Van Houten *s De beste voor den prijs R. K. Dienstbode, Zeeuwsche «esters, Gerookte Paling, De Goedkoopste Goudwinkel,139 "w m Schiedamsch-Bioscoop gebouw „de Vriendschap" Het Eerstgeboorterecht. Grcote Einder- en Familie-Vocrstelling Extra HweriProf. DUNCAN-WILSON, is Me amute Goochelaar. HOOSSTRAAT 178. A. v. d. BRINK, prima Paling in Gelei, enz. E. J. VERVOORT, HENRI SIEGERS, Hoogstraat 139, k.s,^ O- a. Doornroosje eu Roodkapje. Ingezonden Mededeelingoiu Aandoeningen der huid. Ieder die een proef neemt met zal tevreden zijn en| moeten erkennen dat deze cacao is Posterijen en Telegrafie. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Yisscherij-berichten. Mandeis berichten. AdvertentiCn. Conflseur - Cuisinier. Dagelijks versch verkrijgbaar Hoogstraat 45. Honden. „Murat du Nord" (Reu) OM goud en zilver te toon gevraagd voor de werkplaats. Plaatsing voor nette leerlingen. van 29 November tot 5 December 1912. Attraction in twee acten. Zaterdag-middag 30 November en Woensdag-middag 5 December waarbij St. NICOLA AS als gast. In afwachting fcunner uitlevering zijn zij over gebracht -naar bet huis van bewaring. De politie ondervond in deze zaak belangrijke medewerking van den heer Goudsmit, bij wien de bedoelde horloges waren to geld© gemaakt. Kerk dief stal le n. In het grensplaats je V re den hebben onbekenden uit de katholieke kerk twee antieke kandelaars gestolen. Men meent dat de daders dezelfde zijn welke uit de katholieke kerk te Gemert de zilveilcm kroon van het Moe- dergodsbeeld hebben genomen. Smokkelarij aan de DuitsChe grens. Te Emmerik heeft men, naar aan het „Berli ner Tagehlatt" bericht wordt, Vrijdag hij een on verwachte visitatie aan boord van de Rijnstoom boot „Borussia" groote hoeveelheden uit Holland binnengesmokkelde tabak en koffie gietvonden. Een boete van meer dan 5000 Mark weild opgelegd. Op een andere goederenbioot werd Saccharine in beslag genomen1. Een schip've r g a a. n. Het stoomschip „Kaap Ortegal" van de Hamhurg-Zuid-Amerikalijn kreeg Vrijdagnacht in de buurt van Quessant noodsig nalen van de in zinkenden toestahd verkeerehd© stoomboot „Barcelona" van Londen komend. De „Kaap Ortegal" ging naar het zinkend schip en mocht er in slagen de uit 26 koppen bestaande bemanning te redden. Zulks was slechts mogeiijk door de totaal uitgeputte bemanning door het water in de booten te hijschen. De redding had plaats bij zwaren storm. De „Kaap Ortegal" zette, nadat de schipbreu kelingen aan boord waren ondergebracht, do leis voort. De cycloon op de Philippijnen. Een telegram uit New-York meldt, dat een typhoon op de middelste en Zuidelijke Philippijnen ont zettende verwoestingen heeft aangericht. De gou verneur, Forbes, bericht, dat verschillende groot© steden op de eilanden in de laatste dagen door verschrikkelijke stormen vernield zijn. Bij den orkaan vonden alleen op de, het dichtst hij' Ma nila gelegen eilanden, 17.000 personen dein dood. De stad Tacoblau is volkomen met aen grond gelijk gemaakt. De hoofdstad van het eiland Pa- nay-Capit, werd ook bijna gleheel "vernield. Hier bij zijn alleen ongeveer 5000 personen om het leven gekomen. De telegrafische gemeenschap tus schen Manila en de Zuidelijke provincies io geheel verbroken. Goentencultuur. Wij hebban inder tijd medegedeeld, dat in de maand Juli een de putatie van de Deutsche Landwirtschafts-Gesell- schaft een studiereis door ons land deed, ten einde met onze groentencultuur kennis te maken. De commissie heett thans door de hand van den Garteninspecteur Weirun uit Hildesheim een rapport van de studiereis uitgegeven. Het geïl lustreerd geschrift werd uitgegeven onder num mer 232 in de «Arbeiten der Deutschen Land- wirtschafts-Gesellschaft." Het «slotwoord" der brochure luidt aldus Als ik mij aan het slot van zijn rapport nog eens alles voor den geest roep wat wy op de mooie reis gezien hebben, dan kringt allereerst de indruk op den voorgrond dat de Hollanders in buitengewoon gunstige omstandigheden voor den groentenbouw verkeeren dat zij de kunst verstaan, hun grond op voor treffelijke wijze te gebruikendat zij er in ge slaagd zijn, een voorbeeldige organisatie voor de bevordering van hun belangen tot stand te brengen. De Hollandsche groentenkweekerijen zijn voor beeldig. Ook de regeering tracht de ontwikke ling van deze bedrijven naar alle richtingen door steun van staatswege te bevorderen. Onder deze omstandigheden zal ,het voor de Duitsche groen- tenkweekers, die onder minder gunstige voor waarden moeten werken, moeilijk zijn te concur- reeren. Op één ding moet ik echter nog wijzen en dat is, dat m.i. de Hollanders niet iD staat zullen zijn, onze conserven-industrie te overvleugelen- In dit opzicht zal een ernstige concurrentie voor ons nauwelijks te duchten zijn. Wel zal in de toekomst het streven der Hollandsche kweekers voorzeker nog meer er op gericht zijn, het ver bouwen van vroege groenten nog meer uit te breiden en de Duitsche markt nog meer dan tot dusver met hun productie te overstroomen. Zal daarom de Duitsche groentenbouw levensvat baarheid behouden, dan mag de eisch naar in voerrecht voor de producten van deze cultuur niet verstommen." Ten slotte brengt schrijver o.m. den dank van alle deelnemers aan de Hollandsche begeleiders en in het bijzonder aan dan rijkslandbouwleeraar Bonthuis over. (»Vad".) Telefonische tijdopgaven do.o.r de fonograaf. In Amerika hebben de telefoon- abonnés, evenals bij ons, de gewoonte dagelijks, soms meermalen per dag, bij de telefooncentrale de juiste tijd te vragen, wat hun iedere keer dan meegedeeld wordt. Om dit nu te Chicago bijl de automatische telefoon-aansluiting mogelijk te maken, heeft de directie daar in de centrale fonografen geplaatst, die met een klok verbon den zijn, en zoo zelfstandig den tijd afroepen. Even goed als met een ander abonné, kan de Iele- foneerende zich verbinden met de fonograaf en hij hoort dan bijv.„Vijf uur." Na verloop van een minuut hoort hij: vijf uur, één, vervolgens .„vijf uur twee" jenz. Deze in richting is van 8 uur in den morgen tot 10 uur 's avonds in werking en gedurende dezen tijd moeten door een beambte niet minder dan 72 rollen op de fonograaf verwisseld worden. Dit wisselen der rollen is nog zeei omslachtig, en men wil hierin nog trachten te voorzien. Eeni- gen tijd na invoering van de fonograaf werd te Chi cago gedurende 9 weekdagen niet minder dan 105000 koeren de tijd gevraagd. V erduistering. De Parijsche politie heeft twee beheerders van een wisselbank, De Montigny en Dupis, aangehouden, verdacht van verduistering van 1 miilioen francs. De huid is blootgesteld aan tal van aandoenin gen, welke door de jeuk en pijn het leven van den patiënt haast ondraaglijk maken. Bovendien zijn zij dikwijls onooglijk en bieden zij hardnek- kigen weerstand aan elke behandeling. Foster's Zalf geneest de huid door haar ver zachtende, antiseptische en heelende eigenschap pen. Zij gaat de ontsteking tegen en is bekend als een der beste geneesmiddelen tegen eczeem, huiduitslag, gordelroos, schurft, insectenbeten, winterhanden en voeten, netelroos, dauwworm en alle jeukende huidziekten. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Schiedam verkrijgb. bij de H.H. Kappelhoff Hovingh. Toezending geschiedt franco na onv. v. postwissel a fl.75 per doos. i Kg. 1.50 Vq.Kg.fOA2% */2 -0.80 Vio -0.18 Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor te Schiedam en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd ge durende de maand November 1912 ingelegd f 17996.74, terugbetaald f 16816.65. BERLIJN, 2 Dec. Uit Camstantin.opel wordt aan cie „Börliner Zeitunig" geseindDe geruchten over een ernstige ontstemming tusschen Bul-aren en Grieken houden nog steeds aan. De kwestie van de bezitting van Saloniki zou nog zware conflicten tusschen de beide verbon denen met zich brengén. Meerdere bladen beves tigen het bericht dat in de door de Bulgaren bezette stad Serres dezieir dagen drie duizend Grieksche soldaten binnenrukten en door het B.ul- gaarsche garnizoen aamgevkillén weraen. 250 Grieken vielen. Een Bulgaarsche divisie is op marsch naar Saloniki. De Griökscihe blokkade van de Midden-Alha- neesche stad Valeria brengt het tot stand komen van den wapenstilstand in gevaar. Indien Grie kenland die blokkade niet opgeeft, kan een zeer onaangename situatie ontstaan daar Oostenrijk en Italië van Grieikenland nadrukkelijk zou eischen dat de blokkade wordt opgeheven. Dez-i eisch is reeds aan dé Grioksche regteiering medegedeeld, doch mén aarzelt nog steeds deze eisch in te willigen. Geboren: 29 Nov. Kundertje, d. v. H. Bijl en J. M. Reij, Kreupelstraat. 30. Jaantje, d. v. C. H. Holleman en J. de Regt, Bakkerstraat. Maria Sara, d. v. A. C. Wies en S. van Rhijn, Dwarsstraat. Overleden: 30 Nov. Johannes Jacobus Bogerd, oud 3 j. en 7 mnd., Steenstraat. Scheepvaartbeweging. Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieu wen Waterweg ingekomen 205 schepen, waarvan 2 zeilschepen en 1 zeelichter. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 190, voor Vlaardingen 5 en voor Hoek van Holland 10. In hetzelfde tijdperk van 1911 kwamen binnen 187 schepen, waarvan 1 zeilschip en 2 zeelichters. Hiervan waaen bestemd voor Rotterdam 176, voor Schiedam 1, voor Vlaardingen 1 en voor Hoek van Holland 9. Bovendien vertrok van Hoek van Holland naar Rotterdam 1 stoomschip, met 907 netto reg. ton. Buitendien kwamen binnen 3 stoomschepen om aan de Vondelingenplaat te bunkeren. SCHIEDAM, 1 Dcc. Binnen van de haringvangst SCH 69 „Clara I", schipper F. Verbaan 17 last; SCH 406 Jupiter", M. Vroolijk 8 last, beide van de 3e reis. 2 Dec. SCH 99 „Mercurius", schipper C. Pronk, 20 last, SCH 418 „Mentor", J Roe- leveld, 24 last, 4e reis. BEURS VAN SCHIEDAM, 2 Dec. 1912. Moutwijn. Officieel© neteering van de Commissie uit d# Kamer van Koophandel roer de Beun. 28 Nov. f I4y» 29 Nov. f 141/, 30 Nov. f 14y, 2 Dec. f 14 Vi por Hectoliter zonder fust es zonder fielastiif Nament de Commissie voor ie noteering B. A. I. WITTKAMPF Bond van Distillateurs i Moutwijn: Jenever: Amsterdamsche proef.: Spoeling: Stemming op hedenprijsh. Spiritui. 30 Nov 14V, 18.50 20.— 2.10 2 Dec. i4y, 18.50 20.- 2.10 Graanspiritus Melasse-spiritus Ruwe spiritus 2 Dec. f23y, a f24— f 20'/4 a f21— f 11— a f 30 Nov. f 23'/4 a f24— f20- k f21— f 11— a f Stemming op heden: prijsh. HAMBURG, 30 Nov. Nov. mk. 27b., Nov./ Dec. 261/, b., Dec./Jan. 25— b., stemming stil. PARIJS, 30 Nov. per hectoliterper Nov- fr. 42.50 a 42.25 betaald, per Dec. fr. 42.25 dito» per 4 eerste md. fr 43 dito, per 4 md' van Mei fr. 44.25 dito, stemming gedrukt. Granen. NEW-YORK M a i sWestern Dec./Maart. 30 Nov. 533/4 29 Nov. 53-. CHICAGO Mais Dec. Mei 30 Nov. 47'/» 483/, 29 Nov. 475/g 48 le kw. 80, 82, 76, 72 ct., kalveren 120,110,100, a ct., schapen le kw. 60,62,2e kw 58,3e kw. 54 ctlammeren le kw. 70 k2e kw. 72 3ekw. a ct., varkens, le kw. 65, 64, 2e kw. 62 60, 58, licht soort 54 k 56 et. Handel redelijk. Vlasmarkt Vlassteenstuiver, Holl. geel 1010 steen 62—66;? wit 1045 steen 4445 Blauw 4800 steen 5364 stuiver Groningsch 1800 steen 56 60 stuiver. Zaadmark t. Karweizaad f 15.75 a f 16.—Lijnzaad f (voer), f 15.50 a f 16.(zaai), f 17.50 a f 18.50, Koolzaad, fk f Handel flink. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 1.75 a f2. Zeeuwsche blauwen fl.75 a f2.— G. Eigenheimers tl.10 fl.20; Friesche eigenh. fl.10 af 1.20, kralen f4.— a f4.25, Bravo's fl.75 a f2.—. Tamelijk aanvoer, weinig vraag. Ei erenmarkt. Overmaasche f6.50 a 17.— Zeeuwsche f6.40 f6.60. GEVRAAGD eene nette in een klein deftig gezin, omtrek DEN HAAG, hoog loon, veel verval. Adres te bevragen bureau van dit blad. Roege vast. 30 Nov. 29 Nov. Juli 49i/8 49 Sept. Loco 63 62 ROTTERDAM, 2 Dec. Op de veemarkt van heden waren aan gevoerd 109 vette runderen, 124 vette en gras kalveren, nuchteren kalveren, 1775 schapen of lammeren, 953 varkens 100 biggen. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt Vette koeien le kw. 82, 84, 80 78, 74, ct., ossen Beleefde uitnoodiging tot bezichtiging ETALAGE. Oroote verscheidenheid diverse artikelen. Aanbevelend, opengemaakt f7.00 per 100 stuks. Fijne Hollandsche Aanbevelend, Telef. 82. Ter overname aangeboden myno BELGISCUE HERDERSHONDEN en „Trinette van Rossa" (Teef). F. LOUIS BEUKERS, Brandarssteeg. Wij bevelen U ten zeerste aan: P M W It APO m O O OMDAT daar voor een kleine winst wordt omgezet- w WfV V 1TI OMDAT daar alles degelijk is en onder garantie wordt verkocht. OMDAT daar KLOKKEN, HORLOGES, WEKKERS, PENDULES, GOUD- en ZILVERWERKEN aan huis worden gerepareerd en niets naar Rotterdam bij thuiswerkers wordt gezonden. Steunt daarom de Schiedamsche werkplaats in GOUD-, ZILVER- en UURWERKEN en laat daar repareeren. KOOPT Uw St. NICOLAAS-CADEAUX dit jaar by P.S. Brillen en lorgnets op voorschrift van H.H. Doktoren, zeer goedkoop en solied. Het zetten van diamant, OOK aan huis. Prachtvertoon ing, waarbij lona Cacao

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 3