nin mijn Repetitie-Wekker Niet Trouwen „Ceresif K. G. Brugger, Koper-, Loei-, Zink- en IJziwerta, Crasornamenten en Comforen, Globe Arm als Job i L— en f 0.80 is tan zeer üie MM. uitmuntend van smaak. j, 20ÏTWLME. Crediet-Gelden en Hypotheek Poetsextract Iv. Eblei, J. PASS EIMS, Corsetten naar Maat. LICHT '°MZP°e Kerknieuws. Advertentiëm WOUTEK BOSCH EVERS, BijkantoorROTTERDAM, Diergaarflelaan 51c, Auto-Garage. Y erhuurinrichting. Oldenbarneveltstr. 138. ROTTERDAM. HENRI HD1NCK ALEI 1MH0FE, 145 KAARSEN L'CHT. «Ski DAM 20, Aanleg voor Gas-, Water- en Electr. Geleidingen. Sanitair Aardewerk enz. Hans en Grietje Klok Onze yroegere aangeboden Koekoekklokken kosten nu fl 3.50, niet te verwarren met andere aanbiedingen. stond vermeld van een bekende Nederlandscihe zaak in heeren-artikelen. De recherche te Amsterdam, voornamelijk de rechercheur T. van heit hoofdbureau, gelukte het, "t spoor van de gestolen auto te ontdekken. Het gevolg daarvan, was, dat de man, die het moderne vervoermiddel aan een autohandelaar had verkocht, op het hoofdbureau van politie in vehhoor werd genomen. Hij kon echter een kwitantie toonen als koo- per van de auto. De justitieele ambtenaren uit Gent hebben zich deze weeik in Den Haag er van overtuigd, dat de aan een daargevestigden medicus ver kochte wagen dezelfde is als de gestolene uit de loods van den heer Hye te Gent. Zij zijn daarop naar Amsterdam gielogen, om, onder voorlichting en met de hulp der justitie alhier, het onderzoeik verder voort te zetten. Eenige malen is nu bij den Nederlander, die de auto van een tweetal Franschen zegt te heb ben 'gekocht, huiszoeking geschied. Dei justitie heeft daarbij wel niets bezwarends voor den verdachte gevonden, maar vond het toch raadzaam, den betrokkene voorloopig in ver zekerde bewaring te nemen. Het gerecht is er n.l. van overtuigd, dat de man méér van de historie weet, dan hij wil uitlaten: Hij is n.l. enkele weken nadat do moord en de auto-dief stal te Gent was gepleegd bij een békend autohandelaar te Amsterdam gekomen en heeft hem gevraagd of er mogelijkheid be stond over enkele dagen een autio te stallen voor reparatie en verkoop. Op het daarop ge geven bevestigend antwoord heeft de man zich verwijderd, om enkele dagen later terug te ko men en mee te deelen, een telegram te hébbén ontvangen, dat de auto spoedig zou arriveeren. Deze mededeeling klopt niet met 's mans bewe ren, de auto te hebben gekocht zonder te weten van wie. De in zijn bezit zijnde kwitantie draagt de onderteekening van een niet op te sporen persoon. De justitie heeft bij de huiszoekingen naar het telegram, waarover de voorloopig gearresteerde tegen den autohandelaar heeft gesproken, gezocht, doch niets gevonden. Aan den man zijn ook de portretten vertoond van een aantal auto-apachen. Hij verklaarde in geen enkel portret dé beeltenis te zien van de beide Franschen, waarvan hij de auto zegt te hebben gekocht. Wel meenen eenige personen uit een auto- garage eenige hen vertoonde portretten als die der Franschen te herkennen, doch zich met be slistheid daarover uitlaten konden zij niet. Het onderzoek wordt voortgezet, doch heeft nog geen bepaald spoor van de tegenwoordige verblijfplaats der misdadigers doein onid.eicken. Werkstakingen Men meldt ons uit s-Gravenhage d.d. 22 Maart Naar van de zijde der arbeidersorganisaties, die geweigerd hebben vooralsnog aan de staking deel te nemen, medegedeeld wordt, is het percentage der bij hear vereenigingen aangeslotenen niet 10 maar c.a. 20 percent der vakgenooten. Maandag middag werd geconstateerd dat nog slechts enkele werken geheel stil lagen en het grootste deel der metselaars en opperlieden neg aan het werk wa ren, ondanks het feit, dat reeds Zaterdag door een paar patroons aan het grootste deel van hun personeel ontslag gegeven was met het oog op het te verwachten conflict. Maandag, maar vooral Dinsdag, is dit voorbeeld door vele metselaars-patroons gevolgd, zoodat al leen hierdoor reeds Dinsdagmorgen een 200 ar beiders, in overleg met, of na besluit van hun respectieve patroons, met werken gehielden. Woensdag volgden nog meerderen. De oorzaak van deze handelswijze is te zoeken in de door meerdere patroons uitgesproken overtuiging, dat de onderhandelingen tusschen de patroons en ge combineerde arbeidersorganisaties toch-deze week haar beslag krjjgen. Titaan ij zerzand. In de gisterenavond gehouden bijeenkomst van belangstellenden in zijn plannen dit maal in de rotonde van het ge bouw van den Haagschen dierentuin gaf de heer J. J. Loke, na een kort openingswoord, een uiteenzetting van zijn zeer uitvoerig uitgewerkt financieël plan tot oprichting van twee electrische staalfabrieken, waarvan 1 op Java en 1 in Neder land. Er is nu een voorloopig comité gevormd. Geldschatten op den zeebodem. Met de sOceana", het schip, dat, zooals men weet, Zaterdag in het Kanaal zonk, is tevens een groote hoeveelheid geld in de diepte verdwenen, welke duikers trachten zullen weer naar boven te brengen. Pogingen om de schatten van vergane schepen weer te voorschijn te brengen, zijn in de laatste eeuwen meermalen in het werk gesteld en vaak met succes, vooral in de laatste tientallen van jaren, nu de uitrusting der duikers zooveel ver beterd en onze kennis van de zeediepten uitge breid is. Toch kunnen de duikers slechts tot op een naar verhouding zeer bescheiden diepte af dalen, willen zjj eenige kans van slagen hebben. De grootste diepte, waarop duikers in de laatste dertig jaren gewerkt hebben, was die bij het lichten der schatten van het Spaansche stoomschip sAltonso XII," dat in "1885 bij de Kanarische eilanden verging. Toentertijd brachten de beide duikers Alexander Lambert en David Tester van een diepte van 50 M. Spaansche munten tot een bedrag van bijna anderhalf millioen gulden aan de oppervlakte, waarvoor zij een salaris van vyf honderd gulden per maand en bovendien 5 van het tevoorschijn gebrachte geld ontvingen. Een ander geval is dat van de »Skyro", die in de nabijheid van kaap Finisterre schipbreuk leed. Hier was de diepte nog grooter, ongeveer 55 M. en moest naar zilverstaven tot een gezamenlijke waarde van 120.000 gulden gedoken worden. Angelo Erostarbe, een Spaansche duiker, volbracht het werk en ontving natuurlijk een aanzienlijk aandeel in de winst. Het grootste gevaar voor de duikers ligt, zooals bekend, in den geweldigen waterdruk. Deze bedroeg bij de »Alfonso XII" reeds 69 pond per vierkanten meter. Wat nu de gezonken sOceana" betreft, deze had aan goud en zilver een bedrag van ongeveer tien millioen gulden aan boord. Een maatschappij te Liverpool is met het lichten belast, en een aantal ervaren duikers hebben Liverpool reeds verlaten om met hun werk te beginnen. Nu komt het er op aan gereed te zijn, voor de wind en de golven hun vernielingswerk op de »Oceana", een oude boot, voleindigd hebben. Het schip is op een rots neer gekomen, die slechts 25 M. onder den zeespiegel ligt, maar de sOceana" kan elk oogenblik in een afgrond zinken, welke vlak in de nabijheid ligt en ongeveer 120 M. diep is, en dan zal de kans op een gunstig resultaat gering zijn. In ieder geval geeit de gesteldheid van den zeebodem daar meer kans van slagen, dan wanneer het schip op een zandige kust gestrand was. Dit is b.v. het geval geweest bij het oorlogsschip nLa Lutine", dat in 1799 Engelsch geld, tot een bedrag van 9 a 10 millioen gulden naar Hamburg vervoeren moest, en bij Terschelling schipbreuk leed. Meer dan een eeuw zijn de duikers nu reeds bezig dezen schat naar boven te brengen, en nu in den laatsten tijd reusachtige hoeveelheden zand weg- gebaggerd worden, is elke hoop op een succes nog niet verloren. Visschersboot vergaan. Naar uit IJs land wordt geseind, is de IJslandsche vischstoom- boot »Geyr" met de geheele bemanning, uit 27 koppen bestaande, vergaan. Meer dan 80 vrou wen en kinderen zijn hierdoor broodeloos gewor den. De St. Jozefsscholen te Hoofddorp. Te Hoofddorp heeft op plechtige wijze de eerste steenlegging plaats gehad van de St. Jozefsscho len. Om half negen werd door den z. eerw. heer pastoor P. T. W. Soepnel een gez. H. Mis opge dragen, waarna allen zich in processie naar het bouwterrein begaven. In de processie werd door vier bruidjes de steen op een versierd baartje meegedragen. Onder het heengaan werd door het zangkoor de hymne ter eere van den H. Jozef »Te Joseph celebrant" gezongen. Op de plaats gekomen, waar de steen gelegd zou worden, schaarde alle aanwezigen zich om hun herder. Nadat door den z. eerw. heer Pastoor de oor konde was voorgelezen, werd door Z. E. de steen gelegd. Daarna sprak z. eerw. de aanwezigen toe met de tekst Gratias agamus, Domino Deo nos- tro." Z. eerw. begon met zijn vreugde te kennen te geven over het geluk den eersten steen te kunnen leggen en verklaarde, dat 't hem aange naam was, zjjn dank te brengen aan God voor de verhooring van zijn gebeden en aan de men- schen voor de steun die hij van zoovelen in en buiten de parochie mocht ontvangen. Daarna bracht z. eerw. in herinnering de vele moeilijkheden die aanvankelijk onoverkomelijk schenen te zijn, doch ten slotte overwonnen wer den. Vervolgens, zeide z. eerw., »dat men beden ken moest, dat bij de eerste steenlegging niet alle zorg zou zijn'weggenomen, ndoch," ging hij voort »Ik steun op God, tot Wien ik bij de wijding van den steen gebeden hebDat Hij, van Wien alle goed zijn oorsprong ontleend en tot voltooiing komt dat Hij, tot Wiens lof wij dit werk zijn begonnen, het ook door Zijn vaderlijke wijsheid tot een goed einde voeren zal. Ik steun op den H. Jozef, wiens feestdag wij heden vieren, on der Wiens bescherming wij deze scholen gesteld hebben, dat Hij, die door God werd uitverkoren, de beschermer te zijn van het Goddelijk Kind, door Zijn voorspraak bij God, die hulp, die steun zal weten te verkrijgen, voor de aan hem toege wijde scholen, waar het kind zal leeren, toe te nemen in wijsheid en in jaren en in behagen bij God en bij de menschen. Ik steun op de hulp vaa kerk- en armbestuur van wier toewijding ik verzekerd ben, ik steun op de medewerking van heel mijn parochie, van groot en klein, arm en rijk, en daarom ga ik met vertrouwen de toe komst te gemoetdaarom vertrouw ik, dat deze scholen zullen groeien en bloeien en tot een lengte van dagen zullen getuigen van Gods goedheid, van 't geloof en de liefde van zoovele edele weldoeners en van al mijn geliefde parochianen." Daarna dankte pastoor Soepnel alle aanwezigen voor hun groote opkomst en vooral diegenen, die tot verhooging van de plechtigheid hadden mee gewerkt en stelde vervolgens de parochianen ook 'n de gelegenheid een steentje te leggen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Onder het zingen van de lofzang »Te Deum Laudamus" trokken allen weer naar de kerk terug. worden verstrekt door Kon. Wilhelminastraat 18. - DORDRECHT. Kantooruren 10—2, 7—9. Kantooruren f DINsDA« "-*• kantooruren VRIJDAG 2-5. Het BESTUREN eener AUTO MOBIEL leert men billijk en goed aan de TELEF. 8212. VRAAGT wekt 8 X binnen de vijf minuten, prijs f 2.25. Binnenweg 58A, ROTTER DAM, recht over DE ZON. voor eerst een bezoek gebracht te hebben aan v. d. HELM's ie en 2e hands Meubelenzaak, lste Middellandstraat 8. Monsterkamer vrij ter bezichtiging. Pluche moderne Ameublementen, vanaf f69. Leerdoek-Ameublement f35.50. Slaap kamer Ameublement met Spiegelkast f74, glim mend Ameublement: Tafel, Spiegel, zes Stoelen, Kleed, Schilderijen, f 46. Bureau-Ministre, Cylinder- bureau met Stoel, Boekenkasten. Reuzenvoorraad Buffetten, Stoelen, Tafels, Ledikanten, Bedden, Dekens, Karpetten, Matrassen, Kasten, enz. enz. alles voor de helft. Let op No. 8 Rotterdam. P. J. v. d. HELM. P-i. WK N T, NIEU WE BINNENWEG 268b. De PATHÉFOON speelt zon der naald, met een onverslijt baar saffier, prijs, vanaf 27 gulden. PLATEN vanaf f 1.50 met 2 zijden bespeelbaar. De PATHÉFOON is ook op ter mijnbetaling met f 3 50 per maand ver krijgbaar. ar ZIET ETALAGE, va Van Oldenbarueveltstraat 148a, bjj den Mauritsweg, Rotterdam. Telefoon 1187. N.B. Voor een elegant liguur is een goed passend Corset een eerste vereischte. mmmm maakt natte kelders en vochtige woningen beslist kurkdroog. BOTTERDAM, UTRECHT, Groote Draaisteeg. Springweg 1. Vraag 'prospectus No. 22. BESPARING TELEFOON No. 123. MAGAZIJN VAN f'ftSchufiK Het beste Metaal-Poetsmiddel is de gevierde Sequah van voorheen. Hadden zijne middelen zulk een onovertroffen en blij vend resultaat gehad als thans de beroemde Gedézalf tegen eelt en likdoorns, hij zou nu niet in de misère zitten. Verkrijgbaar bij P. J. v. d. SMAN, KAPPEL- HOF HOVINGH enB. W. KRULLAARS, Singel 192. en Aanbevelend, Zooals het klokje thuis tikt, tikt het nergens. Wij leveren na ontvangst van postwissel a 1.75 gulden, indien men voor 8 APRIL bestelt, aan de lezers van de Nieuwe Schiedamsche Cou rant een met 3 jaar garantie, gelijk aan nevenstaande afbeelding. Onder rembours 33 cent meer. Schwarzwalder N. 8. C. Uhren Exporthaus, 's-GRAVENHAGE, 9 Jacob Gillesstraat 9. Onze klok is volgens het bekende Duitsche sprookje Hans en Grietje verdwalen in het bosch tot dat zij een huisje ontdekken van peper koeken.Honger hebbende, eten ze van het dak tot een toover- heks komt en ze binnenlokt. Op deze klok is het 8 uur 20 minuten, dus 10 minuten voor half negen. Ieder heel uur verschijnt de tooverheks met haar staf in de deur opening van de klok. I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 6