Mie en Moeite oiroerenie peten, Solied bewerkte Colbert-Costumes ^60 on vno A™ e Zuiver Wollen Colbert-CostamS 99° ATTERBUR Y-Systeem Magazijnen te Rotterdam ko^h!^ 2' Ingezonden Mededeelingon. Burgerlijk* Stand. Handelsberichten, Familieberichten. I Ad vertentiën. Onze zoo juist uit de fabricatie gekomen Amerikaansche Costumes, vervaardigd volgens het kunnen door het prima maatwerk niet in de schaduw worden gesteld. auw 18.», 20.», 23.75, 26.», 28.», 30.», 33.», 35 Dondi rdag Hemelvaartsdag: geopend tot 5 uur. 's Zondags geopend tot 1 uur. W. met zekerheid de hand aan deze bepaling zullen houden. De uitgewezen Hollanders. De hee- ren KerkhoÈ en van 't hoff, leiders van den Bond van Machinisten en Stokers, die de vorige week in het Ruhrgebied wegens ophitsing tot staking waren gearresteerd en Duitschland wa ren uitgewezen, zijn Woensdagavond in hun resp. woonplaatsen Rotterdam en Dordrecht teruggekeerd. Eindelijk gesnapt. Door den jager Ten- kink te Winterswijk werd in de bosschen van den vorst van Salm Salm onder Ratum ment behulp van 'n foxterrier een vossenhol uitge graven. Hij ving daarbij zes jonge vossen. Een der twee jongen, die in leven waren ge laten, lokte 's avonds door haar geschrei de moeder-vos, en die werd toen door den jager met een schot hagel gedood. Twee jonge vossen werden naar „Artis" te Amsterdam gezonden. Tenkinkhad in den laatsten tijd al een kleine honderd kippen aan Reintje de vos moeten afstaan. (Hbl.) teoren schijnbaar uit het sterrenbeeldDe Noorderkroon. Trouwens, in de geheele maand Mei worden vallende sterren geobserveerd, die voor het meerendeel uit de sterrenbeelden Hercules, Slang, Draak en Pegasus komen. De Londensche kleermakers. De staking breidt zich uit. Gisteren had een groote vergadering plaats van kleermakers en kleer maaksters van het oosten van Londen, die zich ten gunste van een sympathie stakers met de stakers van het westen van Londen uitsprak. 20.000 mannen en vrouwen zijn thans in staking30.000 anderen zullen nu staken uit sympathie. De afgevaardigen van al de wijken van Londen hebben een motie aangenomen, waarin tegen het besluit van 't bestuur van syndicaat, om geen toelating te geven wordt geprotesteerd. Plaatskaartenfraude. Op het traject Uden—VeghelBoxtel van de K. B. D. S. werd door vele reizigers meer speciaal handelsreizi gers welke in het bezit zijn van groep-abon- nementen op de Staatsspoor, fraude gepleegd, door van een dier stations naar het eerstvolgende station een billet te nemen om zich zoodoende toegang tot den trein te verschaffen wel wetende, dat er onderweg weinig of geen tijd was om te controleeren. Men reisde dan gratis door tot Boxtel, waar geen controle gepasseerd behoeft te worden om de aansluitende treinen der Staats spoor te bereiken. Een enkele maal gebeurde het zelfs, dat een zeer brutaal persoon op het laatste oogenblik de contróle passeerde, den beambte toeroepende «abonnement," waarmede deze dan genoegen nam. Om hieraan een einde te maken, is nu eenigen tijd geleden ingevoerd, dat de treinen, wanneer ze op tijd zijn, op een station ydor Boxtel in hun geheel worden gecontroleerd, welke maatregel zeer nuttig is gebleken. In den beginne werden op die manier herhaaldelijk rei zigers gesnapt en tegen degenen die weigerden de ingevolge het algemeen reglement voor het vervoer op de spoorwegen gevorderde boete te betalen, proces-verbaal opgemaakt. Zoo werd Dinsdag j.l. voor het kantongerecht te Oirschot tegen zulk een overtreder 5 dagen of 10 gulden boete geeischt. Deze optredingen zijn echter sedert de invoering van genoemden maatregel reeds veel verminderd. Onderkruipers In een van New-York's fijnste hotels, Hotel Belmont, had gisterenmid dag een typisch incident plaats. Toen de zeer fashionable gasten aan het diner zaten en met het zooveelste gerecht zouden beginnen, wierpen opeens de kellners op een gegeven teeken hun servetten op den grond en liepen de deur uit. Verschillende koks kwamen in hun witte pakjes uit de keuken en weigerden eveneens verder te werken. Groote ontsteltenis onder de nog niet geheel verzadigde gasten. Maar de eigenaar belde vlug besloten het Waldhof-Hotel om hulp op en even later werden in taxi-cabs eenige tientallen koks en kellners aangebracht, die als „onderkruipers" door de politie beschermd het verdere diner- afdienden. Te Schiedam, Geveild Vrijdag 10 Mei. Notaris W. J. A. Roldanus. "Een Woonhuis, verdeeld in een beneden- en bovenhuis, erve en tuin met achteruitgang aan de Nassaustraat no. 19, f4300. Een Woonhuis, verdeeld in een beneden- en bovenhuis, erve en tuin met achteruitgang aan de Nassaustraat no. 21, f4350. Een Woonhuis, verdeeld in een beneden- en bovenhuis, erve en tuin met achteruitgang aan de Nassaustraat no. 23, f4300.— Een Woonhuis, verdeeld in een beneden- en bovenhuis, erve en tuin met achteruitgang aan de Nassaustraat no. 25, f4250. Een Woonhuis, verdeeld in een beneden- en bovenhuis, erve en tuin met achteruitgang aan de Nassaustraat no. 27, hoek Prins Maurits- straat, f4550.— Een Woonhuis, verdeeld in een béneden- en bovenhuis, erve en tuin met achteruitgang aan de Warande no. 37, f3100.— Brutale diefstal. Gisterennacht hebben, naar de «Tel." meldt, een paar brutale dieven zich meester gemaakt van een schuit met 200 balen meel, liggende in de Prinsengracht te Am sterdam. Schuit en meel behoorden aan de firma Luchsinger te Amsterdam. Van de di'even en van de schuit is nog geen spoor gevonden. De moord in de AlteJacobstrasse te Berlijn. Naar de «National Zeitung" me dedeelt, is de toestand van den moordenaar Trenc- kler in den loop van den middag steeds ernsti. ger geworden. Hij is door de doktoren met morphine ingespoten. Men gelooft, dat hij spoedig zal sterven. Een drama. In het Jutsche stadje Kolding, aan de Duitsch-Deensche grens, heeft de Neder- landsche sigarenmaker Van den Berg in een aanval van jaloezie na een hevigen twist, zijn vrouw voor de oogen van zijn 6 kinderen dood geschoten. Onmiddellijk daarop richtte hij ver scheidene schoten tegen zichzelf. Nader wordt nog gemeld Van den Berg ligt jn bedenkelijken toestand in het hospitaal. Hij is uit Haarlem afkomstig, zijn vrouw uit Hilversum. Het paar woonde sedert eenige jaren in Dene marken. Naar men zegt, was de vrouw hem ontrouw en verwaarloosde zij de huishouding. Van den Berg was bovendien anarchist. I> t'Oin t U dagelijks een likeurglaasje Dr. Hominel's Haematogen onmiddellijk voor den hoofd maaltijd, Uw eetlust wordt flinker uw zenuwstelsel versterkt de loomheid ver dwijnt en heel spoedig zult gij U licha melijk prettig gevoelen. Waarschuwing I Men verlange uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel. Vallende sterren. Op het oogenblik draait de aarde zich door een zwerm vallende sterren, zoodat omstreeks middernacht bij hel der weer een fantastich hemelvuurwerk kan worden waargenomen. Het stralingspunt ligt in het sterrebeeld Waterman: het is, alsof zij daaruit komen vallen. Vandaar dat zij de Aquariden worden genoemd. Omstreeks den 15den Mei bevindt de aarde zich in een nieuwe zwerm. Dan vallen de me- De overstrooming van den Mis- sissipi. Uit New-York wordt geseind, dat de toestand in het Mississipi-dal nog steeds zeer ernstig is. In het geheele Mississipi heb ben nog altijd zware regenvallen en wolkbreu ken plaats. Het water reikt tot aan den kam der nog overgebleven dijken, die echter elk oogenblik kunnen doorbreken. Honderden mea- schen lijden honger, daar er geen voldoende aantal booten beschikbaar is, om hen van levens middelen te voorzien. By pogingen tot redding van de door het water ingesloten personen zijn velen omgekomen. Tal van anderen zijn, omdat er niet tijdig hulp kwam opdagen, den honger dood gestorven. Geboren: 8 Mei. Ernst Carl Johan, z. v. H. A. H. Veugelers en E. M. C. Schmitz, Kethelstr. Overleden: 9 Mei. Willem van Pelt, oud 2 d. Bakkerstraat. Gehuwd; 9 Mei. J. K. C. Karsseboom, 28 j., en G. Maagdenberg, 26 j. J. A. Groeneveld, 32 j., en L. Vermaas, 33 j. S. van der Schouw, 30 j., en J. P. van der Meer, 32 j. B. Carstens, 41 j., en J. M. Nieberg, 38 j. Ondertrouwd: 9 Mei. P. J. van Ejjk, 24 j., en P. van Steijn, 22 j. J. A. v. Asten, 23 j., B. Bijl, 23 j. A. Kooy, 25 j., en G. J. van Waardenburg, 30 j. B. J. van Haagen, 22 j., en A. M. C. van Kampen, 24 j. D. Vos, 24 j.. en A. Niéuwstraten, 24 j. L. Bal, 30 j. en N. de Munnik, 31 j. J. C. Stolk, 24 j., en G. M. Schuurmans, 20 j. C. G. Bronsgeest, 24 j., en M. P. Rensman, 23 j. M. F. v. d. Horst, 21 j., en M. C. Blom, 27 j. H. A. Koster, 25 j en P. Klarenbeek, 20 j. W. A. Elgers, 25 j., en P. W. Eikenbroek, 29 j. P. J. Kooy, 21 j., en N. Vink, 19 j. J. Tak, 30 j., en W. L. Halffman, 23 j. M. A. Ronteltap, 23 j., en C. C. L. Zoun, 18 j. BEURS VAN SCHIEDAM, 10 Mei. 1912. Moutwijn. Officieel® noteering van de Commissie Bit de - - 10 Mei. f 16 7 Mei. 8 Mei 9 Mei. f 16y, f 16 ifa f 16i/, per Hectoliter zonder fust en zonder belas ting Nament de Comminie voor. de noteer ing: H, A. J. KITTKAMPE. Bond van Distillateurs i 9 Mei 16y, 20i/2 proef.: 22 1.—. op hedengeen zaken. Spiritus. 9 Mei. f 25V4 af f 21 '/4 a f2ly, fll'/« a f liy, M 0 u t w ij n Je never: Amsterdamsche Spoeling: Stemming Graanspiritus Meiasse-spiritus Ruwe spiritus: Stemming op heden: kalm. 10 Mei. 16- 20— 21 Va 1.10. 10 Mei. f25'/4 a f 25ya f 21 f21i/a f 11'A kf PARIJS, 9 Mei. Spiritus: prijsh.per hectoliterper Mei fr. 46.25 betaald, per Juni fr. 64.50 dito, per Juli/ Aug. fr. 64.50 dito, per 4 laatste md. fr. 53 a 53.25, per 3 md. v. Oct. fr. 51.50 a 52, per 4 eerste md. fr. 52 a 52.50. NEW-YORK. Mais: Western in loco 9 Mei 87 V4 8 Mei 87. Ma is 9 Mei. 8 Mei. Rogge 9 Mei. 8 Mei CHICAGO Mei Juli Sept. 81V8 78V8 76 8O3/4 77Va 75i/a vast. Loco 951/, Dec. 647, 63y, Beurs van Amsterdam. Vrijdag 10 Mei. CarrenSteels 663/4Atchisonsl075/,eDen vers 23Eries 347/,Kansas gew. 25 Roe-; ky's 277/8 South Pac. 1095/4South Rails 28'/le Unions 1691/5, Wabash Gr. Trunk gew. Marine gew. Marine pref. Vorstelanden 175—; Handelm. resconto A'dam Deli A'd. SerdangDeli- cultKrapoh Langk. A.—Medan N. AsahanR'd Deli 439. Kon. Petr 565— Enim 243—Perlak Sumpal 1018/4 Z. Perlak Prnlnng-atip 33/,. i 15 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, fc I CHRISTIAAN LAURENTIUS KOOLE 1 MARIA VERWEERDEN, 2 hunne 40-jarige Echtvereeniging te her- denken. Geboren ERNST KARL JOHANN, Zoon van HENRI VEUGELERS en ELSE VEUGELERS, Schmitz. Schiedam, 8 Mei 1912. Ondergeteekende heeft de eer hierbij aan be langstellenden mede te deelen, dat er a.s. Zondag 12 Mei, tusschen 24 uur, gelegenheid bestaat die school lokalen TE BEZICHTIGEN, welke al gereed zijn en Maandag-avond 1.1. ingewijd werden. Toegang door de schooldeur aan de Nieuwe Haven. Hoogachtend, Br. MAXIMINUS. Stelt gij hooge eischen, Draagt dan KREYMBORG's Kleeding. Succes van het Seizoen. der nieuwste voortbrengselen in Fantasie-stoffen Niet alleen in de gewone maten brengen wij een vol ledige Collectie, doch ieder denkbaar figuur kan in onze Magazijnen de Kleeding gereed vinden. SB sh KEW-MSB1EM 95— EN Hunne dankbare Kinderen, Behmvd- en Kleinkinderen. A, Kreymborg Co

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 3