A. J. P.'s Braadsausblokj es J.vm KATWIJK Jansz. Spiegel- a Vensterglas N. J. DE BRUIJN, MUOEMRllS LOSSE sanatogen. fTÏÏTÜ' DE FIJNSTE CHOCOLAAD IIOMG'S MAÏZENA INDIEN GIJ HOEST CIGARETTES. Boter-Melange, WereMleroemie Kwaliteiten MrWaar ii ie fijne zata CHle-Mles No. 325 Slechts 12'|<, cent i merk „Eden geven zonder vleesch te braden eene braadsju fijner dan men zelf maakt. 7l/a Cent per blokje. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Broersveld 82, Schiedam, Beveelt zieh Beleefd aan voor de levering van Extra versche eieren Een bron van kracht voor allen Onovertrefbaar wat kwaliteit en prijs betreft. Inbraak. Gisterennacht hebben dieven zich toegang verschaft tot da benedenver dieping van een villa nabij de waterpartij in de Sdheveningscha Boschjes. Onder den buit van de ongenoode gasten bevindt zich al het tafel zilver. De bewoners, die in de hooger gelegen vertrek ken sliepen, hadden van dit ongewènsdhte be zoek niets glemerkt. Enkele der vermiste voor werpen wedden gisterochtend in den tuin terug gevonden. Treinbotsing. Een goederentrein van de N. C. S., die gistermorgen 4 u. 28 het station Amersfoort binnenkwam, liep ruimen het stati- onsemplacemient op een rangeerende locomotief van de H. IJ. S. M. De schok was geweldig. Door de glasscherven werd de hoofdconducteur De Jong zóó ernstig aan het hoofd gewond, dat overbrenging naar het St. Elisabeths-gas thuis te Amsterdam noodzakelijk was; men vreest bij hem ook voor hersenschud ding. Een remmer, mede door scherven gewond, kon naar zijn huis gaan. De materieele schade aan beide machines, vijf wagens en aan da baan laat zich vrij ernstig aanzien. i Daa,r de botsing plaats had op het goederen- emplacement, ongeveer midden tegenover het sta tion, ondervindt het personenvervoer geen ver traging, daar de personentreinen ongehinderd kun nen binnenkomen en vertrekken. Een Hollandses huis te Parijs. Aan gaande de plannen die bestaan tot vestiging van een Hollandseh huis te Parijs, vernemen wij het volgende Gedurende de tentoonstelling wel'kle in den looip van 1911 te Roubaix in Noord-Frankrijk werd gehouden, en waaraan door Nederland officieel werd deelgenomen, wierd door enkele exposan ten dikwijls de wenscbelijlkheid en de mogelijk heid besproken eaner begeerde vestiging hun ner zaak in Frankrijk, en wed speciaal te Parijs. De groote moeilijkheid echter bleetk wei steeds te zijn gelegen in de hooge kosten, die aan een dergelijke onderneming onvermijdelijk verbonden zijn. j Overwogen wierd daarom, of wellicht dooir ©enig© firma's voor gezamenlijke rekening een dergelijke onderneming op touw gezet zou kun nen worden. Verschillende besprekingen hadden daartoe reeds plaats, zoowel met te Parijs ge vestigde Nederlanders, als met Parijzenaars, die te dier zake tot oordeelen bevoegd konden wor den geacht. De kosten werden voorloiopig geraamd op frs. 50.000 per jaar, (waarbij alleen voor huishuur de helft, frs. 25.000 werd uitgetrokken). Als genre-artikel werd uitsluitend in aanmer king genomen: voortbrengselen der Nederlanasche kunst en kunstnijverbeiu; in de eerste plaats dus onze speciaal Hollandsohe meubelen, ver der tapijten, koperwerk, porselein en fayence (an tiek en modern), goud- en zilverwerk, voorts schil derijen, beeldhouwwerk enz. Naast deze meer speciaal Nederlanasche af- deeling, werd overwogen de mogelijkheid, ook een Nederlandsoh-Indische kunstnijverheidsafdee- ling in te richten. Opmerkelijk toch is het, dat men deze artikelen schier nergens te Parijs aan treft. Besprekingen met enkele der leidende bestuurs leden der Nederlandsche Kamer van Koophandel te Parijs, leidden er toe, de mogelijkheid te over wegen, indien de zaak op goede basis tot stand komt, ook het Bureau der Ned. Kamer van Koop handel in hetzelfde gebouw te vestigen. Indien dan tevens, aan de zaak verbonden werd een informatiebureau betreffende hét verkeerswe zen, hier te lande, dan zou op die wijze een geheel worden verkregen, dat als 't ware een Hollandseh centrum in Parijs zou vormen, waarbij de vefkooper-showroom der kunst- en kunstny- verheidsartikelen wel op den voorgrond zou staan. Van de zijde der bovenbedoelde bestuurderen dei' Ned. Kamer van Koophandel te Parijs, werd inmiddels toezegging tot volledige medewerking in dezen geest verkregen. AGENDA VAN VERGADERINGEN ENZ. Schiedam. Zondag 121/2 u. Stedelijk Museum Doeleplein. Woensdag 24 u. Stedelijk Museum Doeleplein. Geboren: 19 Febr. Josephus Geertruidis Ma. ria, d. v. J. J. M. Meijer en M. Ammerlaan 's Gra- velandsche polder. Overleden: 19 Febr. Johannes Cornells Woensaregt, oud 34 j. en 7 mnd., Oostsingel. 16 Febr. Ceara gepasseerd zeesleepboot »Maas", kapt. A. Lagendijk, met lichter »Picao" van Schie dam naar Pernambuco. gemerkt met het handelsmerk I X7"- 1 6—61/2 ct., extra groote 7 ct. Neem eens proef met mijn van ouds bekende welke beslist niet van roomboter is te onder scheiden, 50, 55, 60 ct. per i/2 K G. Fijn© zoete Kaas, ÏO ct. Oude vette, 11 ct. Aanbevelend, Tel. 305. Broersvest 81. Sluit Ziekte- en Onge vallen-Verzekering met wekelijksche premiebe taling. Hoofdkantoor ROTTERDAM, Goudsche Singe! 223. Telefoon Interc. 6835. Inlichtingen verschaft de Hoofd agent voor Schiedam en omstreken G. A. VAN GERVEN. Lange Kerkstraat 13. van de u) Dagblad voor Schiedam en Omstreken zijn te bekomen in liet Sigarenmagazijn van C. JANSE, Koemarkt, hoek Hoogstraat. die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. Hittere Eet-Chocolade Melk-Chocolade Bijzonder aanbevolen kost onze echte KARNEMELKZEEP met het Anker. Een groot stuk Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa brieksmerk „Het Anker" en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KARNEMELKZEEP met het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handen blank als sneeuw, het gelaat zacht als fluweel. GEBRS. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, Ngmegen. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. Indien U Maïzena koopt, let er dan op, dat op het: pakje den naam eener bekende fibriek voorkomt, vooral als U Maizena als kinder- voedsel gebruikt. Vaak toch worden meelsoorten, die niet voor voedsel bestemd zijn, door handelaars verpakt en met een etiquet, waarop eene gefingeerde fabriek vermeld staat, als Maizena in den handel gebracht wordt in onze fabriek met de meeste zorg uit prima grondstoffen bereid en voldoet aan alle eischen, die men aan zuivere Maizena moet stellen Contröle-Bureau v. Ledden Hulsebosch, Amsterdam. ft V. FABRIEK „DE BIJENKORF", Koog aan de Zaan. v.h. M. K HOniIG. as Per V» kilo-bus f l.OO Va kilo-bus - 0.55 Vio kilo-bus - 0.25 NEEMT Hildelbraiids Chocolade Bonbons Poncelet Pastillen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4