Fa. A. VAN DER MARK, ROTTERDAM. Ruime sorteeriug Parapluies en Wandelstokken. Visser «fc Co DagMaj voor ScMelam ei Omstreken, VEEN's SAITATOGEH. Adverteert ieuve ScMamscie Courant. De vreeselijke ellende van den oorlog is op de Hoogstraat 117 te zien. Daar is een reuzenkogel van de Duit- schers door de ruit in de étalage gevlogen. Alles is kort en klein, alles wordt daarom opgeruimd, bijna voor niets. Hoogstr. 117. RyWieMfldflStriO. Tel. 436. WATTEN PORTRET VAN Z.H.PAUS BENEDICTUS XV. Abonnementen Nieuwe Schiedamsche Courant, Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad". Gratis Ongevallenverzekering, worden dagelijks aangenomen. Nieuwe Binnenweg 249, CACA ömeiigü Nianwa. Adyerteutiën. Wijnhandelaren, Lange Haven 42. LANGE HAVEN 42. Een bron van kracht voor allen Verkrijgbaar uitslnitend na vooruitbetaling. BureauBoterstraat 50. Van den dood ontsnapt. Lezer dagen .ontving een moeder te Wcsel onverwacht bezoek van haar zoon, een luitenant-aviafeur. Leze kwam om een nieuw vliegtuig te halen, daar zijn vliegtuig in Frankrijk bij: de volgende episode was verloren gegaan Wij hadden reeds verscheidene tochten in het vijandelijk land gedaan, toen plotseling onze mo tor vreemd begon te doen en mijn kameraad verklaarde, dat de motor door een schot getrof fen was. Wij moesten helaas landen en deden dat op een boschweide. Achter ons kwamen boe ren met dotrschvlegels en hooivorken aangesneld. Ons restte niets dan in het dichte Argunner- wouJ te vluchten. Achter het dikke struikgewas konden w'ij ons verbergen, zoo goea dat op 5 menti een Fransehe patrouille aan ons voorbij- Vijf dagen en zes nachten hieven wij in het koach, levend van bramen en den... mor- gendruw, onze eenige drinkbron. Onze krach ten smolten weg' en telkens wilden we ons gaan overgeven, maar telkens stelden wij dit wanhopig besluit ook weer een kwartier uit. Op eens hu oren we stemmen en de woorden: „Saukerls driickt euch an den Wialdrand". Was het droom cf werkelijkheid? Vriend heb jij het ook gehoord? Ja, hij ookWe wagen ons hoofd op re hef fen en zien een patrouille Beiersehe soldaten Cat weerzien vergeet ik nooit. In zegepraal wer den wij naar het kamp gebracht. Laar lag het bericht van onzen dood al voor verzending ge leed... tegen provisie voor den verkoop van Koffie en Thee, prima kwa liteiten aan particulieren. Brieven, onder letter K, aan het Bureau van dit blad. Aanpakken. Men schrijft aan de »Rott." uit Amsterdam Je moet nu maar je handen uit de mouwen steken. Alleen dan kom je door deze treurige tijden heen. Je moet op z'n Amerikaansch aan pakken. Niet vragen, of dat nu wel voor je ge schikt is, of je eigenlijk niet ergens voor in de wieg bent gelegd. Je moet doen. £n vooral niet het hoofd laten hangen. Hier in Amsterdam beleven we eiken dag iets bijzonders. Voor enkele dagen kregen we een werktuig kundig ingenieur op bezoek, die met de »Gra- phic" colporteerde. Hij vertelde, dat hij twee dagen in de week colporteur was. Hij verdiende dan gemiddeld f2 per dag. Brie dagen in de week liep hij voor een begrafenisfonds, waarmee hij dan fl.50 per dag verdiende. Zaterdags avonds was hij pianist in een volkscafé, Zondags rustte hij. Den Zaterdagochtend moest hij nu alleen nog productief zien te maken, maar hij had veel kans dan een uur les te geven aan emand, die voor een acte M. O. wisknnde leerde daarmee zou hij dan f2.50 per uur verdienen, en zou hij als pianist verdiende hij een rijksdaal der een totaal inkomen hebben van ongeveer f 13.50. De ingenieur.was een flinke vent. Hij was er van overtuigd, te moeten aanpakken. Van f 13.50 kon hij in zijn eentje wel eenvoudig leven. Zoo zijn er meer. Menig heer heeft thans een pet opgezet, en loopt achter een kar, of tracht kranten aan den man te brengen. Waarvoor zou hij zich schamen Geen verstandig mensch zal hem er scheef om aanzien. Het leger zonder vaandels. In een Duitsch blad wordt den soldaten aangeraden niet te verwachten dat zij in den oorlog eenige vaan dels van hun geliefden Engelschen neef zullen veroveren, om de eenvoudige reden, dat hij er er geen neeft. Inderdaad geldt sedert ongeveer 30 jaren in het Engelscüe leger ook in dit opzicht de voor zichtigheid als de beste maatregel. Het heeft wel vaandels, maar het vertoont ze alleen nog bij parades en manoeuvres, terwijl het ze ver houdt van het slagveld. Het was de hertog van Cambridge naar de Journal des Débats vertelt, die in zijn hoedanig heid van legercommandant in 1882 deze regeling trof Maar reeds eerder hadden eenige Engelschê regimenten bij zekere gevaarvolle ondernemingen in Indië de eer van hnn vaandels op de eenvou digste wijze verzekerd door ze in de kazerne achter te laten. Een dezer expedities zonder vaandels naar Afghanistan werd door Frederik Roberts, den lateien bevelhebber in den Boerenoorlog, aan gevoerd. Tegen het bedenkelijke gebruik van vaandels te velde werd door de praetische Engelschen in de eerste plaats dit bezwaar gemaakt, dat de vech tende altijd hun vuur op de vaandels van den vijand concentreeren, en dat heele regimenten soms ter verdediging van hun eereteekens, meer dan de strategische toestand meebrengt,de zwaar ste verliezen dragen. Het offer aan menschen- levens stond in zulk gevallen in 't geheel niet meer in verhouding tot de aanvurende werking) welke de zichtbare vaandels op den moed der soldaten uitoefenen. Volgens het blad hebben de Engelsche vaandels dikwijls op zeer smadelijke wijze hun loopbaan geëindigd. Zoo heeft een een rigimentsvaande' dat drie jaar lang tijdens den beroemden belege ring van Gibraltar trotsch in de wind wapperde, eindelijk als... kanapé-overtrek in het huis van den koopman zijn leven roemloos geëindigd. En een ander vaandel, door een regiment onder Welling ton gevoerd, werd ongeveer 10 jaar geleden in den winkel van een lompenkoopman teruggevon den. /"ZJ. ï~*l beschikb. voor solide personen tot elk bedrag, met en zonder borg. Gemakk. aflossing, bill, voorw. Inlichtingen Alg. Assurantie kantoor Ged. Burg wal 49, Den Haag. Postz. voor antwoord insluiten. TELEFOON 10208, Kepareer^n Billijke prijzen. Overtrekken van de zjjn verkrijgbaar a 2 ets. per exemplaar in het sigarenmaga zijn van C. JANSE, Koemarkt hoek Hoogstraat. Bordeaux Chat. de Granville Medoc St. Emilion Cótes Créon. Dulamon Blanquefort St. Estèphe St. Julien Cantenau flescb f 0.50 -0.55 -0.60 -0.75 -0.80 -0.85 - 0.85 -0.90 -1.— Laubenheimer Geissenheimer Niersteiner Hochheimer Oppenheimer Rauenthaler Niersteiner Auslise Marcobrunner Niersteiner Rehbach Ausl flesch f 0.75 -0.85 - 1.— - 1.05 -1.25 - 1.45 - 1.50 -1.75 - 2.25 Met BOVR1L bekomt men dadelijk een voortreffelrjken bouillon, versterkend en voedzaam door de geneeskundige autoriteiten bijzonderlijk aanbevolen, niet alleenlijk aan zieken en aan herstel lenden, voor welke Bovril een onschat bare opbeurder is, maar ook aan gezonde menscnen, bij wie hij vermoeidheid, zoowel lichamelijk als z» d lijk, herstelt. Ten overige wordt BOVRIL gebruikt in alle goede keukens, want hij is onmis baar voor het gereedmaken van soepen sausen tusschengereehten, enz. HOFLEVERANCIERS. de meest délicieuse drank. FABRIEK TE SNEEK. die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den. in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. in de Bestrijdt met goed gevolg Rhumatiek, Bronchitis, Keel- pijn, Lendenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen door koude veroorzaakt. In doozen van 75 ets en in doozen van 40 ets bij alle apothekers en drogisten. Voor de geabonneerden op ons blad stellen wij verkrijgbaar een keuris uitge voerd portret van Z. H. PAUS BENEDICTUS XV in pauselijk gewaad, in ko p e r- diepdruk, in ietwat getinten zwarten druk, op zwaar gravure-carton, in twee lorrnaten. Het eene formaat is groot 65 x 50 c.M. papiergrootte, 45 XT*32 c.M. beeld groottehet kleinere 40 X 32 c.M. papiergrootte, 30 X 21 c.M. beeldgrootte De ""voering is bij beide formaten deselfde. De prijzen bedragen respectievelijk 0 en ƒ0.3d, afgehaald aan ons bureau, en ƒ0.60 en ƒ0.421/,, franco per post toegezonden in stevigen cartonnen koker. op de Dagblad voor Schiedam en omstreken met: zoowel in als buiten beroep, a Nummers X X; X X: X X X Xc Xc X Xc Xc Xc Xc X THERMOGENE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 4