Jansen WouterM e Niet Trouwen JAS VAN KATWIJK, Spiegel- en Vensterglas. ƒ1.— en 0.80 Is van zeer fijne kwaliteit. uitmuntend van smaak. J. ZOETMULDER. A. SIEBEL Jr., J Kunst-Tanden art. rennert, Mittllanistraat 104, ROTTERDAM. PRITMAN 3, SCI m I). klik. Maar, IMII-01 Nieuwe Molstraat 5a, 'x §H. A. N. BAKKERS,! Likeurstoker. s-Gravenhage. strijkgoed JJ.SWART. Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Advertentiën. HuismoedersDenkt er aan le kwaliteit Versch en Gerookt Paardenyleescli. heeft geen kok noodig om Atelier voor glas in lood. Weste Wagenstraat 23, ROTTERDAM. Riet- en Serremeubelen, Ligstoelen, Badstoelen, Waschmanden, Reismanden, ijzZ Poppen- en Vouwwagens, Betaal niet te veel voor Assurantiën, Bouwkapitaal, Credieten, Hypotheken, Vaste goederen, Administratie. Slijmafdrijvende Pillen van L. J. Grootendorst, Apotheker, Utrecht. H. M. de Koningin Moeder. Men meldt uit Renkum Vergezeld van de Vorstin van Bentheim, bracht H. M. de Koningin-Moeder, Donderdag Haar aan gekondigd bezoek aan het Sanatorium Oranje- Nassau's Oord. Haar gevolg bestond uit Freule van Iterson en jhr. van Tets. H. M werd ontvangen door den voorzitter van den Raad van Beheer, den heer jhr. S. M. S. de Ranitz, en den direc teurgeneesheer Dr. A. Schuld. Onder geleide van dezen werd een rondgang gemaakt door het gansche gebouw, alle ziekenza len, lighallen enz., werden bezocht. Alle patiënten ontvingen van H. M. een bouquetje, terwijl Zij hen enkele woorden toesprak. Daarna- kwamen de dienstgebouwen, waschin- richting, machinekamer, keuken enz. aan de beurt. Nadat alles was bezichtigd, werden in de kamer van de adjunct-directrice, waar ook mevr. Schuld aanwezig was, eenige ververschingen gebruikt. Te kwartier over 5 uur vertrok H. M. per auto naar Soestdijk. De heenreis was gemaakt over Rhenen, de terugreis ging over Ede. Nat.-Historische Party. In eene onlangs gehouden partij-vergadering der Nationaal-Historische partij, is besloten deze partij te ontbinden en zich aan te sluiten bij de Christelijk-Historische Unie, omdat het hoofdbe ginsel der partij in deze Unie tot zijn rechtkomt en het niet gewensht scheen versnippering van krach- te bestendigen tusschen hen, die eene staatskunde voorstaan op historischen grondslag. Ryksklerken ter griffie en ten parkette. De minister van Justitie brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, bij genoegzame deelneming, in de maand October aanstaande zal worden gehouden een onderzoek naar de bekwaamheid van hen, die in aanmerking wenschen te komen van benoeming tot Rijks klerk der 2e en le klasse ter griffie en ten parkette, bedoeld bij art. 24, sub 3, van het regelent IV op de organisate en den dienst der deurwaarders en verdere regtsbedienden. Zij, die voormeld onderzoek wiilen ondergaan, behooren vóór 15 Juni aanstaande daarvan schriftelijk kennis te geven aan het departe ment van Justitie. Onweer. Donderdag woedde over dei otn'd.fv ken van Eindhoven een vrij hevig onweer, waarbij op verschillende plaatsen de bliksem insloeg, on der meer in een huis te Meerveldhoven. Slechts materieele schade werd aangericht. Te Veldhoven werd door den bliksem een groote lindeboom getroffen en verbrijzelt.. De stortregens richtten vrij1 belangrijke genade aan aan de aardappelen en boonen. Te Asten liep bij den stortregen die Pon- oerdag plaats had, net laag gelegen marktplein geheel onder. Het geleek een lagunen stadje. Hel water steeg zoo hoog, dat een geit ver bw-Si. Oorzaak verstopping der roosters van de riio- leering Ook te Maasheeze werd een eikenboom door den bliksem getroffen en geheel ontschorst. Malversation. In het beheer van hei hulp postkantoor le Appelscha, zij'n malversatiën ont dekt. De brievengaarder werd in zijn betrekking geschorst. De man is daarna overleden. Een portret van Kardinaal'V in Ros- sum. De Romeinsche correspondent van „De Tijd" schrijft 16 Mei. Sinds 14 dagen werkt hier de kunstschilder Gérard van der Heyden, uit Breda, (een oud stadgenoot Red.) aan een levensgroof portret van Z.Em. kardinaal Van Rossum. De bijna, vol tooide studie, die thuis zal worden afgeschilderd kon ik heden bewonderen. Nu reeds kenmerkt dit portret zich door een treffende gelijkenis, maar ook door hooge en voorname opvatting. De kardinaal is ten voeten ,uit afgebeeld in S'taatsietkjeedij, waarvan het warme en zachte purper harmonisch uitkomt tegen oen geelzijden achtergrond en aangenaam wordt afgewisseld doo'.- ce fijne, witte kant der rochette. Met starende blik kijkt de kardinaal recht voor zich uit, fier der van houding clan men nu eenmaal van zijh natuurlijken eenvoud gewoon is. Maar de kunstenaar heeft zich den Kerkvorst gedacht terwijl deze in gala binnentreedt, in het besef der hooge waardigheid die hij moet ophou den. In zijn neerhangende linkerhahd draagt de kardinaal den glimmanden, met purper en goud draad omzoomden hoed, de rechterhand, door een fonkelenden amethysen ring, gesierd, cirukt hij zacht tegen de borst, als om de gejaagd heid van hei tegen dergelijke staatsie bedu 'lite. en dus sneller kloppende hart te bedwingen. Wam. 3eze prins der Kerk men ziet het lerstona aar. zijn gansche uiterlijk is een man van z.c lfbeheersching. Dat zeggen u de kalme en effen gelaatstrekken, door geen rimpel nog geploegd; dat zegt u het intelligente hooge voorhoofd, waar onder twiee fijne brilleglazen de zachte tinteling dti heldere oogen niet kunnen verbergen; dat zegt u vooral ae vastberaden plooi van deo ge sloten mond, die weet te zwjjgen als een Boek met zeven zegelen. Lang en rustig heb ik getuurd op deze nog onvoltooide studie. Maar reeds zag ik oen kar dinaal levend voor mij, en ik kende hem vol uit terug, in zijn verheven eenvoud, die, .altoos, zonder het te willen, imponeert. Bij voorbaat wencshte ik den schilder van harte geluk met dit kunstwerk, dat de vanouds beroemde, Ne- derlandscho portretkunst eer zal aandoen. Naar ik vernam, is de heer Van der Heyden voornemens, het portret na deszeifs voltooiing te exposeeren in een der groote Musea van ons vaderland. Daar zal het ongetwijfeld, èn om zijin hooge kunstwaarde; èn om den hoogen rang van het eerbiedwaardig model, een schitterend figuur maken. t f I i Een valsche Potter? Te Parijs is de behandeling begonnen van een proces van de firma Frederik Muller Co., te Amsterdam, tegen den heer Kann, van wien deze kunst handelaar in 1911 een schilderij kocht van PaulusPotter„GevlekteSchimmel",voorf16.000. Naar de meening van dr. Hofstede de Groot, dr. Bode, dr. Friedlander en dr. Martin, is dit Schilderij slechts een copie van dat in het Museum te Schwerin, en wel een slechte. Bedevaart naar Sittard. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, zal de gewone jaarlijksche Bedevaart naar Sittard en Roermond gehouden worden van 6 tot 9 Juli. Het Bestuur heeft gemeend van den gewonen tijd te moeten afwijken, omdat Zondag onder het Oc taaf van het H. Sacrament de algemeene Wereld- Communieplaats heeft en de geloovigen liefst in hunne eigene parochie daaraan deelnemen. Wij twijfelen niet, of, evenals andere jaren, zullen tal van pelgrims zich aan deze Bedevaart aansluiten, vooral uit Rotterdam en de provincie Zuid-Holland. Wie eenmaal te Sittard en te Roermond geweest is en voor de Hoop de Hopeloozen en voor O. L. Vrouw in 'tZand zijn hart heeft uitgestord, blijft,zon- dergewichtige redenen, niet te huis en wij durven gerust aan alle Maria-vereerders aanbevelen om eens met de Heiligdommen te Sittard en te Roermond kennis te maken. Het is niet aan allen gegeven om verre in het buitenland, b.v. te Lour- des, zijne godsvrucht tot de Allerheiligste Maagd te openbaren en Hare hulp en bescherming af te smeaken. Tijd en middelen staan niet allen hier toe ten dienste. 't Is ook volstrekt niet noodig. Ons vaderland is rijk genoeg aan plaatsen, waar Maria door schitterende wonderen getoond heeft te willen vereerd en aangeroepen worden. Roermond en Sittard mogen hier voorzeker meetellen en wij durven dan ook veilig deze plaatsen aan onze lezers aanbevelen, te meer, daar het Bestuur zich bereid verklaard heeft alle gewenschte inlichtin gen te geven. dat gij Uw ROSBIEF of ROLLADES bestelt bij P. T. DE MELKER Schiedamsche weg 42, ROTTERDAM. Meest Hygiënische Inrichting, Het best vertrouwste adres voor Bestellingen worden op verlangen dagelijks aan huis bezorgd U beleefd tot een bezoek uitnoodigend, UEd. Dw. P. T. DE MELKEP.. VAN Overal verkrijgbaar. voor eerst een bezoek gebracht te hebben aan v. d. HELM's Ie en 2e hands Meubelenzaak lste Middellandstraat 8. Monsterkamer vrij t#r bezichtiging. Pluche moderne Ameublementen, vanaf f 69. Leerdoek-Ameublement f 35.50. Slaap kamer Ameublement met Spiegelkast f74, glim mend Ameublement: Tafel, Spiegel, zes Stoelen Kleed, Schilderijen, f 46. Bureau-Ministre, Cylinder- bureau met Stoel, Boekenkasten. Reuzenvoorraad Buffetten, Stoelen, Tafels, Ledikanten, Bedden, Dekens, Karpetten, Matrassen, Kasten, enz. enz. alles voor de helft. Let op No. 8 Rotterdam. P. J. v. d. HELM. Broersveld 65. Telefoonnr. Interc. 239. - BI var en Aanbevelend, Goud- en Zilversmid, Horlogemaker, Iluimo lvouzo: JUWEELEN, Goud-, Zilver- en Uurwerken. EIGEN ATELIER. Solied en Goedkoop adres. Goedkoop Restaurant verplaatst naar de Hen Haag, c 2e huis vanaf de Wagenstraat, 5 minuten^ vanaf het Holl. Spoor. Der. geheelen dag tot 's avonds 12 uur gelegenheid te dineeren. Uitstekende consumtie, billijke prijzen. Diners vanaf 35 cent. Beslist goedkoopste Burger-Restaurant, Schrijfbehoeften, Postzegels enz. Logies 60 ct., per week ƒ2.50. Aanbevelend, A. BROEKHUIZEN, voorheen Paviljoensgracht 21a. FOTOHANDEL PLAN.C.4.B.ROTTERDAM. BINNENWEG 119a, by den Mauritsweg, RottordLam. merk „Brennabor". Knip deze advertentie uit en bewaar ze zorgvuldig! met en zonder gehemelteplaat f 1,per Tand. Moutwijn vanaf f 0.90 p. Liter Jenever- 0.90 Citroenjenever - 1.— Korenwijn1.— Oude Jenever 1.10 Aal bessenjenever- 0-80 Brandewijn - l.— Coenac1.25 ILhum-«1.35 Boerenjongens en Meisjes- 1.10 Advocaat- 1.10 Likeur- 0.40 LANGE HAVEN 16, Door zich te verzekeren voor f 100. uit te keeren na tien jaar of bij vroe ger overlijden, en die verzekering te combineeren met een 3 premie obligatie a f0.50 (één keer te voldoen), heeft men dezelfde winstkans als Vso Staatslot en wel gedurende den geh eele n verzekeri ngstermij n Pi'emie a fl.00 per maand. Vraagt uitvoerige inlichtingen. Hoofdagent voor Schiedam en omsti-eken de Heer J, VERSLOOT, Singel 55, Schiedam. s«oagippii Deze vermaarde Pillen hebben de eigenschap de Maagpijn en Slijm weg te nemen en de aanwas van gal te voorkomende bijzonder gunstige werking, die zij op de maag uitoefenen, doet de spijsvertering bevorderen en den eetlust opwek ken. Als zuiverings- of purgeermiddel kunnen die pillen niet genoeg aanbevolen worden, daar zij door hunne zachte werking volstrekt geen onaan genaam gevoel veroorzaken en men in staat blijft zijne gewone bezigheden te verrichten. Verkrijgbaar a 27£ Ct. het verzegelde doosje met gebruiksaanwijzing te Schiedam bij de Heeren KAPPELROF HOVINGU en P. J. VAN DER SMAN. Eischt vooral tnerk „Grootendorst", DeL TPIIEE GELDERSCHE STRAAT -kr-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 6