J. A. VAN WEEGEN, de Nederlanden van i845 Zorgzame loeders J. BIJLOOS' Hoofd Eau da Cologne, SAHATOSEB. Adverteert t. N.V. Heeren Mode-Magazijn f§j voork. mim CATS, Éf Noordblaak no. 3, Telef. 6144, ROTTERDAM. Heden gesloten. HEROPENING van ons nieuw ingericht magazijn Zaterdag 14 September a.s. SILVIUS IJs- en Melksalon, Abonnementen Nieuwe Schiedamsche Courant, Gratis Ongevallenverzekering, worden dagelijks aangenomen. Leichner's Vetpoeder Leichner's Hermelijn- en Aspasiapoeder, gjaal-PoeftCrj BRAND - Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad', Nieuwe stoffen le klas i Geen beter adres in geheel Rotterdam. Wereldtentoonstelling Turin 1911, öroote Prijs. L. LEICHNER, Schütaerstrasae 31, Berlijn. Cfonteagd Nieuws. Kerknieuws. Faillissem enten. Burgerlijke Stand. Adyertentiën. Kleediug naar Maat. voor Herfst en Winter. 8 i®esfèvloeiöarfa J. BIJLOO, Alkmaar, VERZEKERING- Vraagt Poetsin Een bron van kracht voor allen Hoogstraat 216, o/d. Fransche Bazar. Hoogstraat 377, o/d. Steigersche Kerk. BureauBoterstraat 50. Schoonheid en Jeugd. Ongelukken. Gistermorgen is te Hillegom de zwerver, bekend als »Kromme Toon" in de Leidschestraat aldaar door de stoomtram aange reden en kort daarna overleden. Schipper Van der Plaats, V8n Irnsum, passeerde Dinsdagmorgen zeilenden met zijn vaar tuig de tweede sluis Oldeouwer (Fr). Zijn 17- jarige knecht, een broer van zijn vrouw wilde onder het zeilen in het achter het schip drijvende bootje stappen om zich te wasschen. Nauwelijks hae hij zulks gedaan, of het bootje begon vo( water te loopen en zonk, waardoor de knecht in het diepe vaarwater geraakte en verdronken is. In den Maïsbaai te Vlissingen is de stuur man Oling verdronken. Blijkbaar is hij in be schonken toestand te water geraakt. Het tweejarig zoontje van W. L. te Nieuw- Weerdinge (Dr.) is in een pot met kokend water gevallen en aan de gevolgen overleden. Bij den heer Nahuyzen te Meppel is telegra fisch bericht ontvangen, dat zijn zoon te Deli (O -I.) bij een auto-ongeluk om het leven is ge komen. Men meldt uit Helmond Dinsdagavond kwam een schippersknecht van het schip »L Infatigable" in sluis 5 te vallen, tussehen het schip en den muur. Hoewel hij reeds 2 minuten daarna werd opgehaald, waren de levensgeesten reeds geweken. F, en dienstweigeraar. Me Terneuzen kwam Maandag een milicien, die voor herhalings oefeningen op moest komen, in zijn burgerpakje in de kazerne. Op zijn plicht gewezen om in uniform te verschijnen, gaf hij te kennen, die in geen geval te willen aantrekken. Daar blijft hij bij, ondanks pogingen om hem te overreden en verwijzen naar de gevolgen zijner weigering. Re denen geeft hij niet op. Hij is in arrest gesteld. Moordaanslag te T richt. Naar men verneemt, heeft de voor eenigen tijd geleden ver wonde Elisabeth Bronk, thans weer hersteld het ziekenhuis te Utrecht verlaten, om te Bunnik weer in betrekking te gaan. Haar vader, die thuis wordt verpleegd wordt zal nog wel eenigen tijd op geheel herstel moeten wachten. Mishandeling. Gisternacht heeft te Maas tricht zekere Harber. zekere Smal, bijgenaamd »de Papjaa", dusdanig met een mes bewerkt, dat hij in het hospitaal is opgenomen. De dader is gearresteerd. Een en ander moet in verband staan met de vechtpartij van verleden week, toen Smal de thans mishandelde Bongers, den pols heeft doorgesneden. De toestand van Smal is wel ernstig, doch oogenblikkelijk niet levensge vaarlijk. Nieuwe uniform voor het leger. Naar men verneemt, is thans het ontwerp-Kon. besluit bekrachtigd, waarbij voor het leger de grijsgroene uniform geleidelijk wordt ingevoerd voor de cavalerie, de rijdende-artillerie en het re giment grenadiers en jagers wordt de bestaande groote tenue gehandhaafd. Te '-Gravenhage is gisternacht in de pastorie der parochie van de H. Theresia overleden de weleerw. pater Henricus Caspar Piël S. J., in den ouderdom van 68 jaren. De overledene herdacht den len dezer zijn 40- jarig priesterfeest op zijn ziekbed, dat hij niet meer heeft mogen verlaten. De laatste jaren van zijn hoogst verdienstvol leven had hij veel met lichamelijk lijden te kampen, hetwelk hij echter met geduld en blijmoedigheid verdroeg. Pater Piël werd te Amsteidam geboren en was daar ook eenige jaren kapelaan in de parochie van den H. Ignatius, in welker volksbuurten hij steeds een welkome verschijning was en waarin hij als hij later eens te Amsterdam kwam, steeds gaarne een wandeling maakte. Den 27en September a.s. hoopt de Weleerw, pater K. J. H. A. Flecken, van de parochie van O. L Vr. Onb Ontv. te Rotterdam, den dag te herdenken, dat hij voor 50 jaar in de Sociëteit van Jezus trad. De Eerw. Overste Sr. Marie Victoire viert 17 Sept. a.s. haar 25-jarig jubeleum als directrice van de St. Mariaschool in de Zwarte Paarden straat te Rotterdam. (Msb.) RECHTBANK TE ROTTERDAM. Uitgesproken is het Faillissement van W. C. Gerlach, gisthandelaar te Schiedam, Rechter-com- missaris mr. M. Polak curator mr. J. Winkel. Geboren: 10 Sept. Johannes Hendrikus An- tonius, z. v. J. M. v. d. Meer en E. E. Vermeulen, Verbrande Erven. Wilhelmina, d. v. J. Vendels W. Kloos, Noordvest. Jantje Wilhelmina» v. W. v. Diggelen en N. v. Dalen, Singel. Overleden: 9 Sept. Jacob Guis, oud 74j. 2 mnd., Havendijk. 10. Gijsbregt Hendrik van den Bos, oud 2 mnd., Vischmarkt. Beerdje Zwep, oud 3 mnd., Rhoonsche straat. Gehuwd: 11 Sept. P. J. van der Burg, 30 en G. J." Ham, 22 j. W. B. Swinkels, 24 j., en P. van Noort, 19 j. J. Tettero, 23 j., en M. W. H. van der Laar, 20 j. en en M ARKT 29, Bericht ontvangst van bevinden zich het best bij daar deze alle bestaande merken overtreft. Het vernietigt volkomen elk onrein, zui vert het hoofd, bevordert den haargroei en is geheel onschadelijk ÏW Onmisbaar voor schoolgaande kinderen. Sedert 1878 in den handel. Bekroond met Gouden Medaille Antwer pen 1906 en Eere-diploma Tilburg 1909. Is alleen echt, indien de naam in de flesch gegoten en op het etiket ge drukt is. Prijs 25, 35 en 50 ct. per flacon. Alom verkrijgbaar. Proefflacon 15 ct Wederverkoopers wenden zich tot P. J. VAN DER SMAN, Hoogstraat en JOH. NAUMAN, Nieuwe Haven. DEN HAAG (vroeger Zutphen). Directie HENNY. KAPITAAL4.000.000.00 RESERVEFONDS ruim - 1.500.000.00 ito bossen alleen niet wettia gedeponeerde druppelt uit die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. in de «Sfe'? --v:.C \'-U op de Dagblad voor Schiedam en omstreken, met: zooivel in als buiten beroep, of de beste gelaatspoeders van de Wereld, geven Alleen verkrijgbaar in origineele doozen bij alle parfumerie-handelaars en drogisten, alsmede aan de fabriek 1 Aio. f3.— in vierkante gedecoreerde Bussen van 1/3 Ivo. 1/4 Ivo- I/IO Ivo. 1 0.55 0.33 Koninklijke Nederlandsche Cacaofabriek Helmond. fs """"SS 0* W>J'A HELM ODANJE-CACAO

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4