R. K. Dienstbode. Waarschuwing. 11 P. J. van der SM AS. Spaarbank Ned. R. K. Volksbond, Afd. Schiedam. L. KAMP, Hoogstraat 122. Firma P. H OLSKY, voor Dames-Confectie. K. ROVÊRS, S. C. TAN WAALWIJK TAN HOORN, BEN I Êoxvtx* op Rente. JAARSMA's Vulhaarden, alle soorten Vulkachels. Tegelplaten, Vulbakken, Specialiteit Garneeringen Tulle kragen en plissés. OPLEIDING VOOR EXAMEN EN PRACTIJR. 11 JÜ Scheepvaart. Adverteiitiéii. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Yisscherü-berichten. Ondergeteekende verzoekt geen goederen ten zijne name af te geven aan Mej. A. RÖELING-vre- denbregt, daar hiervoor geen betaling zal geschieden. JAC. ROELING, Laatste Berichten. Ingezonden ïïede&celingoiL Eczeem. Woning-Bureau Tl Geeft 3°/0 'sjaars, ingaande den lste en den 16den der maand. Zitting iederen Zaterdag-avond van 8 tot 9 ure, in het Boiidsgebouw L. Haven. ONTVANGEN: Moderne Garnituren, Chalemodel met mof. Prima kwaliteit Glacé Handschoenen met garantie. Reclame Glacé Handschoenen 95 ct. NIEUWE ZENDING: Bureel van Administra tieve Controle. Leeraar M. O. Boekhou den, enz. Kantoor: Eerste Tutnsmgel no. 19. Interc. Telefoon no. 184. niet kwalijk", maar hij zal er zich bij neer- leëDe1;Voorzitter zegt, dat zoo'n aanloopje Den heer Koopmans spijt t, dat B. en W. op hun standpunt blijven staan, betref lende het Openstellen yan het Sterrebosc.h voor het publiek. 't Wil er toch niet in, dat .een park niet is een openbare wandelplaats en men om dat binnen te gaan, eerst een kaart moet halen. Hii wijst er op, dat voldoende wandelaars ook uit Vlaardingen in het bosch komen; maar ie worden dus geweerd. De Voorzitter zegt, dat men de kwade elementen moet weren. Dat er in het bosch niets te beschadigen zou zijn, kan hi] met toe geven er zijn daar toch ook familietmntjes die beschermd moeten worden. De wethouder, de heer Goslinga, vooi- zitter van Grondbedrijf, zegt, dat hij zelden een goed argument heeft gehoord voor de vrije open stelling Van het Sterrebosch. Wat de wand laars uit Vlaardingen betreft, zegt weth., dat de boschwachter order heeft, aan fatsoenlijke menschel) niet den toegang te beletten, al.een de baldadigen te weren. De getroffen maat regel maakt, dat dames ook daar kunnen wan- delen. Toen onlangs een glasblazersgezel, die een kaart had, daar met 8 andere huttebengels kwam, was het vragen naar de kaart genoeg om die "te weren. De heer Koopmans dankt voor de gegeven inlichtingen. Hij acht dit een stap m de goede richting. Bij volgn. j33, kosten van bruggen en over zetveren, merkt de Voorzitter op dat door de heeren Van der Velden, Wouterlood en Schet- fers te clezer zake een voorstel is gedaan. Naar aanleiding van het antwoord door B. en W gegeven, op de vragen in de sectiën go- daan, stellen zij voor, het aanvangsalans van de tweede brug- en sluiswachters zoo te wij zigen, dat dit verhoogd wordt met öO. per jaar. Het bestaande aanvangsalans achten zij niet voldoende om in de behoefte "tier ambte naren te voorzien. De heer Van der Velden verklaart na der, dat bedoeld worden alle tweede brug- en sluiswachters. De Voorzitter merkt op, dat er ten hun ne opzichte in 1911 eene verandering is ge komen, waardoor de periodieke verhoogingen, toen om de 5 en 10 jaren, werden gestelu op 3 en 6 jaren. De heer Sc hef f er s zegt, dat men tot de conclusie kwam de jaarwedden van de tweede brug- en sluiswachters te laag was. Men heeft 't. toen aan den heer Van der Velden overge latente dezer zake een voorstel in te dienen. De heer Van der Velden geeft nog een nadere verklaring van het bedoelde voorstel. De Voorzitter constateert, dat de jaar wedde dier ambtenaren dan wordt ƒ637.—, maar daartoe moet dan de verordening worden gewijzigd. De heer Van der Velden wil dan p. en W. uitnoodigen eene wijziging der verorde ning voor te stellen. De V o o r z i 11 e r zegt, daartoe bereid te zijn Volgn. 133 wordt goedgekeurd. Bij volgn. 134, overige kosten, zegt de heer Koopmans, dat zijn vraag, in de sectiën omtrent eene betere verbinding te water van de oude met de nieuwe stad in de memorie van antwoord niet tot haar recht is gekomen Hij vroeg eene Verbetering der bruggen, nl. van het Kippenbruggetje, het bruggetje over het Spuikanaal en van de brug aan de Koemarkt. Wat die van de Koemarktbrug be treft, begrijpt hij zeer goed, dat dit met zeer groote kosten zal gepaard gaan. Toch acht hij aie verbetering in de naaste toekomst noodzake lijk; zij is zeer urgent. Daarom had hij in de memorie van antwoord gaarne eene specificatie gezien, welke bruggen voor verbetering in aan merking komen. De wethouder van gemeentewerken, de heer Van Westendorp, zegt, dat als een brug verbetering verdient, 't in de eerste plaats is die aan de Koemarkt. Een plan tot verbete ring is dan ook in studie. Ook aan de ver betering van het bruggetje over de Westerhaven wordt gedacht. Weth., opmerkend dat er van de St. Liduïnastraat twee groote zijwegen loo- pen, een naar de Oranjestraat en een naai de Vlaardingerpoort, meent, dat wij met eene verbreeding van het Kippenbruggetje kunnen vol staan.. Een nieuwe brug, voor wagenverkeer, is daar nog niet noodig. Eene verbetering van het bruggetje nabij do fabriek van Hasekamp behoeft zooveel geld niet te kosten, maar voor de verbetering der Koemarktbrug zal heel wat noodig zijn. "vVeth. meent echter, dat als de daar bestaande school verdwijnt, die niet meer aan de eischen voldoet, wij dit te gemakkelijker zullen kunnen doen. Hij meent dat een alge- meene memoriepost voldoende zal zijn, om aan al die verbeteringen te herinneren. De wethouder, de heer Goslinga, merkt op, dat de ontwikkeling van het Westerkwar tier nog in het eerste, stadium verkeert. Over twee, drie jaren zullen wij 't wellicht goed achten, dat wij aan het Kippenbruggetje niet te veel gedaan hebben, dan zullen wij de ver binding te water van de oude stad mei het westerkwartier, wellicht naar den anderen kant zoeken. "Weth. acht 't voor 't oogenblik vol doende, dat "het Kippenbruggetje voor het rij- wielverkeer gesloten iser is daar geen ge drang. De heer Koopmans acht 't ondenkbaar, dat men hier weer van den koers af zou wij ken, en meent dat het Kippenbruggetje wel degelijk moet verbreed worden; het verlengde van de St. Liduïnastraat kijkt uit op het R. K. Ziekejihuis. De wethouder, de heer Goslinga, zegt, dat door de Laurensstraat het R. K. Ziekenhuis 't vlugst te bereiken zal zijn en dan heeft men van de Laurensstraat het verkeer over de Oranje-rijbrag. De wethouder, de heer Van Westendorp, meent toch, dat er bij het R. K. Ziekenhuis niet zooveel bedrijf zal zijn, maar wel bij de school aan de Huysmansstraat. Het verbreeden van het Kippenbruggetje zal niet zoo verbazend veel kosten. Volgn. 136—137 worden goedgekeurd. Bij volgn. 137, overige kosten, merkt de V o o r- zitter op, dat de jaarwedde van dem ha venmeester moet worden gebracht van «UU. PDe: heer D i nke 1 a a r vestigt er de aandacht op dat er te veel visschersschepen in de Bui tenhaven opgelegd worden, zoodat .andere vaar tuigen daarvan last ondervinden. Hij acht t beter die in de Nieuwe Haven op te bergen. De Voorzitter zegt, dat B. en 11. die zaak zeker in 't oog zullen houden De heer B chef fers kan zich bij de ï>p merking omtrent de Buitenhaven aansluiten; want de toestand is aldaar bepaald onhoudbaar, 't Gebeurt toch. dat daar voor de glasblazerijen a schepen geladen liggen en men geen los plaats kan krijgen. Hij meent deze zaak in de aandacht van B. en IV. te moeten aanbevelen. De Voorzitter zal er over spreken. Volgn. 137—142 worden goedgekeurd. De Voorzitter geeft, eene redactieverbe tering aan van volgn. 143, 'tmoet daar wor den - dag- en weekgelden ten behoeve van ge meente-inrichtingen in afzonderlijk beheer en bij zondere personen en instellingen. Volgn. 143 wordt goedgekeurd. Hoofdstuk 'V blijkt aldus vastgesteld. (Vervolg in het 3de blad.) aangevangen met den bovenbouw. Het gebouw zal bevatten een comedie- en concertzaal, alsmede kleinere zalen. (Tel.) SCHIEDAM, 31 Get. Vertrokken s.s. „Lord Ame rica", P. Schmidt, ledig naar Rotterdam, om te dokken. Gedurende dc maand October arriveerden, al hier 4 stoom- en 8 zeilschepen, tegen 1 stoom schip en 4 zeilschepen in dezelfde maand van I. vorig jaar. Webbericht Telegrafisch bericht naar -waarnemingen, verricht in den morgen van 31 Oct. medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.6 te Munchen. Laagste barometerstand 739.6 te Thorshavn. Verwachting tot den volgenden dag: meest matige zuidelijke tot westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, mogelijk enkele regenbuien, zelfde tem peratuur. SCHIEDAM, 31 Oct. Vertrokken naar zee ter haringvangst SCH 300 „Prinses Juliana", D. raai, 5e reis. Wegens huwelijk der tegenwoordige, vraagt Mevr. BLAÏSSE, tegen Februari of eerder, rene flinke Ylaardingerstraat 5. Woningbouw. Dc- Raad van Enschedé besloot heden om aan .dc Vereen. „De Volkswoning" voor den bouw van ongeveer 750 woningen een voorschot te /crleenen van ten hoogste f 1.850.000.—. Koper' Jubilee. Morgen, 1 November, hoopt mej. Petronella Weiter den dag te herdenken, waarop zij voor 12£ jaar bij den zeereerw pastoor Langewen alhier in dienst is getreden. Nationale Militie Van de 154 lotelingen dezer gemeente voor de lichting 1914 zijn er 148 bestemd om bij de militie te worden ingelijfd. Zilveren Jubilee. Maandag1 3 November a.s. zal 't 25 jaar ge- ieoe.n zijn, dat de heer P. van Geene, Gasstraat 16, bij de firma Van Deventer Zonen, stoom- houtzagerij, schaver ij en kistenmakerij aan ne Maaskaae alhier, in dienst trad. Rijksverzekeringsbank. De heer W. L. B. J, Dekker, agent der Rijks- Verzekeringsbank te Ter Neuzen, wordt met ingang van 1 December overgeplaatst naar Schie dam. Met leedwezen vernemen w ij, dat de toestand van den heer F. J. Smit zóó verergeid is, dat elk oogenblik het einde kan worden ver wacht. Gister-avond heeft een werkman, werkzaam zijnde aan een in aanbouw zijnde pand aan de Brugmansstraat, bij de politie aangifte gedaan, dat hij uit een kast uit dat pand ver mistte een paar zoo goed als nieuwe schoenen die hij daarin had neergezet. Gister-avond, heeft een meisje, wonende aan de LaDge Haven, bij de politie aangifte gedaan, dat zij op die haven door een viertal meisjes werd mishandeld. Den 29 dezer werd met goed gevolg van de Werf Gusto, firma A. F. Smulders te Schiedam te water gelaten de stalen romp van een zeewaardigen zelfstoomenden emmerbagger molen, die deze firma voor buitenlandsche reke ning in aanbouw heeft. De hoofdafmetingen van het vaartuig zijn Lengte 44 M. 060 Breedte 9 M. 000Holte 3 M. 400. Deze baggermolen, die tot op een diepte van 15 M. zal kunnen baggeren, zal worden voorzien van 1 compound machine, welke 350 I.P.K. zal kunnen ontwikkelen. Verder Van twee ketels met een verwarmend oppervlak van elk 70 M wer kende onder een stoomdruk van 8 kg. Het vaartuig is tevens voorzien van een direct gedreven dynamo voor in- en uitwendige ver verlichting. Bovendien zullen de noodige lieren aanwezig zijn voor het manoeuvreeren en het bedienen der AnksrSi De molen zal de reis naar zijn plaats van be stemming onder eigen stoom volbrengen. Hoogwater te Schiedam: Zaterdag 1 Nov. 5.22 v.m 5.41 n.m. Zondag 2 Nov. 6,10 v.m 6.24 n.m. Maandag 3 Nov. 7.— v.m7.15 n.m.' Dinsdag 4 Nov. 7.51 v.m 8.07 n.m. UIT VLAARDINGEN. De gemeenteraad heeft gisteren benoemd tot gemeente-secretaris den heer G. J. Hardiek, hoofdcommies ter secretarie alhier. UIT DELFT. De heer F. G. Waller te Delft schonk indertijd het personeel der Ned. Gist- en Spiritusfabriek f 20.000 voor den bouw van een nieuw vereeni" gingsgebouw. De totale kosten bedragen f 50.000- Door onbekenden is het ontbrekende (f 30.000) reeds bijeengebracht, De volgende week wordt Een der hardnekkigste huidaandoeningen, zich verzettend tegen alle behandeling, is eczeem. Het begint gewoonlijk met kleine puistjes, die een ondraaglijke jeuk en pijn veroorzaken, naderhand opengaan en een ruwe, pijnlijke huidoppervlakte achterlaten. Wanneer de kwaal chronisch wordt) brengt zij den lijder tot wanhoop. Foster's Zalf is dank zij haar antiseptische werking, welke het dragen der huid tegengaat, het aangewezen middel tegen alle jeukende huid ziekten, als eczeem, ontsteking der huid, gordel roos, dauwworm, netelroos, huiduitslag, winter handen en voeten, enz. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Schiedam verkrijgb. bij de hh. Kappelhofl' Ho- vingh. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a fl.75 per doos. Singel 64, (hoek Tweede Tuinsingei) Telefoon No. 181. Speciaal adres voorhuren, verhuren, koopen en verknopen van huizen, bouw terreinen, fabriekspanden, enz. Steeds Arbeiderswoningen TE KOOP op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Prachtig glanzende, niet berstende KACHEL- LAK, in de bekende busjes van 30 cents, bij Inlichtingen worden ten allen tijde gaarne verstrekt door den Secr.-Boekh. H. H. VOORWALD, Lange Haven 84. Telefoon T^o 206. Zeer billijke prijzen. Gevestigd sedert 1894. m ot Inrichten, bijwerken, in orde brengen, controleeren en geregeld bijhouden van administration van welken aard ook. - Leeraar ^Staathuishoudkunde en Statistiek, Boekhouden, Handelsrekenen en Handelsrecht. wd St3clt. i i -p voor SO cools.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2