Kosthuis, Bakkersjongen mm Tan Landbouw. TENTOONSTELLING SANATOGEN. Wielrijders Kiest Eén prijs, één kwaliteit! I DE TARIEFWET jg de welmrt van geheel Jederland. Leichner's Vetpoeder CEREBOS TAFELZOUT. WATTEN CIGARETTES. IIOVKi'S MAÏZENA AfdeelinfRotterdam, Mim en Omstrefen Bergweg 2SO I 7- ilCHEilï5.50 beteekent J Leichner's Hermelijn- en Aspasiapoeder, De Tariefwet beteekent: Belasting: op de Groote Gezinnen i f8.- Wereldtentoonstelling Turin 1911, öroote Prijs. Uit de Pers. Advertentiën. Rechtzaken. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Een bron van kracht voor allen Schoonheid en Jeugd. L. LEICHNER, Schützerstrasze 31, Eerlijn. Twee of drie busjes zijn voldoende voor het gebruik van een huishouden gedurende een jaar. Onovertrefbaar wat kwaliteit en prijs betreft. Vereeniging van gemeenten. De ïMaasb." schrijft: Zooals bekend, hebben we de wettigheid afgezien van de wenschelijkheid van zulk een vereeniging nog steeds niet vermogen in te zien. Lang reeds is het geleden, dat we onze meening in de kwestie ontwikkelden, en ook is er reeds eenige tijd heengegaan sinds wij voor onze mee ning steun vonden in hetgeen de burgemeester van Rotterdam over aansluiting bij die vereeniging sprak in den raad. Thans dan is de vereeniginging zoover, dat zij de koninklijke goedkeuring op hare statuten vra gen kan. Leden, gemeenten boven 10.000 inwoners, zijn er thans 28 aangesloten, de statuten gereed, het bestuur gekozen. We komen nu in het stadium van de afwach tende belangstelling, ja, nieuwsgierigheid. Zal, zoo is onze vraag namelijk, de koninklijke goedkeuring verkregen worden? koor ons lijdt het geen twijfel, of deze moet geweigerd worden, omdat een vereeniging van gemeenten met ons staatsrecht strijdig is en wel om zeer elementaire redenen. Omdat die redenen van zoo elementairen aard zÜn> lijkt ons de komende beslissing zoo bijzonder belangrijken dat ook alleen het klinkt para doxaal maakt ons eenigszins begrijpelijk, dat men de strijdigheid met ons staatsrecht niet in het oog vat. Voorloopig dus nu over onwettigheid en onwen- schelijkheid gezwegen en slechts afgewacht, of de statuten misschien in de Staatscourant ver schijnen. Een jongmensch z, b. b. h. h., vraagt spoedig een net met of zonder vrije kamer. Franco brieven, met opgave, onder letter D., bureau van dit blad. Een flinke gevraagd. Adres J. TETTERO, Nieuwe Haven 233. Hooge Raad. Eergisteren is gepleit in de volgende zaak een slager en vrachtrijder uit Bommel reed met zijn kar als openbaar middel van vervoer door Nij megen er is te Nijmegen een plaatselijke veror dening tot wering van den verkoop van ondeug delijk vleesch in die gemeente, waarbij wordt bepaald, dat versch vleesch, dat niet op het abattoir is gekeurd en dienvolgens gestempeld, niet in de gemeente mag worden ingevoerd of binnen de gemeente vervoerd dit verbod is even wel niet van toepassing op vleesch, dat met openbare middelen van vervoer de gemeente wordt doorgevoerd. De rest dezer geschiedenis laat zich radende vrachtrijder wordt door de ambtenaren aangehou den, verzocht mee te gaan naar het abottoir en daar wordt het vleesch door den directeur in beslag genomen. De vrachtrijder vorderde bij de rechtb. te Arn hem schadevergoeding, op grond dat de gemeente Nijmegen door hare ambtenaren onrechtmatig had gehandeld, want het vleesch was bestemd voor doorvoer als de eischer dit bewees, dan hadden die gemeente-ambtenaren het vleesch niet mogen aanhouden, noch in beslag nemen, omdat deze daad, liggende geheel buiten den kring hunner bevoegdheid bij die verordening gegeven, was eene niet op eenige wet gegronde en daarom onrecht matige aantasting van eens anders eigendom, waarvoor de gemeente aansprakelijk en tot scha devergoeding gehouden is. De gemeente ging in cassatie en namens haar betoogde mr. P. Rink in hoofdzaak, dat het al of niet rechtmatige der daad van de ambtenaren niet mag afhankelijk gesteld worden van hetgeen later zou blijken omtrent de bestemming van het aangehoudene, maar de rechter heeft die daad te beoordeelen naar den toestand van het oogenblik zelf der aanhouding de vraag is dus of die be stemming op dat oogenblik aan de ambtenaren bekend was of hun bekend is gemaakt; nu zij het vervoer opheeterdaad ontdekten, waren zij krach tens art. 41 W. v. Sv. en de verordering der gemeente bevoegd en verplicht tot hunne ambts handeling en kon deze niet onrechtmatig zijn. Mr. J- Wolterbeek Muller, optredend voor den vrachtrijder, was het daarmede niets eensde ambtenaren hadden zich te overtuigen of de om standigheden in de verordening bedoeld, volledig aanwezig waren eerst dan waren hun handelin gen niet onrechtmatig; zij hadden zich niet met den schijn mogen vergenoegen. Adv.-gen. mr. Ort. zal gisteren over 14 dagen conclusie nemen. van RUNDVEE, SCHAPEN, VARKENS, GEITEN en PAARDEN, te ROTTERDAM, op het terrein achter de Nieuwe Veemarkt, op DINSDAG 26 MAART 1912, van des voormiddags 10 tot des namiddags 37j uren. De inschrijving wordt gesloten op 12 Maart 1912, terwijl inschrijvingen tot en met 12 Maart 1912 worden aangenomen door den Heer W. F. H. VAN SCHOUWEN, Penningmeester der Afdee- ling, aan de Dorpstraat No. 4 te Hillegersberg. ALLEEN de Leden der Hollandsche Maat schappij van Landbouw hebben, op vertoon van hun bewijs van lidmaatschap (mits voorzien van handteekening), met ééne vrouw vrijen toe- gang, alsmede de inzenders voor hun persoon. oor ieder ander is de toegangsprijs bepaald op 25 cents. Namens het Bestuur, LAMAISON, Secretaris Geboren: 29 Febr. Maria Alexandrine, d. v. G. E. A. Kemmerling en C. Smits, Singel. 1 Mrt. Gijsbert Martinus, z. v. G. M. Wuister en D. van Rij, Westvest. 2. Clara Petronella, d. v. J. B. Lange en C. Hosemans, Lange Haven. Johannes Cornelis, z. v. J. C. v. Weezenberg en G. Zweed, Strijenschestraat. Overleden: 2 Mrt. Jaspert van Leeuwen, oud 59 j., Pernischestraat. Scheepvaartbeweging. Gedurende de afgteloopen week zijn den Nieu wen Waterweg injgelkomen 193 schepen, waarvan 2 zeilschepen en 2 zeelichters. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 185, voor Schiedam 1 en voor Hoek van Holland 7. In hetzelfde tijdperk van 1911 kwamen binnen 173 schepen, waarvan 2 zeilschepen en 1 zee lichter. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 162, voor Schiedam 1 en voor Hoek van Hol land 10. Gesloten Bovenhuis, hoek Gerard Scholten straat, Rotterdam. Solide Personen kunnen alle soorten goederen bekomen zooalsDames-, Heeren- en Kinder- kleeding (ook maatwerk), verder Manufacturen, Gordijnen, Kleeden, enz. enz. vanaf 50 Cents per week. Agent voor Schiedam en Omstreken C. VAN GERVEN, Kethelstraat No. 5. die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door fneer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. Michelin is het goedkoopste en toch het beste. Overal verkrijgbaar. Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en bij den koperen brander bovendien op den ballonrand. of de beste gelaatspoeders van de Wereld, geven Alleen verkrijgbaar in origineele doozen bij alle parfumerie-handelaars en drogisten, alsmede aan de fabriek Bestrijdt met goed gevolg Rhumatiek, Bronchitis, Keel pijn, Lendenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen door koude veroorzaakt. In doozen van 75 ets en in doozen van 40 ets bij alle apothekers en drogisten. Indien U Maizena koopt, let er dan o p, dat op het pakje den naam eener bekende fabriek voorkomt, vooral als U Maizena als kinder- e sel gebruikt. Vaak toch worden meelsoorten, die niet voor voedsel öestemd zijn, door handelaars verpakt en met een etiquet, waarop eene gefingeerde fabriek vermeld staat, als Maizena in den handel gebracht wordt in onze fabriek met de meeste zorg uit prima grondstoffen bereid en V0t aan a^e e^sc^en' die men aan zuivere Maizena moet stellen ontröle-Bureau v. Led den Hulsebosch, Amsterdam. N. V. FABRIEK „DE BIJENKORF", Koog aan de Zaan. v.h. M. K. HONIG. GRAETZINL1CHT. THERMOGENE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4