Binnenland. Stads- en Gewestelijk Nieuws. te neïwari, liet hij de kinderen gezamenlijk zeg gen: Geloofd zij Jesus Ghristus-, in alle eeuwig heid. Amen. De „Vbssiscpe Zei lung" berich t, da! ie Ham- burg-Amerifca-liju, om aan do groot» vraag naar tweede klasse plaatsbiljetten naar Amerika te kunnen voldoen, besloten heeft, meer schepen in de vaa.rt to brengen. Deze zullen hoofdzake lijk tweede klas passagiers vervoeren lussehen G'amlurgNew-York on HamburgPhiladelphia. Duiten de reeds ingelascihte stoombooftdienstea mij len op 14 en 29 Juli de stoomschepen „Patri cia" en ..Pennsylvania", op 15, 21 en *29 Augustus do stoomscihepen „Batavia", „Patricia"- en „Pre toria" naar New-York Vertrekken. Naar Philadel phia zal het stoomschip! „Pretoria" twoea klas passagiers vervoeren. Prins Hendrik. Z. K. H. Prins Hendrik heeft Zaterdagnamiddag de jaarlijksche vergadering van het Oranje Kruis geleid. Z. K. H. kwam, vergezeld van Zijn adju dant jhr. Suchteien van de Haare, per auto te half-twee van Het Loo aan het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Utrecht, waar de ver gadering plaats vond, aan. De Prins werd daar ontvangen door de heeren Ellis en Tilanus. Na afloop van de vergadering gebruiken de Prins en Zijn Adjudant het middagmaal bij den burgemeester van Utrecht, mr. dr. baron Van Lynden. Zaterdagavond heeft Z. K. H. een feestvoorstel- ling van studenten in den Utrechtschen Schouw burg ten bate van het Oranje Kruis bijgewoond. Na afloop van de voorstelling heeft de Prins zich naar de studentensociëteit begeven, om daar eenigen tijd de gast van het Utrechtsche Studen tencorps te zijn. Daarna keerde Z. K. H. per auto naar het Loo terug. Een concours hippique voor Prinses Juliana. Men schrijft van het Loo In het laatst der volgende week zal op de open'manége, bij de Koninklijke Stallen, alhier een groot concours hippique worden gehouden door het personeel van het Kon. Staldepartement. Bijna alle aanwezige paaiden, ook de ponny's van de Prinses, zullen hieraan deelnemen. Dit concours is een herhaling van dat, hetwelk ver leden jaar bij het jubileum van Hr. Ms. opper stalmeester, baron Bentinck, werd gegeven. Thans wordt het enkel gehouden ter verrassing van Prinses Juliana. De Prinses had nl. eenigen tijd gelehen gevraagd naar die paarden met belletjes die zou zij zoo gaarne eens weer zien. Eerst be greep M. M. de Prinses met, doch na herhaald vragen kwam zij er echter, wat bedoeld werd. Dit was voor H. M. genoeg, om baron Bentinck te vragen naar de mogelijkneid van eene herha ling. Tijdens het verblijf der Kon. Familie te Dobbin is reeds ijverig gerepeteerd, onder leiding van baron Bentinck, jhr. Van Beijgersberg Ver- sluijs en jhr. De Beaufort. Thans geschiedt dit alleen in de vroege morgenuren. Bij de uitvoe ring zullen alleen genoodigden tegenwoordig zijn. De »Manouba'> en do a Carthage". Dezer dagen zijn in het aan arbitrage onder worpen geschil tusschen Frankrijk en Italië, naar aanleiding van de aanhouding der Fransche sche pen, de »Manouba" en de sCarthage", de weder- zijdsche memoriën uitgewisseld. Zij werden aan het bureau van het Permanent Hof van Arbitrage gedeponeerd, respectievelijk door den heer Henri Fromageot, advocaat te Parijs, als agent van Frankrijk en door den heer Arturo Ricci-Busatti, gezant en chef der atdeehng geschillen en wet geving aan het ministerie van Buitenlaudsche Zaken te Home, als agent van Italië. Op 15 Augustus moeten partijen hare contra- memoriën indienen, zoodat de behandeling der zaak voor het daartoe ingesteld scheidsgerecht van het Permanent Hof van Arbitrage vermoede lijk einde September een aanvang zal kunnen nemen. De Indische Defensie. De »Deli Ct." verneemt uit Batavia: De duur van het verblijf in Nederland van de drie Indische leden (de algemeene secretaris Staal, generaaUmajoor Michielsen en de directeur v. financiën Liefrinck der Staatscommissie voor de Indische defensie uit en thuis wordt geschat op zes maanden. De Duitsche Ambassade. Het »Hbl." verneemt uit Berlijn, dat benoemd werd tot lid van het Duitsch gezantschap te 's-Gravenhage dr. v. Vpss, attaché aan het Duitsch consulaat-generaal te Antwerpen. Weerbericht. Telegrafisch bericht naar waarnemingen, verricht in den morgen vati 24 Juni 1912, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Instituut te de Bildt. Hoogste barometerstand 766.3 te Sledaix. .-ie narometerstand 752.1 te Malinhead. iv Ai-hting tot den volgenden dag: matige oh zw.Aken westelijken tot zuidwestelijken wind, e leelieJijk bewolkt, meest droog weer, met ge ringe kans op onweer, zelfde temperatuur. Ned. B. K. Volksbond. Afd. Schiedam. Twintigjarig bestaan. De afd. Schiedam van den Ned. R. K. Volks bond heeft gisteren haar twintigjarig bestaan kerkelijk en meer openlijk met de meeste opge wektheid gevierd. In de O. L. Vrouw Visitatiekerk aan de Nieuwe Haven werd reeds gisterochtend 6 ure het H. Mis offer tot intentie der Bondsafdeeling door den geestelijken adviseur, den weleerw. heer kapelaan Paulussen plechtig opgedragen, waaronder door de zangvereeniging »St. Cecilia," onderafd. der Bondsafdeeling, de derde Mis van Perosi verdien stelijk werd gezongen. Een breede schare van Bondsbroeders gaf de hoogste wijding aan het feest door de H. Tafel des Heeren te naderen. Na de H. Mis werd nog door de uitvoering van het schoone Domino, salvam fac Reginam nostram van Giesen aan de regeerende Koningin hulde gebracht. •De schoone Bondsgehoorzaal bood gisteravond 8 ure een opwekkende aanblik, bezet als zij was door een zeer gemengd en hoogst belangstellend publiek, dat zich tot zelfs op de tribunes verdrong. Bij de leden en donateurs met hunne dames voegden zich de leden van het eere-comité voor deze feest viering, mét het bestuur aan de tafel gezeten, terwijl de hoogeerw. deken met den zeereerw. pastoor Langewen en verdere geestelijken- der parochiën de vergadering met hunne tegenwoor- heid vereerden. Tot veler verrassing betrad allereerst de heer A. C. A. N o 1 e t den katheder. Na de eerw. gees telijkheid, de jubileerende Bondsleden en de ge achte belangstellenden welkom te hebben geheeten, verklaarde spr. deze feestvergadering te openen en dacht daarbij honderden oogen verbaasd op hem te zien staren vragend hoe komt u hier spr. zou zich verklaren, want hij had zijn geloofs brief in den zak. Het bestuur van den Volksbond, dat niet te royaal in de financiën zit, had terecht gemeend dit 4e lustrum, dit 20-jarig bestaan, op een bijzondere wijze te vieren eerst door een feest avond en had daarbij de gelukkige gedachte, kapelaan Donders, uit VVoensel, al feestredenaar uit te noodigen, een volksman bij uitnemendheid. Verder door een feestviering welke na St. Petrus en Paulus een aanvang zal nemen, 't Had daarom eenige notabelen uitgenoodigd een comité te vor men, waartoe ook spr. behoort en in de laatste vergadering van het bestuur met het eerecomité was spr. aangewezen om dezen feestavond te ope nen Allen zouden dus begrijpen, dat spr. hier met volle recht staat en met recht dezen feestavond had geopend. Straks als het program zoover ge vorderd was, zou hij den spreker van dezen avond, kap. Donders, bij de vergadering inleiden. Nadat het harmonie-orkest »St. Ambrosins" een drietal nummers de marsch »For countries Flag" van A. J. Dunn, de wals simmer oder nimmer" van C. Coquelet en de sfantaisie variée pour Trombone" van Christophe, tot aller genoegen had doen hooren, betrad de heer A. C. A. N o I e t opnieuw den katheder en leidde hij bij de ver gadering in den spreker van dezen avond, den wel eerw. heer kap. Donders, van Woensel, een volks mond op en top, een eminent redenaar, die als redacteur van aHet Rechte Spoor" alle noodenen rechten van het volk zoo goed toont te kennen maar 't ook op zijn plicht en verplichtingen weet te wijzen. Gelijk de maan haar lichtkrans bij het her leven van de zon aan de oosterkimmen verliest, zoo zou spr. nu ook van dit gestoelte dalen om plaats te maken voor de zon van dezen avond, kapelaan Donders, die Bondsleden en belangstel lenden een opwekkend woord zou toespreken. Kapelaan Donders, die nu onder applaus den katheder besteeg, bracht allereerst dank aan het eere-comité, dat hem de eer bewees, hem tot de feestrede voor dezen avond uit te noodigen. Hoort men aanhoudend den kreet sSluit Schiedam" in den verwoeden strijd der drankbestrijders, spr. vond deze oude en gastvrije veste niet gesloten, maar de poorten van den Volksbond wijd voor hem geopend. Met welge vallen zag spr. deze zoo gemengde vergadering van alien rang en stand, die eer geeft aan God en den standaard van Christus tegen het vaandel van Marx in onze dagen verheft. Blijde en opgewekt zijn taak aanvaardend, stelde spr. zich voor de Roomsche beteekenis van den Roomschen Volks bond uiteen te zetten. In de 16 jaren die hij nu bereids priester is, heeft hij er 10 doorgebracht in in de onafgebroken praktijk op arbeids-, maatschap pelijk gebied, en nu wil spr. niet doorgaan voor een professor in de sociologie, maar wat hij in de 16 jaar van zijn priester zijn, in de 10 jaar van zijn sociale werkzaamheid geleerd heeft, wil hij eens oprecht zeggen. De groote les zijner ervaring is kort en goed, geen andere dan het woord dat de H. Apostel Joannes herhaaldelijk, eindeloos zijnen leeringen toevoegdeKinderen Gods, bemint elkander. Ook wij, Katholieken, die allen God tot vader en de Kerk tot moeder hebben, behooren dat liefdewoord op te volgenmaar om elkaar te bemimren, moeten wij elkaar kennen, en om elkaar te kennen, moeten wij elkaar naderen. Daarom is er toenadering noodig tusschen de verschillende standen' in de maatschappij. Dat sluit niet uit, die natuurlijke, noodzakelijke scheiding die er zijn moet; wij zijn niet zoo dwaas te droomen van een fusie of samenwerking; maar wel kon er wat minder afscheiding, minder terugstootendheid zijn. De werkman moest meer beseffen, dat er onder de meer gegoeden menscheu zijn, die goed zijn voor hun minderen broeder, die 't goed meenen met en goed denken over den werkman, en de meer gegoede moest 't meer indenken, dat er in menig werkmanshart vroomheid, liefde en en edelmoedigheid klopt. Werd er aldus van weerszijden gedacht, dan zouden de tegenstellin gen verzacht worden. De R. K. Bonden behooren dan ook niet enkel instellingen te zijn, waar de stoffelijke belangen behartigd worden, maar scholen, waar de chris telijke solidariteit, de onderlinge liefde geleerd wordt. Niet waar is 't toch, zooals men bij spr. in Brabant zegt, dat sal dat gebond" patroon en werkman maar hoe langer hoe verder van elkan der verwijdert. De Volksbond is toch geboren niet uit haat, -maar uit liefde't is de katholieke leer toegepast op het leven, zoodat zij der geheeie maatschappij ook aan hen, die niet onze levens opvattingen deelen, ten goede komtin hem ge voelt men den adem van het katholiek leven, het beeld der waarachtig solidariteit. Maar niet alleen behoort de Volksbond een school te zijn van chris telijke solidariteit, maar ook een instelling, waarin wij onzen geest meer en meer ontwikkelen in den geest van onze moeder de H. Kerk, die in de Veel gesmade middeneeuwen alleen hare kinderen tot kunst en wetenschap heeft geleid. De Volks bonden behooren instellingen te zijn, waar niet alleen vermaak gezocht wordt en verschillende., belangen worden behartigd, maar waar ook so ciale kennis vergaard, verschillende wetenschap verkregen wordt, 'tzij in formeele cursussen of in leerrijke voordrachten, in ontwikkelingsavonden; er behooren geen staatsprofessoren gekweekt te worden, maar er moet een gezond oordeel naast een degelijke feitenkennis verkregen wordener moeten karakters, mannen gevormd worden; er behooren menschen van beginselen en van zede lijk rein leven gekweekt te worden, mannen van echt katholiek leven, die de waarheid, de vrijheid en het recht huldigen. In de kringen onzer tegenstanders, zoo vervolgt spr., wordt wel gezegd, dat al die Roomsche or ganisatie slechts strekt om de menschen meer Roomsch te doen zijn, maar dan zegt spr.': Wel zeker, de Volksbond is een nieuwe burcht voor het oude geloof. Vormen de vereenigingen van het socialisme propagandascholen voor het onge loof, zooals spr. die hunne vakbladen moet lezen, 't best kan beoordeelen, wij allen maken stellig propaganda voor ons geloof. Dat Roomsch zijn is geen slaafschheid,zooals het socialist wezen onder de zweep van Troelstra is, maar brengt de vrij heid der kinderen Gods. Dat Roomsch zijn is ridderlijkheid en vordert heldenmoed, waar 't over het lot van den mensch voor tijd en eeuwig heid beslist. Spr. stelt hierbij in 't licht, dat hij 't niet had over die half Roomschen die hij zoo eigenaardig teekende, maar over hen die het R. K. geloof belijden en er een.eer in stellen te strij den voor de glorie Gods. Zij vinden in den Volks bond den burcht des geloofs, waar de wapenen voorhanden zijn, die beslissen over den strijd. In den Roomschen Volksbond vinden zij de verde diging der eigen Roomsche levensbeschouwing in leerrijke voordracht of ontwikkelenden cursus, die hen in staat stelt de heerlijkheid der Kerk beter te leeren keonen, en de projectielen terug te wer pen. Hier in Schiedam zal het Roomsch Credo aldus beleden, niet beperkt blijve tot deze zaal, maar het geheeie maatschappelijk leven doordrin gen 't zal het wapen vertoonen van het geslacht het teeken van den Christennaam, het hoofdmerk van plichtgetrouwe daden. Fiat, zoo moet 'tzijn zoo vervolgde spr. Op dezen dag van blijde herinneringen moeten wij 't getuigen, dat de Volksbond moet zijn een burcht van nieuwe werkzaamheid, een werkplaats van nieuwe katholieke sociale actie; immers de goede groote God geeft ons veel te doende groote arbeidsvragen moeten opgelost worden wij moeten zorgen en waken, de overmatige arbeid van vrouw en kind worde gekeerd. De vrouw moet hergeven worden aan het huisgezin, hare volle waarde* als huismoeder herkrijgen en de nood van het kind moet geen plaats geven om het hoogere te verzaken. Wij moeten ook inzien, dat de jongens en meisjes niet buiten de patro naten of avondscholen kunnen, die als de kweek scholen zijn, waar deze recruten voor het groote leger van den arbeid gedrild worden. Zoo moeten wij arbeiden voor het welzijn van het volk de holle theoriën van het soc alisme moeten wij als stukslaan door de daad. Wij moeten het woord ten leugen maken, dat kapitaal en arbeid vijandig tegen over elkaar slaanneen, zij zijn elkaar niet vijandig, maar zij moeten met elkaar samen werken tot heil van de maatschappij. Al is - dit moeilijk, heel moeilijk zoo besloot spr. 'tis toch ook grootsch, goddelijk.'t Is geheel in de lijn van onzen grooten Paus Restaurare omnia in Chrislo. Alles herstellen in Christus daartoe moeten wij allen de hand aan de ploeg slaan. Zeker er is veel te doen, maar laten wij't dan ook doen. Spr. herinnert zich hier het woord van den grooten Dominicaner pater De Groot Honderden zjjn er op uit zich een nieuwen toe stand te verovereu, zich een beter, ruimer de:l te verzekeren van de goederen dezer wereld maar zij zoeken slechts buiten de Kerk vreugde, vrede, welvaart en geluk, terwijl zij vergeten het verheven woord van den H. Augustinus: Ons men- schenhart vindt geen rust, tenzij 't ruste in God. Inderdaad het nieuwe, moderne leven dat die wereldveroveraars beoogen, is slechts het oude leven in een nieuwen bedriegenlijken vorm. Tot het nieuwe leven worden wij slechts herboren in God door onzen Heer Jezus Chrisius Met een krachtige opwekking mee te werken met ons aller Vader den Paus om de Wereld in Christus te herstellen, allen terug te leiden naar Christus, den onsterfelijken Christus, onzen koning Die ons zal helpen in deze moeilijke taak tot heil van Kerk en Vaderland, besloot spr. zijne gloedvolle, kernachtige rede. Toen het daverend applaus dat deze heerlijke rede als bezegelde, eindelijk was verstomd, betrad de geestelijke adviseur, de weleerw. heer kap. Paulussen, den katheder. Hij achtte 'tgeen gemakkelijke taak den eerw. spreker te bedanken want hy hoorde bij het opgaan naar deze plaats reeds zeggen geen nepotismegeen familielof prijzingde geachte spreker is toch zijn heer oom, hij zal hem dus maar niet bedanken, maar zich tevreden stellen met een belofte. Ieder zal in zijn eigen staat en op zijn eigen plaats dat gene doen wat zijn hand te doen vindt, onder aangewezen leiding meewerken tot echt christe lijke daden. Adv. wees in dit verband op de heerlijke daad van het eerecomité en sprak den wensch uit dat de resultaten van die edele samen werking tusschen de verschillende standen zich in de aanst. week zouden doen zien. Dat die week het begin zou zijn van een nieuw, hernieuwd le ven, waarin allen medewerken tot bereiking van het grootsch ideaalalles herstellen in Christus. Dan zal het heerlijk Credo dat van deze Roomsche feestviering uitgaat, te dieper doordringen in al ler hart en ook zijne uitwerking naar buiten, door het leven, te meer vertoonen. Nadat de geestelijke adviseur aldus, onder ap plaus, zijn dankwoord had ten einde gebracht, verkreeg nog het woord de heer S. de Groen, van Voorschoten, lid van het Centraal Bestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Na de zakelijke inlichting van den voorzitter van het eerecomité en de schoone leerzame, met zooveel gloed en zeggingskracht uitgesproken feestrede, achtte hij 't geen gemakkelijke taak namens het hoofdbe stuur van den Bond nog iets te zeggen. Zeker zou dit aan den centraal-president, den heer J. W. Smit zijn voorbehouden, ware hij niet geroepen aanwezig te zijn op het geneeskundig congres te Middelburgmaar nu moet hij zeggenik sta hier en kan niet anders. Het huidig tijdstip is een oogenblik van stilstaan, dat gelegenheid geeft een blik achterwaarts te slaan en dan moet spr. zeggen, dat de voorbijgesnelde tijd niet onverrich- terzake is voorbijgegaan. Dit jaar is een kroonjaar voor de afd. Schiedam en geeft reden tot blijd schap, nu zich bij dit lustrum voegt de kroon van het goud der verdienste. Wel besteed is toch de verloo- pen tijd. De afd. Schiedam van den Ned. R.K. Volks bond heeft werkelijk gearbeid tot heil van God en Kerk, Vorstin en Land. Namens het Centraal Be stuur wenscht hij haar dan bij dit jubilé geluk. Onder de verdienstelijke leiding van het bestuur, door de vaderlijke zorg ook van den geestelijken adviseur, heeft zij gewerkt tot eer en glorie van God, tot heil van Kerk, Staat en maatschappij. Spr. treedt daarna in een breede uiteenzetting hoe in het begin der twintigste eeuw de leuze der revolutievrijheid, gelijkheid en broederschap bewaarheid blijktnooit was er minder naaste liefde dan nadat de revolutie deze driedubbele leus had aangegeven en de overblijfselen van het vroegere arbeidsleven onder de schutse der Kerk in waarheid en zelfstandigheid ontwikkeld, had verwoest. Spr. wijst ook in dit verband op de zegenrijke werkzaamheid der Bondsafdeeling en bevestigt, ook in aansluiting bij het dankwoord van den geestelijken adviseur, dat zij werkte in den geest van den Plaatsbekleeder van Christus, Pius X, met Wien werkelijk de liefde troont in het Vaticaan, zooals wij reeds in zijn eeiste encycliek konden beluisteren. Hij brengt dan ook een dank baar saluut aan den man uit en voor het volk, Pius X, den Stedehouder van Christus, den wensch uitsprekend dat de Heer der Kerk Hem spare en beware tot in lengte van dagen. Dan brengt hij ook een eerbiedig en dankbaar saluut aan Konin gin Wilhelmina, onze Koningin bij de gratie Gods, die, hoewel klein, niet bang is voor de Jezuïeten en de rechtvaardigheid en de vrij heid wist te handhaven. God zegene Haar met haren doorluchtigen Gemaal en Prinses Juliana Lang leve Koningin Wilhelmina I (Bravo). Spr. wekt daarna op tot eenhffld. liefde en verbroede ring om met te meer vrucht te arbeiden voor God, Kerk en Maatschappij, ten slotte de afd. Schie dam geluk en bloei toewenschend, opdat zij steeds een schoone parel zij in de kroon van den Volks bond. Toen ook dit gelukwenschend woord onder ap plaus ten einde was gebracht, werd door de Zang- afdeeling »St. Cecilia" uitgevoerd het »Lied van den Arbeid" van J. P. J. Wierts, »De Almach tige" van W. J. Reyniers en Domine, salvam fac Reginam nostram van Giesen, welke nummers een dankbaar, alleszins verdiend applaus oogstten. Daarna betrad nog de voorzitter van Schiedams Volksbond, de heer T. J. H. M o u w e n s, den katheder en bood, hulde brengend aan de schoone rede, om den band tusschen den Volksbond en den feestredenaar nog nauwer aan te halen, den weleerw. heer kap. Donders, onder applaus het eerelidmaatschap der afdeeling, dat in dank werd aanvaard. Ten slotte gaven eenige leden van »Alb. Thijm", de meest bekende goede krachten dezer dilettan tenclub, nog een drietal voordrachten, die de algemeene feestvreugde nog verhoogden, zoodat de feestgenooten in de meest voldane stemming omstreeks 11 ure scheidden. Straatafsluiting. Blijkens voorstaande kennisgeving zal vanaf Woensdag 26 Juni tot nadere aankondiging de Nieuwstraat (van Korte Achterweg tot Oude Kerkhof) voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn gesloten. Kleppermarsch. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de repe titie voor den Kleppermarsch op Woensdagavond 8 uur a. s. niet gehouden kan worden, waarom de deelnemende jongens, in plaats van dien avond, op de gewone plaats (drilschuur), worden ver wacht: Vrijdagavond 7 uur. Waar het waarschijnlijk een repetitie zal zijn (de eerste) met begeleiding van muziek, worden zij er opmerkzaam op gemaakt dat geen hunner behoort weg te blijven. Door de politie is Zaterdag opge vangen een hazenkleurig hondje (reu.) Binnen 2 X 24 uren niet opgevraagd zijnde, wordt de hond afgemaakt. Heden promoveerde tot doctor in de geneeskunde aan de Universiteit te Amster dam op proefschrift: »Een kritische beschouwing over Beroepsziekte- en Beroepssterftestatistiek" de heer C. M. Kleipool van hier. Bij den gis t er geh ouden er i c ke t-wed- strijd HermesVolharding won Hermes met 9 wickets. In een sloot aan de Damlaan is he den-morgen een koe, behoorende aan een land bouwer nabij Spieringhoek, verdronken. Heden-ochtend is doorpolitie ze kere J. de G., gesignaleerd voor 3 dagen gevan genisstraf, tot het ondergaan zjjner straf naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht. Naar aanleiding van een door vei- schillende Maden overgenomen berichtje volgers hetwelk de Commissaris van Politie te Arnhem c.'en verkoop van alle op de Staatsloterij trek kende stukken zou hebben verboden, zulks ge,- grond op Art. 1 der loterij wetverzool: t de Di recteur der N. V. „De Tijdgeest" ons le willen medieoieelen dat de zoogenaamd© ïijdgecstloum en Tijdgeestpolissen geoorloofd zijn volgens, Art. 3 der ioterijwet on dat een verbod volgens Art. 1 dus geen zin heeft. Met den verkoop zal dan ook binnen enkele dagen op de gewone wijze worden aangevangen. D e 18-j arige Geitenbeek deed Za- terdag namiddag bij de politie klachte, dat hij kort te voren in een vischwinkel in het Broers- veld, waar hij met de dochter des huizes pret had

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2