Hel koüinïlijk bezoet aan Parijs. Verkooping. Openbare Verkooping Dienstmeisje, R. K. R. K. DIENSTBODE. Stads- en Gewestelijk Nieuws. QenMngd Hieuwt. Burgerlijke Stand. Familieberichten. AdyertentiëiL. Visscherjj-berichten. Handelsberichten. Openbare Vrijwillige Een Woonhuis met Tuin (om contant geld). de commies ter secretarie van Amsterdam mr. J. Van Heusde. Fabrieksfondsen. Het bestuur van het ondersteuningsfonds, ver bonden aan de onderneming der firma D. Van Leijden Zoon, zeildoek-fabrikanten te Krom menie, maakt in een adres aan de Tweede Kamer bezwaar tegen de aanhangige Ziektewet. Adrdringt er op aan, de aanhangige Ziektewet aldus te wijzigen, dat ook voor middelsoort-be drijven als de bovengenoemde onderneming de mogelijkheid blijve bestaan van een voor werk gevers en arbeiders geheel bevredigende, eenvou dige, goedkoope en geldelijk solide voorziening in Ziekteverzekering en dat dus aan fondsen, als bovenbedoeld, het voortbestaan niet onmogelijk worde gemaakt en aan die fond^pn niet de ver plichting worde opgelegd, zich te reorganiseeren op een wijze, waardoor zij zeer zeker niet zoo goedkoop als thans kunnen werken. Congres voor Heilgymnastiek. Op 29, 30 en 31 Augustus zal te 's-Gravenhage het eerste congres voor heilgymnastiek gehouden worden. Het bureau wordt gevormd door de heeren J. H. O. Reys, arts te 's-GravenhageW. Jansen, te 's-Gravenhage, en D. van Duuren, te Gouda. Staatscommissie vlootverdediging. Naar aan de »N. Ct. uit Batavia wordt geseind, is de kapitein ter zee W. Naudin ten Cate, com mandant van het Ned.-Ind. eskader, telegrafisch naar Den Haag ontboden. Het blad voegt aan dit bericht toe, dat deze hoofdofficier zal deel uitmaken van de Staatscom missie voor de vlootverdediging, met welker sa menstelling de regeering binnenkort denkt gereed te zijn. onthoud zal hebben, teneinde Koningin Elisabeth in staat te stellen Koningin Wilhelmina te be groeten. Daarna zal de reis zonder onderbreking naar Nederland voortgezet worden. Aan het Noorderstation te Parijs arriveerden gisteravond te 11 uur de burgemeesters van Am sterdam en van 's-Gravenhage, de Amsterdamsche wethouder de heer Delprat en de Haagsche wet houders, de heeren Lely en Jansen, en het oudste Amsterdamsche raadslid, de heer Fabius. Zij werden ontvangen eoor Cesar Caire en Gay, leden van het gemeentebestuur van Parijs, en stapten af aan het Grand Hotel. Het spoorwegverkeer in het Noorden. De Kamers van Koophandel en Fabrieken te Assen, Hoogeveen, Meppel en Steenwijk; de Han- delsvereeniging te Hoogeveen en te Steenwijk de vereeniging ^Handelsbelangen" te Assen de ver- eeniging voor den Handeldrijvenden Middenstand te Meppel, hebben te Steenwijk vergaderd, ter bespreking der spoorwegtoestanden in het Noor den van ons land zij hebben in deze vergadering een motie aangenomen, waarin zij zeggen een stemmig van oordeel te zijn, dat het beginsel, neergelegd in de zomerdienstregeling 1912, n.l. om de sneltreinen in zoo weinig mogelijk plaatsen te doen stoppen, niet mag worden doorgevoerd, tenzij rekening wordt gehouden met de verkeers- belangen van belangrijke centra, wat blijkbaar bij de zomerdienstregeling te veel uit het oog is verloren, en dat het locaal verkeer afdoende ver beterd moet worden, mede in het belang van talrijke minder bevoorrechte streken. Geneesheeren eu ziekenfondsen te Hengelo. Bij verschillende besturen van ziekenfondsen te Hengelo is van de daaraan verbonden geneesheeren een brief ontvangen, houdende mededeeling, dat zij met ingang van '1 October a.s. zullen breken met de tot nu toe gevolgde gewoonte om de helft van het Rijksverzekeringsbank-honorarium in de kas van die ziekenfondsen te storten, zulks na.r aanleiding van de vele extra werkzaamheden, waartoe de Rijksverzekeringsbank hen verplicht. In verband hiermede heeft het bestuur van het ziekenfonds, verbonden aan de Koninklijke Weef- goederenfabriek, de geneesheeren de terzake ge sloten overeenkomst tegen einde Sept. opgezegd en plannen beraamd om 'n eigen geneesheer aan te stellen. De besturen van andere ziekenfondsen, verbonden aan groote industrieele ondernemingen aldaar, moeten geneigd zijn dit voorbeeld te volgen. (»Tel.") Spaarbank Schiedam. Ontvangen in de maand Mei 1912 f37486. 64 nieuwe deelnemers ingeschreven. Uitbetaald in de maand Mei f40059.37; 55 deelnemers geheel afgeschreven. Zwemplaats. Wij herinneren er nog te dezer plaatse aan, dat de Openbare Zwemplaats aan den Frankelandschen dijk Maandag-ochtend 6 ure geopend wordt. De zwemtijden zijn op de zelfde wijze geregeld als het vorig' jaar. Naar wij vernemen, is door eenige raadsleden het verzoek tot B. en W. gericht, om het daar heen te leiden, dat de Openbare Zweminrichting ook des Zondags enkele uren voor het publiek geopend zal zijn. Voor het ewmen L.O. is deze week nog geslaagd onze stadgenoote mej. M. Mel- chers J.T.d., leerlinge van de kweekschool der Eerw. Zusters Ursulinnen te Venraay. Giste r-m iddag viel een dronken spoelinghaler in de Schie van zijn schouw. Hij wist er weer op te klimmen maar werd daarna door de politie in belang van zijn eigen veiligheid in bewaring gesteld. Door depolitie werd gisteravond overtreding geconstateerd in eene waschinrichting wegens het werkzaam hebben van een zevental meisjes, na bezetten tijd. UIT OVERSCHIE. Inbrekers hebben zich toegang verschaft tot den coöperatieven molen »Ons Belang". Er blijken eeni- gezakken graan ontvreemd te zijn ter waarde van f 124.—. Van de daders is niets bekend. UIT KETHEL EN SP ALAND. Door de Rijksveldwacht zijn in beslaggenomen een heerenrijwiel en een konijn, welke ontvreemd waren resp. ten nadeele van den veehouder Stoik en den koopman Beekenkamp alhier. Het rijwiel was onder Vlaardinger-Ambacht voor f5.verkocht. De politie is de vermoedelijke daders op het spoor. Visschen. Vanaf heden is het weder geoorloofd met den hengel te visschen. Encycliekfeest. Wij herinneren er neg te dezer plaatse aan, dat morgen (Zondag)-avond 8 ure, in de Bonds gehoorzaal het wegens samenvallen met de maand vergadering uitgestelde encycliekfeest wordt ge vierd. Tot bedoelde feestvergadering, waarin de wel- eerw. heer Paulussen, geestelijk adviseur, als spreker zal optreden, hebben leden en donateurs met hunne dames vrijen toegang. Zilveren jubilee. Heden vierde de onderwijzer J. Mulder, we.'k- zbum aan school F, den dag, waarop hij' vóór 25 jaren bij het onderwijs alhier werkzaam werd gesteld. He den-och tend 81/2 ure kwam reeds de wet houder van onderwijs, de heer Goslinga, en over handigde 'den jubileerenden onderwijzer met een v.aardeerende toespraak een couvert namens de gemeente. Tegelijkertijd was daar ook aanwezig de hoer Fr Lechner vertegenwoordigende de Com missie van Toezicht op bet Lager Onderwijs, die htm aldus mede hare gelukwenschen bood. Ook hel hoofd en het personeel der svhonl lieten zich niet onbetuigd. De heer Boekhove, hoofd dei- school, overhandigde hem met cone welspre kend gelukwenschend woord een ge dolen couvert. De leerlingen der klasse vereerden hun jub'lee renden onderwijzer een bloemstuk. V ar. verschillende zijden ontving de jubileerende onderwijzer verder de overtuigende bewijzen, dat rijn zilver' jubilee in ruimen kring werd mede- gevierd. Zaterdag, 1 Juni. Het vertrek van het Loo, Heden-ochtend vroeg is het Koninklijk Echt paar van het Loo naar Parijs vertrokken, teneinde aldaar eenige .dagen de gast te zijn van de Fran- sche Regeering. Op verschillende plaatsen, waar de koninklijke trein passeerde, stonden tal van nieuwsgierigen, welke H. M. en Z. K. luide toejuichten. De reis in ons land ging over Arnhem, Nijme gen, Venlo, Roermond, Sittard en Maastricht. Om 9.37 uur arriveerde de trein, die van Arn hem naar Venlo begeleid was door den inspecteur der exploitatie te 's Hertogenbosch en van Venlo tot Visé werd begeleid door den insp. der exploi tatie te Maastricht, jhr. de Ranitz, aan het station te Maastricht, waar een klein oponthoud plaats had. Het talrijk publiek werd eenigszins teleurgesteld daar H. M. niet voor het coupéraampje verscheen. Nadat de Minister van Buitenlandsche Zaken in den trein was gestapt, vertrok deze te 9.42 uur naar Visé. Te Visé. Te 9.59 stoomde de trein het station Visé bin nen, onder het hoera-geroep en zakdoekengewuif der menigte. De doorreis door België geschiedde strikt in cognito, terwijl de ontvangst door den provincialen gouverneur afgelast is. Bij Haar terugkeer zal de Koningin Maandag te Quevy, waar zij 's avonds 7 uur zal aankomen, door Koning Albert begroet worden. Koningin Albert zal de Koningin tot Laeken ergezellen, waar de trein een buitengewoon op- I Ceresit. Daartoe uitgenoodigd, bezichtigden wij. enkele dagen geleden de belangrijke tentoonstelling van bouwmaterialen van de firma Henri Huinck en Alex. Imhofe, Groote Draaisteeg 2, Rotterdam. Met belangstelling zagen wij vooral het preparaat ceresit, dat, in vloeibaren toestand in den handel wordt gebracht. Een kilo van deze geel achtige, reukelooze vloeistof, gevoegd bij 10 a 12 deelen water, vervangt het water dat anders bij het samenstel cement en zand wordt gevoegd. Deze melkachtige vloeistof, aldus aangewend, vormt een afdoende bestrijding van het vocht, dat bij muren, kelders enz. zooveel last, ongerief en schade veroorzaakt. Voor gewone vochtige mu ren, salpeteruitslag, is een laag van 1£ centi meter van deze aldus vermengde vloeistof vol doende. Voor vochtige vloeren wordt 2 maal een laag van 2 centimeter gevorderd. Steunbeeren worden ook doelmatig beschermd met 2 a 3 c.M. dikte ceresit-isoleeriaag. Daardoor is alle gevaar geweken, dat men last zal hebben van dagwater, salpeterigen uitslag aan gevels, welke soms de deugdzaamheid van het metselwerk verhinderen. Ook tunnels worden tegen grondwater alsook tegen zakwater het beste beveiligd door ceresit mortel van binnen aangebracht. Bij de uitvoering van den tunnel onder de Elbe te Hamburg en den Simplontunnel werd het ceresit toegepast. Proeven, die aan het ongeloofelij ke grenzen, zagen wij van de toepassing van het preparaat ceresit zoo o.a. in een zuil tot op een meter met water gevuld, geplaatst op een laag van 15 millimeter van deze vermengde vloeistof. Hare doelmatige werking blijkt ook daaruit, dat wan neer men een vinger steekt in een glas water met deze vloeistof in poedervorm vermengd, deze geheel droog blijft. In verschillende toepassingen zagen wij verder nog het ceresit, dat werkelijk een onmisbaar element bij het uitvoeren van vele bouwwerken blykt te zyn. De Parijsche auto-bandieten. De tweede bedrijver van den aanslag op den chauf feur Alfred Jean in het bosch van Ciamart, bij Parijs, Philippe Besangon geheeten, is zich Maan dag zelf bij de politie gaan aangeven. Van alle middelen ontbloot, ontmaskerd, zich door de po litie nagejaagd wetend, begreep de jeugdige ban diet, mécanicien van beroep, dat er geen ontko men voor hem was, waarom hij om één uur in den morgen een agent aansprak, na den ganschen Zondag door Parijs te hebben gezworven, en dien naar het dichtstbijzijnde politiebureau vroeg, waar hij zich gevangen gaf. - Wapens had hij niet bij zich. Hij was ook szachi als een lam," zooals hij zelf zeide, en had alleen maar den slechten raad van Souchotte, zijn medeplichtige aan den aanslag, opgevolgd. Waarbij kan worden opgemerkt, dat Souchotte Zaterdag juist iets dergelijks van Besangon vertelde; Deze deed, bij het afleggen zijner bekentenis aan den rechter van instructie Guichard, al zijn best om de geheele schuld op Souchotte te wer pen, die hem had overgehaald om het werk er bij neer te gooien en een leventje van avonturen te leiden. Souchotte had omstreeks acht dagen geleden een blanco chèque aan zyn patroon ont stolen, en die ingevuld en geteekend. Op dit valsche stuk had hij by een bank 800 francs ge beurd, waarvan hij er 200 aan Besangon gaf. Een paar dagen lang maakten zij met het gesto len geld goeden sier, zoodat zij Donderdag nog maar 40 francs over hadden. Souchotte deed toen, altijd volgens Besangon, het voorstel om een auto te stelen en die te Rouaan te gaan verkoopen, en niet te aarzelen om desnoods den chauffeur te dooden. Eerst had Besangon geweigerd, maar ten slotte was hjj voor het aandringen van zijn metgezel bezweken. Bij den aanslag had Souchotte een achttal schoten op den chauffeur gelost, terwijl hy, Besangon, in de lucht had geschoten. Toen de jonge schelm hoorde, dat hij terecht zou staan wegens poging tot moord, begon hij lang en nevig te huilen. Dezer dagen zullen Souchotte en Besangon aan een kruisverhoor worden onderworpen. Huis ingestort. Te Villasavary is, naar een telegram uit Parijs meldt, in den venigen nacht een huis ingestort, waarbij alle bewoners onder de puinhoopen begraven werden. Men slaagde er na veel moeite in vier personen, allen evenwel zwaar gewond, te verlossenbovendien werden twee vrouwen en twee kinderen dood onder de puinhoopen vandaan gehaald. PARIJS, 31 Mei. Spiritus: prijsh.per hectoliter per Mei fr. 64.75 a 6450 betaald, per Juni fr. 65.25 a a 65 50 dito, per Juli/Aug. fr. 65.75 dito, per 4 laatste md. fr. 52.75 a 53 verkoopers, per 3 md. v. Oct. fr. 51,25 a 51.50, per 4 eerste md. fr. 51.75 a 52. NEW. YORK M ais: Western in loco 31 Mei 833/4. 29 Mei 84i/3. CHICAGO. Mais Mei Juli Sept. Dec. 31 Mei. 745/g 72-Vg 63V8 29 Mei. 751/° Rogge prijsh. Loco 31 Mei. 91 29 Mei 91 727. 63 Geboren: 30 Mei. Cornelis, z. v. H. Slaa en M. Booij, Maasd. straat. Marinus Pieter, z. v. B. de Groot en C. Jobse, Rhoonschestraat. 31. Maria Cathanna, d. v. N. W. Conijn en C. J. M. H. Smulders, Tuinlaan. Adrianus, z. v. J. v. Dijk en M. G. van Meurs, Singel. Overleden: 30 Mei. Johannes Christoffel Jonas, oud 13 j. en 9 mnd., KI. Baan. Op den 4en Juni a.s. hopen onze Ge liefde Ouders HERMANUS DEN BR1NKER JOHANNA IDA PÖPPELMANN, hunne 50-jarige Echtvereeniging te her- denken. f Receptie: Zondag 9 Juni, SS van 13 uur n.m. t van Smaleveltstraat 33boven. •5 Hunne dankbare Kinderen S c li i e d a m, 2 Juni 1912. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 40-jarig Huwelijksfeest ondervonden, zeggen wij hiermede harteljjk dank. A. BIJLOO. C. BIJLOO, Poort. gevraagd, een net, handig Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Adres: Bureau van dit Blad. Verbetering Loteryljjst. Op de vorige lijst staat68870 ro.z. 78815558 m.z. 15557; 351niet m.z. 251; 1969 m.z. 1960; 5092 m z. 50727326 m.z. 7363 7676 m.z. 7677 8225 m.z. 8226; 9160 m.z. 9161 9860 m.z. 9865; 15768 m.z. 15765; 16699 m.z. 16691; 16855 staat abusief; 18456 m z. 18356. SCHIEDAM, 1 Juni. Zeilklaar ter haringvangst de loggers SCH 122 „De Schie". D. ftoeleveld; SCH 171 „Catharina", P. v. d. Zwam; SCII 130 „Edward Gouldby", A. Plagge; SCI'. 106 „Jupi ter", M. Vrolijk. 1 Juni. f 15 BEURS van SCHIEDAM, 1 Juni. 1912. Moutwijn. Officieel© noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel toot de Beun 29 Mei. 30 Mei 31 Mei. f 15 f 15 f 15 per Hectoliter zonder fnst en zonder Betasting Nament de Commistie voor ie noteering B. A. J. WITTKAMPI Bond van Distillateur» 1 31 Mei Moutwijn:. Je n e v e r Amsterdamsche proef.: Spoeling: Stemming op hedenonregelmatig. Spiritus. n 31 Mei. 1 Juni. Graanspmtus: f 25i/s a f26— f25'/4 a f26— Melasse-spiritus f 22— ff 22f Ruwe spiritus: flli/2 a fll»/4 f 117, a f 11% Stemming op hedenprysh. 1574 19% 21'/« 1.50 1 Juni- 15s/4 197» 21V4 1.50, GEVRAAGD te RotterdamDelftshaven ten spoedigste een eenvoudige flinke Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven, onder letters I. V. 185, W. N. J. VAN DITMAR S Alg. Adv. Bur. Witte Huis, Rotterdam. Ten overstaan van den Notaris FRANS L. HAR TONG te Rotterdam, zal op Vrijdag 14 Juni 1912, des morgens te 11 uur, bij opbod, en op Zaterdag 15 Juni 1912, des avonds te 8 uur, bij afslag, in het gebouw »Musis Sacrum" te Schiedam, in het openbaar worden verkocht en erf aan de Hoofdstraat no. 93 te Schiedam, bij het kadaster bekend Sectie L. no. 1395 groot 1.54 are. Aangeslagen in de grondbelasting over 1912 op f 12.82 en in de straatbelasting op f5.28. Verhuurd voor f4.25 per week. Aanvaarding onmiddellijk na de toewijzing, en betaling der kooppenningen 15 Juli 1912. Het perceel is te bezichtigen Woensdag 12, en Donderdag 13 Juni 1912, van 10 tot 12 en 'van 2 tot 4 uur. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris HARTONG voornoemd, aan de Wijn haven no. 69 te Rotterdam. Op Donderdag 6 Juni 1912,'s voormiddags half tien uur in het gebouw Musis Sacrum" te Schiedam door den Vendumeester D. SCHWA- GERMANN, ten overstaan van Notaris H. B. E. BLAISSE te Schiedam, van: Tafels, Stoelen, Canapé's, Linnen- eu Mahoniehouten kasten, Pendules, Spie gels, Kleederen, Vloerkleeden, Cocos- kleeden, Ledikanten, Bedden, Wasch- tafels, Markiezen, Kachels, Behangsel, Glas- en Aardewerk, eenig gewerkt Goud en Zilver, ijskast, bokkenwagen met tuig en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Daags te voren van 10 -4 Uur te zien. Op Maandag en Dinsdag 3 en 4 Juni a.s. kunnen goederen worden bijgebracht, mits daar van aan den Vendumeester kennis gevende. EN ék Aanbehutvd- en Kleinkinderen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2