Dagblad voor Schiedam en Omstreken. Van Houtcn's Cacao 35ste Jaargang. Vrijdag 5 April 1912. No. 10288 hoe geheel ANDERS en hoeveel BETER in Smaak in Kracht in Geur in Kleur dan alle andere goedkoop* merken. Offtcieek berichten. Kennisgeving. Kennisgeving. Kennisgeving. FEUILLETQN. Het Spookkasteel Buitenlandse)! Nieuws. Binnenland. ABONNEMENTSPRIJS: Dit blad verschijnt dagelijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, en kost voor Schiedam per 3 maanden f 1.35, per maand 45 cent en per week 10 cent. Franco per post door geheel Nederland f2,per kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: Boter- straat 50 en bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. Bureau: BOTERSTRAAT 50. PRIJS DER ADVERTENTIëN: Familieberichten 20 cent per regel. Handelsadvertentiën van 16 regels 0.92elke regel daarboven 15 cent. Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Ingezonden mededeelingen 35 cent per regel. Voor herhaaldelijkadverteeren worden uiterst bi 1- 1 ijke overeenkomsten aangegaan. Telefoonnummer 85. Postbus no. 39. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, brengen ter kennis van de ingezetenen 1o. dat tot nadere aankondiging, de Groene- laan (tusschen de Hagastraat en de Pernissche straat; voor het verkeer met rij- en voertuigen is gesloten 2o. dat de Groenelaan (tusschen de Willems kade en de Hagastraat) weder voor het verkeer met rij- en voertuigen is opengesteld. Sc hie da.m, 2 April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. L. HONNERLAGE GRETE. De secretaris, V. SICKENGA. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op art. 12 der Drankwet Brengen ter openbare kennis, dat bij hen een verzoek is ingekomen van DIRK CURNELIS SIBLING, om verlof voor den verkoop van alcohol- houdenden drank andere dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de benedenvoor- localiteit van het pand Nieuwe Maasstraat 2. en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het ver lof schriftelijk bij hun College bezwaren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 4 April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, V. SICKENGA. Inrichtingen welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet, Brengen ter algemeene kennis, dat op heden aan de firma G. J. Bertels en hare rechtverkrij genden vergunning is verleend tot het uitbreiden barer gisipakkery in het pand staande Lange Haven no. 93, kadaster Sectie C no. 395, met een gasmotor van 2 P.K., drijvende een gistpak- machine. Schiedam, 4 April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, V. SICKENGA. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet, Brengen ter algemeene kennis, dat op heden aan J. F. van Heezik en zijne rechtverkrijgenden vergunning is verleend tot het oprichten eener Stoomververy en chemische .wasschery in het pand staande aan de Warande no. 38, kadaster Sectie M no. 385, gedreven door een stoomma- De roovers van het kasteel d'Herneuse. Naar het Fransch van Noël Gaulois. 74) La Ribotte had den vorigen avond dezen stee- nen schoorsteen bekeken, maar hij rustte op een enkelen steen, waarin geen groef of opening te zien was. 1 De steen gleed weg en door de opening kwam voorzichtig en geheimzinnig een gestalte. Het was Samuel, die toen hij niets meer gehoord had sinds den vorigen avond, er een oog aan durfde wagen. La Ribotte verdween geheel achter de balken die overal verspreid lagen en Le Truand was goed verborgen. Samuel luisterde oplettend. Toen geen enkel geluid de aanwezigheid van eenig levend wezen verried, kwam hij geheel te voorschijn. Hij durfde zie eerst niet verwijderen. Toen hij geheel zeker was stiet hij met den voet tegen den steen en plaatste dien aldus weer in zijn ouden toestand. De jood verwijderde zich haastig. Toevallig ging hij juist den kant uit, waar La Ribotte was. Toen hij dicht bij den avonturier was, gaf h\j een schreeuw van schrik. chine van 3 P.K, en een stoomketel van 4 M2 verwarmingsoppervlak. Schiedam, 4 April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, V. SICKENGA. RUSLAND. Het »Nowoje Wremja" meldt Half Juni zullen de Tsaar en de Duitsche Kei zer elkaar in de Finsche scheren ontmoeten. ENGELAND. De cijfers van de stemming onder de mijn werkers zijn 201.013 stemmen voor hervatting van het werk en 244.011 daartegen. Aangezien de meerderheid niet 13 van het ge heel bedraagt, heeft het bestuur aan het mijn- werkerbond tot hervatting van 'het werk aange raden in afwachting van de bevestiging van deze beslissing door de nationale bijeenkomst, die voor Zaterdag bijeengeroepen is. De nEvening Standard" beschrijft de gister gehouden bestuursvergadering van het mijnwer kers verbond als stormachtig. De vertegenwoor digers van Yorkshire en Lancashire, de machtig, ste mijndistricten, hebben de hervatting van het werk heftig bestreden. Het voortbestaan van het mijnwerkersverbond is gisteren herhaaldelijk be dreigd en een vinnige hervatting van den strijd op overmorgen staat vast. De meening drijft echter boven, dat de meeste mijnwerkers de vol gende week het werk zullen hervatten. Het uitvoerend comité der mijnwerkers-federa tie adviseert den arbeiders het werk te hervatten. De nationale conferentie zal Zaterdag bijeen geroepen worden. DUITSCHLAND. In aansluiting op de opening van de Alge meene Luchtvaartuig-tentoonstelling is te Berlijn een wetenschappelijk genootschap voor vlieg techniek opgericht. Er zijn 150 deelnemers, o.w. prins Hendrik van Pruisen. Het genootschap streeft naar bevordering van de luchtvaart door aaneen sluiting van alle belanghebbenden en de beraad slaging over technische vraagstukken in verga deringen. Aan een feestmaal op de tentoonstelling heeft prins Hendrik van Pruisen eergister-avond een rede gehouden, waarin hij als zjjne overtuiging uitsprak dat Duitschland aan em sterke vliegkunst behoefte' had. De prins deelde mede, dat het zijn plan was, om binnenkort een oproeping tot de natie te richten om een inzameling op touw te zetten, waarvan de opbrengst zou strekken om onbemid delde jongelui, die vlieger willen worden, te.onder- steuuen. TURKIJë. Naar Parijsche bladen melden, hebben de Italiaansche douanen te Bellinzona een tweetal Fransche vliegmachines in beslag genomen, die De luitenant van Valrocca had hem bij een enkel gegrepen en omver getrokken. O Ik ben dood 1 zuchtte Samuel. Wat praatje van sterven Wees liever blij, dat je in mijn handen valtJe hebt waar lijk een buitenkansje, beste Samuel1 De jood keek met verbazing en een soort vrees naar deogene, die hem aldus toesprak maar het uiterlijk van dien persoon voorspelde hem niet veel goeds. Hij zuchtte diep. He! ja! wees maar blij, zeide La Ribotte. Als ge u hadt laten zien toen hier een twaalftal slechte kerels waren, zou het met u gedaan zijn geweest en met alles wat ge bezit. Maar nu is uw leven veilig en wat ge me geven zult, zal u door Jacob teruggegeven worden. Jacob? Ja, Jacob, die mij voor u een schuldbeken tenis gegeven heeft van twintigduizend francs. De jood nam het perkament, dat La Ribotte uit zijn gordel had gehaald, vouwde het open en keek het in. Twintig duizend frans 1 Waar wil Jacob, dat ik ze vandaan haal? Kom I niet van die jeremiaden Ik zit hier nu al twee dagen voor niets, treuzel nu niet lan ger. Ik weet wel waar ge die twintig duizend francs kunt vinden en we zullen er aanstonds samen heengaan. Waar denkt ge dan, dat zij zyn Samuel, als Jacob hier was, zou hy u zeg- vermoedelijk door een Turkschen agent naar Bart gezonden waren, om vandaar naar Constantino- pel geëxpedieerd te worden. CHINA. Uit Petersburg wordt aan het Berliner Tage- blatt" geseind Joeansjikai heeft den Russischen gezant in Pe king laten meedeelen, dat de Chineesche regeering geen leening van Mongolië zal erkennen en dat hij voor het sluiten van dergelyke leeningen waarschuwt De uTimes" verneemt uit Sjanghai dat Tsjent- sjimei de militaire gouverneur van Sjanghai, een benoeming tot minister van koophandel in het nieuwe ministerie heeft afgewezen. Deze weigering en ook de benoeming van Hoe- angsing tot opperbevelhebber van het leger in Zuid-China wordt een bedenkelijk verschijnsel ge acht. Het bewijst n.l. dat het gezag van de re geering te Peking in Zuid-China gering is. De d Daily Telegraph" verneemt uit Peking, dat Japan niet zal deelnemen aan de internationale leening, door het viermogenheden syndicaat, tenzij Mantsjoerije uitgesloten blijft, wat betreft de be steding der voor te schieten gelden. In verband hiermee is in China een beweging ontstaan, die tot strekking heeft, te verkrijgen dat een internationale verklaring voor alle be trokken mogendheden zal worden onderteekend, waarbij de integriteit van China overeenkomstig de bepalingen van het verdrag van Tientsin (1860) erkend wordt. Vereeniging ran Nederl. Gemeenten. Het bestuur der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, bestaande uit de heereu jhr. mr. dr. E. A. van Beresteyn, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden jhr. mr. C. A. Elias. jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, mr. E. P. van Lanschot, mr. dr. I. A. van Roijen, J. Simons, jhr. mr. D. R. de Marees van Swinderen en S. E. lJpeij, heeft in een dezer dagen te 's-Gravenhage gehouden vol tallige vergadering uit zijn midden gekozen, res pectievelijk tot voorzitter, onder-voorzitter en penningmeester der Vereeniging, de heerenjhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, burgemees ter van Haarlem, mr. dr. D. A. van Roijen, bur gemeester van Zwolle, en J. Simons, wethouder van 's-Gravenhage. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den burgemeester vau 's-Graveuhage, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, waarin deze verklaart het eere-voorzitterschaj» der vereeniging te aan vaarden. Ëij de afdoening van onderscheidene huishoude lijke zaken werd ook besloten eene oproeping te plaatsen voor gegadigden naar het directeurschap der vereeniging. De Octrooi wet. Het »Vad." deelt mede, dat aangaande het in werking treden der Octrooiwet, officieel nog niets is bepaald, maar dat de inwerkingtreding wordt verwacht tegen 1 of 5 Mei. (56) gen, dat listen geen succes hebben bij La Ribotte... La Ribotte, dat ben ik.,. Vooruit naar uw kluis en vlug. Neenzeide de Jood. Ik bewaar hier geen goud. Laat me gaan. Ik zal geld voor u halen om Jacob te bevrijden, maar laat mij gaan. Ik heb het aanstond noodig 1 WelnuDat is goed Maar ge moogt mij niet volgen, ge moet blijven op de plaats, waar ge zijt.... Begrepen I Maar laat me niet lang wach ten, want als ge niet binnen een kwartier terug zijt, zal ik eenige makkers halen, die me wel zullen helpen uw schuilplaats open te breken. Wees kalm 1 La Ribotte, die eerst, in de schuilplaats van Samuel had willen binnendringen, begreep wel dat de jood zich eerder liet dooden, dan dat hij zou toestaan, dat hij naar binnen ging. Hij liet dus den woekeraar gaan en bleef geduldig wach ten. Minder dan tien minuten later kwam Samuel weer te voorschijn met twee zakken goud. Hij gaf ze aan La Ribotte. Deze woog ze op de hand en maakte de koorden los om te zien of er werkelijk goud inzat. Is de som compleet? vroeg hij. Tel maar nal Neen, niet noodig! La Ribotte bond de twee zakken aan zyn gor del, draaide den jood den rug toe en ging heen. Aan Le Truand was niets van 't gebeurde ont- gaan. De zaak gaat uitstekend, mompelde hij terwijl hij zijn vroegeren kameraad volgde. Ik geloof dat ik met één slag mijzelven kan wreken den graaf bevrijden en nog wat verdienen op den koop toe. Het was een donkere nacht en Le Truand moest vlug loopen. Hy kwam aan de herberg van l'Essorrillé, zonder dat La Ribotte hem be merkt had. Hij liet hem alleen naar binnen gaan. Toen hij dacht, dat de bandiet, die wel rust noodig had na zijn langdurig waken bij de puin- hoopen, naar bed zou zijn, ging hij naar de deur en klopte hij zachtjes aan. L'Essorillé opende zijn venster en vroeg Wie klopt daar? Een late reiziger, die niet onder den bloo- ten hemel wil slapen. Ik zal open doen.... De herbergier verdween en weldra werd de deur geopend voor Le Truand. wiens kleeding den herbergier een leelijk gezicht deed zetten. Le Truand was, zonder hem gelegenheid te geven iets te vragen naar binnen gekou.en en bad de deur achter zich gesloten, (Wordt reri'oltjd.) OF RONA v. J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 1