Rotterdam, cfitte restanten worden tegen Spotprijzen aangeboden. 8 B 8 B 8 B B B 8 B II i, illttfÉ, 8 8 8 8 8 8 8 20 ets! WITLOF!! 20 ets!!! J. S, KI 6, Kleine Aüvertentiën. BÓSM AS® DE AREND. Onze eerste GROOTE OPRUIMING 0| HO0GSTRAA1 Tan 3 tot 9 Jan. 1913: Magazijnen hoek Heerenstraat. Magazijnen geopend van 9 tot 1 uur, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur, Zaterdags to; 11\ uur. Zie vooral onze étalage. begint MAANDAG 6 JANUARI a.s. om half 10. Zie do Etalages. Gemengd Nieuws. Rechtzaken. H Gebouw „de Vriendschap" Twee groote attraetiën: 11 groote kunstfilm. dan SCHREUDER BAKSTEEN, Juweliers, Horl>gemakers, Binnenrotte 170, Rotterdam. Telefoon 3807. 5 7. korting a con,ant. (319) Magazijn van Manufacturen. Al onze bekende bolide Kwaliteiten worden veel vermin dg rd verkocht. 5/4 Wit flanel 8/4 Constitutie 8^4 Crême-Vitrage Ondergordijn Rokstof Laken Rokstof Geborduurd van 20 yoor 1üV2 22Va 15 25 16 16 11 27V2 17 V2 85 55 Zwart Wit Ruitje (Viclp) Blauw Molton Grip Geel Keper Geel katoen Rolbont van 25 voor 17V2 21 22Va 14 16 27V; 15 17Vi Groote koopjes in Stoffen en Fantasie katoenen, vanaf ltya ct. Dekens, iets vuil geworden, goedkoop. Karpetten v^naf 2.40 enz. enz. Het mes. Den eersten nacht in het nieuwe jaai is te Venlo weer veel van het mes gebruik gemaakt. Verschillende relletjes met Moedigen af loop kwamen er voor. Hendrik P., een beruchte vechterbhaas, werd door een zijner kameraden ernstig mishandeld. Zijh neus werd zoo goed als gé'heel afgesneden, verder werd Hij in dén rug gestoken. Bewusteloos is hij naar het gasthuis vervoerd, waar hij gisternamiddag gestorven is. Als verdacht de dader te zijn is aangehouden een zekere W. Verder weird J. E., die eenigte twistenaeu wildé scheiden, ernstig gestoken. De dader P. is over de grenzen gevlucht. Vechtpartijen. Op nieuwjaarsavond heeft in de Jansstraat, te Haarlem, een vechtpartij' plaats gehad tussehen drie beschonken personen. De twist kwam aan in een kroegje en werd op straat voortgezet. E. van S„ uit Zandvoort, een los werkman, kreeg een steek in den rug en één snede over het gezicht. W. de J„ uit Haarlem, kreeg een steek in de linkerzijde, van de borstkas. De dader is B. de J„ een broer van den laatstgenoemde. Van S. is, na op het politiebureau verbon den te zijn, naar Zandvoort gebracht. W. de J. is in het g'asthuis opgenomen. Aangehouden. Te Haarlem is aangehouden de 27-jarige mijnwerker G. N. v. d. L., uit Maas tricht. Hij had zich in de woning zijner moeder verborgen om te ontkomen aan de gevangenis straf van één jaar, dien hem door de rechtbank, te Maastricht was opgelegd. dam naar Batavia, bevindende, tijdens een orkaan op ongeveer 40 gr. Z B. en 48 gr. O.L., een golf heeft waargenomen, die, volgens de meting van den len stuurman Wemarus, een hoogte had van 64 voet. De barometer stond toen op 729.4, de thermo meter wees 61 g'r. (Tui Een merkwaardige vondst. Een bag germachine heeft Dinsdag, even boven Grave, uit de Maas een stuk van een oud-Hollandsch kanon, opgebaggerd. Deze machine heeft bij Grave ook al 16 kanonskogels opgehaald. (N. B. Ct.) Een golf van 64 voet hoogte. Een gewezen scheepsdokter meldt ons, naar aanlei ding van ons bericht over de hoogte der g'.olvm op zee, dat hij den 5en December 1862. zich aan boord van het fregat ,,Medea" van Rotter- Aanranding. Woensdagavond omstreeks 7 uur werd te Soest den hulp-brieven- en telegram besteller L. Stuivenberg', terwijl hij1 aan 't besteiku was langte den straatweg, gaande van Soest naar Amersfoort, onverwachts door een drietal tol nog toe onbekende personen beetgegïépén, op dén grond geworpen en gefouilleerd. Van verweren of geluid maken was geen sprake, daar de over macht en door de prop welke in de grootste behendigheid in den mond was gestopt. Een horlogeketting, een brievenbussleutél. ééni- ge correspondentie en een dubbeltje dat toevallig in zijn vestzak zat, werden hem ontnomen. Doordat er nog al veel woonwagens iets ver. der stonden, werd vepmoed, dat hiermede wel verband kon zijn. Dit bleek ook juist, daar den volgenden morgen bij onderzoek der woonwa gens door politie van Amersfoort en Soest nog een stuk der herkende correspondentie, naist één der wagens werd gevonden. Tot spijt echter geen enkele aanwijzing op een der personen. Goed af gelo 'open. Gisterochtend reed de opzichter van weg en werken te Purmerenn per fiets langs de spoorbaan tussehen Oosthuizen en Middellic, toen hij eensklaps vlak voor zich een trein zag naderen, dien hij door den mist niet eerder -bemerkt had. Toen de machinist den man op de rails bespeurde, remde hij uit alle macht. De opzichter was intusschen van zijn fiets afge sprongen zoodat alleen deze verbrijzeld werd en hij zelf, ofschoon doodelijk verschrokken, ge lukkig ongedeerd bleef. Geschoten. Te Finsterwolde (Gron.) heeft tie 16-jarige S. D. gisteravond de 20-jarige Janfjc van der Laan -met een revolver1 in een been ge schoten. De dader is na verhoor op vrije voeten gelaten. Beursbedienden te Amsterdam Men schrijft ons uit Amsterdam Gisteren is de bekende en in bedienden kringen beruchte nieuwe regeling voor de beursbedienden op onze effectenbeurs, in werking getreden. De geautoriseerde bedienden prijkten met een knoop in ket linkerknoopsgat, als ken- teeken. van hun waardigheid. Van den knoop zelf niets dan goeds. Hij is duidelijk zichbaar, zonder opzichtig te zijn. De geautoriseerde be dienden kunnen nu onrniddelijk van de patroons worden onderscheiden, die geen herkenningstee- ken dragen. Maar ook de niet-geautoriseerde be dienden loopen zonder kenteeken rond. Nu zijn deze laatsten voor het grootste deel nog wel zeer jong en dus als zoodanig gemakkelijk van een patroon te onderkennen. Maar er zijn ook enkelen onder hen, die niet jonger zijn dan sommige patroons, zoodat de mogelijkheid van verwarring niet is uitgesloten, juist daar waar zij het scha delijkst zou kunnen zijn. In de praktijk van het beursbedrijf toch bestaat er tussehen patroons en geautoriseerde bedienden eigenlijk geen verschil, daar de laatste volle procuratie hebben en dus affaires met hen gedaan, volkomen gelijk staan met die, welke met patroon worden gesloten. Met de niet-geautoriseerden is dit andersdezen zijn tot het doen van affaires niet gerechtigd. Zeer wenschelijk zou het dus zijn om dezen laatsten een kenteeken te geven, meer gewenscht nog dan het is voor de geautoriseerde bedien den. Op de jongste vergadering van de Vereeniging was schertsenderwijze gezegd, dat de patroons dan maar hooge hoeden moesten opzetten- En kelen hadden blijkbaar deze scherts als ernst opgevat, althans zij verschenen heden met het statige hoofddeksel, wat tot verschillende satirieke opmerkingen aanleiding gaf. Maar in ieder geval, algemeen is deze dracht nog niet en het is de vraag of zij het zal worden. Nog een ander gevolg van de nieuwe regeling was merkbaarwe hebben gisteren verschillende bekende gezichten op de beurs gemist. Onge veer een honderdtal bedienden zullen voortaan de effectenbeurs niet meer betreden. Een gescheurde vaas. De civiele kamer der rechtbank te Haarlem heeft Zaterdag uitspraak gedaan in de zaak van den heer Hagop Kevorkian te Londen (aldaar handelende 0nder den naam Persian Art Galleries) tegen den heer E. te Bloemendaal. Deze had in Augustus 1910 op een tensoonstelling van opgegraven Perzische voorwerpen te München van den heer K. voor 5600 mark een groote, aarden vaas ge kocht, die te Bloe-uendaal moest worden geleverd) en daar gescheurd aankwam. Daar de vaas daardoor haar waarde had ver loren, weigerde de heer E. de betaling, terwijl de heer K. den koopprijs vorderde op grond van de bepaling van ons Nederlandsch recht, dat een ge kocht voorwerp dadelijk na den koop voer reke ning is van den kooper. Daarentegen werd voor de rechtbank namens den heer E. aangevoerd, dat in dit geval niet het Nederlandsche, maar het Duitsche recht van toepassing is, omdat de overeenkomst gesloten werd tussehen personen van andere na.ionaliteit op een internationale tentoonste ling. Voorts, dat paragaaf 446 van het Duitsche B. W. in een geval als dit de risico legt op den verkjoper. De rechtbank besliste, dat hier hei Duitsche recht van toepassing is, en stelde dus den heer E. in het gelijk. Daarentegen heeft de tegen- i partij aangeboden te bewijzen, dat bij den koop de vaas reeds gescheurd was. (0. H. Ct.) 'Af'. -"y aangrijpend Drama in twee bedrijven, lengte 1150 Meter. - - - per kilo. Fijne Tafelperen en Appelen, Druiven, Mandarijnen, Bananen, Sinaasappelen, enz. Geconserveerde en gezouten Groenten, alles aan concurreerende prijzen. dat er, voor al wat men noodig heeft in Ooud, Zilver DiïlïIUlllteil, Paai'len, Koralen, Horloges, Klokken, Pendules, Barometers, enz. geen beter adres is dan SCHREUÏ)ER BAKSTEEN. Ook voor ale Reparation aan boven genoemde artikelen is er «reen beter adr«s VERLOREN. 1 Januari zwarte Dames Portemonnaie met inhoud. Tegen goede belooning terug te bezorgen. Te koop gevraagd een Handwagen. Franco brieven, on der letter W, bureau van dit blad. 10^2 13V2 17V2 Wegeus voorbereiding; ZATKJti i>AG gesioien. Uw belang wijst U naar Buitengewone koopjes in alle afdeelingen. 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 2 99

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 4