Oogsi 1913. LEI II 5ANAT03EH. etaalPoetsCrè de Nederlanden m 1845 BRAND - - INBRAAK WATTEN VBEN's manden Slechts 12',, cent Abonnementen Gratis Ongevallenverzekering, worden dagelijks aangenomen. R. K. Dienstbode. IsKjSS Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad", cACAC Nieuws. A.4 verten tiëu. ter aflevering gereed. Korte Dam 3. Telefoon 115. Een bron van kracht voor allen Vraagt Poetsin fend Pri* vloeibare VERZEKERING Kipstraat 42, Rotterdam. Bureau: Boterstraat 50, Argent ij nsch vleesch. Naar de sProv. Gr. Ct." verneemt, heeft de minister van Oorlog bepaald, dat aan de garnizoenen te Groningen en Assen en zeer waarschijnlijk zal de minister voor andere garnizoenen wel een zelfde besluit genomen hebben geen Argentijnsch vleesch meer zal worden verstrekt. Logger gezonken. Gisterenmiddag is de logger M. A. 118 van de reederij A. L. Poort man te Maassluis, bij het binnenkomen in de ha ven, gezonken. Hollansch vee naar Japan. Een com missie uit Japan heeft bij den heer J. R. te Oos terblokker drie koeien en een lt/2-jarige stier voor f 3-200 aangekocht. Onder glas bedolven. In het pakhuis der firma S. te Amsterdam stortte een hoeveel heid opgestapeld glas plotseling in elkaar. De meesterknecht en een los werkman kwamen er onder en werden doot de scherven ernstig ge wond. Ernstige mijnramp in Duitse fa- land. Aan de »Köln. Volksztg.« werd gisteren uit Aken gemeld In de mijn sCarolus Magnus" te Uebach bij Geilenkirchen had heden een zwaar ongeluk plaats. De nieuwe schachtwerken van de steen kolenmijn stortten in, en een opzichter en 14 mijnwerkers werden bedolven. Allen ougelukkigen moeten naar allen sch\jn als verloren worden bescnouwd. Hevige brand. Gistermiddag werd teBing- hamton (New-Yorkj een mantelatelier binnen twintig minuten door brand verwoest. In het ge bouw bevonden zich 125 meisjes. Men vreest, dat verscheidene omgekomen zijn. Tegen 17 Augustus gevraagd een nette Het adres is te bevragen in ULLERS' Boek handel, Hoogstraat 19. Dierenbescherming. De aid. Nijmegen van de Nederl. Vereeniging tot bescherming van dieren, heeft een adres gericht tot den gemeen teraad, houdende het verzoek, naar het voor beeld van het bestuur der gemeente Stuttgart, te bepalen, dat voortaan bij aankoop van nieuwe paarden voor den dienst der gemeente (brand weer, reiniging, bereden politie, enz.) zulke met gecoupeerd staartbeen geweigerd zullen worden. „Moutwijn" is de naam van een nieuwen kunstwijn, die tegenwoordig in Dnitschland veel aftrek schijnt tei vinden en den echten wijn sterke concurrentie aandoet. Het is natuurlijk lieel iets anders dan onz-e vaderlandsche moutwijn, die voor jeneverbereiding dient. Te Breisach, het oude stadje aan den Rijn, zijn nu Zoudag tal van vereenigingen van wijn gaardeniers en wijlnstokers bijeengekomen, om te beraadslagen over de maatregelen, die tegen den nieuwen indringer genomen zouden kunnen wor den. Dc vergadering besloot, tot den rijkskanselier het verzoek te richten, „om de oneerlijke con cur! entie van de producten, die onder den naam van moutwijn bereid worden en welke een be drieglijk© nabootsing van druiven wijn zijn, bij verordening of langs wettelijken weg te verbie den." (N. R. Lrt.) Een ontploffing. In de munitiefabriek te Wöllersdorf nabij Wieenen zijn bij een ontplof fing een man gedood en 19 gewond. Drie der gewonden zijn reeds overleden. Spoorwegongeluk. Gistermiddag om een uur is op heb centraalstation te Zürich een groote i- nel trein locomotief op een diensttiein vol spoor wegarbeiders gereden. 27 arbeiders zijn gewond, onder wie 6 zwaar. Twee wagens zijn geheel vernield, velei -wer den zwaar beschadigd. Een pnderze^eboot ver onge 1 uk.t. Tij dens een oefening is naar uit Cannes gemeld wordt de onderzeeboot „Fresnel" verongelukt bij den oostelijken punt van het schiereiland Croisette. De pogingen van torpedobooten om hulp te bie den izijn mislukt, doch worden voortgezet. Auto-ongeluk. De auto van de Russische grootvorsten Dmitri en Cyrillus heeft bij; Holding, in Jutland dicht bij de Duitsche grens, een sla- gerskar overreden. Van de vier inzittenden wer den twee zwaar en een licht gewond. De auto reed door, maar werd op telefonisch bericht aoor de politie bij' de grens aangehouden. De grootvorsten hebben, na een groote som als borgtocht te hebben gestort, hun reis mogen voortzetten, i Schip vergaan. Het aan de „Société Nou velle des Armements" toebehoorende zeilschip „Yille de Dyon" heeft bij Papudo (Chili) schip breuk geleden. De Fransche consul aldaar meid- de, dat van de bemanning, die uit 22 koppen be. tond, slechts drie main gered werden. Het zeilschip was met kolen geladen. die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, 278. Heerengracht biito bussen alken met wettia qedeponeerden druppeltuit h?ENïOONST.SUl!lJ DEN HAAG (vroeger Zutphen) Directie HENNY KAPITAAL 6.000.000.00 EXTRA RESERVES 2.000.000.00 Bestrijdt met goed gevolg Rhumatiek, Bronchitis, Keel pijn, Lendenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen door koude veroorzaakt. In doozen van 75 ets en in doozen van 40 ets bij alle apothekers en drogisten. en YERMËULEN's NAAIMACHINEN naar alle oorden des lands. Prijscourant gratis. HOFLEVERANCIERS. de meest délicieuse drank. FABRIEK TE SNEEK. leert dat het beste steeds het goedkoopste is. De beste band is altijd de goedkoopste, en wel niet hij het aanschaffen, doch in het gebruik. Men rijde daarom slechts op die den goedkoopsten lei lometer prijs waarborgen Continental-Caoutchouc-en Gutta-Percha-Co., Amsterdam. kost onze echte KA RNEMELKZEEP met het Anker. Een groot stuk Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa brieksmerk «Het Anker" en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KARN EM EL KZ E EP met het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handen blank als sneeuw, het gelaat zacht als fluweel. GEBRS. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, Ngmegen. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. op de Dagblad voor Schiedam en omstreken met: zoowel in als buiten beroep, inwe Bessensap f THERMOGENE Weg neg! Piieuwe Schiedamsche Courant,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 4