn verder te gaan dan de verwijdering van de Keizerin-w'eduvve en van de Mantsjoe-prinsen. Ook wil hij aan de provincies zelfbestuur toestaan. 1 Te Peking gelooft men, dat de rebellen hot nieit hun eöisch tot invoering eener republiek niet ernstig hebben gemeend en dat de totstandkoming van een vergelijk op de basis van de tegenvoor stellen van Joeansjikai mogelijk zal zijd. Die correspondent te Reking van de „-Daily Telegraph" meldt, dat de stand van zaken aller ernstigst is. De taal der revolutionnaire bladen wijst er op, dat vele revolutionnaiten een be weging tegen de buitenlanders bepdeitc-n. Zij be weren, dat, de revoiutionnairen, al zijn ze finan cieel zwak, desnoods krachtig genoeg zijn om de buitenlandsche mogendheden te weerstaan. Volgens het „Nowoje Wremja" is het Duibsche transportschip „Titania" met troepen om de Duit- sche concessie in Hankou te beschermen door de revolutionairen aangehouden, daar zij wilden onderzoeken of het soms contrabande voor de regeieringstroepen aan boord had. Ondanks het protest van den kapitein, dat de „Titania" geen koopvaardijschip, maar een .oorlogsschip was, werd in Hankou .op het schip beslag gelegd. De Duitschiei kanonneerboot „Luchs" moest toen on der bedreiging met geweld het schip bevrijden. FEKZlo. Het Petersburgsche telegraafagentschap ver neemt uit Tabris: Nadat reeds een Russische patrouille in de nabijheid van het huis van den gouverneur be schoten was, openden de Fidaïs het geweervuur op een Russische troepenafdeieling. Het straatge vecht duurde tot in den nacht. De oude citadel is beschoten. Wegens het ernstige gevaar voor de Russische onderdanen, heeft de consul-gene raal -versterkingen uit Resjt ontboden. Gisterenmiddag, zijn Russische kozakken uit een hinderlaag beschoten. A,an den overval hebben, behalve benden van inboorlingen, Turksche Ar meniërs, gendarmen en politiemanschappen deel genomen, die onder leiding van het hoofd der politie uit de go.uvernementsw tuning scooten. De aanvallers werden uit de hinderlaag verdreven; een gedeelte der aanvallers nam de wijk in het Turksche consulaat. De Russen hadden geen ver liezen, Bij de Perzen zijn Russische geweren ge weren gevonden. De Perzische zaakgelastigde heeft op het mini sterie van buitenlandsche zaken te Petersburg de verklaring afgelegd, dat alle in het Russi.'Cne ultimatum vervatte- eischen door de Perziscne re- geiering zouden worden vervuld. De minister van buitenlandsche zaken heeft van deze mededee. ling k e nnis geno m en Het Petersburgsche telegraafagentschap ver neemt uil: Teheran, dat Shuster van zijn ontslag in kennis gesteld is. De Perzische regeering is verontrust door de gebeurtenissen te Tabris en Resjt. Den plaatse- lijken overheden werd de beëindiging' van hel geschil met Rusland medegedeeld. Haar is bevel gegeven, onmiddellijk de vijandelijkheden te sta ken. 1 ECUADOR. Een telegram uit New-York maakt melding van het uit Guayaquil (Ecuador) ontvangen bcrient, dat president Estrada, overleden is. De Tariefwet. Onze Haagsche correspondent meldt De commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer, inzake het ontwerp Tariefwet, heeft het verhoor van belanghebbenden tijdelijk gestaakt en zal er in den loop van Januari mede doorgaan. (Tel.) Ziektewet en ouderdoms- en invaliditeitswet. De Haagsche correspondent van de »Tel." meldt Dezer dagen heeft de voorzitter der Tweede Kamer medegedeeld, dat de eerste vergadering der commissie van voorbereiding in zake het ontwerp ouderdoms- en invaliditeitswet wordt verschoven van 9 tot 23 Januari a.s. Dit blijkt te zijn geschied, omdat er op 9 Januari en vol gende dagen tusschen de commissie en minister Talma zal worden geconfereerd over het ontwerp Ziektewet. Hieruit blijkt tevens, dat dit laatste ontwerp zeer beslist vooraan blijft staan op het progamma. Wij vernemen dan ook, dat de open bare behandeling in het volgend voorjaar waar schijnlijk is. Mr. C. Th. van Deventer. Men meldt uit Den Haag Het Eerste Kamerlid, mr. C. Th. van Deventer, vertrekt met zijn echtgenoote, 27 Januari per Willis" van Amsterdam en gaat 8 Februari scheep naar Indië. Kardinaal Yan Rossum. Onze Romeinsche correspondent seinde ons gister Z. H. de Paus heeft kardinaal Van Rossum benoemd tot lid van de Bijbelcommissie. (Tijd.) Generaal-majoor W. H. Doorman, -j- To 's-Gravenhage is overleden in dein ouder dom van 80 jaar de gepensio-nneerde generaal- majoor der infanterie W. H. Doorman, officier in de ordie van de Eikenkroon. Binnen visseherjj reglement. Stc't. no. 301 bevat een Kon. besluit van den 16dein December 1911, bot nadere aanvulling van bet Binneinvisscherij-i'eglemiein t. Het eenig artikel van dit Kom. besluit luidt: Aan artikel 12 van het Biunenvisseherij-regle- memt wordt toegevoegd een derde lid, luiden be „3. Onze Minister kan, wanneer dit in verband met de uitoefening der scheepvaart en andere bijzondere omstandigheden wensche1 ijk blijkt, voor eenig water vrijstelling verleen en van het in net eerste lid verbodene, voor zooveel betreft het visschen met aalfuiken gedurende dem macht Weerbericht Telegrafisch bericht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Dec. 1911, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bildt. Hoogste barometerstand 770.3 te Coruna. Laagste barometerstand 746.3 te Riga. Verwachting tot den volgenden dag meest matige tot krachtigen zuidelijken later wellicht krimpende wind, veranderlijke bewolking, waar schijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Onderwijs. In aansluiting aan punt 4 der agenda voor de vergadering van 29 December a.s. wordt door B. en W. aan den Gemeenteraad kennisgegeven, dat zijn te benoemen een onderwijzer aan school E en eene aan school F aan de laatste wegens uitbreiding van personeel. De voordrachten, welke ter visie zijn gelegd, luiden als volgt le. Voor een onderwijzer aan school C. (Hoofd de heer A. Baan: no. 1 den heer A. Bakker te Dirksland, no. 2 den heer G. H. Gijmink te Twekkelo, no. 3 den heer D. Schering te Berk hout. 2e. voor eene onderwijzeres aan school E. (Hoofd de heer J. A. v. d Poel)no. 1 Mej. M. Th. H. Borghmans te Beek bij 's lleerenberg, no. 2 mej. J. D. Crevecoeur te Enkhuizen, no. 3 mej. G. H. Punt te Vijfhuizen (Gem. Haarlemmermeer). 3e. voor eene onderwijzeres aan school F. (Hoofd de heer B. van Bochove)no. 1 mej. J. D. Crevecoeur te Enkhuizen, no. 2 mej. G. H. Punt te Vijfhujzen (gem. Haarlemmermeer), no. 3 mej. S. C. Stroom te Rotterdam. Gister avond isdoor de pol itie uit Amsterdam bij die alhier gebracht een minder jarig meisje, dat aldaar zonder middelen van bestaan rondzwierf. Zij is hier aan haar voogd overgegeven. UIT ROTTERDAM. Na e;en ruit ingedrukt te hebben van Let huis van verkoop met recht van wederinkoop vau L. de Wolf, in de Schilders teeg alhier, hoeft men daar gisterenavond 32 gouden ringen uit de uit stalkast gestolen. Naar de „Residentiebode'' verneemt, is de zeereerw. heer F. A. M. Lucas sen, rector van Groeneslein, door den Bisschop van Haarlem be last met de stichting van een nieuwe parochie tei 's-Gravenhage. Deze nieuw te stichten parochie, de twaalfde in Den Haag, is bestemd om de parochie van de H. Ag nes te ontlasten, welke door hare groote uitgebreidheid reeds lang een splitsing dringend behoefde. De nieuwe kerk, waarvoor intimchen de grond nog moei wordeln aangekocht, zal geplaatst worden op Engelenburg', daar de parochie in hoofdzaak de Transvaalwijk zal omvatten, zich aan de Oostzijde zal uitstrekken tol aan de stoom tramweg Hollandsclhe spoor Sch evening en en ven der zal aansluiten aan de MartKa-parorhie. Wegens den grooten toevloed van ad vertenties in de laatste uren moesten ver schillende berichten, de agenda van den Raad enz. tot een volgend nummer blijven liggen. De moordpartij te Surhuisterveen. Gisteravond is Rapke Wijmate Surhuisterveen, van beroep koemelker, een man van middelbaren leeftijd door een viertal beschonken woestelingen in de nabijheid van de openbare school aange grepen en met een mes zonder meer gedood. Even daarna passeerde de postbode Tj Kemstra van Buitenpost. Ook deze werd een messteek toegebracht, doch werd gelukkig niet gevaarlijk gewond. Later moet nog een zekere De Vries door de woestelingen zijn aangehouden. De bur gemeester is dadelijk naar de plaats des onheils vertrokken. Geboren: 21 Dec. Gerarda Geertruida Hen- drika, d. v. L. T. Meijer en C. M. Glaring, N. Haven. 22. Pieter, z. v. C. den Boer en C. L. v. d. Berg, Beierl. straat. BEURS VAN SCHIEDAM, 23 Dec. 1911. Moutwijn. Officieele noteering van de Commissie uit d» Kamer van Koophandel voor de Beurs. 20 Dec. 21 Dec 22 Dec. 23 Dec. f 123/4, f 1234 fl23/4 fl23/4 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting Namens de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF Bond van Distillateurs i 22 Dec. 13- 17 18ya 2.-. 23 Dec. 13— 17— 181/2 2 Moutwijn:. Je never: Amsterdamsche proef.: Spoeling: Stemming op hedengeen handel. Spiritus. 22 Dec. 23 Dec. f23'2 a f24- - f231/, af 24- f20— af—- f20-a f20i/3 f 11a f 11'/, f 11af Graanspiritus Melasse-spiritus Ruwe spiritus Stemming op heden: prijshoudend. Wegens Beurs vacant iedag geen noteering van Effecten, enz. - - Tot onze diepe droefheid overiteeel he den, na voorzien te zijn van de laatste II.H. Sacramenten, in den leeftijd van ruim 70 jaren, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder geb. Margaretha Wilhelmina Petronella DUIS. Wed. JiOS. STEYNS, v. d, Burg en Kind. ARNOLD v. d. BURG. MARIE v. d. BURG, V. D. Loo ein Kinderen. Richardson en Kindieren. JAN v. d. BURG, Religieus Congregatie St. Joan de Deo. JACOBA v. d. BURG. Venlo. Nijmegen. Utretcht. Haarlem. Blorik. Chicago.. Krips. Bl'erik, 20 December 1911. Eenige algemeene kennisgeving. Heden overleed te Terborg, na eene korte ongesteldheid, voorzien van de H. H. Sa cramenten der Stervenden, onze dierbare Zwager, de Heer in den ouderdom van 57 jaar. Lagerwey. MARIE LAGERWEY. Schiedam, 22 December 1911. Bezoeken kunnen wegens afwezigheid niet worden afgewacht. De Heer en Mevr. ALB. N. WOUTERLOOD Schilte zeggen hiermede hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte hunner Dochter ondervonden. Bezoeken bij voorkeur 28 Dec. a.s. van 24 uur. R ij s w ij k, 23 December 1911. VAN EEN De Notaris W. A. VAN DOLDER Dz., te Schiedam, zal bij veiling op Yrjjdag 5 Januari 1912, des voormiddags te elf uren, en bij afslag op Zaterdag 13 Januari 1912, des avonds te 8 uren, beide keeren in het gebouw „Mtjsis Sacrum, aan de Lange Havente Schie dam, verkoopen Een hecht en sterk waarin beneden een timmermanswerkplaats en een waterstokerij, en boven drie zolders, bene vens erve en open grond te Schiedam, aan de Bolerstraat no. 32, en achter uitkomende aan het water, de Schie, groot 2 aren 9 centiaren. De waterstokerij is verhuurd voor f 1.per week. Overigens in eigen gebruik, Grondbel. f 11.53, Straatbel, f4.47. Aanvaarding en betaling 5 Februari 1912. Bezichtiging: op alle werkdagen in de week van de veiling, des voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uren, op vertoon van een bewijs van toegang. Inlichtingen en toegangsbewijzen zijn te be komen ten kantore van genoemden Notaris, Nieuwstraat 30, Schiedam. VAN EEN De Notarissen H. B. E. BLAISSE en W. A. VAN DOLDER Dz., te Schiedam, zullen bij veiling op Yrgdag 5 Januari 1912, des voormiddags te elf uren, en bij a f s 1 a g op Zaterdag 13 Januari 1912, des avonds te aeht uren, beide keeren in het gebouw Musis Sa crum" aan de Lange Haven te Schiedam, ver koopen Een hecht en sterk, nog niet lang geleden nieuw gebouwd waarin koffiehuis met twee vrije bovenwonin gen, benevens erve en open plaats te Schiedam aan de Overschiesche straat no. 76', en de Over- schiesche Dwarsstraat no. 8, groot 1 are 50 cen tiaren. Het benedenpand bevateen ruim Koffiehuis, twee Kamers, Keuken en Kelder, de bovenwo ningen elk, twee Kamers en Suite, Keuken en Zolder met twee Kamers, het geheel is van Gas- en Waterleiding, vaste Kasten en verdere gemakken voorzien. Beneden veihuurd voor f8.— per week, een bovenwoning voor f 19. per maand, de andere bovenwoning in eigen gebruik. Grondbelasting f44.88, Straatbelasting f 17.88. Aanvaarding en betaling: 5 Februari 1912. Bezichtiging Woensdag en Douderdag in de week van de veiling, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uren, op vertoon van een bewijs van toegang. Inlichtingen en toegangsbewijzen zijn te ver krijgen ter kantoren van genoemde Notarissen, Nieuwe Haven no. 149 en Nieuwstraat no. 30, Schiedam. GEVRAAGD voor 2 personen, liefst ougemeubileerd met pension, in het centrum der stad. Brieven, met opgaatcondities, onder letter N. aan het Bureau van dit Blad. Nadere inlichtingen worden verstrekt aan het Bureau van dit Blad. beveelt zich- beleefd aan voor de levering van-:

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2