Maagversterkende Meubelkoopjes!!! ABAK J. Het Reteptertoeije Eeuig! After-dinner Likeur. P HITMAN, Likeurstoker. 3, SCI Leger en Vloot. Adyertentiën. Slijmafdrijvende Pillen van L. J. firootendorst, Apotheker, Utrecht. II BOEKI, Groote Oprnimini van DEKENS en KARPETTEN. en Friesche Baai Vischgerechten 't fijnste f 1.90 per heele flesch 1.00 halve Doodgeschoten. Een Nederlandsche grenswacht heeft onder Sint Jansteen een Bel gischen bekenden smokkelaar door een schot in de borst getroffen en gedood een tweede per soon werd gekwetst. De nieuwe zilverbons van f2.50 blij ken ook al weer vervalscht te kunnen worden. Bij een onzer groote geld-instituten te Amster dam zijn heden twee valsche zilverbons ontvan gen. "Wanneer men de valsche niet vergelijkt met de echte, dan valt het niet zoo gauw op, dat men nagemaakte zilverbons heeft. Zij heb ben ook een watermerk in vet er in gewerkt. Vergelijkt men de valsche echter wel met de echte, dan blijkt dadelijk, dat de randversiering en de letters van lichter blauwe kleur zijn, dan op de echte. Ook is de afdruk lang niet zoo scherp, doch zelfs eenigszins vlekkerig. (Hbld.) Postzegels. Duitschland heeft voor het bezette gebied in Russisch Polen thans een serie van vier postzegels, Duitsche met overdruk, in gebruik. De Canadeesche regeering is voornemens als oorlogsbelasting een verhooging van het bin- nenlandsch briefport en een tijdelijke zegelbelas ting op rekeningen enz. in te voeren. Dit besluit Heeft reeds een begin van uitvoering gekregen door het blauwe 5 cent zegel te overdrukken met de woorden „War Tax". Ook andere waar den zijn of worden van dien overdruk voorzien, n 1. de 1, de 20 en de 25 c. Er verschijnt ook een extra zegel voor aangeteekende brieven. Gewonden in de Rijnprovincie. Het aantal Duitsche gewonden is wederom zoo groot, dat men ze zelfs tot in de nabij onze grenzen gelegen plaatsen in de Rijnprovincie moet ver voeren. Woensdagmiddag reed een trein met 700 gewonden van Keulen naar Kleef, waaruit op de tusschengelegen stations overal een aantal perso nen werden uitgeladen. Te Goch alleen werden er 150 in de ziekenhuizen ondergebracht. Het zien van al deze jonge mannen, in de kracht van hun leven, die voor altijd verminkt zijn, sommigen zonder beenen, anderen zonder armen, maakte op de bevolking een diepen indruk. De trein kwam van het front in Frankrijk en de gekwetsten vertelden, dat ze 70 uren gereisd hadden. Een griezelig avontu'ur. De „oog getuige" in het Engelsche hoofdkwartier doet het volgende verhaal, dat hij „ongetwijfeld het griezeligste avontuur in de lucht noemt, waar van ooit gehoord is". Een Engelsche vlieger, zoo vertelt hij, joeg op 10 Mei alleen in zijn vliegtuig een Duitschen vlieger na. Terwijl hij trachtte zijn machine geweer opnieuw te laden, verloor hij de macht over het stuur en de machine kantelde onderst boven. De riem rond zijn middel zat los en de zwaai van het omslaan wierp hem haast uit het vliegtuig, maar hij wist zich te redden door het achtermiddel-stuk te pakken te krijgen, waarbij echter de riem rond zijn beenen schoot. Ter wijl hij daar dus hing met zijn hoofd naar be neden, wanhopige pogingen doende omzijn bee nen te bevrijden, viel het vliegtuig van een hoogte van 2400 meter tot op 750 meter, rond draaiende als een afgewaaid blad. Ten laatste slaagde de vlieger er in zijn beenen vrij te ma ken en met zijn oenen voet den richt-hetboom te bereiken. Zoo wist hij het vliegtuig weer overeind te brengen, dat daarbij geheel kopje duikelen moest. Waarop de vlieger in zijn stoel teruggleed. Dit geval, zegt de ooggetuige, is nog niet voorgekomen, zelfs niet in dienst, waar het dagelijks voorkomt, dat men den dood tot op een haarbreedte nadert. De kroonprins van Beieren geïnterviewd. De Berlijnsche correspondent van de «Neue Freie Presses heeft op het Westelyk oorlogster rein met prins Rupprecht van Beieren gesproken. Over Nieuw-Capelle zeide hij o.a.De verliezen van de Engelschen, zei de kroonprins, zyn daar ontzettend geweesthooger nog dan de Engelschen zelf hebben toegegeven. De verliezen der Indiërs bv. worden in de officieele Engelsche lijsten niet aangegeven. De Duitschers hebben daar tegen een groote Engelsche overmacht taai volgehouden. Eigenlijk, zei de kroonprins, had het behoud van Nieuw-Capelle voor ons geen groote waarde. Maar zelfs zulke stellingen geven wij maar zoo niet prijs, anders verkondigt de vijandelijke pers zoo maar veen groote overwinning". Hij sprak verder van den langen duur van den loopgraafoorlog en zei, dat het in zoo'n geval het zwaarst is voor den bevelhebber, aan zyn lust om vooruit te dringen, weerstand te bieden, zijn per soonlijkheid aan het belang van het geheel onder geschikt te houden en stil te blijven, wanneer dat belang het zoo verlangt. Maar, voegde hij er bij, ik hoop dat het nu weer voorwaarts zal gaan. Van de vijandelijke vliegers, waar het gesprek nu op kwam, noemde hij de Engelsche de beste. Ze zijn in alle geval het snelst. Wien hij voor beter aanvoerder hield, Jofïre of French Hij dacht dat Jofïre begaafder was. Het opdringen aan de Marne echter, dat de Franschen aan Jofïre toeschrijven, is het werk van French. Jofïre had nog verder willen wijken. Kitchener schijnt een goed organisator te zyn, maar of hij een goed veldheer was, betwijfelde de kroonprins. Het gesprek kwam nu over den oorsprong van den oorlog. Allen die er aan deelnamen waren er van overtuigd, dat Engeland de hoofdschuldige was. Al lang werd de oorlog voorbereid, zei de kroonprins. Hij vertelde een paar diplomaten- verhaaltjes. Markies Gallifet, minister van oorlog in Frankrijk, kort na den Dreyfustijd, komt van een diner ter eere van een hoogen Engelschman, ontmoet een Duitsch diplomaat, dien hij goed kent, en zegt hem, nog vol van de gesprekken aan het diner «Nu weet ik eerst wat ze van ons verlangen, maar we zullen niet zoo dom zijn het te doen." Na de troonsbestijging van koning George komt een Engelsch generaal Paget te Munchen. Als de kroonprins het zich goed herin nert was hy op weg naar Weenen om daar die troonsbestijging aan te zeggen. Van Weenen ga ik naar Servië, zei hij tegen den kroonprins. Deze verbaasd. Ik ga er het leger inspecteeren. O, dat js lang niet mis. Toen al, besloot de kroonprins, hield men er rekening mee, van Servië's weer macht gebruik te maken. Toen over de Dardanellen. De Engelschen zijn begonnen zich vast te zetten op de eilanden, die de Dardanellen beheerscheB. Dat is hun voldoende. Het is volstrekt hun belang niet de Russen in Constantinopel te brengen, en zij zullen hen daar niet laten, als ze er komen. Wel mogelijk, dat Engeland een oog op Italië heeft om dat met Egypte tot een groot rijk te vereenigen. Laten de Turken oppassen 1 De h ande 1 t ussch e n Ne d er 1 and en Duitschland. In den Westfaalschen provin cialen Landdag, Dinsdag gehouden, sprak de Lan- deshauptman dr. Hammerschmidt over den handel met Nederland het volgendeDe buitenlandsche handel met Nederland in de eerste weken van den oorlog was buitengewoon moeilijk, terwijl er groote risico aan verbonden was, daar eiken dag uitvoerverboden konden uitgevaardigd worden terwy) anderzijds de betaling van den koopprijs bij Hollandsche banken voor afzending der waren gevorderd werd. Ook de koers op Amsterdam steeg, ofschoon hij toen niet de latere hoogte be reikte. Uitvoerverboden zijn dan ook, als bekend, in den loop van den oorlog door de Hollandsche regeering voor een groot aantal waren uitgevaar digd, waaronder voor een zoo begeerd voedings middel als den aardappel. Nu pas is de grens wederom beperkt geopend en door bemiddeling van het provinciaal bestuur zijn 500 »Doppellader« aan Westfaalsche steden geleverd. Ofschoon van den beginne af de prijzen in Nederland stegen, klinken toch de in de eerste weken van den oorlog van Munster uit betaalde prijzen als uit een verren tijd. Rijst middelsoort werd des tijds met 34 mark voor den «Doppelzentnera betaald, thans met rond 100 mark, beste soort 120 mark, terwijl deze laatste destyds met 50 mark betaald werd. Gerst kostte toen 18 mark en is thans tot 65 mark en hooger gestegen. Hetzelfde geldt voor maïs, dat toen nog voor 17 mark gekocht werd en tnans met 64 mark wordt betaald. Huwelijken te Berlijn. Het aantal hu welijken is op het oogenblik te Berlijn geringer dan in andere jaren. In 1914 bedroeg het aantal huwelijken in Maart en April resp. 1803 en 2996. in de overeenkomstige maanden van 1915 daar entegen 1680 en 1747. In Januari en Februari werden dit jaar echter meer huwelijken gesloten dan in dezelfde maan den van 1914, nl. 984 en 1126 tegen 1146 en 1219. In dit geval spelen de zg. oorlogshuwelijken een rol. Dank zij deze laatste omstandigheid werden gedurende Januari/April 1914/'15 nog bijna 1000 huwelijken meer gesloten dan gedurende deze maanden in 1913/'14. De cijfers hiervan bedragen resp. 17.420 en 16.483. Het nieuwe leger van lord Kitche ner. De Deen E. Hokten-Nielsen heeft oefenin gen van Kitchener's leger in Engeland bijgewoond en geeft in »Politiken« aanteekeningen omtrent zyn waarnemingen. De Engelsche trein is log, maar welvoorzien en vermeerdert daardoor niettemin de gevechts- waarde van het leger. Stafofficieren gebruiken geen alkohol, om den soldaten een goed voorbeeld te geven. De schrij ver heeft gaen enkelen dronken soldaat gezien. De uitrusting van het leger is voortreffelijk. De onderscheidingsteekenen zijn bijna onzichtbaar. De officieren dragen geen sabel, wel tot den rang van kapitein een ransel. De manschappen ge bruiken zoo min mogelijk lederen riemen. De rokzakken hebben den vorm van een harmonica Bij de oefeningen werden machinegeweren door een trommel weergegeven, wat prachtig ging, daar hij het geluid nauwkeurig kan nabootsen en pa tronen spaart. De loopgraven, gemiddeld 5 tot 6 voet diep, worden niet meer doorloopend gebouwd, doch ze zijn voor elke drie of vier man door dwarsboomen gescheiden. Ook hebben ze vaak een T vorm. De lange zware stukken geschut worden elk door acht zware Schotsche paarden getrokken. De ca- vallerie is prachtig bereden. Ze heeft meerendeets Canadeesche paarden. De trein bespannen met groote muilezels uit Argentinië, de lichte trein maakt gebruikt van een zwakker teoort muilezels. Tegen regen gebruikt men overal, ook op de paardendekens, overtrekken van wasdoek. De i fouragewagens zijn voor een groot deel motor wagens, waarvan er een enorme hoeveelheid voorhanden is er zyn er daaronder van de af meting van kleine huizen. Aan de groote oefeningen, die met overleg ble ken te worden geleid, namen 36.000 man deel. Stormaanvallen werden druk geoefend. Zakken met stroo tusschen hoogen palen, stelden den vijand voor, waarop de troepen met de bajonet los trokken. Het grootste deel der infanterie is met de korte Lee-Enfield-buks gewapend. Veldartillerie, caval- lerie, en trein hebben hetzelfde wapen. De ruiters worden ook te voet geoefend. Er is veel militaire muziek. Vermoord. Een telegrafisch bericht uit Ispahan (Perzië) meldt, dat Alexandre Kaver, vice-consul van Rusland en bestuurder van de Russische bank, te middernacht door een groep ruiters werd aangevallen en vermoord. Men veronderstelt, dat deze in dienst stonden van Duitsche agenten. BejaardeVaderlanders. Men schrijft aan het «Vaderlands »In een der laatste Kamerzittingen deelde de M. v. O. den leden mede, dat hij een kennis in Duitschland had die op 60-jarigen leeftijd de uniform weder had aangetrokken en nu recruten drilde. «Mag ik uwe lezers beleefd onder de aandach1 brengen, dat er op het oogenblik bij onze Land weerofficieren de zware taak van compagnies commandant vervullen (alles te voet) die reeds den leeftijd van 60 jaar hebben overschreden. «Hulde aan die mannen ik ken er die dag in, dag uit de zoo vermoeiende diensten met groote opgewektheid en tot tevredenheid hunner chefs vervullen en blijven vervullen." De heer B. Canter te Rotterdam, redacteur van de «Holland Express", is naar de terechtzitting verwezen wegens artikelen in dit weekblad, waar door de onzijdigheid van Nederland in gevaar zou zijn gebracht. Deze vermaarde Pillen hebben de eigenschap de Maagpijn en Slijm weg te nemen en de aanwas van gal te voorkomen; de bijzonder gunstige werking, die zij op de maag uitoefenen, doet de spijsvertering bevorderen en den eetlust opwek ken. Als zuiverings- of purgeermiddel kunnen die pillen niet genoeg aanbevolen worden, daar zij door hunne zachte werking volstrekt geen onaan genaam gevoel veroorzaken en men in staat blylt zijne gewone bezigheden te verrichten. Verkrijgbaar a 27Ct. het verzegelde doosje met gebruiksaanwijzing te Schiedam bij de Heeren KAPPELHOF HOVINGH enP.J. VAN DER SMAN. Eischt vooral merk Ch'ootendorst Compleet Ameublement4 stoelen met rugzittingen, 2 Fauteuils, massief I Eiken Tafel, Buffet, Spiegel f62.50 Prima 2 persoons Veeren Bed f 19.50; 2 persoons Kapok Matras met schuine Peluw, 2 Kussens f 19.506 gaatjes stoelen f 12.50Massief Eiken Spiegel f990; Spiegel met twee Schilderyen f 8.50Moquet Ameublement, compleet 157.90; Uitschuiftafel f8.50 Theetafel 14.75. Kom eens zien en overtuig IJ West Kruiskade 40, ROTTERDAM. Tramhalte lyn 4-5—10. van 40 Cent per pond. n 50 60 n van 60 Cent per pond. zijn zeer aanbevelenswaardige soorten, van prima kwaliteit. met 80 bladzijden druks, bevat recepten van de navolgende ge rechten Onder de rubriek Gebakken Tong, Schol, Bot, Spie ring enz., Filets de Soles a l'Orly, Soles a la Meunière, Soles frites au Citron, Turbot a la Meunière, Perches a la Meunière, Turbot bouilli met Sauce Mousseline, Maquereaux grillés a la Maïtre d'Hötel, Anguille frite met Sauce Remoulade, Haringfilets met mosterdsaus,Haring met Tartaren- saus, Ansjovis met Vignaigrette- saus, Gemarineerde makreel. Verder zijn in het recepten- boekje o. a. rubrieken gewijd aan Salades, Koude en warme sausen, Hors d'oeuvres,. Vleeschsoorten, Wild en gevogelte, Aardappelge rechten, Eiergerechien, Meelge- rechten, Taarten en gebak. Duidelijk en op overtuigende wijze wordt in het recepten boekje aangetoond, dat bet gebruik van Delftsche Slaolie in de keuken groote voldoening geeft. Het boekje bevat vele wenken en raadge vingen voor het gebruik, benevens getuigenissen van verbruiksters uit alle standen, die den smaak der met Delftsche Slaolie gereed gemaakte spijzen als om strijd roemen en op de besparing wijzen, die het gebruik met zich brengt. Het receptenboekje der Delftsche Slaolie, met bijlage omtrent het gebruik van Delftsch Plantenvet Delfia, wordt gratis en franco toegezonden aan iedere belangstellende, die het aanvraagt aan de Af- deeling Reclame der Olie- fabrieken Calvé-Delft te Delft. Jen evervanaf f 1.00 p Liter Bitteri.oo Korenwijn 1.10 Oude Jenever -1.20 Aalbessenjenever- 0.00 Brandewijn 1.10 Cognaci.35 Hhum-1.45 Boerenjongens en Meisjes 1.20 Advocaat -1.20 p. flesch Likeur- 0.45 p. Liter Punch.0.90 Bordeauxwijn 0.50 p. flesch SamoB-0.65 P°rt0.70 Madeira-0.70 V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 6