Groot Bovenpand D. RIS, afwezig. Tuinfeest Oranjevereniging nette jongens VERKOOP1NG. dra, hier-hiKttit. 3 Augustus 1914. Van 't Hoff Jongepier, Adverteert in ie Nieiwe ScMei. Courant. D. KOK, MakelaarLange Haven 16, Kerknieuwe Laatste Berichten. TELEGRAMMEN. Ylsschcrü-berichteü. SelteepY&art. Barxarifk* Stand. M andeis berichten. Advertentiën. TM huur A HTS, is tot nadere aankondiging Waarschuwing. Lange Haven 43, Openbare OVERHEMDEN. SLAPPEB00RDEN. WOON en WINKELHUIZEN te KOOP gevraagd. studeeren en begiaf zich (oen naai zijn kantöov Toen alle gasten uit huis waren vei trekken, zei de nieuweling1 tegen de pensionhoudster, dat hij even het leerboek wilde halen. Hij begaf zich naar boven en men zag; hem niet terug, maai de oudere Duitscher vond, bij zijn thuiskomst, zijn bureau opengebroken en daaruit een kistje met f 198 ontvreemd. Mishandeling. Te Loon-op-Zand is de 29- jmige schoenmaker TT. v. L., uit Dongen, die kermis was komen houden, na een woordenwis seling door; K. v. H. zoo ernstig' met een mes gestoken, dat de darmen als 't ware uit zijn lichaam puilden. Er is geen hoop op behoud van H. v. L.'s leven. Zakkenrollers. Dioor de Utrechtsche poli tie is een 32-jarige kleermaker aangehouden, i.ie de kermis als operatieterrein bezigde om zakken te rollen. Eergisteren knipte de politie voor bet zelfde feit een 62-jarigen kleermaker uit Amster dam. 1 Mpordaanslag. Gisternamiddag, omstreeks 2 uur, werd de Houtstraat en omgeving, te Leeu warden, in rep en roer gebracht. Een paar revol verschoten klonken door ue anders zoo stille straat. Een massa menschen stroomde samen en verdrongen zich voor het „Klein Vierkant" iri de Houtstraat. Wat was 't geval? Al geruimen tijd leefden de vrouwen Van Tj. v. S., bakkers knecht, en Feenstra, in onmin om do onder ling kibbelende kinderen van deze echtparen. Zoo was er ook weer gistermorgen tussehen beide vrouwen ruzie geweest, waarvan vrouw S. haar man .onmiddellijk hij zijn thuiskomst vertelde. Deze werd hierover zoo driftig, dat hij zijn woning; uitliep op de vi'ouw van Feen stra toe, met wie hij de ruzie nu zou voort zetten De woordenwisseling' liep zoo hoog, dat *an S. de vrouw te lijf ging. Deze rukte zich echter los en vluchtte in haar woning. Op dat bogenhlik trok Van S. een revolver en loste sn<;'l achter elkaar drie scheten, welke door de ruiten vlogen in de woning van vrouw Feenstra en in de deuren van een bedstede te recht kwamen. - Vrouw Feenstra, die voor de ruiten stond,, kon gelukkig nog ter zijde sprin gen, zoodat zij ongedeerd bleef. De dader is' aangehouden. (Leeuw. Crt.) De tram staking te 's-G ravenhage. De conferentie, die gister ten kantore der directie van de Haagsche tram plaats had leidde tot geen resulsaat. Gisteravond hebben de stakers vergaderd. In deze vergadering werd door de heeren van der Voort van Zijp, Hoejenbos, Braambeek en Molt- uiaker het woord gevoerd. Er heerschte veel geest drift. De vergadering was niet voor de pers toe gankelijk. Heden wordt de gewone uitkeering aan de stakers gedaan. Voortdurend hebben er tussehen bestuurderen, der stakersorganisaties en verschillende invloed- rijke personen, van wie, wij noemen de heeren Durgers en van der Voort van Zijp besprekingen plaats. Dij geruchten vernemen wij, dat, als de sta king voortduurt, er zich uit de burgerij een steun- commissie voor de stakers zal vormen, bestaande Mt personen van aanzien. Pastoor Swildens. De zeereerw. heer A. M. Swildens. pastoor te vVervershoef, die wegens gezondheidsredenen eenigen tijd in de Maria-Stichting te Haarlem is °Pgenomen, is gistermorgen voorzien van de H.H Sacramenten der Stervenden. Het Eucharistisch Congres te Lourdes. De volgende leden van het H. College bevin den zich thans te Lourdes H.H. E.E. Kardinaal Dt'anito di Belmonte, pauselijk legaatKardi naal Logue, van Armagh Kardinaal Farley, van New YorkKardinaal Lutjon, van Rheims Kardinaal Andrieu, van BordeauxKardinaal Amette, van Parijs; Kardinaal de Gabrières, van MontpellierKardinaal Sevin, van Lyon Kar dinaal Almarez-y-Santos, van Sevilla, en Kar dinaal Netto, de oud-patriarch van Lissabon ^an de bekende katholieke schrijvers is o.a. Dené Bazin eveneens te Lourdesverder vele Malthezer-ridders, Kamerleden en ongeveer drie honderd journalisten. De plechtige sluitings- Pi'ocessie, die morgen gehouden wordt, zal v<%ens „De Tijd" aldus zijn samengesteld: yoorop een groep Pyreneesche ruiters, vervolgens Muzikanten, vele genootschappen met hun ba- Meren, werkliedenvereenigingen, de leden van de Derde Orde van St. Franciscus, een stoet van Priesters in superpli, kanunniken van het diocees, de protonotarii, de abten met myter, de Bis schoppen Aartsbisschoppen en de Kardinalen daarna volgt de Kardinaal-legaat onder den ri'oonhemel, de leden van het gevolg, de Bisschop van Tarbes en Lourdes, met zijn vicaris-generaal, de pauselijke kamerheeren, de Malthezer-ridders, de commandeurs in de pauselijke orden, de eden van het permanent comité der Eucharis tische congressen, met Mgr. Heylen, Bisschop Van Namen, aan het hoofd, vervolgens de Ka- Merleden, de leden van het diplomatieke korps de gemeenteraad van Lourdes, de genees heren van het geneeskundig bureau, de leden van de stedelijke katholieke vereenigingen en ten slotte een tweede groep Pyreneesche ruiters. Mgr. Bronsgeest, oud-deken van Nijmegen, is Woensdag-avond voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. De weleerw. heer J. P Duijs, kapelaan te Waddinxveen, is lijdende aan typhus en is van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. In het St. Clemenshuis te Noordvvijkerhout en in het Retrailenhuis »De Thabor" te Rotter dam zullen in de maanden Augustus, September, October en November wederom retraiten plaats hebben voor verschillende groepen van personen. Inlichtingen verstrekt de Eerw. Pater A. M. Philippona C.S.C.R., »St. Clemenshuis", Noord- wijkerhout. Trambotsing. Uit Nijmegen meldt men ons Gisternamiddag omstreeks zes uur bad in de Spoorstraat hoek Spoorbrugstraat een vrij ernstige botsing plaats tussehen de stoomtram uit Heesch en Neerbosch en de electrische gemeentetram. De bestuurder van de stoomtram zekere v. d. R., belde en remde bij het maken van den draai van den weg uit alle macht, maar kon niet verhinde ren, dat de electrische tram recht op de stoom tram inreed. De botsing was hevig, van de stoomtram werd een volgwagen gedeeltelijk vernield de electrische tram werd deerlijk gehavend. De passagiers kwamen er met den schrik af, een dame kieeg een vrij diepe snij wonde op den rug. Tot 8 uur ongeveer was het verkeer op dit deel der tramlijn gestremd. De materieele schade is niet onaanzienlijk. f1400.— vermist. Men meldt ons uit Amsterdam Op tot nu toe onverklaarbare wijze is hedenmor gen een kwitantielooper van zijn portefeuille met een bedrag van f1400.beroofd. Typhus in Spanje. Naar ue kust van de Cantafcrische zee, waar 900 gevallen van typhus zijn geconstateerd, is personeel van den gezond heidsdienst, benevens, materieel gezonden. OOSTENRIJK en SERVIË. ROME, 25 Juli. Twee mogendheden hebben aan Servië den raad gegeven, om aan Oostenrijk ee verklareu, dat de Servische regeering de zaak aan de uitspraak van alle naties wil onderwerpen. Betreffende de houding, door Italië aan te nemen in een eventueelen oorlog tussehen Oostenrijk en Servië, meent men te weten, dat Italië zich er toe zal bepalen om zijn belangen te verzekeren tegen iedere mogelijke wijziging in het evenwicht in de Adriatische zee en op den Balkan. Volgens de »Tribuna", is het onjuist, dat Oos tenrijk op de nota eerst de goedkeuring van Italië zou hebben verkregen. Oostenrijk heeft om die goedkeuring niet gevraagd het handelde op eigen nitiatief. WEEttfN, 25 Juli. Aan de »Neue Freie Presse" wordt uit Ischl gemeld, dat Berchtold heden middag hier terug zal zijn om het antwoord van de Servische regeering op de nota, haar eergister overhandigd, af te wachten. De Minister wil den Keizer geen telegrafisch bericht laten voorleggen, doch onmiddellijk na ontvangst van de nota uit Belgrado den Keizer mondeling rapport uitbrengen. BELGRADO, 24 Juli. Volgens het nKorrespon- dez Bureau" zal de reeds ontbonden Skoeptsjina tegen den den 26en dezer voor een buitengewone zitting worden bijeengeroepen en zullen de nieuwe verkiezingen voor onbepaalden tijd uitgesteld worden. BERLIJN, 25 Juli. Uit Weenen wordt, aan de „Berl. Morgenpost" geseind: Keizer Frans Jozef zal, wanneer het antwoora van Servië op de Oostenrijksche nota onbevredigend is, zich ter stond na de ontvangst hiervan met een manifest tot zijn onderdanen wenden. Eit manifest zal een oorlogsverklaring1 aan Servië bevatten. Reeds zijn alle militaire toebereidselen getroffen. Heden (Za terdag j-avond zullen 6 leger af deelingen een mobi lisatiebevel ontvangen. De aanval op Servië zal met alle kracht en zeer snel woruen uitgevoerd. 350000 man zullen tegen Servië en Montenegro oprukken. Ook cle vloot wondt gemobiliseerd. De opgeroepen reservisten komen reeds in groot aan tal met alle treinen te Weenen aan. Zij behooiren tot de regimenten, die in Bosnië en Herzegovina en Dalmatië liggen, waar de compagnieën op oor logssterkte zullen worden gebracht. Fe ir-htingen worden door de bevolking met symnathie verwel komd. De bevolking! is ernstig' en wacht lustig het verdere Verloop der gebeurtenissen af. V, EENEN, 25 Juli. Uit Ischl wordt bericht dat Keizer Frans Jozef nog1 hoopt dat de Servische regeering zal toegëven. Volgens personen uit de omgeving van den vorst, moet ue keizer toen hen> werd medegedeeld welke indruk de nota in. Servië heeft teweeggebracht, hebben gezegd: „Er behoeft geen oorlog te zijn, indien Servië niet wil". BOEDAPEST, 25 Juli. De correspondent te Belgrado van de aPester Natlo" meldt, de Servi sche ministerraad heeft besloten het grootste ge deelte der Oostenrijksche eischen af te wijzen. PETERSBURG, 25 Juli. Hier verluidt dat Rus land nog 6 legerafdeelingen naar de Oostenrijk sche grens zal zenden. Dit besluit moet nog tij dens het verblijf van President Poiucnré zijn ge nomen. BELGRADO, 25 Juli. In Servië worden oorlogs voorbereidingengetrofien. Aan de militieplich- tigen is het verboden het land te verlaten. Aan de Bosnische grenzen worden de vestingwerken in staat van verdediging gebracht. De Donau- divitie is geconcentreerd. Generaal Jankowl'tz is t,ot commandant benoemd. WEENEN, 25 Juli. Uit Krakau seint men aan het »Neue Wiener Tageblatt" dat de stad Burz- tin is afgebrand en 200 huizen zijn vernield- Vier kinderen zijn omgekomen en vele personen werden gewond. Ruim 300 menschen zijn dak loos. S. V. V. houdt Zondag 26 Juli in het Volkshuis alhier haar jaarlijksche algemeene vergadering. De vergadering is toegankelijk voor leden en donateurs. SCHIEDAM, 24 Juli. Binnengekomen van de haringvisscherij, logger SCH 130 »The Warrior", schipper Willem Paal, met 17 last haring van de eerste reis. SCHIEDAM, 24 Juli. Aangekomen zeetjalk. sHilarchina Harmina, kapt. H. Holdhuis, van Hamburg, geladen met rijstdoppen. SCHIEDAM, 25 Juli. Vertrokken zeetjalk, »Volta-Subito", kapt. P. Hazenberg, naar Rot terdam. S.s. slildum' kapt. M. C. J. Soetemeer, naar Archangel. Mailbooten. ss. »Banka", van Java n A'dam,23 Juli te Singapore. ss. »Insulinde", van Rotterdam n. Java, 25 Juli Kaap Del Armi. ss. »Oranje", van A'dam naar Java, 23 Juli te Sabang, ss. sRoepat", 23 Juli te Amsterdam van Java. ss. vNieuw Amsterdam", 23 Juli v. New-York te Rotterdam. ss. »Kon. der Nederl.", van Java 24 Juli van Tanger. ss. Koningin Emma", van A'dam n. Java, 24 Juli van Lissabon. n. A'dam, Geboren: 24 Juli. Johanna Maria, d. v. J. J. v. Noort en J. W. Winkes, v. Smaleveltstraat. Cornelia, d. v. C. G. van der Velden en E. Berg- kotte, Hendrinastraat. Maasland. Geboren: Cornelis, z. v. D. Poot en D. Valk. Overleden: Levenl. aang. kind van A. Quak en M. Verdoorn. T. de Knibbel, 89 j., wed. Jb. Bos. C. G. Kool, 4 mnd. Spoeling. SCHIEDAM, 25 Juli. Noteering op heden fl.50 PARIJS, 24 Juli. S p i r i t u s per hectoliter per Juli fr. 39.75 betaald, per Aug. fr. 40.— dito. per Sept. fr. 40.25 a 40.50, per 4 laatste md. fr. 40.25 a 40.75 per 4 md. v. Oct. fr. 40.50 betaald, per 4 eerste md. fr. 40.50 a 40.75, stemming gedrukt. Graaea. NEW-YORK Mais: Western loco. 24 Juli. 82'/,; 23 Juli 82-, CHICAGO Mai 24 Juli. 23 Juli. Rogge 24 Juli. 23 Juli Juli 72 727a Sept. 683/, 69-/g Loco 66- 65- Dec. 537a 60 Mei 597a 611/, aan de WEST VEST, oppervlakte 4 X 160 M2., zeer geschikt voor Magazjjn of Werkplaats. Terstond te aanvaarden, huur zeer billjjk. Adres: Lange Haven 43, Telefoon 433. Leden worden er op attent gemaakt, dat zij, die aan den Tuin geen bewijs van lidmaatschap kunnen toonen, f 1. entree moeten betalen. Kaarten worden voor nakomende huisgenooten niet in bewaring genomen. Kinderen beneden 8 jaar worden niet toege laten. Huisgenootkaarten tegen verminderden prijs benevens inlichtingen zijn te bekomen bij de Heeren A. M. E. PAPENHUIZEN, Hoogstraat en A. JURGENS, Hoofdstraat. Aan de Kantoorboeken fabriek en Electrische Drukkery kunnen eenige geplaatst worden ter opleiding in het vak. Kantoor geopend v.m. 7y, tot nam 7 uur. De Notaris D. BODDEüS te Schiedam, is voor nemens bij veiling op Vrijdag 31 Juli 1914, des voorm. 11 uur, en bij a fslag op Zaterdag 8 Augustus 1914, des avonds 8 uur, telkens in het Gebouw »Musis Sacrum", aan de Lange Haven te Schiedam, in het openbaar te verkoopen Perceel Een. Een goed onderhouden, gunstig gelegen dubbel WOONHUIS en ERVE, met daarachter gelegen open grond en pakhuis (thans dienende voor auto-garage), benevens open gang. aan de N.Z. van de Lange Haven nrs. 64 en 66, te Schiedam, kadaster Sectie C nrs. 736 en 1133, ter gezamenlijke grootte van 2 aren 90 centiaren. Het Woonhuis bevat beneden: twee voor kamers, gang, keuken, achterkamer, aparte zij- ingangboven: twee voor- en twee achter kamers en zolder. Grondbel. f34.10, Straatbel, f 13.41, Precario f2. Perceel Twee. Een goed onderhouden W1NKEL- en WOONHUIS met Erve, open grond en daarnaast gelegen pakhuis aan de Hagastraat, nrs. 49 en 51, te Schiedam, kadaster sectie L nr. 1821, groot 1 are 43 centiaren. Het huis bevatbeneden: ruimen winkel, woonkamer, keuken, kelder boven: voor- en achterkamer en zolder. Het pakhuis heeft een breede uitgang naar de straat. Grondbel. f 16.86, Straatbel, f6.63, Precario f2. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 1 September 1914. De perceelen zijn te bezichtigen Woensdag 29 en Donderdag 30 Juli 1914, van 's voorm. 10—12, en s nam. 24 uur, op vertoon van een toe gangsbewijs, afgegeven door genoemden notaris BODDEüS, te wiens kantore aan de Broer$vest no. 13, nadere inlichtingen zijn te bekomen. belast zich met den aan- en verkoop van HUJZEN, FABRIEKEN, BOUWGROND en LANDERIJEN; plaatst gelden van Particulieren en Hypotheekbanken op Ie hypotheek tegen matige rente. D. BAL-GABEL.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 3