VERKOOPING VEEX's Abounementen Kieuwe Schiedamsche Courant, Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad", Gratis Ongevallenverzekering, worden dagelijks aangenomen. Wielrijders Kiest! RyiieMenliaM X. f 8. Eén prijs, één kwaliteit f WATTEN Adverteert de beste Maize na ter wereld, Leichner's Vetpoeder SANATOGEN. Leiehner's Hermelijn- en Aspasiapoeder, CAO At Y. j MICHEIINJJ is een uitmuntend voedsel voor Kinderen en het allerfijnste voor de bereiding van Puddingen en Sauces. Wereldtentooostelling Turin 1911, droote Prijs. L LEICHNER, Schützecstrasze 31, Berlijn. Gemengd Nieuws. van een Woonhuis. Advertentiën. 99 Meest gelezen en verspreide dagblad te Schiedam en omliggende plaatsen. Een bron van kracht voor allen Schoonheid en Jeugd. Formulier ter verkrijging van een polis voor onze Gratis-Ongevallenverzekering. Twee personen verdronken. Men méldt ons uit Amsterdam: Zondagmorgen is cp het Nieuwe Meer een roeibootje, waarin vijf personen gezeten waren door een stoomboot over varen. Het bootje kantelde om, waardoor allen te water geraakten. Drie personen konden worden gteried. De beide anderen, ae heer J, en Mej. L. v. d. verdronken jammerlijk. Openbare Korte Metten. Een drogist te Haarlem had, naar de „0. H. Ct." meldt, 25 vaatjes verf in voorkoop, doch de fabrikant leverde die niet af. Op herhaald aandringen kwam eindelijk als antwoord, dat het contract als verbroken werd beschouwd en de levering' alleen 7.0u plaats heb ben wanneer 20 pet. meer werd betaald. De drogist zond zijn koopbrief aan den Mi- nisier van Nijverheid en reeds twee dagen latei- had de fabrikant een schrijven thuis waarin hem wen.1 bericht, dat, kan hij de geëischte prijsver- hopging niet behoorlijk motiveeren, de burge meester gemachtigd was, beslag te iegjgen op zijn gfcheelen voorraad. Wat een modern oorl ogs's c h i p kost. Te Engelsche legeering heeft de „Agincourt" aan gekocht. 1 De „Agincourt", het Braziliaansche linieschip, dat, nog in aanbouw' bij Armstrong, Whi tworth Co. te Newcastle, aan Turkije Was verkocht en binnenkort zou worden afgeleverd, is nu het sterkste schip vau de Engelsche vloot en van alle vloten. Hef heeft een waterverplaatsing van 2.,500 ton, loopt 221/2 mijl, is gewapend met veertien vuurmonden van 30 e.M„ die alle tege lijk naar bakboord of stuurboord kunnen schieten, twintig vuurmonden van 15 c.M., tien van 7i/2 c.M en vier drieponders, alsmede drie torpedo- huizen. De stukken van 30 en veertien van die van 15 c.M. staan in pantser torens; de stukken ran 30 c.M. zijn beschermd door een pantsering van 23 c.M., die van 15 c.M. met een pantsering van 15 c.M. Vier stukken van 30 c.M. en zes van 15 c.M. kunnen tegelijk vooruit, en evenveel tegelijk achteruit schieten. De pantsergoirdel van het schip is in het midden 23 c.M. dik, uitloo- pendv in een dikte van 15 en 10 c.M. aan de ui'eiste einden. Er is ruimte voor 3000 ton steen- kool en 700 ton olie; met 22 stoomketels worden 35,000 P.K. ontwikkeld. Het schip heeft bijna 30 millioen gulden gekost. Auto-bandieten op Java. Van Chinee- sche zijde verneemt de sPreanger Bode", dat te Tjiandjoer het volgende is gebeurd: Omstreeks tien uur stond voor het huis van baba Kantjil een Minerva-auto stil, waarin 5 Chineezen gezeten waren. De inzittenden stapten uit, klopten aan en toen baba Kantjil, die zijn woning nog, niet gesloten had, naar buiten trad, groetten zij beleefd en vroegen eens kennis te mogen maken. Het waren drie Chineezen van Bogor, een van Makassar en één van Tjiandjoer Hun namen hadden een goeden klank, en hoewel het bezoek hem ongelegen kwam baba Kant jil was juist bezig een bedrag van f2800 na te tellen, dat op tafel lag noodigde hij hen uit binnen te komen. Het bleken Chineezen van zekere «standing" te zijn, de meeste spraken Hollandsch en Chineesch. In den loop van het gesprek vroegen zij bun gastheer of hij lust had hun «Minerva" te koo- pente Buitenzorg hadden zij nog een «Fiat" staan. De auto stond buiten en baba Kamjil die er wel iets voor voelde, ging met een der gasten naar buiten en bezichtigde de auto_ Terwijl bij buiten was, haalden de vier achtergeblevenen kaarten te voorschijn en begonnen een spelletje. Toen baba Kantjil terugkwam noodigde men hem uit mee te doen. Het waren menschen, die zich heel net gedroegen en volgens hun uitlatingen schatrijk bovendien was de man van Tjiandjoer een bekende van den gastheer, zoedat deze al spoedig - de f2800 lagen nog steeds op tafel in de kansen van het spel verdiept was. Nadat zij zoo een uurtje gezellig gegokt had den bracht een der gasten een kistje ftjne Ha- vana-sigaren te voorschijn en presenteerde zijn gastheer een sigaar. Deze stak op en zie, na eenige minuten rooken werd hij zoo dronken als een tol. Toen vertoonden de gasten zich in hun ware gedaanten. Zij gre pen den bewustelooze aan, blinddoekten hem° en stopten hem een doek in den moDd. Toen baba Kantjil uit zijn verdooving ontwaakte waren de f2800 en de «Minerva" verdwen. HOFLEVERANCIERS. tie meest délicieuse drank. FABRIEK te sneek. De Notaris H. B. E. BLAISSE te Schiedam zal op A rjjdag 21 Augustus 1914 des voormiddags 11 uur, bij veiling en op Zaterdag 22 Au gustus 1914 des avonds 8 uur, bij afslag telkens in het Gebouw «Musis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam, in het openbaar verkoopen Een WOONHUIS, bestaande uit twee Beneden woningen met bovenwoningen, te Schiedam, Oude Sluis no. 15 en Prinsensteeg no. 3, kadaster Sectie A. nrs. 1120 en 1121, groot 80 centiare. Het Pand bevat Oude Sluis beneden twee kamers en boven twee kamers en twee keukens en zolder en Prinsensteegkamer en zolder. Grondbelasting f20.19. Straatbelasting f8 01. VerhuurdOude Sluis beneden voor f 1.95 boven vóór voor f 2.boven achter voor f 1.50 en Prinsensteeg voor fl.25 alles per week. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 14 September 1914. Het Pand is te bezichtigen Woensdag 19 en Donderdag 20 Augustus 1914 van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur, op vertoon van een toegangs bewijs, afgegeven door genoemden Notaris, ten wiens kantore, Nieuwe Haven no. 149, nadere inlichtingen te bekomen zijn. op de Dagblad voor Schiedam en omstreken, met: zoowel in als buiten beroep, Bsiima: Boter^traat 50 Michelin is het goedkoopste en toch het beste. Overal verkrijgbaar. Bestrijdt met goed gevolg Rhumatiek, Bronchitis, Keel pijn, Lendenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen door koude veroorzaakt. In doozen van 75 ets en in doozen van 40 ets bij alle apothekers en drogisten. in de Advertentie-tarieven op aanvrage gratis verkrijgbaar. ol die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is «Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking Q van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. de beste gelaatspoeders van de Wereld, geven- Alleen verkrijgbaar in origineele doozen bij alle parfumerie-handelaars en drogisten, alsmede aan de fabriek naam - VOORNAMEN (alle voluit) GEBOREN DEN 1g (Datum en jaar.) BEROEP (Wie geen beroep of vak uitoefent, schrijft hierboven het woord zonder.) WOONPLAATS Dlt *1,es duidelÜk en nauwkeurig met inkt in te mllen, uitknippen, opzenden aan het Bureau van de Nieuwe Schiedamsche Courant, Boterstraat SOboven THERMOGENE „GONO

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 4