t, G0EDK00PE TREIN Donderdag^AugustiislDtë Wielrijders Kiest! t. Ter nerflenking aan den poten tijd vóór nonderd jaren Abonnementen Nieuwe Schiedamsche Courant, Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad", Gratis Ongevallenverzekering, Leichner's Vetpoeder Mi lil' Inlicltinp aan 3e Stations en Reisbnreani. RijiietataM I f 8- Y. I MICH ELI S 5.50 Eén prijs, één kwaliteit! Adverteert ^gaBra Slechts 12'l. cent gSagBSffft worden dagelijks aangenomen. Leichner's Hermelijn- en Aspasiapoeder, Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. GeïlhistreerdeGeschiedenis van den Vrijheidsoorlog Nederlandsche Uitgave door JOH. H. BEEN. L. L1ICHNER, Schütser. strasse 31 Berlijn. Koffers Tasschen Koffers Tassclien Koffers Tasschen Tassclien Koffers I Tassclien Koffers Tasschen Koffers Cfomengd Nieuws. Familieberichten Advertentiën. Den bovenbouw eener glas fabriek met smederij enz. op een terrein aan de Schie- damscbe Schie te Schiedam. 2e en 3e klasse van Den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam D. P., Maassluis, Vlaardingen, Barendrecht, Dor drecht, Sliedrecht, Hardin x veld- Griessendam en (jorinchem, naar en terug. Zie de aanplakbiljetten Yan Den Haag t/m. Barendrecht: 2e klasse fl.90, 3e klasse 1.25. Overige stations: 2e klasse fl.50, 3e klasse fl.— Rotterdam. J. M. BREDEE's Boekhandel en Uitgevers-Mo. op de Dagblad voor Schiedam en omstreken met zoowel in als buiten beroep, BureauBoterstraat 50. Wereldtentoonstelling1 Turin 1911, Grroote Prijs. Schoonheid en Jeugd. Ongelukken. Een kind van den klompen maker Bongers, te Gaanderen, is aldaar onder de stoomtram geraakt. Het kind, dat eén voet en een been werden afgereden, werd naar het zie kenhuis te Terborg overgebracht, waar het heden nacht is overleden. Te Bedum is gisteren het lijkje opgehaald van Gerardus Kramer, die sedert Donderdag werd vermist. Loonactie bouwvakarbeiders. Za terdag is te Utrecht een vergadering gehouden van de hoofdbesturen der bouwvakorganisaties met het loon-comité waarin besloten werd aan de aannemers Kok en Van Oort mede te deelen dat in verband met de inwilliging van den looneisch, de staking op heden (Maandag) niet doorgaat. Valse ïue postz ege ls. Te Amsterdam is, zoo meldt de »Tel"., gisteren een man aange houden en opgesloten, die verdacht wordt van het gebruik maken van vervalschte postzegels. Diefstal. Drie maanden geleden werd een goudsmid in de Utrechtschestraat te Amsterdam een zilveren beurs ten verkoop aangeboden, die later van diefstal afkomstig bleok. Eergisteravond kwam, zoo meldt de „Tel.'', dezelfde persoon een partij goud aanbieden bij dezen goudsmid. Men hield den man aan de praatten waarschuwde intusschen de politie, die hem arresteerde, daar de gouden voorwerpen van diefstal afkomstig ble ken. De aangehoudene is zekere v. d. K., wonende Gerard Doustraat, meesterknecht bij een glasfirma te Amsterdam. Men vermoedt in dezen man te vens den inbreker te hebben, die in den nacht van Zondag op Maandag* heeft ingebroken in de woning van mr. Van Nierop, Leidschegracht 22. Aangehouden. De man, die in Noord- Brabant voor «kapitein van Köpenick" heeft ge speeld, is in Den Haag door een Haagschen inspecteur en een rechercheur van de recherche aangehouden, 't Is W. de Rosa, te Amsterdam woonachtig. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring in Den Haag overgebracht. Hij was begonnen, zich in Den Haag te ver voegen bij de vrouw en de ouders van den koet sier, in wiens gezelschap een freule Van C., uit Den Haag, zich bevond. Daar was hij, evenals later te Boxtel, opgetreden als politie-ambtenaar en had aldus deze menschen bewogen tot het afgeven van brieven en portretten. Van den huis bewaarder van de familie Van C. had hij nog f 15 weten los te krijgen, som die te gebruiken in het belang van de zaak." Hij liet ook als «identiteits bewijs" zien een broche, waarop een Nederlandsch wapen, doch geen opschrift, bevestigd aan een rood lint. Te Boxtel schermde hij druk met een stel handboeien en een gummistok. Hij is ook gaan kennis maken met den burgemeester van Boxtel I Voorts heeft hij zich vervoegd aan een kasteel, waarop familie van de ontvoerde freule woont. Daar trachtte hij f1000 los te krijgen. De familie verwees hem naar haar notaris in Den Haag, en toen is de pseudo-rechercheur teruggegaan naar de residentie, waar de inmiddels telegrafisch ge waarschuwde politie hem inrekende. Onweer. Eergisteravond is de bliksem ge slagen in de boerderij van H. A. van Steenis te Erichem, gem. Buren twee schuren lagen bij het verzenden van het bericht reeds in de asch. Tijdens een hevig onweder dat zich eergis- termiddag boven Aalsmeer ontlastte, sloeg de bliksem in de electrische geleiding (ondergrond- sche kabel) waardoor een groot gedeelte van de gemeente van electrisch licht is verstoken. Branden. Zaterdag 6 uur ontstond, even nadat het werkvolk de fabriek had verlaten, een uitslaande brand in het gebouwencomplex van de naaml. venn. Leidsche Tapijt- en Mattenfabriek, dir. de heeren Donker en Riel, staande op het eind van de Os en Paardelaan aan den Heeren singel. De brand ontstond op den zolder, waar veel garen geborgen was, vermoedelijk door het broeien van het niet lang geleden geverfde garen. De brand bleef tot een gedeelte der fabriek beperkt en het hoofdgebouw bleef bewaard. Toch is er heel wat aan grondstoffen verbrand en ook de machinerieën leden groote schade.. Verzeke ring dekt de schade, die op f 20.000 wordt ge schat. Vermoedelijk door het onvoorzichtig weg werpen van een lucifer waarmede de gloeiinachi- was aangestoken en welke terecht schijnt te zijn gekomen in een kist waarin de afknipsels van gloeikousjes worden bewaard, ontstond gisteren brand in de gloeikamer van de Naaml. Vennoot schap »Flevo''' eerste Nederlandsche gloeikousjes en thoriumfabriek buiten de Kamppoort te Amers foort. Terwijl het werkvolk naar huis was, schijnt de brand gesmeuld te hebben, die bij hun terugkeer vrij ernstig zich liet aanzien, doch door den uit bouw, waarin de gloeikamer is gevestigd, kon worden gelokaliseerd. De schade, welke zich in hoofdzaak beperkt tot het houtwerk en waterschade, wordt gedekt door verzekering op Beurspolis. Hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling, den 9en dezer ondervonden, in het bijzon der van mijn hooggeachten patroon. J. HOSMAN. Schiedam, 12 Augustus 1912. Gevraagd op de hoogte van het vak. Zij die met het kuipersvak bekend zijn. genieten de voorkeur. Adres met franco brieven, onder letter K, aan het bureau van dit blad. Op Woensdag 21 Augustus 1912, zal de onder- geteekende namens principalen trachten aan te besteden Bestek en teekeningen zijn te verkrijgen tegen f3.— per stel, franco per post f3.10, ten kantore van den Architect, Schie no. 22, Schiedam waar ook alle gewenschte inlichtingen zijn te bekomen. A. P. P. ROOVERS Jz., Architect. Michelin is het goedkoopste en toch het beste. Overal verkrijgbaar. J> eemt U dagelijks een likeurglaasje Dr. Hommel's Haematogen onmiddellijk voor den hoofd maaltijd, Uw eetlust wordt flinker uw zenuwstelsel versterkt de loomheid ver dwijnt en heel spoedig zult gij U licha melijk prettig gevoelen. Waarschuwing 1 Men verlange uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel. in de door J. VAN PFLUGK HATTUNHG.. Dit prachtwerk in 4o. formaat is versierd met 300 Kunstplaten en boven dien met 40 extra Kunstplaten, wordt uitgegeven in 25 afl. ad. 45 et. Men teekent in bij alle boekverkoopers. kost onze echte KARNEMELKZEEP met het Anker. Een groot stuk Ü53 Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa brieksmerk „H e t Anker" en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KARNEMELKZEEP met. het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handen blank als sneeuw, het gelaat zacht als fluweel. GEBRS. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, Nijmegen. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. of de beste gelaatspoeders van de Wereld, geven Alleen verkrijgbaar in origineele doozen bij alle parfumerie-handelaars en drogisten, alsmede aan de fabriek Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en bij den koperen brander bovendien op den ballonrand. OP r GRAETZINLICHT.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4