Heniücntöraad. Höiuengrd Nieuws. Burgs Laatste Berichten. Handelsberichten. kant aan de Schie een kistje met 12 fles3chèn 1 jenever is ontvreemd. Uit een bakkerswinkel aan den Rotterdamsche dijk zijn 4 wittebrooden en 2 roggebrood tot een totaal gewicht van 2400 gram ontvreemd. De vermoedelijke da ders zijn doorjjde politie in hechtenis genomen en na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Hoogwater te Schiedam: Zaterdag 2 Februari 7.40 v.m., 7.50 n.m. UIT ROTTERDAM. Van het altaar van de R.-K. Kerk in het Boschje zijn een verzilverd koperen kruisbeeld en een koperen wierookvat gestolen. UIT OVERSCHIE. Gisternacht is door tot nu toe onbekend ge bleven dieven op de Delftsche Schie onder de gemeente Overschie ongeveer 1000 M. telefoon draad, eigendom van het Rijk, gestolen. Vergadering van den Raad der Gemeente Schie dam op Vrijdag 1 Februari 19IÖ, des namiddags 2 uur. Voorzitterde burgemeester, de heer M, L, Honnerlage Grete. Tegenwoordig zijn 18 leden. Afwezig de lieeren v. d. Toorn. Ris, v. d. Zee, Gpsiinga en van Baren. De goedkeuring der notulen der vergadering van 20 Nov. avondzitting en van 21 December 1917, zoomede van de vergadering Van 18 en 22 Januari 1918 wordt verdaagd. Mededeelingen. Re Voufzitter deelt mede, dat sedert de laatste vergadering bij het College zijn ingekomen Van Ged. Staten een schrijven ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit tot wijzi ging van de verordening betreffende onder scheidene ontvangsten buiten de bedrijven enz. met afzonderlijk beheer, zulks naar aanleiding van het bepaalde bij aft. 114 b. der Gemeen tewet. Kennisgeving. Van B. en W. mededeeling dat aan A. Visser, gewezen hoofdopzichter bij de Gemeentereini ging alhier, van gemeentewege een aanvul lingspensioen is verleend van f 545,per jaar, gerekend te zijn ingegaan op 1 Januari f917. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs een aanbeveling ter benoeming van een Jid dep commissie wegens niet aanneming der benoeming door den heer W. LB. Dekker. Aanbevolem wordep de heeren A. Reijers en C. van Leeuwen, arts. Da heer Korpel zegt dat de commissie geen rekening schijnt te houden met zijn wensch, in een vorige zitting geuit, om ook sociaal democraten op de voordracht te plaatsen. Spreker wil B. en W. uitnoodigen, om een schrijven aan de commissie te richten, ten- #«ind§ lmnr te verzoeken eens in andere rich ting te vyillep kijken. Hij staat er bepaald op, dat de Raad heden een uitspraak in deze doet. De Voorzitter zegt dat het een aan beveling is de Raadsleden kunnen buiten de aanbeveling om iemand benoemen. Voorzitter zaj in de volgende Raadszitting de benoeming uan de orde stellen. De heer Maas betreurt het pok dat door de commissie niet met den wensch van den heer Korpel is rekening gehouden. Wethouder Houtman meent, dat het toch gewenscht zal zijn een anti-revolutionair inde commissie te doen zitting hebben. Wanneer er een vrijzinnige vacature komt, kan beter met den wensch van den heer Korpel rekening Worden gehouden. Thans wil spreker echter Biet medewerken om een sociaal-democraat in de comiuissie te benoemen- De Voorzitter zegt dat de voordracht IB de volgende zitting zal worden behandeld. Hij deelt mede dat verder zijn ingekomen Van de commissie voor de Chr. Bewaarschool aan de Broersvest schrijven, houdende aanbie ding vau de rekening dier school over 1917, ®n de begrooting voor 1918. In handen van de Commissie van Fm. en Belasting om advies, Van Directeuren der Dep. Bewaarscholen, schrijven, waarbij de redenen van sluiting der bewaarscholen wordt medegedeeld. Hierop zal gelet worden bij de behandeling van punt 14 der agenda het schrijven wordt overigens voor kennisgeving aangenomen! Van F. A. Backer, directeur van den Ge meentelijken keuringsdienst, schrijven tot aan bieding van het verslag van dezen dienst over Jtet 4de kwartaal 19J.7. Wordt vpop de leden ter lezing gelegd. Van de Raadsleden S. A. Maas en E. Koop- mans schrijven naar aanleiding van de voor stellen tot het verstrekken van subsidie aan Bewaarscholen. Hierop zal gelet worden bij punt 14 der agenda. Van P. J, Baris, H. J. Reinhard en J. Nieuwehuize dankbetuiging voor hunne defini tieve benoeming tot opzichters bij Gemeente werken. Kennisgeving, Van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken schrijven, waarbij wordt verzocht om de gasprijzen zoo mogelijk aldus-te regelen dat de winkeliers, die hun winkel bij hun huis hebben, in dezelfde conditie worden gesteld wat de hoeveelheid gas betreft, waarvoor tegen minimum prijs geleverd wordt als dengenen, wier bedrijf en woning gescheiden zijn. Hierop zal gelet worden bij de behandeling van punt 12. Van het Raadslid Van den Hoek schrijven, waarbij wordt voorgesteld het aanvangssalaris der onderwijzers te verhoogen met f 200.en alzoo te brengen op f 900.en het aantal 2- jaarlijksche verhoogingen van 9 op 7, zoodat na 14 dienstjaren het maximum-salaris van f 1600.kan worden bereikt. In handen van B. en W. om advies. Door den heer Dinkelaar wordt verlof ge vraagd en verkregen tot het stellen van de volgende vragen 1. Bestaat er voldoende waarborg dat de reductie, verleend voor schoenen, ten goede komt aan hen die in de termen vallen voor verstrekking van een toeslagbon 2. Zoo neen, is het dan niet gewenscht dat door de gemeente of door het Steuncomité de verstrekking rechtstreeks geschiedt Deze vragen zullen aan het einde der agenda worden beantwoord. De heer G Q s 1 i n g a komt ter vergadering. AGENDA 5 Aan de orde is Ontslagaanvragen, 1. Verzoek van Mevr, N. A. Knoops-Hoo- gewerff, om eervol otslag als Lid van de Com missie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs. Dit ontslag wordt overeenkomstig het verzoek eervol verleend. 2. Verzoeken van K. C. Minderhoud, Mej. N. A. W. Peters om eervol ontslag als onder wijzerfes) aan school F. en B., respectievelijk met ingang van 1 Februari en 1 Mei a.s. of zoo veel eerder als in de vacature zal zijn voorzien. Ook op deze verzoeken wordt gunstig beslist. Benoemingen. 3. Benoeming van onderwijzend personeel aan de scholen B., C. en H. Voorgedragen worden lo.voor onderwijzer aan school B, (Roofd de heer J. Schuurmans) 1 1. J. Krabbendam te Schiedam 2. C. C- H. Swinkels te Schiedam 3. C. A. Hatrog te Spijkenisse. De Raad benoemt den heer J. Krabbendam te Schiedam. 2o. voor onderwijzeres 3 a. aan school H. (Hoofd de heer C. Ruiter) 1. T. Blomsma te Nieuwerkerk a d IJssel 2, A. M, Huiskes te Zuid-Beierland 3- B. M. A. Kamp te Schiedam. De Raad benoemt Mej. T. Blomsma te Nieu werkerk a/d. IJssel. b. aan school C. (Hoofd de heer A. Baan) 1. A. M. Huiskes te Zuid-Beierland 2. B. M. A. Kamp te Schiedam 3. M. Lolkus te Schie dam Re Raad benoemt Mej. A. M. Huiskes te Zuid-Beierland. c. aan school H (Hoofd de heer C. Ruiter) 1. B. M. A. Kamp te Schiedam 2. M. E. Lolkus te Schiedam 3. M. J. Fluijt te Brou wershaven. De Raad benoemt mej. B. M. A. Kamp te Schiedam. De heer R i s komt ter vergadering. d. aarx school R. (Hoofd de heer J. Schuur mans) I. M. E. Lolkus te Schiedam 2. M. J- Fluijt te Brouwershaven 3. H. G, van der Sloot te Schiedam. De Raad benoemt Mej. M- E, Lolkus te Schiedam. (De zitting duurt voort). De hooge vleeschprijzen, gevolg van te ge ringen aanvoer, maken een spoedige invoering der worstvleeschdistributie noodzakelijk. (Hbld.) Het gemeentebestuur van Utrecht heeft aan een slager aldaar gelegenheid gegeven in de .boterbal bevroren rundvleesch te verkoopen. Diefstal in het stadhuis. Men meldt uit Alkmaar aan het „Hbld" Van het schrijfbureau, ip de kamer van den burgemeester is een kunstig bewerkte ujt pa lissander hout vervaardigde sigarendoos gesto len, waarvan het deksel van een fraaie zilveren plaat was voorzien, Direct na de ontdekking waarschuwde de burgemeester de politie, die een nauwkeurig onderzoek deed instellen. Weldra bleek, dat de goudsmid P. de sigaren doos gekocht had, terwijl het verdere onder zoek uitwees dat de dader een militair was, dienstdoende op het garnizöensbureau als or donnans. Deze heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij was belast met het bezorgen van een brief aan de burgemeester en hier mede op het stadhuis komende, zag hij op dat oogenblik geen bode, terwijl de deur van de burgemeesterskamer open stond. Van deze gelegenheid heeft hij gebruik gemaakt om de sigarendoos te stelen. Hij heeft deze onder een valschen naam bij den goudsmid P. ver kocht. Als motief voor zijn daad gaf hij op uit den dienrt te willen de sigaren had hij op gerookt en van de opbrengst van de doos goe den sier gemaakt, Hij is vroeger reeds gestraft wegens desertie en diestal van een rijwiel, Relletjes te Leiden. Nadat gister middag de politie de menigte had uiteenge dreven, vereenigden zich later een aantal per sonen voor de woning van den- burgemeester aan het Rapenburg, waar zij manifesteerden. Er werd een vijl, een zoogenaamde katte- staart, door een der ruiten geworpen. Langs het Rapenburg togen de betoogers naar de Garenmarkt; waar de politie meermalen han delend moest optreden en eenige klappen met den gummistok werden uitgedeeld. Ook hier werd de menigte, meerendeels kwajongens, uit eengedreven. Op de Vischmarkt werd bij den ijzerhandelaar Bernard een ruit ingeworpen. De dader is bij de politie bekend. Op de Breestraat hadden later nog eenige oploopjes plaats, Dienstweigeraars. In verband met het gebeurde bij de overbrenging van dienst weigeraars te Alkmaar en de onlangs plaats gehad hebbende ontsnappingen van arrestan ten uit de Oranje Nassaukazerne te Amster dam, zal een van de forten van de Stelling van Amsterdam, waarschijnlijk het Nekkerweg- fort, ingericht worden tot verblijfplaats van militaire arrestanten. Het fort zal dan onder sterke bewaking worden geplaatst. De aanranding te Sohevenin- gen. In verband met de aanranding en be- rooving YUb den heer B., uit Antwerpen, on langs op de Nieuwe Parklaan te Scheveningeu gepleegd, verzoekt thans de commissaris van politie te Scheveningen in het algemen Politie blad inbeslagneming van de gestolen voorwer pen en aanhouding en voorgeleiding van de da ders, Gestolen zijn 2 cheques, ieder van 10.000 Roebel, Amsterdamsche Bank op order Theo Bernson 1 cheque, getrokken op de Amster damsche Bank voor bank te Berlijn, groot 2000 Mark 3, cheques ad 2500,2000 en 1000 Mark, op de Amsterdamsohe Bank te Rotterdam, van Akerbologes Stockholm» Handelsbank50.000 kronen aan O.ostenrijksch bankpapier f 18.000 aantHollandsch bankpapier10.000 francs aan Fransoh bankpapier. Ren belooning van f 500 is uitgeloofd voor dengene, die inlichtingen geeft, leidende tot de ontdekking van de daders. Diefstallen, Van eenjkantoor van een fabriek in de Groeselaan te Utrecht zijn f 2000 ontvreemd. De dader is reeds aangehouden, Bij de firma Knoester en Go., Varkens- markt, Den Haag, is voor ruim f 1700 aan rijwielbanden ontvreemd. Smokkelen. Woensdagmorgen in de vroegte is door de D.uitsche grenswachten nabij Achel een Hollandsche smokkelaar dood geschoten- Zijn lijk is naar Achel overge- hracht. delaars aangehouden, die zich hebben schuldig gemaakt aan het opkoopen van gestolen brand stoffen, voornamelijk briketten. De aanslag op het kruithuis. Van bevoegde militaire zijde, verklaart het Hbld. vernomen te hebben, dat de kans op een ont ploffing ten gevolge van de poging tot brand stichting in het kruitmagazijn bij Halfweg, vrijwel uitgesloten moet worden geacht. Stel al dat de zoogenaamde lont was blijven bran den, dan nog, zoo werd 't blad verzekerd, zou de kans zeer gering zijn geweest, dat de aan wezige projectielen door de vlam tot ontplof fing gebracht waren. Het verhoor van de vijf 'gearresteerde jonge mannen, die gepoogd hebben een kruit huis aan den Haarlemmer weg onder Sloterdijk, in de lucht te doen vliegen heeft tot heden nacht ongeveer drie uur geduurd, De inspec teur van politie van de gemeente Sloten, de heer Bos, heeft vier van hen tot bekentenis gekregen, alleen de fotograaf blijft zwijgen. Er is door het vijftal gehandeld met een vooropgezet plarp Vier weken geleden hebben ze er al met elkaar over gesproken. Elk van hen heeft voor het een en ander ge zorgd, een paar dagen te voren was de lont gemaakt, die echter slecht gebrand heeft, om dat er salpeter in de atijfsei aanwezig was. Het vijftal wordt morgen ter beschikking van de justitie gesteld. Smok keidrama. „De Tijd" meldt, dat te Rolduc bij de arrestatie van smok kelaars de sergeant-kommies Van der Meer in de borst en een soldaat-kommies in het hoofd geschoten zijn. Beiden zijn overleden. Het „N. v. d. D." meldt nog, dat de kom miezen, toen zij op patrouille liepen, zeven smokkelaars zagen aankomen,, ieder met een paard. Op hun geroep van halt zette het zevental het op een loopen met achterlating van de paarden. De kommiezen achter volgden hen echter en haalden hen in. Daarop ontstond een worsteling. Een der smokkelaars trok een revolver en loste 3 schoten, met het gevolg dat v. d. Meer terstond gedood werd en Hendricks zwaar gewond in de borst ter aarde stortte. Op het schieten kwam de grenswacht in geweer en vond de twee koin- miezen badende in hun bloed. Hendricks werd terstond naar het hospitaal in Heerlen vervoerd en stierf kort daarop. De politie is de daders óp het spoor. ÜtüttÜ. B randen. Door onbekende oorzaak is gistermiddag brand ontstaan in het pakhuis Korte Dijkstraat 14, te Amsterdam, dat als werkplaats en opslag diende van de firma J. de Vries Sr. Go. Het vuur breidde zich door de massa licht ontbrandbare speelgoederen snel uit. Toen de brandweer met zwaar materiaal aankwam, stonden reeds 2 verdiepingen in lichte laaie en enkele oogenblikken later sloeg de vlam ook uit de 3e étage. De brandweer hnd een moeilijke taak, want het gebouw, dat van achteren blind is, kon dus alleen van de voor zijde benaderd worden. Met eenige stralen op de Vechtleiding, weldra versterkt door een paar stralen van een stoomspuit, werd het vuur be streden, Het huis is zoo goed als uitgebrand. Gistermiddag 1 uur is brand ontstaan in de groentendrogerij van de firma Prijs en Goede, te Broek in Waterland. De brand heeft zich bepaald tot de drooginrichting. Alles was op beurspolis verzekerd. Te Stamproy zijn gisteren huis, schuur en stalling van den landbouwer. J. F. afge brand. Een paard en zeven koeien zijn in de vlammen omgekomen. Verzekering dekt de schade. Geboren: 28 Jan. Petrus Antonius, z. v. J.W, Kloppers en J. A. Mattijssen, Ouddorp- ache straat 30 Daniellina Gijsberta Maria, d. v. D. G. G. Wijnands en G. M. Blomme- stijn, Gasstraat. 31 Izaak Johannes, z. v. A. Dorsman en N. Hartingsveldt. Fabristraat. Ondertrouwd: 31 Jan. W. Esbach 25 j. en F. Oranje 19 j.— J. Th. J. Mulder 31 j. en M. Feijen 35 j. Gehuwd: 31 Jan. J. Bosman 29 j. en M. J. A. L. Hittenhausen 26 j. L. den Breeyen 21 j. en J. H. van der Werff 17 j. K, van der Bijl 22 j. en E. Bats 20 j. B. van dar Zee 29 j. en S. J. Geelhoed 26 j. Overleden: 30 Jan. Een levenloos kind van het mannelijk geslacht van Sjoerd vVeima, en Maria JohannaiKlaasse, Goereesche straat. De eenheidsworst. Zijn we goed ingelicht, dan heeft de rijkscommissie van toe zicht den minister van landbouw voorgesteld, binnen de eerstvolgende veertien dagen te doen overgaan tot de distributie van de eenheids worst. Deze zal, gelijk bekend, zijn samenge steld uit negen deelen vleesch van jonge run deren en éèn deel varkensvleesch. De worst zal verkocht worden tegen een maximumprijs, vrij aanzienlijk blijvende beneden den kostprijs. Daardoor wordt een vrij belangrijke toeslag uit de schatkist noodzakelijk. Onregelmatigheden. Te Utrecht heeft de politie gisteren drie werklieden aan gehouden zoomede een opzichter, een portier en een baas van de gasfabriek, wegens het ple gen van onregelmatigheden bij de aflevering van brandstoffen. Reeds geruimen tijd was er bij de directie der gasfabriek geklaagd over handelingen van een deel van het per soneel bij de aflevering van steenkolen. Ver der werden herhaaldelijk klachten ontvangen over het dwingen van het publiek om aan het personeel fooien te geven en ook was bekend, dat diefstallen van kolen, zink enz. op de ter reinen van de gasfabriek plaats vonden. Per soneel met toezicht belast stopte den mond van hun werklieden door voor hen overuren in rekening te brengen, hoewel in het geheel geen overwerk was verricht. Deze zaken waren aan de directie bekend, terwijl ook B. en W. ingelicht waren. Op verzoek van B. en W. heeft de politie zes personen gearresteerd, terwijl een groot aantal werklieden en ambtenaren in verhoor werd genomen. Van de zes aangehoudenen hebben reeds enkele bekend. Gistaravond zijn nog twee brandstoffenhan- l)e scheepvaart. Men meldt ons uit Amsterdam De uitvaartpermits voor Nederlandsche sche pen zijn ingetrokken. De scheepvaart is dus voorloopig stopgezet. Tweede Nederlandsche Jaarbeurs. Het aantal aangevraagde toegangskaarten voor de Tweede Nederlandsche Jaarbeurs had in den morgen van 31 Januari het cijfer van lOO.OOO ver overschreden. BEURS VAN SCHIEDAM 1 Feb. 1918. Moutwijn (46%). Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. 29 Jan. f 89 3/4 30 Jan. f 89 3/4 31 Jan. f 89 3/4 1 Feb. f 89 3/4 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting Namens de Commissie voor de Noteering B. A. J. WlTTKAMPF. Bond van Distillateurs. Jenever: 50 Spoeling: Graanspiritus. Melasse-spiritus Ruwe spiritus. 31 Jan. f 113. f3.20. 1 Feb. f 115 Va- f3.— Spiritus. 31 Jan. af f- f195 af- f97è hf- 1 Feb. faf1) f195 af1) f97i af1) 1) per H.L. ad. 100% 2) per H.L. ad 50%.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 3