Openbare Verkooping bekwame Kuipers, 2 Vuurwerkers en 2 Bankwerkers. otterdamsche Bankvereeniging, Kapitaal en reserven f 37.500.000, Bijkantoor Tuinlaan 96. DEPOSITO'S. Voorschotten op ceelen en cognossementen Incasso's. Chèque's. iten. Tutaklip. nittaiii NUTRICIA, Zoetermeer. Leichner's Vetpoeder rs, uranj Leiehner's Hermelijn- en Aspasiapoeder, Slechts 12\ cent SaNATOSEN. Abonnementen Nieuws Schiedamsche Courant Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad", Gratis Ongevallenverzekering worden dag-elijks aangenomen. n- Gemengd Nieuws. Advertentiën. eenig gewerkt Goud en Zilver. GEVRAAGD: voor nieuw werk. Adres: flavendijk 49, Schiedam. Vo»r terstond gevraagd: Th. L. VAN DER KORT Co., Voedt Cwe baby met iXutricia's Zuigelingenvoeding Verkrijgbaar bij ons depót, Apotheek VAN WESTENDORP, Emmastraat. WereIdtei.toonstelling Turin 1911, drcote "rijs. Schoonheid en Jeugd. L. LEïCfiNER, Schüïasistrasze 31, Berlijn. Een bron van kracht voor allen BureauBoterstraat 50. Spoorwegongeluk bij 's Bosch. Men seinde Vrij,lagavond uit 's Hertogenbosch aan de ïMsb." Hedenavond heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. De personentrein uit Nijmegen, die om 7 uur 43 minuten te 's Hertogenbosch moest arriveeren, werd omstreeks dien tyd aangereden door een goederentrein nabij Orthen. De machi nist van den personentrein, die plotseling het gevaar nabij zag, rende onmiddellijk uit alle macht en gaf tegenstoom. Een botsing was evenwel niet meer te vermijden. De treinen liepen nog tegen elkaar opde beide locomotieven werden geheel vernield en bleven op dertig meter van elkander liggen. De reizigers in den personentrein werden hevig door elkaar geschud, waarbij enkelen zich bezeer den. Niemand hunner werd evenwel ernstig ge wond of gekwetst. Ongelukkiger kwam het bedienend personeel van den goederentrein er af. Een remmer en een wisselwachter toch werden hiervan gedood. Hun namen zijn nog niet bekend. Onmiddellijk werd hulp ontboden uit Den Bosch. De inspecteur Gorissen en de doctoren Van Moorsel en Tijfer begaven zich dadelijk naar de plaats des onheils. Vervolgens werd een hulptrein gevormd die naar Orthen vertrok. Na twee uur wachtens konden de reizigers uit den aangereden trein overstappen in dezen hulp- trein, waarmede ze naar 's Hertogenbosch werden overgebracht. Verschillenden hunner misten de aansluiting naar het Zuiden. De meesten wisten zelf niet wat er gebeurd was en waren hevig verschrokken. De plaats des onheils werd afgesloten en was ook voor journalisten niet te bereiken. De stations chef weigerde alle inlichtingen. Het spoorweg personeel was slechts in staat verwarde antwoor den te geven. Op het station alhier is de dienst zeer gestoord. Te Orthen wordt hedennacht druk gewerkt met de opruiming der vernielde locomotieven om zoo spoedig mogelijk de lijn weer vrjj te krijgen. Wegens een nader bericht is de wisselwachter J. v. d. Griendt gedood. Aanvaring. Men meldt ons uit 'sHerto genbosch Zaterdagmorgen omstreeks zes uur is een stoom boot in aanvaring gekomen met een brug over de Zuid-Willemsvaart. Deze, een ophaalbrug, werd ernstig beschadigd en hing scheef. De leu ningen braken door, zoodat het verkeer tusschen den eenen en den anderen kant van het kanaal verbroken is. Voor het personenverkeer is tijdelijk een veerpont ingesteld, maar de rijtuigen moeten omrijden. Ongeveer twee uur in den middag was de brug weer in haar ouden stand terug, maar er zal vermoedelijk Zondag wel doorgewerkt moeten worden, om het verkeer weer over de brug te doen gaan. Dijkdoorbraak. Vrijdag is de dijk bij Heeren waarden doorgebroken over een lengte van 10 meter. Het dorp dat op een verhevenheid is gelegen, staat rondom in het water. De aanvaring bij Venetië Volgens de laatste berichten uit Venetië bedraagt het totale aantal personen, die bij de aanvaring van de »Vaporetto" en de torpedoboot het leven verloren hebben, negen en zestig. Tot de omgekomenen behooren ook vier matrozen van de »Hohenzollern", het Duitsche keizerlijke jacht. Tot de geredden behooren een Fransche dame, mevrouw Eugenie Page. Al haar kinderen vonden echter den dood in de golven. Een marine-officier is verdronken bij een poging om een jong meisje te redden. De bevelvoerende officier van de torpedoboot 56 T is onder arrest geplaatst. Vooruitgang der Katholieke Kerk in China. De overgang van den monarchalen tot den republikeinse hen regeeringsvorm heeft het Missiewerk allerminst geschaad. In het jaar 1913 vermeerderde in China het aantal inlandsche priesters met 26, het aantal seminaristen met 153, het aantal kerken en ka pellen met 562, het aantal Katholieken met 100.170. In het geheel telt men thans in China 1.535.080 Katholieken in 49 Apostolische Vica- ïiaten en prefecturen verdeeld, en verzorgd door 50 bisschoppen, 2187 priesters, van wie 1439 Europeesch en 748 inlandsch. Het aantal ker ken en kapellen bedraagt 7794. Niet minaer dan 2214 seminaristen bereiden zich tot het H. Pries terschap voor. Het aantal Protestanten bedraagt in het Ile nte] scbe Rijk 207,747, dus nog niet een zevende t an het aantal Katholieken en dat 'jfschoon het personeel der zending ruim tweemaal zoo groot is, 5171 Europeesche en 522 inlandsche te zamen 5693 leeraars. Mag men de geheetle bevolking van China op 440 millioen schatten, dan vindt men dus 1 Katholiek op 280 en 1 Protestant op 2117 zielen. Menscheneters op de Nieuwe Hs.bri- den. Berichten van de Nieuwe Hehrhten mel den, dat inboorlingen van noordelijk Mallkula zes inlandsche onderwijzers van het Zenaingsstation van Wallaisland hebben gedood en opgegeten. (om contant geld). De Notaris W. A. VAN DOLDER Dz. teSchie dam, zal op Donderdag 26 Maart 1914, des voor middags te 10 uren, voor het huis aan de Schie no. 70 te Schiedam, verkoopen: Tafels, Stoelen, Linnenpers, Linnenkast, Bureau, Kabinet, Boekenkast en Boeken, Brandkast, Glas-, Verlakt- en Aarde werk, V loerkleeden, Bedden, Ledikanten, Kachels, enz. enz. benevens Daags te voren van 10-4 uur te zien. Westvest 86, schiedam. ABONNEEIiT U op Geprepareerd onder leiding van verschillende Medici. Duizenden hinderen zijn met onze preparaten gevoed. Vraagt prospectus! Neerlands schoonste Tijdschrift, Slechts 10 Cts. per week, BIJ of Proefnummers op verlangen GRATIS verkrijgbaar. de beste gelaatspoeders van de Wereld, geven Alleen verkrijgbaar in origineele doozen bij alle parfumerie-handelaars en drogisten, alsmede aan de fabriek Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en bij den koperen brander bovendien op den ballonrand. die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in tiet Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. kost onze echte KA fiNEMFLKZEEP met het Anker. Een groot stuk Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa- brieksmerk ,11 e t Anker" en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KARNEMELKZEEP met het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handen blank als sneeuw, het gelaat zacht als fluweel. GEBRS. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, Ngmegen. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. op de Dagblad voor Schiedam en omstreken, met: zoowel in als buiten beroep GRAETZINLICHT.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 4