aKI!!|. DP. SaHATOGEN. Abonneert U DE TARIEFWET Aan onze afhankelijkheid van vreemden. PINK PILLEN maakt een einde: Als de lamp des levens begint uit te gaan De Tariefwet beteekent: Onze producten geweerd uit het Buitenland. Levering 2 X daags versch; Gegarandeerd volle zoete melk, Afkomstig van koeien niet met spoeling gevoed, Hoogste vetgehalte te dezer stede. Kerknieuws. Kunst en Letteren. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Familie berichten Advertentiën. SCtNEDflAfSo, lMT®l^rSY5THir NIEUWEHAVEN.283 natuur en kunst Serieuse inrichting naar den tijd. Een bron van kracht voor allen Opgeheven feestdagen. In het iaatsl. verschenen nummer aer A. A. S., wordt medegedeeld, dat tot de H Congregatie- van het Concilie verschillende verzoeken wefaen ge richt tot h\&t weer in eere herstellen van alle of enkele der feestdagen, door het Decreet van 2 Juli 1911 als zoodanig opgeheven, in het bijzon der van den H. Sacramentsdag, ten aanzien van welk feest werd gevraagd, of het met een plech tige processie en grooten luister mocht gevierd blijven op Donderdag na Drievuld'gheids-Zondag. Z. II. de Paus, met deze verzoeken in kennis gesteld, heeft nu de volgend© beslissingen, door de Congregatie afgekondigd, bekrachtigd lo. Toen do Paus, de gewijzigde tijdsomstan digheden in aanmerking nemend, enkele feestda gen uitschakelde uit de rij der verplichte vierda gen, gelijk reeds meermalen door Zijne Vooi gan ger's gedaan was, was het zeker niet Zijne bedoe ling, dat die dagen als feestdagen geheel werden afgeschaft: de H. Vader wil integendeel dat. zij in de kerken met gelijken luister als vroeger worden gevierd en zoo mogelijk, met dezelfde deelneming van de zijde der geloovigen. Dit toch is en was de intentie van Z. H. aal alleen werd opgeheven de verplichting, waar door de geloovigen gebonden werden op die da gen de H. Mis te hnoren en zich ie onthouden van slaielijke werken, en dat vooral, om veraere overtredingen van dit gebod te voorkomen, opdat het niet gebeuren zou, dat terwij! Gou emer veten werd geëerd, Hij door anderen beleedigrl werd, tot ernstige schade dier zielen. Z H. heeft derhalve voorgeschreven aan allen, die in zielzorg zijn gesteld, dat zij, deze besluiten ter kennis brengende aan hun kudde, niet ophou den hen te' vermanen, om voort te gaan om ook op die dagen hun eerbied tegenover God en hun vereering tegenover de Heiligen, zooveel mo gelijk te betuigen, vooral door een bezoeken der kerken, tot bijwonen van de H. Diensten er verdere plechtigheden. 2e. Opdat echter de geloovigen meer wor den opgewekt om bedoelde feestdagen godvruch tig te vieren, wordt door dit besluit, aan alle bisschoppen de verdere faculteit gegeven ,om te Öispianseeran in de wet van vasten en ont houding, zoo dikwijls een vasten- of onthou- dingsdag valt op ©en feest, dat hoewel niet voor geschreven, toch door de geloovigen met de vfir- ■eischte godsvrucht wordt gevierd. 3e: Verder wordt door dit besluit toegestaan, dat de H. Sacramentsdag, waar de bisschoppen dat nuttig geoordeeld hebben in den Heer, hoewel niet door voorschrift gebonden, gevierd kan wor den met een plechtige processie en dezelfde plechtigheden zooals vroeger op Donderdag na den Drievuldigheids-Zondag gebruik was. Woensdag zijn te Baarn de kwartetwedstrijden, uitgeschreven door Baarn's Mannenkoor, begon nen. Totaal nemen en 52 kwartetten deel. De uitslag van den Woensdag gehouden wedstrijd is Enkel mannenkwartetten. Verplicht nummer Sterrennacht van Jacob Hamel. Ie prijsZaan- damsch Vocaal-kwartet te Zaandam 2de prijs Onder Ons, te Amsterdam 3de prijsConcordia, te Amsterdam 4de prijs Kunstmin, te Alkmaar. Woensdagavond zijn in afd. B. van den wedstrijd van enkel mannenkwartetten de prijzen als volgt toegekendeerste prijs Kunst en Vriendschap te Haarlem tweede prijs T. A. V. E. N. U. te Am sterdam derde prijs Gebroeders Prins te Zaandam, en vierde prijs Kinheim te Beverwijk. Van den gisteren gehouden wedstrijd van dubbel gemengde kwartetten, die nog geen eersten of tweeden prijs hebben behaald, is de uitslagle prijs Mimosa, Wormerveer2de pr. Excelsior, Amsterdam 3e pr. Onder Ons, Utrecht-; 4de pr. Amsterdamsch dubbel gemengd kwartet. En van den wedstrijd van dubbel gemengde kwartetten, die reeds een eersten of tweeden prijs hebben behaald le prijs Met ons achten, Sche- veningen2de pr. H. P., Haarlem 3de pr. Euphonia, Amsterdam 4de pr. J. S. Bach, Water graafsmeer. In den eerewedstrijd zongen Mimoca, van Wor merveer, en Met ons Achten van Scheveningen. De eeremedaille, zijnde een groote zilveren medaille van H. M. de Koningin-Moeder, ambachtsvrouwe van Baarn, werd toegekend aan Met ons achten, directeur Johan Vleugels. Geboren: 17 Mei. Johanna Maria, d. v. C. Voogd en M. Noordam, L. Achterweg. 18. Machtildis Francisca Maria. d. v. A. J. v. d. Kraan en M. W. Bosman, Rott. dijk. Cornelia Ever- arda, d. v. C. E. den Bleeker en F. de Man, Maasstraat. Overleden: 17 Mei. Lambertus Kooijman oud 1 j. en 2 mnd., Prinsensteeg. Sclieepvaartbeweging. Gedurende de afgeloopten week zijn den Nieu wen Waterweg ingekomen 196 schepen, Waarvan 6 zie jitec hepen en 2 zeelichters. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 184, voor Schiedam 2 en voor Hoek van Holland 10. In hetzelfde tijdperk van 1911 kwamen bin nen 210 schepen, waarvan 1 zeilschip en 2 zee- lichters. Hiervan warien bestemd voor Rotterdam 198 en voor Hoek van Holland 12. De Heer en Mevrouw B. BEUKERS—Coolen betuigen hun dank voor de bewijzen van belang stelling bij de geboorte hunner Dochter. Schiedam, 20 Mei 1912. Visites bij voorkeur Woensdag 22 dezer Voor de deelneming, betoond bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Groot vader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam H. W. E. DE GROOT, Beukers. Schiedam, 20 Mei 1912. van Duur der avondvoorstellin gen circa 21/, uur. die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 44.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. op de wÊwiSÊÊ wmMmËÈ neemt de zwakte van al de zoo teergevoelige organen van het lichaam toe. Er vloeit eene merkbare vertraging van al de werkingen uit voort langzame en moeielyke spys- vertering, verstopping, slapeloosheid, koude handen en voeten, algemeerie zwakte, urineopstopping. Dan is het oogenblik gekomen om de Pink Pillen te gebruiken, die de werking van al de organen zullen versterken, die ze zullen opwinden, om zoo te zeggen, zooals voor eene pendule een sleutel doet, die men een paar malen omdraait, of zooals een lamp die men met petroleum vult. De Pink Pillen zyn de krachtigste hernieuwer van het bloed, de krachtigste versterker van het zenuwgestel. Zy geven bloed, bevorderen den eetlust, verschaffen een rustigen en verkwikkenden slaap, herstellen de vermin dering der krachten door lichamelyke of geestelyke over spanning veroorzaakt. Verkrijgbaar bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eehgenlaan 22, Amsterdam voor Rot terdam Snabilé, 7 Groote MarktS. G. Wulff, Westnieuwland no. 8 voor Schiedam en Om streken bij de firma Kappelnof Hovingh, P. J. van der Sman, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.75 de doos en f9,dezes doozen. Anti-Tariefwet-Comité. LKINRICHTING pi/2 yji/2 uur_ J* v GEBOUW „DE VRIENDSCHAP".' fel EXv. rfc- 'r-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4