Dagblad voor Schiedam en Omstreken. Van Houten's Cacao 35ste Jaargang;. Vrijdag 22 Waart 1912. No. 10276. Officieele berichten. Keunisge ving. Kennisgeving. FEUILLETON. Het Spookkasteel Kennisgeving. BuitenLmdsch Nieuws. in Smaak in Kracht in Geur in Kleur dan alle andere goedkoope merken. hoe geheel ANDERS en hoeveel BETER KIEZERSLIJST. De roovers van het kasteel d'Herneuse. ABONNEMENTSPRIJS: Dit blad verschijnt dagelijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, en kost voor Schiedam per 3 maanden f 1.35, per maand 45 cent en per week 10 cent. Franco per post door geheel Nederland 2.— per kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: Boter- straat 50 en bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. Bureau: BOTERSTRAAT 50. Bet Gemeentebestuur van Schiedam, Gelet op art. 28 der Kieswet Brengt bij deze ter algemeene kennis dat de kiezerslijst, aanwijzende de inwoners dezer gemeente, die tot het kiezen van leden van de Tweede Kamer, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad in het jaar 10121013 bevoegd zijn, benevens de alphabetische lijsten bevattende de namen en voornamen van hen die met betrekking tot eene of meer der verkiezingen van de kiezerslijst zijn afgevoerd, en van hen, die daarop zijn gebracht, op heden zijn vastgesteld en van den 23sten Maart tot en met den 22sien April a.s. van des voormiddags haif negen tot des namiddags half vijf ure, op de Secretarie dezer gemeente, atdeeeling Bevolking, (Schoolstraat 12) voor een ieder ter inzage nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift of afdruk ver krijgbaar zijn gestelden dat ingevolge art. 29 dierzelfde wet, een ieder bevoegd is, onder overlegging van de noodige be wijsstukken, tot en met den 15d.cn April a s. bij het gemeentebestuur verbetering van genoemde kiezerslijst te vragen, op grond dat hy zeil of een ander, in strijd met meergenoemde wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, of niet behoorlijk voor komt. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 22sten Maart 1912. Het Gemeentebestuur voornoemd De Burgemeester, M. L. HONNERLAGE GRETE, De Secretaris, V. SICKENGA. Inrichtingen welke gevaar, schade oi .hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet, Brengen ter algemeene kennis, dat oo heden aan J. Noordegraal' en zijne rechtvèikrijgenden vergunning is verleend tot het oprichten eenei slachtplaats van rundvee en varkeus met rookery, in het pand, staande aan de Emmustraat S2, kadaster Sectie 1 no. 248. Schiedam, 21 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, V. SICKENGA. Inrichtingen welke gevaar, schade oi hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van A. Fontyue om wijzi ging van de voorwaarde sub f verbonden aan de vergunning d.d. 14 Maart 1912, tot het oprichten eener herstelplaats van machinerieën met smidse in het pand staande aan de Boterstraat 32. kadas ter Sectie B no. 1473, gedreven door een gasmotor van 8 P.K. Gelet op de bepalingen der Hinderwet, Doen te weten dat voormeld verzoek op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd OF Naar het Franxch van Noël Gaulois. 64) Op dit oogenblik betreurde hij het bijna, want geheel d'Herneuse was in eigenaardige opschud ding dus men zou hem kunnen ontmoeten in gezelschap van Le Truand, van wien iedereen wist, dat hij twist had met Valrocca. Hij wierp haastig een koord, dat Le Truand hem gaf, over den muur en ademde eerst vrij toen hij zijn ouden luitenant achter de ver schansing zag verdwijnen. Het was hoog tijd. Machicoul en sir John kwamen naar hem toe. Hij liet het koord los. - De duivel hale hen, mompelde hij, nu ligt de luitenant in de gracht. Men hoorde inderdaad het geluid van een lichaam, dat in het water viel Le Truand, die aan het koord hing, was in de gracht ge vallen; toen Léveillé het losliet en het was niet zoo gemakkelijk er uit te komen. Vol slyk en half verstikt uitte Le Truand zijn woede in korte zinnen. Ezel 1 DomoorKon hij dat koord niet twee seconden langer vasthoudenToch moet Ik eruit, ik moet de vrienden waarschuwen.... dat op Donderdag den 4 April a.s., des namid dags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; dat gedurende drie dagen voor het tijdstip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen en dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 21 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, V. SICKENGA. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. PRIJS DER ADVERTENTIëN: Familieberichten 20 cent per regel. Handelsadvertentiën van 16 regels f 0.92elke regel daarboven 15 cent. Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Ingezonden mededeelingen 35 cent per regel. Voorherhaaldelijk adverteeren worden uiterst bi 1- Ijjke overeenkomsten aangegaan. Telefoonnummer 85, Postbus no. 39. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van lo. P. M. H. L. Collée en J. M. Egmond te Rotterdam om vergunning tot het oprichten van een laboratorium voor papierbewei king en -onderzoek in het pand staande aan de Willems- kade 3, kadaster Sectie L no. 626, met een gas motor van 7 P.K. drijvende eenige toestellen; 2o. J. Goemans om vergunning tot het op richten van een bakkerij met twee dubbele heetelucht-ovens in het pand staande aan de Nieuwe Haven no. 241, kadaster Sectie M nos. 227 en 228 met een gasmotor van 6 P.K. Gelet op de bepalingen der Hinderwet; Doen te weten dat voormelde verzoeken op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd dat op Donderdag, den 4 April a.s., des na middags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen hef toe staan van die verzoeken in te brengén èti die mondeling of schriftelijk toe te lichten; dat gedurende drie dagen voor het tijdstip hier boven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen; en dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hin derwet gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 21 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, V. SICKENGA. RUSLAND. De benoeming van von Giers totnogtoe Russisch gezant te Boekarest, tot ambassadeur te Konstantinopel en van von Sjebeko, totnogtoe ambassaderaad te Berlijn, tot gezant te Boekarest is ambtelijk bekend gemaakt. Zij zitten in de val, als ik hen niet bereikt Ondanks alle pogingen vond Le Truand op den steilen kant van de gracht geen enkel steunpunt om eruit te komen. Hij scheurde zijn nagels en schaafde zijn knieën. Als om zijn ongeduld nog meer te prikkelen bereikten dekreten der bandieten, die gereed stonden om te vertrekken, zijn oor.... Léveilé vertrok met honderd man, van wie de helft door Maugrabin aan zijn gastheer geleend was. De ouden luitenant van Valrocca bracht de handen aan het hoofd. - Kalmte, zeide hij. Als ik eenige stukken hout had om van afstand tot afstand vast te ma ken, zou ik naaf boven kunnen klauteren als een soort ladderDat is het eenigste middel Laten we eens zoeken Hij zocht in het slijk. Eindelijk was hij in 't bezit van een half dozijn takken, die groot genoeg warén en die hij met zijn mes een weinig bij sneed. Hij stak ze vervolgens boven elkaar in de aarde boven hem. Meer dan eons brak het steunpunt onder zijn voet weg en viel hij terug in het vuile slijk, dat op den bodem van de gracht lag; maar onveimoeid begon hij dan weer opnieuw met zijn beklimming. Geschieeuw en wapengekletter klonk tot hem dooi en hij begreep, dat Marcel d'Herneuse met de mannen van Maugrabin en Valrocca was slaags geraakt. Toen hij op den beganen grond was gekomen, luisterde h(j oplettender. ENGELAND. Het Lagerhuis was gister druk bezet in afwachting van de tweede lezing van het kolen mijnwetsontwerp en het voorstel Balfour namens de oppositie, om het wetsontwerp te verwerpen. Het was de eerste maal ook, dat Balfour sinds zijn aftreden als leider van de oppositie weer aan de beraadslaging van het Huis zou deelnemen. Bij het voorstel tot verwerping van het wets ontwerp zeide Balfour, dat niemand er door, te vreden was gesteld, voorzoover het een oplossing van de moeilijkheid moest brengen. Het land had zich nooit tegenover een zoo ernstige crisis ge plaatst gezien. De regeering, die voor de bezon- dere moeilijkheid stond er een eind aan te maken had echter een wetsontwerp ingediend, dat een aandere zaak behandelde en een ander doel na streefde. De regeering was daarom niet gerech tigd te beproeven dezen maatregel, die een reus achtige omwenteling beteekend, binnen een week door het Huis heen te drijven. De oppositie zou trachten het wetsontwerp in tweede lezing te doen vallen, doch indien het wetsontwerp veilig door de tweede lezing heen kwam, zou zij haar best doen om de politiek van de regeering een kans te geven. Spreker stelde daarop de verwerping van het wetsontwerp voor op gronden van natio nale staatkunde en beleid. Balfour's rede duidde aan, dat de oppositie in de verdere stadia van de behandeling van het wets ontwerp geen verzet zal bieden en dat het Hoo- gerhuis het ontwerp aan zal nemen. Asquith antwoordde, dat Balfour's rede in over eenstemming was met het kritieke oogenblik, doch meende hij met het indienen van zijn voorstel tot verwerping, dat een wetgeving niet noodza kelijk was, dan moest worden opgemerkt, dat zijn redevoering in 't geheel geen practische wenken inhield. De eerste minister ontkende, dat de regeering bezweken was voor een druk van een van beiden zijden. Hij hield vol, dat de regeermg volstrekt onpartijdig ten opzichte van beide partyen geweest was. De regeering had iederen vorm van overreding, argumentatie, onderhandeling beproefd om de partijen tot een overeenkomst te brengen. Wij zijn er niet in geslaagd en de stilstand in het bedrijf houdt aan, zeide Asquith. Wij kunnen niet toelaten, dat deed bevolking, industrieën, het land ge brek lijden door den kolennood. Is wetgeving daarvoor dan niet noodzakelijk Spreker vroeg het Huis het wetsontwerp aan te nemen, niet als een deel van de blijvende wetgeving, doch als een voorloopig redmiddel, een tijdelijk hulpmiddel tot regeling van een bijzondere, onverwachte moei lijkheid. Het wetsontwerp was noodzakelyk voordat verdere stappen gedaan zouden moeten worden waarvan God verhoeden mocht, dat de noodzake lijkheid zou blijken. In den loop van het van het debat heeft mi nister Grey verklaard, dat een spoedige regeling van de staking een gebiedende eisch was. In dien het ingediende wetsontwerp zou blijken geen oplossing te zijn, zou de regeering het volk moe ten beschermen met alle middelen, welke tot haar beschikking stonden, doch het uiterste dat zij kon doen, zou niet kunnen voorkomen de ge weldige schade voor -den handel, het verlies voor de gemeenschap en eindelijk ook voor de myn- werkers zeiven. RONA (56) Van twee kantenuit het bosch en van de zijde der rivier bereikten hem strijdkreten. Waarheen zou hij gaan VooruitLaat ik maar teruggaan naai de plaats, waar ik den zoon van den graaf ver laten heb. Als hij er niet meer is, zullen de voetsporen mij wel aangeven welken weg ik moet volgen. Voorovergebogen rende Le Truand met groote stappen weg Op de plaats, waar hij Marcel en Ferré ver laten had, vond hij niets dan een twintigtal dooden en stervenden. In de boomen zaten nog hier en daar pijlen en op den grond lagen wapenen in bloedpassen. De aanval was dus hevig en het verzet krachtig geweest. Drinken drinken 1 smeekte een jonge en stevige boer in wien Truand een dergenen her kende, die Guillaume aux Alouettes naar d'Her neuse vergezeld hadden. Het was Rémi, die deze smeekbede, die al tijd op de slagvelden gehooid woidt, uitte. Le Truand kwam nader, lichtte het hoofd van Rémi op en ontblootte zijn borst, die door een dolksteek getroffen was. Komaan, het is niets, zeide hij. Binnen twee weken zijt ge weer op de been, vriend. Ik zal je wonde verbinden. Een beekje stroomde niet ver vandaar. In een helm, die op den grond lag, ging Le. Truand water scheppen, hij bevochtigde de slapen en de lippen van den boer. Drinken I vroeg de gewonde voortdurend. Een bijlslag op je hoofd, als je wilt. Het zou uw dood zijn, als ik u liet drinken. Laat mij maar begaan 1 Le Truand scheurde eenige reepen dikke wol af, bevochtigde die met water en verbond daar mede de wonde. Hal Dat is goed, zeide Rémi. Probeer op te staan en u recht op te houden, terwijl ge u aan mij vasthoudt, Rémi richtte zich niet zonder moeite op zijn beenen en deed, terwijl hij zich krampachtig aan zijn redder vasthield, waggelend eenige stappen. Het zal wel gaan, zeide Le Truand. Nu moeten we mijnheer Marcel en de anderen trachten te bereiken. Waar zijn zij Ik weet het niet 1 Ik ben by het begin van den aanval gevallen, maar ik geloof wel dat zij uiteen gejaagd zyn Le Truand was teleurgesteld. Ach! Ik heb heel wat tijd verspeeld met u myn jongen, Rémi keek hem met zulk een droeve ver baasdheid aan, dat de roover er zelfs door ge troffen werd. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 1