Verkooping HEERENHUIS. V erkooping Abonneert U Prijsverlaging. Eduuer- N. J. DE BRUIJN, Maison van der Heijden, RECLAME-COSTUUM J. E. VOÏÏ EEE HAAR, Aertv. Nesstraat 23-25. NATRON DE TARIEFWET Weervraag naar arbeidskrachten It, Wilhelm Petronslla Enpring, WiltóiM Petronella Enprinc, Sljjterjj en Pakhuis. Zaal tacMüaar voor Vergadertip. ROTTERDAM. Adverteert De Tariefwet beteekent: Werkloosheid in vele vakken. beteekent Eerste kwaliteit Jams, Familieberichten Ad vertentiën. Vrijwillige Openbare Een Dubbel U eerenhuis en erve, Vrijwillige Opeubare i. Een Pand en Erye, ii. Een Pakhuis en Erve, Het maken van privaatinrich tingen, enz. Vette Zoete KAAS, 10 ct. p. ons, OÜDE 11 ct. per ons. Uitzenden van Diners. HILDEBRAND's Chocolaad en Pastilles. Vraagt het van De Notarissen W. J. A. ROLDANUS en W. A. VAN DOLDER Dz. te Schiedam zullen bij veiling op Vrydag 15 Maart 1912, des voormiddags te elf uren, en bij afslag op Zaterdag 23 Maart 1912, des avonds te acht uren, beide keeren in het gebouw Musis Sacrumaan de Lange Haven te Schiedam, verkoopen met fietsenbergplaats en twee open plaatsen te Schiedam aan de Nieuwstraut no. 30, hoek Oude Kerkhof, groot 142 centiaren. Het huis bevat benedenvier kamers en keuken, boven: vyf kamers en een badkamer, en verder twee zolders, dienstbodekamer en vliering. In eigen gebruik. - Grondbelasting f20.54. Straatbel, f8.13. Aanvaarding en Betaling: 1 Mei 1912 of vroeger. Bezichtiging: Woensdag en Donderdag in de week van de veiling, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uren. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantoren van genoemde Notarissen. De Notaris W. A. VAN DOLDER Dz., te Schiedam, zal bij v e i 1 i n g op Vrydag 15 Maart 1912, des voormiddags te elf uren, en bij afslag op Zaterdag 23 Maart 1912, des avonds te acht uren, beide keeren in het gebouw „Mtjsis Sacrum, aan de Lange Havente Schie dam, verkoopen waarin tapperij en slijterij, te Schiedam aan de V laar ding er straat no. 5, groot 43 centiaren. In eigen gebruik. - Grondbelasting f20.51. Straatbelasting f8.19. te Schiedam aan dezelfde Vlaardingerstraal no. 4, groot 33 centiaren. In eigen gebruik. - Grondbelasting f2.23. Straatbelasting f0.87. Aanvaarding en Betaling: 23 April 1912. Bezichtiging: Woensdag en Donderdag in de week der veiling, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uren, op vertoon van een bew(js van toegang. Inlichtingen en toegangsbewijzen zijn te be komen ten kantore van genoemden Notaris, Nieuwstraat 30, Schiedam. op de Op Woensdag 20 Maart a.s. zal door de Commissie van Beheer van het Burgerlijk Arm bestuur van Schiedam getracht worden aan te besteden .- aan het Proveniershuis te Schiedam. Yanaf heden Ie kwaliteit 85 en 90 ct. per 7» K.Cr. Gegarandeerd versche eieren, met garantiemerk jr.. y. éV2 ct. per st.uk, per 25 fl.05, extra groote 5 ct. p. stuk, per 25 f 1.177,. 55 ct. per 7s K.O. 40 ct. per pondspotten. Tel. 305. Broersvest 81. Hoogstraat 142—144. Telef. No. 97. Dagelijks gelegenheid - om te dineeren. - Kleermaker TELEFOON 152. in de I iisoht van uwen Winkelier ZÜIVEHE SODA in 174 Kilo pakje, ïlet beste en voordeeliarste Waschmiddel voor ALLE huishoudelijk gebruik. DE HAARLEMSCHE SODAFABRIEK. Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en by den koperen brander bovendien op den ballonrand. van de Keukenmeid, van goede getuigen voorzien. Rijwiel. Naar aanleiding van eene vraag van den rijks advocaat, jhr. mr. de Brauw, deelden de kom miezen mede, dat bekl. bij de visitatie had er kend dat hij den bewoner en gebruiker van per ceel 53A was en toen niet had gesproken van zekeren K. die hem, volgens het medegedeelde in den aanvang van het verslag, voorwerpen en voor raad zou hebben achter gelaten. Dr. J. J. Brandsma, eerste scheikundige aan het laboratorium te Amsterdam, verklaarde de door hem uit perceel 53A afkomstige gistende stoffen te hebben onderzocht en geschikt te hebben bevonden voor de vervaardiging van alcohol en alcoholhoudende dranken vooral wanneer men fraude wil plegen. De heer 1'. J. E. Schut, assistent aan genoemd laboratorium, bevestigde de vorige verklaring". Voor vervaardiging van alcoholhoude dranken is de onderzochte grondstof juist zeer geschikt. Hierna werden een paar deskundigen k dé charge gehoord. Een hunner, een distillateur uit Arnhem, achtte den deksel van het in beslag genomen toestel geen helm in den zin der wet en het toestel ongeschikt voor distillatie daar bij gebruik als zoodanig zijn inziens ongetwijfeld een ontploffing zou ontstaan. Door den deskundigen P. werd dit tegenge sproken zijns inziens was het zeer eenvoudig den helm te verbinden met den afkoeler door een buis, die gemakkelijk na gebruik afgenomen en mede naar elders kan worden genomen of ver stopt. (Vruchteloos was door de ambtenaren bij hunne visitatie naar die verbindingsbuis gezocht.) Volgens den deskundigen a décharge was het in beslag genomen keteltje te klein om er, zelfs bij ontduiking van de belasting loonend mede te kunnen werken. Langs kouden weg is het ketelje, volgens dezen deskundigen geschikt voor het ma ken van likeuren. Stroop en suiker kunnen zon der conserveering zeer goed gaan gisten en vor men dan gistcellen. Naar het oordeel van dr. B. voornoemd moet aan de hem te onderzoek gegeven vloeistof (suiker en stroop, gist zijn toegevoegd. Het percentage was te hoog voor zelfgisting. Een tweede deskundige a décharge, directeur der N. V. distilleerderij de Prins te Amsterdam, noemde een helm een deksel met een vaste ver binding en niet een dekksel gelijk ter terecht stelling aanwezig waaraan gelijk medegedeeld de verbinding ontbrak.) Ook deze deskundigen kon zich eene branderij denken, welke zelfs zonder accijnsbetaling, loonend zou kunnen werken met zulk een kleinen ketel. Ook deskundigen achtte den in beslag gedomen ketel zeer geschikt voor likeurbereiding langs kouden weg. Ten aanzien van de gisting van stroop en suiker deelde deze deskundigen het gevoelen van den deskundigen uit Arnhem. Uit beslag van 3^ pet. gelijk in beslag genomen is geen winstgevende acohol te stoken. Den ketel ter terechtzitting aanwezig noemt de deskundige een distilleer- en geen branderij ketel. De njksavocaat jhr. mr. de Brauw, meende dat vaststond, dat de toestellen in perceel 53a Prin segracht gevonden, geschikt zijn om een branderij daar te stellen. Of de verbindingsbuis nu al niet gevonden is en of men nu het deksel een deksel of een nelm noemt deed niets ter zake. Bij elkaar genomen zijn hier gevonden de werktuigen ge schikt om een brandery uit te maken en vallende onder artikel 14. Of dat verbindingsbuisje, dat heel gemakkelijk medegenomen of verborgen kan worden, al of met aanwezig was, doet volgens spr. mets ter zake. De werktuigen vallen onder 2 van artikel 133, de grondstoffen en het vol ledig afgestookt product zijn gevonden dus is bekl. strafbaar, die niet alleen valt onder 2, maar ook onder 20. De rijksadvocaat concludeerde dus tot bevesti ging van het vonnis (3 weken gevangenisstraf en twee geldboeten, één van f 1000 en één van f 240.30). Het O. M. concludeerde tot toewijzing van dien eisch. De verdediger, mr. van Embden, uit Arnhem, deelde mede, dat zijn cliënt bij de behandeling der zaak in eersten aanleg in Duitschland ver toefde, hetgeen aanleiding was, dat hij niet ver scheen en zijn zaak hier thans voor de tweede maal behandeld moest worden. Hierna zette pleiter uiteen, dat de wet eischt het gebruik van een helm, terwijl hier geen helm maar een eenvoudig deksel aanwezig is. De ge vonden voorwerpen zijn niet geschikt om een branderij daar te stellen, omdat het essentieele deel de verbranding (de overhaalpijp) ont breekt en niet gevonden is. De rijksadvocaat on derstelt mogelijk hedenverstoppen of mee naar huis nemen, maar met het veronderstellen van mogelijkheden levert jmen geen bewijs. En waar het bewijs ontbreekt, vervalt de geheele ten laste legging. Van belastingontduiking is niet gebleken niets bewezen. Daarvoor zou moeten vaststaan, dat het gedistilleerd in pand 53A Prinsegracht gefabriceerd was. En dat kon niet, want met het toestel kon niet gedistilleerd worden. Kuypers, den vroegeren compagnon, heeft bekl. de toestellen gelaten tot vervaardiging van likeuren langs kou den weg. Aangenomen, dat het toestelletje bruik baar geweest ware, dan nog zou het niet gevallen zijn onder branderij, maar onder distilleerderij, waar hier geen rumketel aanwezig was. Een bran derij zonder rumketel is iets ondenkbaars. Pleiter achtte dus de tenlastelegging niet juist en conclu deerde tot nietigheid van dagvaarding en vrijspraak. Tot mijne en mijner kinderen diepe droef heid overleed heden, geheel onverwacht, onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, Mevrouw geb. van Dam, in den leeftijd van 44 jaar. Uit aller naam: H. P. S. ENGERING. Schiedam, 10 Maart 1912. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet woi-den afgewacht. Heden overleed, geheel onverwacht, onze hartelijk beminde Schoonzuster, Mevrouw geb. van Dam, in den leeftijd van 44 jaar. Th. J. C. ENGERING, Pastoor. JACQUES ENGERING. ANTOINETTE ENGERING, Caminada. 10 Maart 1912. Castricum. Schiedam. VAN EEN VAN EEN Teekening van af heden ad. f 0.50 verkrijgbaar ten kantore van den architect P. SANDERS Korte Haven 23, alhier. Telefoon 274. De inschrijving is alleen opengesteld voor te Schiedam gevestigde Patroons. Aanbevelend, f22.75. GRAETZINLICHT. losse mams Dagblad voor Schiedam en Omstreken, zijn te bekomen in het Sigarenmagazijn van C. JANSE, Koemarkt, hoek Hoogstraat. Mevrouw KOENE, Lange Haven 113, vraagt tegen 1 Mei een nette Te koop gevraagd een goed onderhouden heerenrijwiel. Br., met opgave van prijs, onder no. 117, bureau dezer courant.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4