Hoest m Jongeling Sneldraai- en Wlndstaal. Hieuwt SchMamsÉe Courant CITROMINT-Tablel ten. CENTRALE ien fabriek „Holiandia" Vlaardingen, porte- monnaie met papieren v. Baarle Laan 2, kin derwantje Kiela Brugmanstraat, paar hand schoenen v. Kapel Hoofdstraat 177, nieuw stuk ijzer Spithoven Hoofdstraat 2017, knipmes in etui v. Lingen Mariastraat 18, handschoen Staal Dam 22, portemonnaie met inh. Loch Kortlandstraat 14, rozenkrans van Reede Sin gel 13211. Pastoor Onel. De zeereerw. pastoor Onel is gistermiddag uit Wormer alhier aangekomen. Zondagavond om &1/2 uur zal in de de pa rochiekerk van O. L. Vrouw Visitatie een plechtig Lof worden gecelebreerd, waaronder de installatie van den nieuwen pastoor door den Hoogeerw. Deken A. Verhoeven O.P. zal plaats hebben. De Oranjebrug zal van a.s. Maandag af voor het verkeer van rij- en voertuigen zijn afgesloten. Ook de scheep vaart zal aldaar gestremd zijn. Hoogwater te Schiedam: Zondag 10 Februari 3.15 v.m., 3.30 n.m. UIT OVERSCHIE. Bij den veehouder A. B. te Overschie is door de politie in beslag genomen een partij erwten, die door hem bestemd werden als veevoeder, vertegenwoordigende een waarde van ongeveer i 1000, zoo biddende geestelijk verlichten om te begrij pen de oneindige rechtvaardigheid Gods en de oneindige boosheid der zondeom te kennen de onuitputtelijke liefde Gods en de verregaande trouweloosheid der menschen. En zoo verlicht zullen wij ons voordeel doen en aan die goddelijke liefde beantwoorden. Die liefde tot God in ons zal vanzelf groeien als we de liefde tot de naaste be oefenen zooals St. Joannes ons leert»Hoe zullen we God, Dien we niet zien, beminnen, als we onze naaste niet beminnen, dien we wel zien." En daarom looven we vandaag St. Paulus op de meest welsprekende wijze, als hij de noodzakelijkheid der liefde bezingt. De diepste grond, zoo redeneeren we dan, van Christus lijden was zijn onbegrensde liefde voor ons. De diepste grond van al onze levensdaden zij waarachtige wederliefde tot Christus, zich toonende in ongeveinsde liefde tot onze evennaaste. En daarom bidden we in den introïtus als we op God alleen ons ver trouwen stellen daarin worden we bevestigd door de leeraar van Christus die we gaarne omhelzen, daarin oefenen we ons door gere geld, ja dagelijks het goddelijk Vleesch en Bloed des Heeren te nuttigen in de hoogste liefde-eenheid met Hem aan Zijnen liefdedisch. Ueinengd Nieuws. UIT ROTTERDAM. In de laatste dagen trok het de aandacht, dat hier ter stede in groote zaken en cafés belang- ijke hoeveelheden cokes werden bezorgd, blijk baar buiten het kolendistributiebureau om, want bij de aflevering werden geen door dat bureau goedgekeurde bestelkaarten overgelegd. Naar aanleiding daarvan werd in het begin dezer week op de Westkruiskade aangehouden een wagen be laden met 50 hectoliter cokes, waarvan in een zaak aldaar de helft en bij een bewoner van den Westersingel de andere helft moest bezorgd wor den. De vervoerders van deze cokes, de watersto ker J. P. en de kolensjouwers A. H. B. en J. L., werden gearresteerd. De aanhouding van dit drietal heeft vervolgens geleid tot de arrestatie van den gewezen kelner J- W. J. K. en van den koopman P. R., op wiens last zij handelden. Bij het onderzoek dat de politie instelde, is gebleken, dat de kelner en de koopman op valsche volgbriefjes, die zij vermoedelijk hebben 'aten drukken op naam van een Kralingsch steenkolenhandelaar of van een tot nog toe onbekend persoon hebben gekocht, groote partijen cokes hebben doen afhalen aan de gemeentelijke gasfabriek aan den Korten Feijenoorddijk. Volgens schatting zijn zij op deze wijze in het bezit gekomen van ten minste 500 hectoliter. Aan deze gasfabriek betaalden zij hiervoor f'1.73 per hectoliter, terwijl de cokes door hen aan particulieren werd afgeleverd tegen f4.50 tot f5.per hectoliter. looft deze wedstrijd zeker interessant en span nend te worden. Het Schiedamsche publiek heeft wat goed te maken dat men zich dus vooral onpartijdig houde De leiding berust bij den heer Wil ling, die, naar wij vertrouwen, met de spelers er toe zal bijdragen de verhitte gemoederen te kalmeeren, zoodat de wedstrijd zonder eenige wanklank mog£ plaats hebben. I «gezonden Mededeelingen. Waarom zoudt ge uw stoom- en verfgoedcren naar elders zenden terwijl „DE PiiOENIX", telef. 15, u even goed en viug bedient Overleden. Van het echtpaar F., te Middelharnis, is een 2-jarig knaapje onder ver dachte omstandigheden overleden. Het vleesch. Naar „Het Volk" uit betrouwbare bron verneemt, is besloten een eenheidsworst voor den consument beschikbaar te stellen voor 55 cent per pond. Het vet zal allemaal in de worst worden verwerkt. Inzake de vaststelling van maximumprijzen voor rund- vleesch wordt vernomen, dat ze zullen dienen om de slagers te steunen in hun actie tegen den kettinghandel. De maximumprijs voor de baklappen is vastgesteld op 65 cent per pond. Een zeillogger vermist. De hou ten zeillogger SCH 29 „Maria Catharina van de reederij W. L. W. Stevens, welke op 17 Januari van IJmuiden vertrok voor een reis van ongeveer 10 dagen, keerde tot heden niet terug en wordt nu als vermist beschouwd. De bemanning telde zeven koppen, welke allen te Scheveningen woonachtig waren. Terecht. De vrachtlogger „Eendracht V III", van de reederij Eendracht te Vlaardin gen (directie H. de Korver), waarover men zich ernstig ongerust maakte, is volgens Telegrafisch bericht van den Nederlandschen consul, behou den le Stavanger binnengekomon. Diefstal op het Fort Vijfhui" zen. Naar het persbureau „Vaz Dias" ver neemt, is in het fort Vijfhuizen een heel die- vencomplot bestaande uit manschappen, be- hoorende tot de bezetting van dat fort, ont dekt. De gemeentepolitie, die het onderzoek heeft geleid, arresteerde de schuldigen, die ter be schikking van de militaire autoriteiten wer den gesteld. Het gestolene, voornamelijk levensmiddelen, kwam gewoonlijk in Amsterdam bij familiebe trekkingen van de daders terecht. Liturgie. QUIIN QUAGESIM A We naderen al meer en meer den tijd, waarin »de glorie der Engelen" zich aan onzen beschouwenden geest zal voorstellen als »het uitvaagsel der menscheid." Het Lijden van van Christus zal in de komende weken het bijzonder voorwerp van onze biddende over weging zijn. Daarom wordt ons vandaag in het Evangelie dat lijden als aanstaande voor gesteld volgens de voorspelling van Christus aan zijn Apostelen, »die daarvan niets begre pen." Kort en zakelijk is de mededeeling van den Meester, alsof Hij zeggen wildeLaat hier alle tegenspraak achterwege want het is noodzakelijk dat de Zoon des Menschen dit alles ondergaat. En we herinneren ons hier hoe de Zaligmaker, zachtmoedig in het ver dragen van alle zwakheden Zijner Apostelen, juist op dit punt streng was tegenover Petrus. Toen deze immers uit liefde tot Christus, Hem zeide: »neen Heer, dit zal nooit geschieden" (dat Gij zult lijden en sterven) toen antwoord de de Meester »Ga achter Mij Satan, gij zijt Mij een ergernis". We leggen even het ver band tusschen brevier en Misofficie van dezen tijd Abraham wordt geroepen door God om te worden de stam van het volk der Joden dat zal echter niet geschieden zonder zware offers. Zonder verdere aanbinding wordt eenvoudig geëischt, dat hij zijn land en maag schap zal verlaten om te gaan daarheen waar God hem hebben wil. Zoo moet Christus ook zijn land en maagschap verlaten om in het beloofde land des Hemels ons binnen te voeren »na eeuwige verlossing te hebben gewerkt. Echter, die mededeeling van Christus, dat Hij gaat lijden, moeten we maar niet voor ken nisgeving aannemen we moeten dat lijden leeren begrijpen en verstaan. En zoo wordt de blinde van Jericho ons voorbeeld Ook wij moeten bidden «Heer, dat ik zien moge." In den komenden vastentijd zal Christus de Spoorwegongeluk. Gisteravond vroeg is in het station Keulen-Ehrenfeld een trein met verlofgangers op een D.-trein geloopen. Het sein was voor den trein met militairen- met-verlof te vroeg op veilig gesteld. Ten ge volge van de botsing werden zes soldaten in den verlofgangerstrein en éen vrouw die in den D-trein dienst deed, gedood alsmede 20 soldaten gewond. Ned. arbeiders in Duitse h land. Tal van Nederlandsche arbeiders, werkzaam bij den munitie-aanmaak in Duitschland. heb ben het werk daar neergelegd wegens het tot onvoldoende voeding in de barakken. De loonen bedragen daar circa 10 mark per dag, terwijl voor de voeding 1.50 mark per dag betaald moet worden. De handel in spek kan nu geen winsten meer afwerpen. Van verschil lende arbeiders vernamen we indertijd, dat ze hun 2pond spek hadden verkocht voor 50 tot 60 mark. (Dordr. Ct.) Tering. Uit de door de Nederlandsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose gepubliceerde statistieken blijkt dat de sterfte aan tering, die reeds vele jaren langzaam maar regelmatig hier te lande daalde, thans een sterke stijging vertoont. Terwijl de sterfte in 1901 19.38 per 10,000 inwoner» bedroeg, was het cijfer in 1906 tot 17.76. 1911 tot 15.77 in 1914 tot 13,98 gedaald om in 1915 tot 14.40 en in 1916 tot 16.73 te stijgen. De voor 1917 naar de maanden Ja nuari tot September berekende gemiddelde sterfte bedroeg 18,29, dus weer een aanzien lijke toeneming, waardoor de daling sinds 1901 in drie jaar tijds te niet gedaan is. Sport. HermesS. V. V. (Ingezonden.) Wat zal dat een spanning geven, Zondag, aan de Dammelaan, Als d' aloude concurrenten Tegenover elkander staan. Iedereen gaat er naar kijken, Zelfs mijn oude tante Kee. 't Mensch dat strompelt al op krukken Maar 't is HermesS. V. V. Tweemaal werden reeds de spelers En 't publiek teleurgesteld, Daar de wedstrijd niet kon doorgaan, Wegens het afgekeurde veld. Maar nu Zondag gaat 't gebeuren, Werkt het weer een beetje mee, Speelt men eindelijk eens den wedstrijd, Heimes tegen S. V. V. 1 Loopt men 's avonds op de Hoogstraat, Koemarkt, Singel of Broersvest, Hoort men niets dan praatjes over, Spelers, kijkers en de rest. Thuis spreekt niemand meer van duurte, Distributie, oorlog, vreê, Noch van brandhout, noch van kolen, Maar: van HermesS. V. V.! Heel de stad is zenuwachtig, Heel Schiedam leeft daarin mee, Zondag eindelijk dus de wedstrijd Hermes tegen S. V. V. Daarom moeten grijsaards, knapen, Mannen, vrouwen, allen gaan Naar den lang verwachten wedstrijd Morgen aan de Dammelaan. Schouw verwierf als hoogste werper. (77) de door den heer Martinot uitgeloofde gouden kegel. Ook Tous les Neuf en N.O.T. van hier wierpen hooge cijfers (292 en 293). Overal Thuis en de Krans wierpen 276 en 264, terwijl Acht om een Koning zich uit den strijd heeft teruggetrokken. De stand is momenteel1. Anti Poedel, 1214; 2, Unknow, 1130; 3. Recht naar 't Doel, 1118; 4. Klein Hamburg, 1108; 5. D. I. K.,1097; 6. Tivoli, 1091 7. V.K., 1088; 8. Prins Hendrik, 10589. Vers la Victoire, 1027 10. Alle Neune, 1020; 11. Tous les Neuf, 1011; 12. D. O. S.}- 100913. Pschorr, 100814. Courzand, 1005 15. Overal thuis, 1002; 16. Val Om, 971; 17. D. O. K., 967 '18. T. O. N., 96519. De Krans, 958 20. TT. 90421. R. O. L. I. 876 22. N. O. T., 790. De vijfde ontmoeting heeft plaat op '17 en 24 dezer op de banen van het Café Restaurant de Vereeniging alhier. Rechtzaken. De huurcommissie te Vlaardingen stond aan eene verhuurster toe de huur te verhoogen van 1 Januari 1916 af en beval, dat de te veel be taalde huurprijs van 16 October 1916 aan den huurder zou worden terugbetaald. Op 30 Octo ber 1917 had de Katonrechter verhooging van 1 Januari 1916 af goedgekeurd. De Hooge Raad overwoog, dat de huurcom- missiewet alleen het oog heeft op verhoogingen na 1 Januari 1916, die na het aangaan van de overeenkomst daaromtrent zouden gelden maar niet op verhoogingen, welke met de terugwer king zouden van kracht zijn van dien datum af. De Kantonrechter had een verhooging met ingang op 1 Januari 1916 niet mogen goedkeu ren. In het belang der wet vernietigde de Hooge Raad de beslissing van den Kantonrechter. Laalste Berichten. K. Kegelen. Op baan II van de Poort van Kleef te Rotter dam had op 5 en 8 dezer de vierde ontmoeting plaats voor de competitie van de Rotterdamschen Kegelbond. Anti-Poedel van hier heeft wederom het meeste aantal houten geworpen (320) en schijnt veel lust te gevoelen dit jaar met het Kampioenschap te gaan schuiven, althans haar voorsprong op de andere clubs wordt steeds grooter. De heer v. d. De Nieuw-Amsterdam. De directie van de Holland-Amerikalijn deelt ons mede, dat de Nieuw-Amsterdam te New York is aangekomen. Telegrammen. De Vredesonderhandelingen. BREST-LITOWSK, 9 Februari. Hedennacht om twee uur is de vrede tusschen de Lentralen .en de Oekraine geteekend. Ilandelsberïcliteiu Spoeling. SCHIEDAM, 9 Peb. Noteering op heden f3. Advertentie ii. Op het TELEGRAAFKAN TOOR te Schiedam kan eene HermosS. V. V. Morgen zullen, voor het eerst sedert verschei dene jaren, de twee Schiedamsche clubs elkaar ontmoeten op het Hermesterrein. Daar een ieder zijn beste beentje wel voor zal zetten, be- geplaatst worden, aanvangssa laris f 40.— per maand. Gandidaten, die in aanmer king wenschen te komen, ge lieven zieh per brief of in persoon te wenden tot den Di recteur. Kennis van'de begin selen van de Fransche, Engel- sche en Duitsche taal is ver- eischte. De waarnemend Directeur, 658-15 BOEKWIJT. Op het TELEGRAAFKAN TOOR te Schiedam kan een geplaatst worden voor het be stellen van telegrammen, mini mumleeftijd 15 jaar, aanvang- salaris vijf gulden per week. Aanmelding bij den Directeur. De f.d. Directeur, 657 12 BOEKWIJT. GEVRAAGD F. HOMMEL, Zaagmolen straat 168, beneden. Telef. 3120, Rotterdam. 6 Dames Vanaf f I 50 zend ik U franco huis een Mooie Haarvlecht volgens toegezonden staal. Van uitgevallen Haren worden mooie Vlechten gemaakt a f 1 10. H. DE GROOT, Kappsr. Aelbrecktskolk 3, ROTTERDAM. Telefoon 637. 8H2 10 80SIUDAM. Voor de levering van VET RUNDVLEESCH zonder REEN, benoodigd voor bovenstaand bedrijf, worden SLAGERS ver zocht, onder opgave van kwali teit en prijs per K.G. hun of fertes in te zenden aan het kantoor der keuken St. Anna Zusterstraat 27. Het vleesch moet aan stuk ken geleverd worden, dus niet klein gesneden. De benoodigde hoeveelheid is pl.ms 150 K.G. per dag, Drie dagen per week wordt rundvleesch in de keuken ge bruikt. Op de envelop, inhou dende de offerte, moet voorko men, „offerte rundvleesch.' 664-25 De Notaris H. B. E. BLAISSE te Schiedam, zal op Vrijdag 15 Februari 1918, des voormiddags 10 uur in het Gebouw van den Ned. R. K. VOLKSBOND aan de Lange Haven No. "1 te Schiedam, door den Vendu meester D. SCHWAGERMANN publiek a contant verkoopen Een gedeelte van den goed onderhouden inboedel van wijlen den Hoogeerw. Heer H. J. A. Coppens, waaronder voorkomen: Mahoniehouten en andere Tafels, Stoelen, Canapé, Pe- nantkasten, Cylinder-bureau, Porte-Manteau, Vulkachels, zeer goede Pianino, Wasch- tafels, Nachtafels, Linnenpers, Mangel, Spiegels, Schilderijen, Beelden, Bidstoel, Kristal- en Glaswerk enz. ALSMEDE Zilverwerk een ii Soeplepel, Vischlepel, Pota- gelepels, Druivenschaar, Oes tervorkjes, Botermesjes, Gem- berstellen, Olie- en Azijnstel len, Inktkoker, Rookstel, Ta felbel, Zoutvaatjes, en het geen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen in bovenge" noemd gebouw Donderdag 14 Februari 1918 des middags van 2 tot 5 uur. 659 37 WAARSCHUWING. Indien gij iets hebt op tö ruimen ombiedt dan W. HAR TE VELD, Gaffelstraat 11a, Rot terdam, bij den N. Binnenweg en U krijgt voor alles den hoog- gten prijs: Koopt et vei koop. heele en gedeelten van Inboedelst gedragen KleereD, Schoenwerk,enz, Zendt briefkaart, laat zich aan buis ontbieden. 12 Abonneert U op ae SI (Ook ten gevolge van veel ronken) wordt genezen door Een op wetenschappelijke basis berustend mo keel-desinfectiemiddel. Te bekomen in iédere apotheek of gopde BROCADES STÜEERAN *iM 1 *'ih' t ALS

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 3