Hotel „De Visscherij" Hotel „De Visscherij" De Cacaodrank Sportlui! SANATOGEN. Au Corset Gracieux i Grootste en goedkoopste H Corsettenmagazijnen. Wassehen en repareeren van eorsetten spoedigen billijk i De Tariefwet beteekent: NATRON Slechts 12' cent DE TARIEFWET brengt Oyeral nieuwen en frissclien ondernemingsgeest. E. VAN VELZEN, VV.F. BE1JERSBERGEN. De ramp Tan de „Titanic". AdYertentiën. met Stalhouderij, met Stalhouderij, voor Een bron van kracht voor allen Pii M Steeds voorhanden eene uitgebreide keuze ingezondheidscorsetten, band- M corsetten, spiraalcorsetten, positiecorset- ten, buikbanden, heupbanden, recht- houders, bustehouders, bustevormers, jarretelles enz. Zichtzendingen door geheel Nederland. De kleine man Draagt er het meeste van. Aan de „Daily Tdsg'raph" wordt gemeld, dat president Taft, verder de voorzitter van. de oom- missie uit den Amerikaanschen Senaat en alle leden van die commissie, kortom alle mannen van gezag in de Vereenig de Stalen, onder wie admiraal Dewey, voor het denkbeeld voelen, om een internaitonale Haagsche conferentie te nou den ten einde te beraadslagen over de beste wijze, waarop de veiligheid van reizigers op transat lantische booten verzekerd kan worden. De Ame- rikaansche regeering steunt net plan reeds krach tig. Admiraal Dewey beeft in een onderhoud ver klaard: Zulk een conferentie dient de scheepvaart wegen verplichtend voor te schrijven. Ismay heeft gezegd, dat hij het plan ook toe juichte, ofschoon hij er niet meer over kon zeg gen, zoolang het onderzoek niet af was gekro pen. Moore, de gezagvoerder van de „Mount Tem ple", was Zaterdag de voornaamste getuige voor de commissie te Washington. Hij' oefende kritiek op de navigatie van de „Titanic" en vond het onverstandig, dat men het schip te midden van ijsbergen met volle vaart had l'aten loopen. llij was van meening, dat de „Titanic" tegen de scherpe ijstongcn, aie aan de ijsbergen vastza ten, aangebotst was, waardoor het schip opzij opengereten was. Kapitein Moore heeft mede geconstateerd, dat de ijsbergen ten deele ook uit aarde en rotsen bestaan. De voorzitter van de commissie ver klaarde, dat het hem genoegen deed dit te ver nemen, daar men hem ervan beschuldigd had, dat hij dwaze Vragen stelde, toen hijj ernaar vroeg. De pogingen om de mannen van oe „Titanic", die Zondag met de „Lapland" te Plymouth, aan zijn gekomen, daar vast te houden en af te zonderen, zijn mislukt. In de eerste plaats, door dat Lewis en Cannon, onderscheidenlijk de voor zitter en de secretaris van het zeemansverboad, erin geslaagd zijn het consigne te breken en aan boord van de sleepboot die de mannen van de „Titanic" ontscheepte, zijn gekomen. Beiden kwa men aan boord van de sleepboot, nadat de man nen van de „Titanic" gedreigd hadden, dat zij anders alle inlichtingen zouden weigeren. Tege lijkertijd seinde het Eagelsche ministerie van koophandel, dat men niet bedoeld had, de man nen van de „Titanic" van hun vrijheid te be- rooven. Zij konden, zoodra zij verhoord waren, vrijelijk vertrekken. Velen deden dit en er bleven er betrekkelijk weinig achter in het voor hen ingericht nachtverblijf. De correspondent van de „Daily Telegraph" te Plymouth heeft er ettelijken gehoord, die vrij konden gaan nadat zij met zes tegelijk gehoord waren. De gesprekken met hen leverden echter weinig op. Een nieuwe koksmaat Magnard ge tuigde, dat hij den gezagvoerder Smith in het water had zien zwemmen, nadat hij van ae brug weggeslagen was. Sommigen op oen inderhaast in gereedheid gebracht vlot trachtten cien gezag voerder te redden, maar deze wilde er niet van weten, zeggende: Jongens, zorgt jelui voor je- zelven. Aan het „Berliner Tagteblatt" wordt van goed ingelichte zijde medegedeeld, dat de conferentie van belanghebbenden bij de Duitsche scheepvaart van het beginsel zal uitgaan, dat veiligneid van (te zeereis belangrijker is dan snelheid en gerief. In de vorige week hebben de staatssecretaris van binnenlandsche zaken Delbriick en zijn mede- webkers reeds voorloopige besprekingen gehou den met de voornaamste personen uil scheepvaart- kringen. Daarbij is een programma gevolgd, dat in het departement van binnenlandscne zaken is opgesteld. De conferentie zal over 4 onderwer pen loopen: le. over de kwestie van Oe redding- toestellen; 2e. over de constructie van de sche pen ter bevordering van de veiligheid; 3e. over de draadlooze telegrafie, en 4e. over een inter nationale afspraak over den koers, dien ae pas sagiersschepen in de Noord-Atlantische vaart zul- - len nemen. Dc Duitsche deskundigen pleiten niet voor een buitensporige vermeerdering van het aantal red dingbooten, maar zij komen er voor op, dat men verdere maatregelen neemt om de onzinKbaar heid van de groote passagiersschepen te ver-; krijgen of ten minste zekerheid te krijgen, dat zij niet zooals de „Titanic" slechts 2i/2 uur, maar ten minste 12 uren blijven drijven. De „Titanic was wel van een groot aantal waterdichte schot ten voorzien, maar de daardoor gevormde af dee lingen waren niet hoog genoeg. Zij waren niet veel hooger dan de diepgang van het schip, n.l slechts IO1/2 metier. Op de nieuwe Duitsche sche pen zijn de waterdichte wanden een heel dek hooger. 1 Wat de reddingtoestellen betreft, zoo hechten dc vaklieden veel waarde aan vlotten, aaar een vlot zelfs onder de moeil^kste omstandigheden onmiddellijk te water te brengen is en oen groot aantal personen kan opnemen. Maar ook zal men ei- wel toe overgaan om de nieuwe groote sche pen met eenige molorbooten uit te rusten, die de reddingbooten en vlotten op sleeptouw kun nen nemen. Wat de draadloozei telegrafie betreft, zoo zal de conferentie ex natuurlijk voor pleiten, dat op do groote passagiersbooten niet, zooals tot nog toe, slechts een dagdienst, maar ook een nacht dienst ingericht wordt. Eveneens zal men er voor opkomen, dat de wegen voor de vaart hij inter nationale overeenkomst bepaald worden, en een meer zuidelijker koers genomen wordt om het gevaar van ijs te vermijden. Daarover zijn alle deefltaelmers het eens, dat de conferentie in Berlijn slechts dienen kan als een voorbereiding' voor de beraamde internatio nale onderhandelingen en men hecht ar veel waar de aan, dat Engeland en de andere zeevarende staten zich meit Duitschland vereenigOn om ge meenschappelijk maatregelen te nemen. Schiedam, 30 April 1912. Ondergeteekende heeft de eer hiermede kennis te geven, dat zij haar heeft OVERGEDAAN aan den HeerW.F.BEIJER'"'- BERGEN, die de Zaak op den zelfden voet zal voortzetten. Dankend voor het meer dan tachtig jaar door de familie genoten vertrouwen, beveelt zij haren opvolger allerminzaamst aan. Hoogachtend, Uw Dw. Dienares, Firma A. van Velzen. Schiedam, 30 April 1912. Ondergeteekende heeft de eer mede te deelen, dat hij het reeds meer dan tachtig jaar door de familie VAN VELZEN" gedreven, met Mei a. s. heeft OVER GENOMEN. Hopende dat hem het zelfde vertrouwen zal worden geschonken dat de familie VAN VELZEN heeft genoten, beveelt hij zich ten zeerste aan. Een nette en prompte bediening verzekerend, verblijft hij Met Hoogachting, Uw Dw. Dienaar, Opwekkend en versterkend die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. G. W. COPPERS. ROTTERDAM Den Haag". Hoogstraat 344' Arnhem. Telefoon 6474- A nti-Tariefwet-Comité. idscht van uwen W iukelier zuiveiu: SODA in 14 Kilo pakje. licit beste en voordeeli^ste Waschmiddel voor* AiiJLE huishoudelijk gebruik. DE HAARLEMSCHE SODAFABRIEK. kost onze echte KA RNEMELKZEEP met het Anker. Een groot stuk Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa brieksmerk „Het Anker" en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KARNEMELKZEEP met het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handen blank als sneeuw, het gelaat zacht als fluweel. GEBRS. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, Npmegen. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. -Ia v;-.: Per 7, kilo-bug f 1.00 7c kilo-bns - 0.55 7io kilo-bus - 0.25 I I LaSIRËNE PARIS

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4