Dagblad voor' Schiedam en Omstreken, f Gratis Ongevallenverzekering 35ste Jaar&aag. Vrijdag 30 Augustus 1912 o 10409 overeenkomstig op 4e polis vermelde voorwaarden. Officieel© berichten. Kennisgeving. Kennisgeving. Openbare Herhalingsschool yoor Meisjes. Openbare Herhalingsschool voor Jongens. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Kennisgeving. FEUILLETON. Boiteiikuidseh Nieuws. Bureau: Boterstraat 50. Telef. 85. Postbus 39. Abonnementen per 3 maanden ƒ1.50, per week 12 cent, per maand 50 ct., franco p. post ƒ2.p. kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. De verzekering Ad ver ten tien: Familieberichten 20 ct. per regel; Handelsadvertentiën 1—b regels ct.elke regel daarboven 15 ct. 3 maal plaatsen wordt 2 maal berekend. Ingezonden mededeelingen 35 ct. p. regel. Speciale conditiën voor herhaaldelijk adverteeren. wordt Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet. Brengen ter algemeenen kennis, dat aangezien het deskundig onderzoek nog niet geëindigd is met betrekking tot het verzoek van B. Ossedry- ver, om verguning tot het oprichten eener fabriek van gummi-artikelen in het pand, staande aan de Bakkersstraat 17, kadaster Sectie L. no. 195, ge dreven door een gasmotor van 14 P.K en met een stoomketel van 4£ M2 verwarmingsoppervlak en een stoompot, de beslissing op deze anvraag is verdaagd. Schiedam, 29 Augustus 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. L. HONNERLAGE GRETE, De Secretaris, v. LUIK L.S. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, gelet op art. 203 der Gemeentewet, doen te weten, dat de Begrooting van de inkom sten en uitgaven dier gemeente voor het dienstjaar 1913, op heden den Raad is aangeboden, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift aldaar verkrijgbaar is gesteld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30sten Augustus 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris. v. LUIK, L. S. KIEZERSLIJST KAMER van KOOPHANDEL en FABRIEKEN. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien artikel 9 van [het Koninklijk Besluit van den 4den Mei 1896 Staatsbladno. 76); Brengen bij deze ter kennis, dat de lijst der kiezers van leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, den 22sten Augustus jl. definitief opgemaakt, met ingang van den 2den September a.s., gedurende acht dagen voor een ieder op de gemeente-secretarie, afdeeling Bevolking (School straat 12), ter inzage zal worden nedergelegd. En is hiervan afkondiging geschied, waar he: behoort, den 30sten Augustus 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, V. LUIK, L. S. by levenslange geheele invaliditeit gewaarborgd door de bil g verlies van J een hand, voet of. oog,; S Hollandsche Algemeene de ringrijderij voor het verkeer met rij- en voer tuigen zullen worden afgesloten c. de Plantage (het plantsoen) tijdens de te houden ringrijderij gesloten zal zijn d. ten 1 ure de bruggen en sluizen voor het scheepvaartverkeer zullen worden gesloten en de Pont in de Buitenhaven zal worden stilgelegd. Schiedam, 30 Aug. 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, v. LUIK L.S. V erzekeringsbank, by verlies van een duim gevestigd te Schiedam. by verlies van een wysvinger; by verlies van eiken ande ren vinger. Aanmelding van leerlingen, die gewoon lager onderwijs genoten hebben, voor den a.s. cursus moet geschieden op Maandag 2, Dinsdag 3 Donder dag 5 en Vrijdag 6 September as. bij het Hoofd dier school in het gebouw van school H. aan de Schoolstraat no. 10, des avonds tusschen 61/3 81/2 uur. Bij aangiften is het gewenscht het vaccine-bewijs over te leggen. De school vangt aan 1 October a.s. Het Hoofd der School, J. A. VAN DER POEL. een vreedzame oplossing van het geschil zou af stuiten op den onwil van de werkgevers-organi satie en dus hebben zij ongeveer een jaar lang door middel van vrijwillige bijdragen hun kas gevuld en dus hun weerstandsvermogen verhoogd. Maar een staking kost geld, veel geld en de strijd hoe rechtvaardig ook,' zou verloren worden, wanneer de steun onvoldoende was of geheel uit blééf." Aanmelding van leerlingen, die gewoon lager onderwijs genoten hebben, voor den a.s. cursus moet geschieden op Maandag 2, Dinsdag 3, Donderdag 5 en Vrijdag 6 September a.s. bij het Hoofd dier school in het gebouw van school F. aan den Singel, des avonds tusschen 7—9 uur. By aangiften is het gewenscht het vaccine- bewijs over te leggen. De school vangt aan 1 October a.s. Het Hoofd der School, J. G. VAN VLAARDINGEN. Herplaatsing wegens misstelling.) Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat op Zaterdag 31 Augustus a.s., den verjaardag van H.M. de Koningin a. de Bureaux ten Raadhuize, de Arbeidsbeurs en de Zwemschool gesloten zullen zijn en het Bureau van den Burgerlijken Stand (Schoolstraat 12), slechts geopend zal zijn van des voor middags 8|-9 uur; b. de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat tij - dens de ringrijderij van 2£ uur tot na afloop van Firma A F. Smulders. Maandag 1 Sept. aanst. zal 't 50 jaar geleden zijn, dat de firma A. F. Smulders werd gesticht, die sedert hare fabrieken'te Utrecht en te Slik kerveer en later op de werf DGusto" alhier exploi teerde. Naar wij vernemen, zal te dezer gelegenheid aan alle werklieden van de bedoelde fabrieken 3 dagen extra loon worden uitbetaald, terwijl zij den feestdag van morgen geheel vrij krijgen. Aan het kantoorpersoneel zal 10% extra bij het maand geld worden uitgekeerd. HET EOT. (Uit het Duitsch vertaald). 85) „Ach, Frans, je weet niet, wat je doet. Je Kunt me niet gebruiken. Ik ben geen vrouw -»?01! -i0, *>en veel te lichtzinnig en ik Weet niet te sparen." «Dat is 't minste. Kom maar dadelijk mee naar je vader en moeder." Zy liepen béiden over de brug en verwonder- vfifti61 zich over' dat de wereld er Precies het- ^"de uitzag, als altijd, dat de molenknechts ™et dezelfde onverschillige gezichten hen voor- 11 gingen, dat de kippen krabbelden op de erf' de ganzen kwaakten en Fingal, de hond, 5- droomerig nakeek precies als altijd, hpi 6 oude waai'd uit „De Ooievaar" keek uit v,..- v,en,st,er! hij lichtte zijn mutsje op en groette dpi-s -k,' zette daat'bij een heel verwon- wmJeZl maar dat bemerkten zij niet. De zii ni aZag nog lang verwonderd na, toen d ai dooi' de huisdeur naar binnen waren ge- De glasblazersstaking. Door den Bestuurdersbond is een manifest ver spreid, waarin o.a. op grond van de volgende motieven steun voor de stakende glasblazers wordt gevraagd Zooals gij allen weet, hebben de Glas- en Aaidewerkers in verschillende plaatsen, en ook te Schiedam, den arbeid neergelegd om, waar alle verzoeken om op vredelievende wijze den nachtarbeid afgeschaft te krijgen, afstuiten op den onwil van patroonszijde, eindelijk wachtens moe, den strijd aan te binden en door middel van werkstaking te verkrijgen waar verzoeken nie1 mochten baten. sLang vooruit hebben zij zien aankomen, dat gaan. Hij plukte aan zijn muts en voordat hij wist, wat hij er van denken moest, dat zij er beiden zoo vergenoegd uitzagen, gebeurde er nog iets bijzonders. Theo Helbing ging door de torenpoort, met Rosa en vrouw Brenner. En ook dat tweede paar had dezelfde vreugdevolle uit- diukking als hem bij het vorige opgevallen was en moeder Brenner had betraande oogen. Nu kon de oude waard zich niet langer inhouden. „Ivaiel, kom s kijken, wat er in den molen weer aan de hand is. Daar kan geen mensch iets_ van begrijpen." Kaïel echter zag niets dan de leege straat. En teiwijl zijn vader hem uitleg deed wat hij gezien had, had in den molen de begroeting plaats van den molenaar met moeder Bren ner, de schuchtere, van vreugde weenende vrouw. En toen bracht zijn vrouw, van vreugdestra lend, de jonge paren binnen. „Heb ik je niet gezegd, dat de kinderen je zouden helpen om alles weer goed te maken'?,, zeide zij hem, terwijl zij allen blijde 0111 hem neen stonden. Nu pas begreep hij haar. De ont- een kfnd°VermeeSteide hem hij weende als Oran j e-V ereeniging. R i n g r ij d e r ij. Namen en volgnummers der deelnemers. Ruiters: 1. P. van Dijk, 2. L. van Dijk, 3. H. Dijkshoorn, 4. L. Houtman, 5. P. Janson, 6. C. Kool, 7. F. Kool, 8. H. Mellegers, 9. C. Stokhof, 10. L. van der Velden, 11. L. J. Wessel. Voertuigen 21. Arie Akkermans, 22. Michiel Akkermans, 23. M. J. Berck, 24. G. Bezemer, 25. j. Bitter, 26. H. Doornbos, 27. J. van Dorp, 28. W, Hoogland, 29. M. Jongejan, 30. Mej. B. Kooy man, 31. P. Koot, 32. De Leede Nassaustraat, 33. De Leede Vriendschapsstraat, 34. W. C. Leen- mans, 35. A. van Lingen, 36. II. Meyer, 37. M. Moerman, 38. A. van der Most, 39. H. van der Most, 40. Mej. van der Most, 41. A. Ris, 42. J. Ris, 43. P. Siieker, 44. D. Tas. Bovendien is iedere deelnemer of deelneemster der afdeeling voertuigen vergezeld van een dame. I)e volgnummers komen overeen met de num mers welke aan de koppen van de paarden beves tigd zullen worden. Het is aan het publiek verboden achter de boomen van de Tuinlaan en Lange Nieuwstraat plaats te nemen. Zwemwedstrijd. 40 Meter, rugzwemmers. 1. J. A. Bijloo, 2. A. Hamerslag, 3. W. M. Kloppers, 4. C. van dei- Knaap, 5. G. Lupkeman, 6. A. Oranje, 7. M. Oranje, 8. C. J. Stahlie. 80 Meter, snelzwenamers. 1. N. J. Bouvet, 2. J. A. Bijloo, 3. A. Hamerslag, 4. W. M. Kloppers, 0. C. v. d. Knaap, 6. G. Lupkeman, 7. A. Oranje, 8. M. Oranje, 9. C. J. Stalhie, 10. J. W. van Vlaardingen. 600 Meter, snelzwemmers. 1. N. J. Bouvet, 2. J. Bijloo, 3. J. A. Bijloo, 4. A. Hamerslag, 5. J. in 't Hol 6. W. M. Kloppers, 7. C. v. d. Knaap, 8. G. Lupkeman, 9. H. F. Meijer, 10. N. N. 11. A. Oranje, 12. M. Oranje, 13. C. J. Stalhie, 14. H. van Wieringen. Tobbenwedstrijd, 1. J. Bijloo, 2. P. Bijloo, 3. A. Hamerslag, 4. W. M. Kloppers, 5. C. v. d. Knaap, 6. G. Lupkeman, 7. F. v. d. Most, 8. M- Oranje, 9. C. J. Stahlie. De volgnummers komen overeen met de num mers, welke aan het punt van het vertrek (Kip- penbruggetje) bevestigd zullen worden. In afwijking met het programma zal in verband met het binnenlaten van het water de volgorde der verschillende nummers zijn als volgt: 600 Meter snelzwemmen, estafette race 4x37£ Meter, redden van gekleede drenkelingen, demonstraties van den heer Bouvet, 40 Meter rugzwemmen 80 Meter snelzwemmen, tobbenwedstijrd. Onderwys. Uoor 'dien Gemeenteraad van Rottendam is gister Uuoenul tot onderwijzer aan de school voor g. J. o, 3e kl. 110. 19, die heer C. Snijaer te Schiedam. De Commissaris der Koningin heeft bepaald, dat de loting der ingeschreven voor de lichting der militie voor 1913 alhier zal plaats hebben op Zaterdag 28 September. Hedenmorgen om 10 uur zijn. het paard en de wagen van den veehouder J. Ree ling, wonende in den 's-Graveidandschen polder, bij ihet overzetten met d© pont aan de. Over- schieschestraat, in de Schie gevallen. Met veel moeite werd alles op het droge ge bracht. Dc inhoud van 3 groot© bussen melk ging ver loren. De amhte naar bij de plaatselijke be lastingen P. Eijsberg is, met ingang van 1 Sep tember, door B. en W. benoemd tot adjunct- bode, ln de Maas voor deze gemeen te zijn twee heipalen, lang 18 M. en dik 14 c.M., opgevischt. Zij zijn op de werf sGusto" alhier opgeborgen. Hoogwater te Schiedam: Vrijdag 31 Aug. 6.04 v.m., 6.29 n.m. Toen de vlag gestoken was in de nieuw op gebouwde zaagmachine, prijkte ook de molen met rijke versiering. Dennenboomen stonden voor de huisdeur en prachtige guirlanden hingen van het eene venster naar het andere. Feestelijk klonken de klokken van den hoogen kerktoren en uit de omkranste deur traden twee jonge bruidsparen, om het verbond van trouw te gaan bekrachtigen door het Sacrament en te gaan heiligen voor hun gan- sche leven. Op een stok geleund liep de molenaar naast vrouw Brenner. De laatste drie maanden had den wonderen gedaan als verjongd zag hij er uitalleen het rechter been was wat sleepend en onbeholpen gebleven. De oude waard uit „De Ooievaar" ging naast moeder Rosine. Hij liep statig achter den hin kenden molenaar. De warme lucht en de opge wekte stemming hadden zijn jichtige ledematen goed gedaan. Daarna kwam een bloeiende jonge vrouw, aan de zijde van oen collega van Brenner, Toni' die nu waardin was van „De Adelaar",Toen zij Theo zag in zijn trouwpak, waren de'tranen haar in de oogen geschoten. „Precies zijn broe der Peter zaliger gedachtenis!" had zij geroepen en zij had zich niet ontzien, dierbare herinne- ÜIT VLAARDINGEN. Naar men uit Vlaardingen meldt, is daar de staking der glasblazers gister-ochtend opgeheven. HIT ROTTERDAM. Naar men verneemt, zal het sportterrein Wou- densteyn, dat door de gemeente Rotterdam geheel in 01-de is gemaakt, 14 September op plechtige wijze geopend worden. De vereenigingen die hier hun speelterrein krijgen, zijn uitgenoodigd om op dien dag eenige demonstraties te geven. DE OORLOG TUSSCHEN ITALIË EN TURKIJE Een Italiaanscih paintserschip, 4 Italiaansdie kruisers en een Italiaansclhe totrpedoboot zijn yOfOT Reiroet aangekomen. Op den Balkan. Reuter seinde gister uit Weenen: Naar aanleiding van het voorstel van Beren- told verklaart men in welingelichte kringen, uat de mogend-kaden dit gunstig1 hebben opgenomen. Dit voorstel beoogt geenszins een conferentie noch een interventie, maar alleen een gedachten wis seling, geschikt om de solidariteit van Europa op te wekken voor het behoud van den vrede in de Balkanstalen. (De gedachtenwisseling zal in elk geval voort gezet worden. De beweerde afwijzende houding van Turkije zou verrassend zijn, want de gezant van Turkije te Weenen is geheel gerustgesteld ten aanzien va.n de loyale bedoelingen van Oos tenrijk. 'Berchtold heeft de Balkanstaton al ontraden iets te ondernemen tegen den status quo en Turkije beeft blijken gegeven van een verzoenende hou lin.r jegens de Alhaneezen. ringen wakker te roepen. Zij was een gelukkige vrouw, de kleine blonde aan het hoofd van de groep was haar dochtertje, en twee snaak- sche jongens maakten het de oude grootmoeder thuis vrij lastig. Toni had altijd een teere her innering behouden aan haar eerste jeugd-liefde. Als Peters sterfdag verjaarde, legde zij den schoonsten krans op het grafteeken van den stri,jder van voor het vaderland, en haar man liet haar stil betijen. Hij was de eerste geweest, die in het grauwe schemerlicht van de dagen van Champigny zijn geliefden vriend onder de dooden gevonden had. Ook de jonge waard van „De Ooievaar" zag er feestelijk gestemd uit, maar toch met een weemoedigen trek. Niemand, die den grootmoe digen, welgedanen waard gezien had. had ver moed, hoe zwaar hem het verlies van Anna nog smartte. Maar toen zijn moeder stierf en Toni ging trouwen, moest er toch een vrouw in huis komen. En er werd een jonge vrouw gevonden en zij voelde zich inde „De Ooievaar" uitstekend op dreef. (Slot volgt). les f60

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 1