Dagblad voor Schiedam en Omstreken. 35ste Jaargang. Donderdag 29 Februari 1912. No. 10257. Officieel® berichten. Kennisgeving. Kennisgeving. Kennisgeving. Openbare Verkooping. het wrak van het aakschin „TOK EXIT," Buitenlandse!! Nieuws. FEUILLETON. Het Spookkasteel De goede Cacaosmaak is in dit product weer volkomen ontwikkeld. ABONNEMENTSPRIJS: Dit blad verschijnt dagelijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, en kost voor. Schiedam per 3 maanden f 1.35, per maand 45 cent en per week 10 cent. Franco per post door geheel Nederland f2.per kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: Boter- straat 50 en bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. Bureau: BOTERSTRAAT 50. PRIJS DER ADVERTENTIëN: Familieberichten 20 cent per regel. Handelsadvertentiën van 1—6 regels f 0.92elke regel daarboven lö cent. Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Ingezonden mededeelingen 35 cent per regel. Voor herhaaldelijk adverteeren worden uiterst bil- lijke overeenkomsten aangegaan. Telefoonnummer 85. Postbus no. 39. Inrichtingen welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethoubers van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet, Brengen ter algemeene kennis, dat T. A. J. Zoetmulder en K. J. Kleipool hebben inge trokken hun verzoek om vergunning tot het oprichten eener glaslabriek c a. en smederij op het terrein, gelegen in den 's Gravenlandscheu polder nabij den Noordvestsmgel, kadaster -Sectie H. nos. 661 en 675, waarbij als beweegkracht zou worden aangewend een stoommachine van 35 P.K. met een stoomketel van 50 M2 verwarmings oppervlak. Schiedam, 28 Februari 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. L. HONNERLAGE GRETE, De Secretaris, V. SICKEJNGA. Inrichtingen welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet, Brengen ter algemeene kennis, dat, aangezien nog niet geëindigd is het deskundig onderzoek betreffende het verzoek van J. F. vau lleezik te Rotterdam om vergunning tot het oprichten eener stooinvervei'ü en chemische wasscnery in het pand staande aan de Warande no. 38, kadaster Sectie M no. 385, gedreven door een stoomma chine van 3 P.K. met een stoomketel van 4 M2 verwarmingsoppervlak, de beslissing op dit ver zoek is verdaagd. Schiedam, 29 Februari 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. L. HONNERLAGE GRETE, De Secretaris, V. SICKEN GA. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Doen te weten dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd dat op Donderdag, den 14 Maart a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden, gegeven om bezwaren tegen het toe staan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten dat gedurende drie dagen voorliet tijdstip hier boven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomenen dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hin derwet gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 29 Februari '1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. L. HONNERLAGE GRETE. V. SICKENGA. De Burgemeester van Schiedam, is voornemens, ten overstaan van den deur- waai der G S. MONTFOORT, op Vrgdag (leu 1 Maart 1912. des namiddags te 2 uur, op de Ar- beiderstuinijes nabij de Spuihaven te Schiedam pnbliek a contant te verkoopen met de op het schip nog aanwezige inventaris liggende voornoemd schip in de rivier de Maas! achter vourUöëinde arbeiderstuintjes. Te voren te bezichtigen. Informatiën te bekomen iederen werkdag van des voormiddags 912 uur, zoowel ten Bureele van Gemeentewerken aan de Korte Haven als ten kantore van den voornoemden Deurwaarder aan de Lange Haven no. 90, telefoon 112. lingen tussohien de groote mogend heden worden. Eerst dan zullen, de onderhandelingen met de Porte beginnen. Mochten de vertoogen van de mogendheden in Konstantinopel geen succesi hebben, dan zou inen, zoo voegt Torre er met een dreigend gebaar aan toe, op nieit vredelievende wijze een andere oplossing van de tegenwooraige moeilijkheden vin den. In B a r k a. Men meldt uit ambtelijke bron, dat in den nacht van 11 Februari de Ottomaansche legerscha ren een in aanbouw zijnd Italiaanscfa fort bij Tob roek hebben vernield. Zij vielen een Italiaanseh bataljon aan en dre ven de. Italianen met een verlies van een 40-tal dooden ein gewonden terug. Gevecht bij Homs. De Italianen hebben Mergheb nabij Homs bezet na een levendig gevecht, waarbij zij 11 dooden en 82 gewonden verloren. De verliezen van den vijand zijn ernstig. Een uivoeriger Stefani-bericht over de bezet ting van Mergheb bij Homs luidt als volgt Generaal Riesolie seint uit Homs: Gisteren (Dinsdag) om 7 uur in den morgen hebben de Italianen de hoogten van Mergheb bezet en de Turken eu Arabieren na een hevigen strijd, die tot den avond is voortgezet, teruggedreven. De vijand had zware verliezen. Onder de gevallenen was een Turksche kapitein en een Arabische sjeich. De Italianen hadden 11 dooden en 82 gewonden. Mergheb blijft door de Italianen bezet' bepaalde tijdstip is aangebroken. Er wordt ver klaard, dat bijna 100.000 man reeds stakende zijn, o.w. 20.000 in Derbyshire, die gistermorgen het werk hebben neergelegd. DUITSCHLAND. - De Keizer zal vermoedelijk op 19 Maart Berlijn verlaten. Op 20 Maart bezoekt hij: Keizer Franz Jozef tei Weenm en reist denzelfden dag door naar Pola, waar hij aartshertog Franz Fer dinand ontmoet. Te Pola scheept hij zich in op de Höbeinzollern, met bestemming naar Venetië, waar de Keizer op 22 Maart een ontmoeting heefi liiet Koning Victor Emanuel. Denzelfden dag ver trek uit Venetië naar .Korfu, waarheen de Kei zerin rechtstreeks reist, en waar het Keizerpaar 3 a 4 weken zal verblijven.. ENGELAND. Talrijke mijnwerkers blijven den arbeid neer- 1 eggen, voordat het voor de algemeene staking CHINA. De deputatie uif Nanking], die in de Chineestóbe hoofdstad is aangekomen, werd aldaar, gelijk na der gieimeld wordt, met groot eerbetoon ontvan- gen. Des namiddags begaven zich de afgevaar digden naar Joeantsjikai en overhandigden zij hem de oorkonde in zake zijn erkenning als voor- loopig president der Chineesche republiek. Zij verzochten Joeantsjikai naar Nanking te komen, om aldaar den eed af te leggen. Deze nam het ambt aan en beloofde voor de plechtige ambts aanvaarding naar Nanking te zullen gaan, zoodra als de omstandigheden hem de reis daarheen mogelijk zouden maken. Voor zijn vertrek zal Joeantsjikai mat den Nankingschen Minister van onderwijs, Tsaijoeanpai, over de vorming van een Kabinet onderhandelen, dat uit Ministers der beide thans bestaande ministeries, in Peking en in Nanking zal worden gevormd. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van lo. T. A. J. Zoetmulder en R, J. Kleipool om vergunning tot het oprichten eener glasfa briek c.a., gedreven door een stoommachine van 35 P.K. met een stoomketel van 50 M2 verwar mingsoppervlak, op het perceel grond gelegen in den 's Gravelandschen polder, nabij de grens der gemeenten Overschie en Kethel en Spaland, kadastraal bekend Gemeente Schiedam, Sectie H no. 646; 2o. de firma G. J. Bertels om vergunning tot het uitbreiden harer gistpiikkerjj in het pand Lange Haven no. 93, kadastraal bekend Sectie C no. 395, met een gasmotor van 2 P.K., drijvende een gistpakmachine Gelet op de bepalingen der Hinderwet; De roovers van het kasteel d'Herneuse. Naar het Franxch van Noël Gaulois. 48) Hij verliet de eetzaal en ging naar het wacht huis. Als La Ribotte binnenkomt, op welk uur het ook is, moet hij dadelijk naar mijn kamer komen. De kapitein ging naar de vroegere kamer van den heer d'Herneuse en bleef daar lang op en neer loopen, nu en dan van woede met den voet op den grond stampende. Eindelijk verscheen La Ribotte. Kapitein, begon hij. Le Truand vroeg Valrocca. La Ribotte keek verslagen. Ik heb geen kansDe tienduizend francs... het was immers tienduizend francs, die ge beloofd hebt Ja, maar spreek toch I Le Truand Le Truand zal ze niet met mij deelen 1 Ha I zeide de kapitein met een zucht van Voldoening. Le Truand, mijn beste vriend, zal nooit meer aan onze tochten deelnemen I Dood? vroeg Valrocca. DE OORLOG TUSSCHEN ITALIË EN TURKIJE Uit Milaan wordt aan de „National Zeitungj" jge- seind: S - i 'i j De afgevaardigde lorre, het. hoofd van het bureau in Rome van de „Corriere delta Sera'1', die vaak zijn inlichtingen krijlgt van de Con- sulta, deelt mede, dat aan het voorstel van Rus land tot een (gemeenschappelijk optreden der groo- te mogendheden bij do Porte zeker gevolg wordt gegeven. Eerst heeft de Enigelsehe regeering' toen gestemd, daarop- de Fransche, onder voorwaarde, dat odk Oostenrijk-Hongarije en Duitschland zich zo-uden aansluiten. Nu, hebben ook deze twee staten erkend, dat men het Russische voorstel niet verwerpen mag, zo-odat dé groole mogendhe den op' hiet oogenblik eenstemmig van plan zijn een kracihtigen druk op de Porte uit te oefenen. Zoodra ©ein formeele overeenstemming tusschen de regeeringen tot stand zal zijn gekomen, zul len da voorstellen, die men in Konstantinopel doen wil, zielf het onderwerp van de onderhande- Dat scheelt niet veel I Dus alleen gewond Uit de wonde, waaraan hij zal sterven, vloeit geen bloed 1 Niet zulke raadsels, La Ribotte, in een paar woorden nu wat is er gebeurd In een paar woorden evengoed als in hon derd, kapitein hoor wat er gebeurd is. Wij zijn in den namiddag vertrokken Le Truand en ik, naar de vlakte van Rhuis, zooals gij bevolen hadt. Tot aan den nacht zagen wij niets dan een zwaar gewapend man, die achter het altaar der H. Maagd verdween, zonder dat wij konden te we ten komen waar hij gebleven was.... Er moet daar dan een of andere onderaardsche gang zijn. Dat hadt ge moeten onderzoeken We hebben gezocht. Er was niet het min ste spoor te vinden van een ingang. 1 bt^0t WaS t0C^ ^6en SP00'C' ^at 89 8ez2en 'k ken er bang voor. kapitein, want een levend wezen kan onmogelijk zoo in den grond deedW1Jnen Z°0iilS het W6Zen' dat wiJ Zagen' h6t Vooruit maar Ik zal morgen Cavalcanta wel zenden om te zien of er niets te bespeuren is... Ga verder. Wij werden reeds moe van het wachten, toen het bosch leven kreegde boeren kwa men.. In groot aantal Ongeveer duizend.,,. Tusschen de aanvoer- (52) ders zagen wij Ferré en Maugrabin Hij heeft me dus niet bedrogen.... Hij heeft daar eenige bedreigingen tegen ons uitgesproken en ik geloof, dat we op onze hoede moeten zijn voor hem. Om niet ontdekt te wor den en van alles getuigen te kunnen zijn, waren wij in een eik geklommen, Le Truand en ik. Wij wisten reeds alles, wat voor ons belang was te weten, toen de tak, waarop Le Truand gezeten was brak... Toevallig Zooals ge wilt, kapitein. Le Truand viel midden tusschen een groep boeren. Eu gij Ik vluchtte raidden door het bosch. Weet je verder niets Niets, kapitein. UitstekendIk denk evenals gij, dat onze arme kameraad wel aanstonds opgehangen of gewurgd zal zijo. Maar ik wil zekerheid hebben. Morgen moet ge Maugrabin gaan opzoeken en van hem zien te vernemen hoe alles afgeloo- peu is. De tien duizend francs. Ik geef je den jood, dien ge gisteren van Maugrabin hebt afgenomen; dat is het deel van den buit dat ik mij zelve had toegedacht, ik geef het u. Dank u, kapitein. La Ribotte ging heen. Den volgenden morgen ging hij den avonturier van Avignon zoeken en Valrocca wachtte rustig zijn terugkeer, terwyl hij d'Herneuse in staat van verdediging bracht tegen een mogelijken aanval en ondertusschen dronk hij met zijne luitenants. Tegen den avond kwam men hem zeggen, dat een krijgsman hem gastvrijheid verzocht. Laat hem binnenkomen en met ons drin ken. Even later kwam de man de eetzaal binnen. Bij Satan, riep de kapitein, zijn er meer krijgslieden van uw lengte in uw land Even veel als men er moet brengen, even als gij in het uwe kapitein. Vooruit, vriend, ga zitten, neem een beker en drink met ons mede. Valrocca schonk een beker in voor zijn gast, over wiens reuzengestalte hij nog verwonderd was. Ik heb van mijn leven slechts één man ge zien, die zoo gebouwd was, dat hij met u zou kunnen vechten, het is een boer uit deze stre ken, met wien ik u gaarne u eens zou zien meten. Laat hem dan hier komen 1 Dat zou wel aardig zijn, maar gevaarlijk. Nog een beker kameraad Gaarne I Maar wie is die man, van wien Waarom brengt ge mij niet in zijn tegenwoor digheid Wordt vervolgd.) De Secretaris, OF -"••ye- gij spreekt

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 1