Cosliitnes Paletots Blouses Jerseys Modevakschool, s K. Hoogstraat 5-9. Rotterdam, Maapersterkende Slijmafdrijvende Pillen Br nreriIj fe0 8lm. d wij brengen in eiken prijs iets aparts, in elke genre een onovertroffen keuze. Delftsclie straat 78, Fabrieks merk van L J. Grootendorst, Apotheker, Utrecht. FE ILL ET OM. Het geheim van Philippe de Rainvillier. Laatste Berichten. Telegrammen. Rechtzaken. Handelsberichten. 3051 200 ROTTERDAM. Onderricht in MAATKNIP- PEN voor eerstbeginnenden a 25 cent. Onderricht door COUPEUR en COUPEUSE. 655 11 G. A. HEIJMANS. Deze vermaarde Pillen hebben de eigenschap de Maagpijn en Slijm weg te nemen en de aanwas van gal te voorkomende bijzon der gunstige werking, die zij op de maag uitoefenen, doet de spijs vertering bevorderen en den eetlust opwekken. Als luiverings- of purg geermiddel kunnen die pillen niet genoeg aanbevolen worden, daar zij door hunne zachte werkin- volstrektgeen onaahgenaam gevoel veroorzaken en men in staat blijft zijne gewone bezigheden te ver richten. Verkrijgbaar a 27£ Ct. het ver zegelde doosje met gebruiksaan wijzing te Schiedam bij de Heeren KAPPELHOF HOVINGH en P. JL VAN DER SMAN. Eischt vooral merk „Orooteiulorst". 7544 sommige plaatsen honderden meters van erf en. huis verwijderd de achtergehouden voe- dmgsartikelen in de akkers moeten worden gezocht. Ook kon geconstateerd worden dat arwe, in voederketels gekookt aanwezig, als veevoeder wordt gebruikt. Van onder stroo- Wijten en hooitassen komen kisten graan, ooonen, erwten voor den dag. De boeren der dorpen, welke het dichts bij de grens gelegen Z1jn, werden 't eerst door het onverwachte onderzoek verrast en hebben dus geen gele genheid meer gehad hun voorraad over de grenzen te voeren. Met het oog op het smok kelen zal aan de thans bij het onderzoek dienstdoende militairen nog een korps wielrij ders worden toegevoegd. Ook 's nachts zal worden gepatrouilleerd. Brood uit Dennennaalden. Vol gens Nationaltidende heeft prof. A. Renandes geconstateerd, dat het broodkoren zeer goed gemengd kan worden met een preparaat uit sparren, of beter nog uit dennenaalden, waar door de hoeveelheid vergroot wordt. De naalden bevatten ongeveer 10 pCt proteine. Reeds in oude tijden werden in Duitschland dennennaalden tot meel vermalen en in Varm- land heeft men welgeslaagde proefnemingen gedaan met een mengsel van rogge en naai den. Het hierdoor verkregen brood is zeer luchtig, gemakkelijk verteerbaar en heeft geen bijsmaak. Ernstig ongeluk. Gisteravond om 57* uur heeft de electrische tram van Amster dam naar Zandvoort op den Admiraal de Ruij- terweg te Amsterdam een karretje der posterijen overreden. De brievengaarder, die in het wa gentje zat wist tijdig de deur te openen en er uit te springen. De koetsier, de 55-jarige H. Cronselaar, wonende te Amsterdam, kreeg ernstige verwondingen en is in het Gasthuis aan de gevolgen overleden. De moord te Beemster. Naar het ,,N. v. d. D." meldt, heeft de verdachte van den moord in den Beemster, die als marine deserteur in Den Helder voor den zeekrijgS- raad terecht moet staan, een volledige beken tenis afgelegd. Een sla c|h thuis ontdekt. Aan de grens van de gemeenten Amersfoort en Soest is door de politie van laatstgenoemde gemeente 4i ri 1 De arme vrouw was niet in staat méér te spreken. Poinsot kuchte eens, glimlachte en begon: Verbeeldt u, dames en heeren, hoe vreemd ik stond op te kijken. De getuige was ontboden tegen twee uur. Doch op het bepaalde uur was hij nog! niet present. Om half drie is Rouffach naar zijne woning gereden. Het werd dne uur. Eindelijk om tien minuten otVer drie kwam Rouf fach. doodsbleek' terug: en verbeeldt u.al leen. En raadlt u nu eens welke tijding hij mee bracht? 'Misschien wel, dat Charles Eidot naar Ame rika is vertrokken, ahtwpiordde Djef. Hoe komt ge daafbiji? Wist ge er van? vroeg Mr, Poinsot. Waarvan? Is 't dan zoo? vroegen we al- ren tegeljjk. een slachthuis ontdekt, waarheen door ingeze tenen van Amersfoort kalveren en varkens wa ren gezonden, om aldaar geslacht te worden. Een hoeveelheid varkensvleesch is in beslag genomen. Staking. Men meldt uit Groningen: De staking der metaalbewerkers omvat hier 50 personen. Geen kermis. De raad van Alkmaar besloot heden, na een uitvoerige discussie, op voorstel van B. en W., de kermis dit jaar, met het oog op de benarde tijdsomstandighe den, niet te laten doorgaan. Smokkelaar. Gisternacht werd in de Zakstraat te Maastricht zekere J. N., smok kelwaar bij zich dragende, door soldaat-kom miezen op de plaats doodgeschoten. Het lijk is overgebracht naar Calvariënberg. Tabak, Naar de „De Geld." verneemt, zal de tabak te Druten in besiag genomen worden tegen maximumprijs. Een tegenvaller voor vele tabaksplanters, die het nieuwe gewas reeds duur verkocht hadden. Ongelukken. Bij1 den watermolenaar K„ in den polder Rreeveld bij Woerden is een 3-jarig! meisje diopr een molenwiek tegen het hoofd ge troffen en onmiddellijk gedood. In de mijd ,Willem-Sophia" te Spekholzer- heideKerfcrade is de opzichter Franssen in een tusscihenstihakt doodgevallen. Op ide is taats mijn „Wilhelmina" te Terwinselen, werd de mijnwerker Vromen bij het schieten van kolen gedood. 1 Paarden. Per extra-trein zijn heden Van Tiel1 ongeveer 300 paarden naar Gasset verzonden. Mor gen gaar en weer ongeveer 300. Op jacht naar levensmiddelen. Men meldt uit de provincie Groningen Op last van den minister van Landbouw is overgegaan tot de inventarisatie van alle gra nen, peulvruchten en zaden op de boerderijen aanwezig. De inventarisatie geschiedt door pa trouilles van vier militairen, wielrijders, ver gezeld van een commandant en een burger- deskundige. Reeds zijn 300 militairen voor dat doel aangekomen. Zeker. Rouffaoh bracht de tijdiiig, dat Char-, les Bidot een zeer goede betrekking in Amerika had aangenomen. Eergisteren was1 hij scheep ge gaan zonder te waarschuwen. Hiji' is met een rijlken Amerikaan meegegaan naar' Zuid-Amerika. En nu zit de getuige, waarop Ro-uffacih zijb. mees te verwachting had gevestigd, midden op den Oceaan! Op weg naar de Nieuwe Wereld. Wat zegit u daarvan, mevrouw.? Ik geloof stellig, dat dit in ons belang is O yes! antwoordde Djef vpooliifc lachen de. I Die lach van den jonglen Amerikaan werkte aanstekelijk. We waren weldrja allen in eenvroo- lijke stemming. De plotselinge verdwijning van den valsthen Bidot nam ons een pak' van. 't hart. Ik moet bekennen, dat, hoewel ik mij er sterk tegen ver zet had, er sedert den vorigen dag twijfel in mijn hart was geslopen, doch nu durfde ik de toekomst weer vrijl onder de oogen te zien. Mr. Poinsot nam ten slotte nog1 eens het woord, zeggend Moed, dames! Ik moet u eerlijk beken nen, dat ik gisteren ongerust was over den af- gij sommige bakkers in enkele gemeenten moet de reserve-voorraad rogge verdwenen zijnhet Sev°lg is, dat er nog minder voor raad is, dan waarop de regeering rekende. Hat dit voor de bakkers op hooge boeten zal uitloopen is buiten twijfel. Afbraak. De stootajolieslagierijl „Het Schaap" te Vrijenban, die ruim een jaar geleden wegens gebrek aan grondstoffen moest warden stopgezet is yotfflla fbraak verkocht. i' Gearresteerd. Gearresteerd zijn door de politie te Coevorden de arbeiders' G. en Bi., be schuldigd van vele fietsdiefstallen in de pnov, Groningen gepleegd. Duitsch watervliegtuig. De schipper II. J. van Beelen van den logger K.W. 142 heeft te JJmuiden aangebracht den Duitschen luitenant ter zee H. Metzner en den ober-matroos II. Heineke,' die Vrijdag-morgen te 11 uur op 6 mijl ten N.O. van het vuurschip „Haaks" in een zinkend watervliegtuig werden aangetroffen en met de scheepsboot van den log ger Weiden afgehaald. Het vliegtuig, dat verschei den machinedefecten had die niet hersteld konden worden, werd door den -officier met revolver schoten tot zinken gebracht. RUSLAND. BONDEN, 11 Mei. Volgens de bladen te Mos kou heeft de Duitsche gezant aan den Raad Van Volkscommissarissen een ultimatum over handigd waarin Duitschland eischt dat onmiddie- lijk fi.nancieeie maatregelen worden genomen, waardpor Rusland feitelijk tot een Duitsche bo- lonie zal worden gemaakt. Verder eischt Duitsch land een regeling van de uitwisseling van krijgs gevangenen, het volkomen staken der bewapening, ontbinding der nieuw gevormde troepenafdeelin- gen en bezetting Van Moskou en andere grotot- Russische steden. loop. Doicih nu onze lastigste getuige verdwenen is, nu heb ik weer al mijn zekerheid terugbe- kOmen Hal ha! lachte Djef. Die is goed! Heeft u dus getwijfeld? Ik vopr mij ben geheel ge rust. HOOFDSTUK XXXV. i v!' 1- Een onvriendelijke portier! Wij' namen dien dag vroolijk afscheid van el kander: Mr. Poinsot had ons het vertrouwen wéérg'eschonken. Be volgende zitting was bepaald op overmor gen. Den volgenden dag zouden we dus rust hebben. En die rast hadden we allen hard noo- dig; die ïaatste dagen waren een aaneenschake ling! van zenuwachtige opwindingen geweest. Rouffach magi op de eerste pnaats wel eens flink uitrusten, dus sprak Djef den volgenden dag tot mij, toen wij samen eene wandeling maak ten. j Zeg eens Djef, zon vroeg ik' hem, vindt ge het niet Vreemd', dat juist de voornaamste Tegen het bestuur van het Revolutionair- Socialistisch comité, dat was geverbaliseerd wegens het verspreiden van ophitsende vlug schriften, zal geen vervolging worden ingesteld. De zaak tegen L. de Visser zal op Donder dag 30 dezer voor de Haagsche rechtbank behandeld worden. Uitvoer van goudenmunt. Voor de rechtbank te Maastricht stonden terecht twee Duitsche deserteurs, ter zake van poging tot uitvoer en omkooping. Zij hadden op 4 April een grooten goud voorraad in muntstukken en sieraden, ter waarde van ongeveer f 5000, en eenige kilo's tandrubber bij zich, en begaven zich onder Heerlerbaan naar de grens, waar zij, toen zij werden aangehouden, de grenswacht trachtten om te koopen. Het O.M. eischte tegen eiken beklaagde een jaar gevangenisstraf. Geboren: 7 Mei. Maria Johanna Martha, d. v. G. J. Iiooijcr en M. E. Zimmerman, Lange haven. 9 Cornelia Alida Maria, d. v. J. M. van der Knaap en P. C. Roeters, Maria- straat. Johanna, d. v. L. Zwarts en J. Blom, Damlaan. Louis Johannes, z. v. L. Toutijn en G. G. KoppenhagenMariastraat.—19 Johannes, z. v. G. Baas en W. M. van der Heijden, Hoflaanstraat. Pieter, z. v. G. van Leeuwen en N. Wittebol, Ploegstraat. Overleden: 8 Mei. Cornelis Zwarts, oud 19 mnd., Singel. Alida van der Graaf, oud 65 j. en 2 mnd., Lange Achterweg. Ernestus Petrus Meeder, oud 47 j. en 1 mnd., Kinderbuurt. Anna Fransina van Fregchel, oud 52 j. en 3 mnd., echtgen. van Daniel David Gonlag, Mariastraat. Neeltje Troost, oud 79 j. en 3 mnd. weduwe van Arie de Koning, Hoogstraat. 9. Een levenloos kind van Bastiaan de Gropt en Christina Jobse, Rhoonsche straat. Spoeling. SCHIEDAM, 11 Mei. Noteering op heden f3.—. getuigen in déze zaak verdwijnen Ja waarlijk I Eerst al dokter Maujean. Ze ker had Rouffach geen voordeel kunnen trekken uit de getuigenis van den geneesheer. Deze had zich .altrld kunnen beroepen op zijn ambtseed. Dan de chauffeur van wijlen den heer de Rainvillier, die eene betrekking aanneemt in Rus land!... Op m'ijln aanbeveling nogal, terwijl ik er niets van wist.Daarvan kan ik me nog maar steeds geen denkbeeld vormen. s Misschien is de zaak eenvoudiger, dan ge wel denkt. Wie ter wereld kan er gébruik hebben gemaakt van mijn naam, om Bemou aan te hevelen bij' een Russische firma, die mij totaal onbekend is. Ik hoop dat het toeval dit toch nog eens aan het licht zal brengen. Djef knikte met het hoofd en hij vervolgde aantspnds En dan ten derde die verwensohte Huis knecht, ja, dat is nummer drie! Zou dit Oiok' toeval zijn? Ik wou t. Wat zou het anders kunnen zijd (Wordt vervolgd

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 3