Laatste Berichten. TELEGRAMMEN. Kerknieuws. Burgerlek* Stand. -wen te halen, dien toeht mee te maken meit het •toel hen 's morgens vroeg uit de gemeente té diüen vertrekken en eerst in den laten avond daarin te doen terug te keeren. Belee djgingen per telefniOi.nl Sinds §,(-'fuimen tijd werd, een bekend hotelhouder te Amsterdam onophoudelijk per telefoon door hrnand beleedigd. in overleg met de justitie, die tot heden niet ken ingrijpen, omdat gewoonlijk gesprekken per telefoon aoor anderen niet kannen worden aan gehoord, werd eindelijk besloten, nog twee hoorns °I> het toestel van den hotelhouder aan te bren gen,. zoiodat nu door getuigen, die den belee- diger persoonlijk kennen, de beleedigingen zou den kunnen worden geconstateerd. Thans ps dit Sieschded en zijn do bedeedigingfen door die ge tuigen aangehoord. Een aanklacht is nu bij de Justitie ingediend, die nu wel toit een vervolging' zal overgaan. (Tel.) Relletjes. Men meldt uit 's-Graveahage d.d. 25 Augustus aan de „Tel.": lOp uien Gedempten Burgwal zetten Zatetfdag- ;'v,ona omstreeks 9 uur eenige, onder! den invloed van sterken drank verkee rende mannen den boel °P stelten en molesteerden rustige voorbijgan gers. Een politic-agent, die op het ramoer kwam toeloopen, arresteerde een hunner als den bel hamel van de razende en tierende kerels. Hij Werd echter daarop door drie anderen aange grepen, op den grond getrokken, geslagen en geschopt, zijn signaaffluit werd hem afgenomen, terwijl de woestelingen ook trachtten hem zijn sabel te ontrukken. Juist toen een van het vier tal den agent bij de keel te pakken bad, en deize het erg benauwd kreeg, kwam een gemeente- Werkman hem te hulp. Onder voortdurend hevig verzet gelukte het den agent en den werkman m n arrestant in bedwang te honden, totdat op het Spui meerdere politie-agenten tei hulp scho ten. Toen werd ruim baan gemaakt, waarbij1 ge voelige klappen met de sabel werden uitgedeeld. Een van het viertal werd met een hevig bloe dende wond aan het hoofd overgebracht naar het commissariaat aan de Nieuwe Haven, noch de drie anderen wisten, te ontkomen. Ook eenige politie-agenten hadden min of meer érnstige kwetsuren opgeloopenéén was aan een d'er handen gekneusd, zoodat hij' buiten dienst moest worden gesteld, een andere had een buil aan het hoofd en een dikke knie. Gisteren zijn log twee der vechtersbazen opgespoord, terwijl wog naar den vierden wordt gezocht. Tegen het drietal is proces-verbaal opgemaakt ter zake van wederspa.rmigheidin vereeniging gepleegd. Te dier zake zijn zij door den com missaris van politie in de 2e afdeeling, den lieer bi'otz, ter beschikking van de justitie gesteld. Alle drie, waarvan er twee thuis behooren in de Bloemstraat en de andere in de Wester- baenstraat, zijn gister overgebracht naar het huis van bewaring. woning gevonden, schuld. Van D. ontkent echter alle Een onaangename verrassing. Een ingezetene van Apeldoorn meende op een zolder kamertje reeds geruimen tijd muizengeritsel te hebben waargenomen. Gewapend met een pen, zou hij maar eens een goeden prik wagen, om den knabbelaar te treffen, doch hoe koos hij het hazenpad, toen door de gemaakte opening tal van wespen op hem afkwamen en hem siaken aan hoofd en nek. Met een masker gewapend stelde een 'raker een nader onderzoek in en nu bleek, dat tusschen de dakpannen en het behangsel zich een zwerm wespen bevond, groot genoeg om een em mer te vullen. Hoe die lieve diertjes weg te krijgen Dr. Macaura. Onlangs is te Parijs tegen dr- Macaura. den ook in ons land welbekenden kwak zalver, alsmede tegen zes zijner helpers, een aan* klacht wegens bedrog ingediend. De rechter van instructie heeft thans zyn onderzoek geëindigd en alle beklaagden naar de rechtbank verwezen, waar zij zich wegens bedrog en hot onbevoegd uitoefe nenen der geneeskunst zullen hebben te verant woorden, meldt de »Tel". Verduistering. In verband met verschei den klachten over verduistering is te Gent een wissel agent aangehouden. Er moet een passief van 300,000 francs zijn. Inbraak met moordaanslag. Men meldt uit Den Haag Gister-nacht heeft in de Boekhorststraat een geheimzinnige inbraak met moordaanslag plaats gehad. Toen de bewoners van het heerenmodemagazijn der firma R. en T- omstreeks middernacht thuis kwamen, vonden zij de tuindeur open staan. Het bleek hun, dat tijdens hunne afwezigheid het. hpis was doorsnuffeld. Ontboden politie doorzor.ht de woning, zonder een spoor van inbrekers te ontdekken. Nauwelijks was de politie vertrokken, of de heeren R. en T. hoorden geritsel in den tuin en toen zij uit een geopend bovenraam omlaag in den tuin keken, ■werd een hunner plotseling door een revolver schot, blijkbaar van het dak af gelost, ernstig achter in den hals verwond. Het opnieuw inge steld politieonderzoek met behulp van politie honden had evenmin resultaat. De verwonde is naar het ziekenhuis vervoerd. Omtrent den geheimzinnigen moordaanslag in de Boekhorststraat te 's-Gravenhage meldt men ons nog Lettende op de richting in welke het revolver schot is gelost, ligt het vermoeden voor de hand, dat het schot van het dak van het huis van de firma, of van een der aangrenzende woningen is gelost. Van den dader is -echter tot dusver nog geen spoor ontdekt. Als bijzonderheid kan nog worden medegedeeld, dat op een avond in de afgeloopen week blijkbaa1" ook in het huis der genoemde firma is ingebro ken. Ook toen werd ec.hter, voor zoover men heeft kunnen nagaan, niets ontvreemd. De politie heeft natuurlijk gisteren den gehee- len dag haar -onderzoek voortgezet. (Tel.) Huiszoeking. Men meldt uit IJmuiden aan het sHaarl. Dagbl." Door den officier van justitie uit Haarlem is Zaterdag te IJmuiden eeu huiszoeking gedaan ten huize van den van meineed verdachten makelaar, Waar verschillende papieren in beslag werden genomen. Brandstichting. Als verdacht van brand stichting in zijn eigen woning, heeft, naar de »N. R. Ct." meldt, de politie v te Voorburg gearresteerd zekeren van D. By ondei zoek werden verschillen de in petroleupa gedram kte voorwerpen in zijne Esperanto. Te Bern is Zondag' het negende internationale Esperanto-comgres geopend. Dr. Zamenh,of, de uitvinder van' Esperanto, kreeg een gouden penning ter herinnering: pan hel 25-jarig bestaan van zijn wereldtaal. Het congres zal tot 31' dezer bijeenblijven. Ontploffing in een kruitfabriek. Uit Lerida (Spanje) wordt geseind: Gisteren veroor zaakte de bliksem een ontploffing in een parti culiere kruitfabriek. Een arbeider werd gedood, en 35 werden gewond of gekwetst. De materieels schade is aanzienlijk. Ernstig ongeluk. Gedurende den wedstrijd om den Grand Prix der Belgische automobielclub kwamen op de baan te Spa twee auto s met elkaar in botsing:. De inzittenden werden uit de rijtuigen geslingerd; baron Jean Wioelmont werd geuood, een mecanicien zwaar gewond Ervandoor. Naar aanleiding van het bericht van de verduistering door Steeg, den procuratie houder van het filiaal te Dusseldorf van den Schaffhausener Bankverein, deelt de directie het volgende mede: Terwijl Steeg piet verlof was, ontdekte, men aal hij, om beursverliezen te dekken, die hij floor speculaties bij verschillende banken had geleden, sedert 17 Juli 1913 verduisteringen pleeg de van geldswaardige papieren en andere bedrie- gelijke handelingen verrichte. De bank heeft hier door een verlies van 239,000 Mark geleden. Wij loven voor de ontdekking van den voortvluchtigen procuratiehouder een belooning van 3000 mart uit. Voorts wordt gemeld, dat deze bank verbaal! zal trachten te krijgen op de bankiersfirma von oer Heydt te Berlijn. De dief is vroeger bij von der Il't-yüt in betrekking geweest en is daar met een schitterend getuigschrift vandaan gegaan, ofschoon! hij bij die firma reeds zwaar gespeculeerd had en een groote som gelds schuldig gebleven was. Steeg moet alleen aan een firma te Dusseldorp 13/4 millioen mark schuldig zijn. De groote Duitscbe kruiser j>Scharnlrorst" is den 24sten dezer te Nanking aangekomen. Reuter meldt uit Sjanghai: De aanvallen op Nanking worden steeds krach tiger. Volgens de laatste berichten uit die plaats sluit de noordelijke legermacht zich dichter aan ren. Er zijn reeds velen gevallen. Een groot aan tal gewonden is naar Sjanghai gebracht. De noordelijken zijn thans meester van den Purperen Berg, den sleutel van Nanking. Gister is de hertog van Avarna bij graaf Berchtold te Weenen op bezoek geweest, ter bespreking van het jongste besluit van den stad houder, prins Hohenlohe, waardoor meerdere Italianen uit den dienst der stad Triest werden ontslagen. De hertog verklaarde, namens zijne regeering, dat het besluit een slechten indruk in Italië heeft gemaakt. De rrSecolo" van Milaan is erg boos over het besluit en geeft in overweging om, als de maat regel niet wordt ingetrokken, een aantal Oosten rijkers uit te wijzen. Vandaag zal president Wilson de Boodschap aan het Congres over Mexico persoonlijk voorlezen. De bijzondere gezant Lind is teruggeroepen. Zijn zending is mislukt. CONSTANTINOPEL, 26 Aug. Het officieele Persbureau bericht uit Adrianopel: In de nabije held van Ostakvoj zijn 600 Mohammedanen uit Papatclere vermoord gevonden. Zij zouden door Bulgaarscbe soldaten gedood zijn. De toestand in Mexico. WASHINGTON, 26 Aug. Aan journalisten ver klaarde president Wilson gisteravond dat de Bood schap over Mexico eenstemmig is goedgekeurd. Er is uitgelekt dat de toestand erger geworden is. De boodschap is in een tamelijk scherpen toon tegen Huerta gesteld. Verder is bekend geworden dat de antwoordnota van Huerta zoo vijandelijk gesteld is dat een' beantwoording daar van uitgesloten is. Tegen middernacht werd een bericht uit Mexico ontvangen waarvan de inhoud tot nu toe: nog niet bekend is geworden. BERLIJN, 26 Aug. Uit Londen wordt aan de „Berl. Ztg. am Mittag" geseind: Naar uit Mexico wordt geseind, zijn aldaar een Duitscher en een Engelschman op reis naar Goachuacan vermoord gevonden. Beiden hadden een bedrag van meer dan 1 millioen in banknoten bij zich. Dit geld werd niet meer op hen bevonden. Roofmoord is dus de drijfveer van deze daad geweest. Tot nu toe heeft men nog niets omtrent de moorde naars gevonden. Te Alphen a/d. Rijn is overleden de zeer- eerw. heer G. S. Koopman, deken en pastoor aldaar, in den ouderdom van 64 jaar. De Eerw: heer H. Hacken uit Sittard van de Order der Assumptionnisten is' als: missionaris naar Constantinopel vertrokken. Te Echt is overleden de Eerw. zuster Mère Marie Vincent van de orde der Ursulinen. De verledene, in de wereld mej. Wilhelmina Ca- De Sarekat Islam. Die „Nederlander" meldt: '„Uit Indië bereikt ons eene merkwaardige mede- deeling. Zijn wij nl. wèl ingelicht, en wij twijfelen daar aan niet, d;in heeft het bestuur van de Sarekat Islam zelf uitdrukkelijk verklaard, dat de Chris telijke regeering absoluut geen invloed heeft ge-1 had op het ontstaan der vereeniging, en dat het bestuur gehinderd had, dat alle couranten zulke I onware artikelen tegen de Regeering hadden ge schreven, weshalve het er prijs op stelde te ver-J klaren, dat niemand zich ooit ongerust had ge maakt over de bedoeling der Regeering, ook nietl waar zij de zending bevorderde, en dat het nooit eenigen dwang had opgemerkt. Vergissen Wij' ons niet dan heeft het bestuur1 dit aan den Gouverneur-Generaal zeiven ver klaard". Uit het buitenland. Een telegram uit Sarajewo meldt In Goruji Domaljewac is een geval van cholera geconstateerd. In Bika deed zich een nieuw geval en twee sterfgevallen voor, in Dolnja Skakawa een nieuw geval met doodelijken afloop, te Byela3en in Bidovice twee gevallen. In Kreis Tuzla werden alle scholen gesloten. Uit Belgrado wordt geseind Gister-middag overhandigde de Roemeensche gezant, Filality, in tegenwoordigheid van minister president Pasjits, in een plechtige audiëntie aan koning Peter de onderscheiding der orde van Carol I, alsmede, een eigenhandig schrijven van den koning van Roemenië. veilige gids om het doel der reis zooveel te eer der en te beter te bereiken. Geboren: 23 Aug. Jacobus Marcelis. z. v, H. Duffer' en M. M. M. Wirsel, Rotterd. dijk. Johannes Adrianus, z. v. J. A. v. Dam en C. M. Papo, binnen deze gemeente. 24. Everhardus Josephinus, z. v. T. W. Koning en G. A. T. H. van Stijn, Westmolenstraat. Margaretha, d. v. P. v. Vliet en J. Schippers, Bleekerstraat. Maria Johanna Catharina, d. v. A. J. Vrensen en M. C. Daalmeijer, Visschersstraat. Overleden: 24 Aug. Jacobus Antonius Franciscus Veltmeijer, oud 59 j. en 8 mud., K. Haven. ttandfllsbflrichTeii BEURS VAN SCHIEDAM, 26 Aug. 1913. Moutwijn. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. 22 Aug. 23 Aug. j 25 Aug. 26 Aug. f 131/4 t 131/4 j f 131/4 t 13</4 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF. Bond van Distillateurs 1 25 Aug. 26 Aug f 14— f 14 f 18f18— fl9i/2 f 19 i/g f1.50 ,f 1.60 Moutwijn: Jenever: Amsterdam sc ha pro-et,: SpoeliDg: Stemming op heden stil. Spiritus. 25 Aug. Graanspiritus f23a t 23'/4 Melasse-spiritus t 183/4 a f 19 Ruwe spiritus f 103/4 af Stemming op heden: kalm. Granen. NEW-YORK Mais: Western 25 Aug. 813/423 Aug. 82ys. CHICAGO Mais Aug. Sept. 26 Aug. 123- a 23V4 f 19- a f f 10« a f loco. Dec. 687* 681/g Mei 693/s Ö93/g »0p reis per Staatsspoor, Als uitgave van de Ned. Kioskenmaatschappij te Rotterdam is ter gelegenheid vaD het eeuw feest van Neèrlands onafhankelijkheid verschenen een reclameboekje »Op reis per Staatsspoor't Is een zeer practisch en handig boekje, dat, met eene uiteenzetting van de verschillende reiswijzen, o.a. de vacantiekaarten, eene beschrijving geeft van de verschillende schoone plaatsen en streken in ons land, die per staatsspoor zijn te bereiken, deor tal van fraaie illustraties verlucht. Dat de reclame m beeld en schrift in dit werkje eene groote plaats inneemt, is ook wel te begrij pen. Het reclameboekje is een vertrouwbare wegwij zer voor allen die zich per staatsspoor op reis willen begeven, 'tzij voor uitspanning of voor zaken, wijl 'tin beiden gevallen dienst doet als 25 Aug. 72'/* 23 Aug. 72»/g Rogge prijsh. Loco 25 Aug. 70 '/4 23 Aug 70 V4 ROTTERDAM, 26 Aug. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 71 paarden, veulens, 1 ezel, 1250 magere 594 vette runderen, 655 vette en graskalve ren, melkkoeien, 3 schapen, 134 nuchtere kalveren 4 varkens 212 biggen, 3 bokken. De prijzen van het vee. besteed ter markt van heden, waren als volgt Vette runderen le kw. 82 a 84 ct2e kw. 78, 74, 3e kw. ct., ossen le kw. 80, 82. 2e kw. 76, 72. 3e kw. ct., stieren le kw. 74, 70 2e kw. 66 3e kw. ct., kalveren le kw. 110,115,105100. Melkkoeien f 160 a f 295, kalfkoeien f 175 a 330, stieren f130 a f330 pinken 140 a f150, graskalveren f37 a f70 vaarzen f 100 a 160, biggen f 10. a f 16, slachtpaarden 195 a f160, nuchtere kalveren f 8 a f 14.fokkalveren 18 a 26 hitten f65 a f180. werkpaarden t 90 a 1225. Botermarkt. Op de botermarkt waren aangevoerd13 16e, 65 8e ton 175 stukken van i K.G. De prijzen waren als volgt: le kw. f57.2e kw. f55 3de kw. 54.Voor stukken van jj kilo werd 80 a 75 ct betaald. Eierenveiling. Aangevoerd 32672 stuks. Kippeneieren 14.20 a 15.55 per 100 stuks, eendeneieren f5.25 a f 5.90 dito, ganzen eieren t -.a kalkoeneieren f6 50 per per 100 stuks pareljoeneieren faf eieren voor handelaren f4.25 a 4.60. ROTTERDAM, 25 Augustus. Buitenlandsche granen, op de conditiën van de Rotterdamsche Graan- beurs, gezond, boordvrij, 2 maands, bij ten minste 5 last. Stemming kalm. Rogge, per 2100 kg. 9 pud Taganrog loco f152, 9 pud 10/ dito loco f156, 72/73 kg. Peters- burger dito f162. 72/73 kg. Donau/Bulgaar loco f172, 73 kg. Helena loco f172, 76/77 kg. dito loco f177, 74/75 kg. nieuwe Stettiner spoedig gewacht f159, 9 pud 5'10 Taganrog geladen/gestoomd f155, 9 pud 10/15 dito dito f159, 9 pud 25/30 Odessa nieuwe oogst stoomend f164, 73/74 kg. Helena stoomend f 167, 72/73 kg. Duitsche Oostzee Sept./ Dec. all. 1157, 74/75 kg. nieuwe Stettiner deze en volgende week all. f159, 9 pud 15'20 Odessa Ni- colajefi Aug.'Sept. en Sept.'Oct, f153, 9 pud 20'25 Taganrog Aug /Sept. en Sept./Oct f 159. 70/71 kg. Petersburger Aug./Sept. en Sept./Oct. f 159. Gerst per 2000 kg. 62/63 kg. Azol'Zwarte Zee nieuwe oogst loeo f145, 60/61 kg. dito dito ladend/geladen f140, 60/61 kg. dito dito Aug. afl. f139, 60/61 kg. dito dito Sept.'Dec. all. f140. Haver per 100 kg. 50 kg. witte La Plata disponibel f7.40, 47'48 kg. Petersburger spoedig gewacht f7.10, 47/48 kg. Libau Oct.'Jan all. f7.25. Boekweit per 2100 kg. Petersburger loco 1199, 58/59 kg. Nicolajef/Sept. afl. f184. Boekweitgrutten per 2100 kg. Prima Petersburger Jadritza disponibel f 240. M a i s per 2000 kg. Amerik. Mixed sailgrade disponibel f160; dito dito dito Aug.'Oct. afl. f 164 dito dito dito Dec.'Mrt. afl. f 152grove Donau loco f 135galfox loco f 133 gele La Plata nieuwe oogst loco en spoedig gewacht f 130dito dito dito geladen/gestoomd f132, dito dito dito Aug./ Oct. levering f133; dito dito dito Sept.'Dec. leve ring f 135. Amsterdamsche Beurs. 26 Aug. 2j °c Ned, W. 67ll/lg Oostenrijk Juli3% Portugal, VorstenlandenDeff-cult. 159t/s R'd. Deli 336Kon. Petr. 645Moeara Enim 239— Sum- Palemb. 242 Steels 643/g Atchisons 98'/ls Rocks 18s/aDenvers 21 Eries 29'/4Missouris 235/',South. Pac. 913/)e S. Rails 253/;,Kansas 26—Unions 153ys Prolongatie 4.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 3