H.H. Schilders, DE V. fl. föMlls SANATOGEN. De 47.°/o Abonnementen Nieuwe Schiedamsche Courant, Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad', Gratis Ongevallenverzekering, CEREBOS TAFELZOUT^ mCASSO-BANK, Nienwe Binaetw® 255 ROTTERDAM, IR HIT GOUDEN Diamant, Goud-, g Zilverwerk en Horlogiën. M solide en voordeelige belegging van spaargelden en kapitalen. Koers van ailjifte 100 7». Slechts 12'L cent worden dagelijks aangenomen. (er miste Mm 'IMUW TilSSfllHl "L Gemengd Nieuws. Posterijen en Telegrafie. Uitlotiugen. Burgerlfike Stand. Advertentiën. VERVERIJSTOOMERIJ Vraaqt Poetsin esfe vloeibare Een bron van kracht voor allen Bureau: Boterstraat 50. Twee of drie busjes zijn voldoende voor het gebruik van een huishouden gedurende een jaar. Amsterdam. BOTTERDAM, Haringvliet 98. Almelo. Gevaarlijke smeermiddelen. Van bevoegde zijde deelt men het volgende mede Blijkens de verschillende plaatsen voorgekomen vergiftigingsgevallen, waarover reeds meermalen werd bericht, worden op groote schaal voor het zwart maken van schoenen en ander lederwerk uit het buitenland stoften ingevoerd, die voor de gezondheid gevaarlijke bestanddeelen bevatten. De Centrale Gezondheidsraad heeft reeds gemeend in zijn maandblad op die stoften de aandacht te moeten vestigen. Als het vergiftige bestanddeel kan in het bijzonder de aniline-olie worden be schouwd. Deze smeermiddelen, die alle ongeveer van gelijke samenstelling schijnen te zijn, worden onder zeer verschillende namen in den handel gebracht. Eenige daarvan zijn Panterschwiirze of Noire panthère, Cerberol, Phanominal. Maar ook met anders genoemde middelen voor het zwart maken van lederwerken zij voorzichtigheid aan bevolen. Marconi. Men zal zich herinneren, dat de beroemde Italiaansche electrotechnicus Marconi de man van de draadlooze telegrafie onlangs in Italië een automobielongeval heeft gehad, en daarbij aan de oogen gekwetst werd. De »Echo de Paris" weet nu te melden, dat de uitvinder een bezoek heeft gehad van den Koning en de Koningin van Italië. Hetzelfde blad meldt dat ofschoon de algsmeene toestand van Marconi goed is, de oogen ernstig letsel hebben bekomen en wel nooit weer volko men in orde zullen komen. Rechtzaken. RECHTBANK TE ROTTERDAM. De rechtbank heeft gisteren veroordeeld J. P. S, te Schiedam, wegens mishandeling, tot een maand gevangenisstraf. In de op 24 September uitgestelde zaak tegen den 28-jarigen lossen werkman A. v. L. te Schie dam, verdacht een valsche aangifte te hebben gedaan aan een agent van de Rijksverzekerings bank, is gisteren nog gehoord dr. R. H M. Geer- des, die bekl. op 22 Mei had behandeld, v. L. had toen een zwelling aan de rechterhand en een fractuur van het vierde middenhandsbeen. Naar de meening van getuige kan deze verwonding veroorzaakt zijn doordat v. L. met de hand tegen het beslag van den wagen heeft geslagen, waarop hij dien dag zakken mout had gedragen. Daar echter de huid intact was evenals het onderhuids- celweefsel, achtte getuige een andere oorzaak, nl. een sterke draaiing in de lengteas bij het heffen van gewichten, meer waarschijnlijk, een meening, die nog versterkt werd door den vorm van de fractuur. De hand is geheel genezen en bekl. heeft er thans geen last meer van. Het O. M. achtte het ten laste gelegde bewezen, wilde in aanmerking nemen, dat de agent van de bank verklaard heeft, dat hij zijn vraag aan bekl. duidelijker had kunnen stellen en deze dan mis schien voor de waarheid zou zijn uitgekomen en eischte ter zake van het opzettelijk een valsche verklaring afleggen, met het doel daaruit voordeel te trekken, een week gevangenisstraf. Onbestelbare brieven Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van hier verzonden gedurende de eerste helft van de maand October. Brieven. E. I. B. Sluijters, Maarssen. S. Gerkema, Vlaardingen. Briefkaarten. Mevr. de Bosson, Utrecht. Buitenland. Brieven. Peter Weber, Porz. Briefkaarten. H. v. Doorn, Mulheim. Ida Backström, Stockholm. Briefkaart zonder adres. DV" Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de brieven te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen terug gegeven worden. LOTEN STAD BRUSSEL van 1902. Trekking van 15 Oct. 1912. De hoofdprijzen zijn gevallen op de volgende nummers Serie 15274 no. 8 fr. 25.000ser. 3239 no. 22 fr. 1000ser. 18249 no. 18 fr. 500ser. 1504 no 25, ser. 5864 no. 13 fr. 250. Geboren: 12 Oct. Marius, z. v. G. Kok en N. v. d. Broek, N. Haven. 14. Arnoldus Ber- nardus, z. v. B. H. Jansen en M. P. Dut, Haga- straat. Jacobus, z. v. D. Elderkamp en J. Kolft Broersveld. 15. Hermanus. z. v. B. C. M. Dries en G. J. Klinkenberg, L. Achterweg. Overleden: 13 Oct. Johannes Spruijt, oud 57 j. en 1 rnnd., Tuinlaan. 14. .Aart Stout; oud 58 j. en 9 mnd., Oosterstraat. Jacoba Elderhorst, oud 58 j. en 6 mnd., echtgenoot van J. G. Stolk, Willemshofje. Eenige LEERLINGEN gevraagd die idee heb ben, om onderwijs in het hout- en mariner- schilderen, letters zotten, Deeoratiewerk, enz. te ontvangen, ged. 2 av. per week, voorwaarden en prijs zeer billijk. Zich pers. of.schr. te vervoegen bij J. G. YOLLEMANS Jz. Dorpstraat 301, OYERSCHIE. SCHIEDAMSCHE 1 Gratis afKalep a bezorgerv. I Telef. N-15 Da mes- K apsters, Telefoon 3001, b/d. Cl. de Yrieslaan, (gesloten huis), leveren ELEGANT HAAR WERK alleen le kwaliteit tegen billijken prijs. De nieuwste kap sels. Haarwassehen en electrisch drogen 50 cent. tifl druppeituit fclihken bussen alleen iilet weltiü gedeponeerde!» die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. Weemt LT dagelijks een likeurglaasje Dr. Hommel's Ilaematogen onmiddellijk voor den hoofd maaltijd, Uw eetlust wordt flinker uw zenuwstelsel versterkt de loomheid ver dwijnt en heel spoedig zult gij U licha melijk prettig gevoelen. Waarschuwing Men verlange uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel. ïïM Gev< Gevestigd anno 1854 Hoogstraat 277, hoekhuis Moriaanstraat, ROTTERDAM. Solied en tegen matige prijzen. Schuldbrieven in stukken van f 1000.—f500.—, f 100.— en 1 50.— der Provinciale Crediet- en Spaarbank, Lange Haven 103, vormen eene kost onze echte KA HNEMELKZEEP met het Anker. Een groot stiik Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa brieksmerk „Het Anker" en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KARNEMELKZëEP met het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handen blank als sneeuw, het gelaat zacht als fluweel. GEBRS. DOBBËLMANN, Zeepfabrikanten, Nijmegen. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. op de Day blad voor Schiedam en omst reken, met: zoowel in als buiten beroep, Volsrestort Kapitaal f8.000.000.-. Reserve f 1184800, Opent handelscredieten aan geaccrediteerde handelaars en industrieelen. Incasseert en disconteert binnen- en buitenlandsche Wissels. Koopt en verkoopt Wissels op de voornaamste plaatsen van Europa en Amerika. Beleent Goederen, Ceelen, Cognossementen, Eflecten. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten. Verstrekt circulaire Reiseredletbrieven en Reiswissels. Neemt gelden a DEPOSITO. I dag opzegging a Met 10 1 12 dag m maand maanden maanden 3 3'/, 3Vi 3!/i 8V4 4 pCt, ars. Over bedragen tot f 50.000 kan zonder opzegging worden beschikt. ylllllllliniiiiin 11 mohm, I W Jï W M 3 3 3 3 'SJ

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4