ADVERTENT IEN paaiL Groot Afscheidsfeest! .SWAN' Vulpenhouders. F-i Boterletters. van Meubilair enz. Kleine Mverteoiiêfl. Vleesch voor zieken. Nisows SciMaiscte taan!. Mitotan „TOLKSBOM". Woeüsflatt4Dece]iil)era.s. SINT NICOLAAS IEN ZUN KNECHT ïoofliiwtrelnaar Spanje; „De Woning" xija de racclde cadeeuoc en, .de rxutUffjte, Rotterdam, Hoogstraat 327 S. GOUDSHIT. Ir. Bontwerker, AANBESTEDING. Verkooping t VAKKUNDIG BONTATELIER. ADRIANA FEELMRS, Rundvleesch bprengeii van goederen, 's middags 2 uur, Marionetten-Theater. Middellandstraat 9», ROT T E R I) A M. Overal verkrijgbaar. Luxe Brood-, Beschuit-. I Koek- en Banketbakkerij. Van der Meer's Beschuit Neemt proef met onze Firma D. SCHWAGERMANN. Idem voorstel om aan A. Rondeltap, over eenkomstig zijn verzoek, met ingang van 1 Februari der 1919, eervol ontslag te verleenen als onderwijzer aan school J. Hiertoe wordt besloten. Idem voorstel tot periodieke verhooging van de jaarwedde van mej. A. H. de Kok, onder wijzeres aan de lagere school G. Hiertoe wordt besloten. Van de Commissie van Toezicht op het L.O. aanbeveling ter benoeming van een lid der commissie, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1919 van den heer I. Haima van der Wal. De commissie beveelt aan 1 de heer I. Hai ma v. d. Wal, 2 de heer D. Ris E.Hz. De benoeming zal in een volgende vergade ring aan de orde worden gesteld. Van de Raadsleden P. de Bruin, J. Dinke- laar, J. M. van Pelt, C. Korpel en W. van der Hoek, motie, om B. en W. uit te noodigen, met ingang van 1 Januari a.s., voor het perso neel der gemeente den 8-urigen werkdag en den vrijen Zaterdag-middag in te voeren. Over het feit dat weth. de Bruin deze mo tie mede had onderteekend en ingediend, ter wijl hij in het college van B. en W. geen woord over den 8-urigen arbeidsdag had ge sproken, werd door de wethouders Houtman en v. Baren en den voorzitter scherpe critiek uitgeoefend. Ook door verschillende Raadsleden werd heftig tegen deze wijze van doen geprotesteerd. De heer v. d. Toorn stelde voor de motie voor kennisgeving aan te nemen. Na de verklaring van den weth. dat hij zou overwegen of er in verband met de debatten aanleiding bestaat om de motie terug te ne men, stelde de heer v. d. S c li a 1 k voor de behandeling der motie aan te houden. Het voorstel-v. d. Schalk werd z.h.st. goed gekeurd. Van de Raadsleden Maas, Dinkelaar en v. d. Toorn, voorstel om ook de ambtenaren en onderwijzers met een loonsgrcns van f2000 (alle bij- en toeslagen inbegrepen) en na aftrek der pensioenen, een toeslag in eens toe te kennen. Ook hierop zal gelet worden bij punt 8 der agenda. In handen van B. en W. om advies. Van de afd. Schiedam v. h. Nat. Verbond van Gem.-ambtenaren in Nederland en van de vereeniging van ambtenaren ter Secretarie ten kantore van den Gemeente-ontvanger en de boden adressen, waarin verzocht wordt het daarheen te leiden dat de toeslag in eens door B. en W. voorgesteld ook aan de ambte naren wordt uitgekeerd. Hierop zal gelet worden bij behandeling van het betrokken voorstel. Van de afd. Schiedam van de S.D.P. adres, waarin wordt verzocht den prijs van het door de Centrale keuken te verstrekken voedsel te bepalen op 10 cent per liter. In handen van B. en W. om advies. De voorzitter deelt vervolgens mede dat eenige vragen zijn ingekomen. Door den heer Dinkelaar is gevraagd Wordt de geldelijke uitkeering aan de werk- loozen, nadat deze in Rotterdam en andere plaatsen verhoogd werd, ookteSehiedam gedaan? De heer v. d. Toorn vraagt: lo. Is reeds een regeling getroffen met de brandstoffenhandelaren betreffende het in be taling aannemen van toeslagbons 2o. Is de geldigheidsduur van deze toeslag bons van dien aard, dat belanghebbenden geen schade lijden, nu de brandstoffenhandelaren tot heden deze bons niet in betaling aannamen. De heer S. A. Maas stelt een vraag over de gasrantsoeneering. Besloten wordt deze vragen aan het einde vergadering te behandelen. AGENDA: 1 Benoeming v,a,n een feeraar in Geschiedenis en Aardrijkskunde aan het Clyrrmasiurfi ai'bier. De Raad benoemt den heer R. J. Castendijk te Utrecht. 2 Benoeming van een Lid van het. Burgerlijk1 Armbestuur wegens periodieke aftreding o!p 1. Januari as ..van den heer J. A. M Meijjer.. Aanbevolen worden de hoeren1. J. A. M. Meijer, aftredend. 2. W. H. v. d. Toorn. De heer Meijer werd herbenoemd. 3 Voorstel van B. en W. om over te gaan tot oprichting van een cursus voor Bewaarsdiooibn- derwij'zeressen. Goedgekeurd. 4 Voorstel van B. en W. om den verkoop van distributiekVeeding zelf ter hand te nemen en voor dat doel een crediet van f150000.be schikbaar. te stellen. Een voorstel-Evers, om eerst den winkeliers tevragen of zij bereid zijn deze distributie met alle lusten en lasten uit te voeren, werd met 18 tegen 4 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. werd z.h.st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot inrichting van een gemeentelijken melkstai. Mét 14 tegen 7 stemmen werd dit voorstel goedgekeurd. 6. Adviezen van B. en W. en de Commissie vonr de Crisisaangeltetgenhieden inzakte turfwin- ning van Gemeentewege. Goedgekeurd. 7 Voorstel1 van B. en Wom aan de Pouw- vereeniging „Eendracht" over het jaar 1918 sub- 'sidie te verleenen tot dekking van liet verlies in de exploitatie van het Badhuis. Met 10 tegen 9 stemmen werd aangenomen een amendement-Maas op een voorstel-Goslin- ga, om het badhuis gesloten te houden en tot 31 Mei 1919 rente en aflossing van het pand te betalen. Het amendement-Maas had tot strekking bij het toestaan van de betaling van rente en af lossing te bepalen, dat de gemeente zich de bevoegdheid voorbehoudt het badhuis zelf te xploiteeren. Het voorstel-Goslinga, bovenbedoeld, werd daarop aangenomen met 16 tegen 1 stem, (die van Mr. Kavelaars.) 8 Voors.tel1 van B. en W. tot toekenning van een toeslag ineens aan alle Gemeentewerklie den en -beambten Het voorstel-Maas c.s. (vermeld onder de in gekomen stukken) werd aangenomen met 8 te gen 6 stemmen. Tegen de heeren Goslinga, v. Westendorp, Houtman, de Bruin, Mr. van Baren en Schreuder. Het voorstel van B. en W. voor zoover dat betrekking had op de uitzonderingsbepalingen kwam hierdoor te vervallen. 9. Voorstel' van B. en W. onder vaststelling van verordeningen pp de heffing en invordering te besluiten tot heffing van 18 extra-apcentenj op de dividend- en tantièmebelasting. Aangehouden. 10 G,oedk©uri.ng van de navolgende begroo tingen: Begroeting 1919 St. Jaeobs-Gasthuis. Be groeting 1919 Ambachtsschool. Begrooting 1919 en Suppletoire begrooting 1918 Huishoud- en Industrieschool 1 Goedgekeurd, 11. Wijziging van de Gemeentebegroting dienst 1918. Goedgekeurd. Wegens het late uur het, was reeds over zessen werd de beantwoording der in den aanvang der zitting ingediende vragen ver daagd. De voorzitter sloot hierna de vergadering. BERICHT. Wij brengen onder de aandacht xan adverteerders, dat Advertcntiën, bestemd voor ons blad hetwelk verschijnt op den dag van aanbieding, uiterlijk om 12 uur in ons bezit moeten zijn. Advertcntiën, welke n& 12 uur inkomen, zullen in het eerstvol gend nummer geplaatst worden. Zn plants van kaarlen. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het St. Liduinagesticht te Schiedam, voorzien van den H.H. Sa cramenten der stervenden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw 10312 22 Weduwe van CORNELIS LEENDERS, in den ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam A. LEENDERS. Schiedam, 1 Dec. 1918. Dinsdagmorgen 3 December van v.m. 812 uur verkrijgbaar. Buitenhavenweg 112, voor lien, die vandaag nog geen vleesch gekocht hebben. Gepast geid en doraiciliekaart medebrengen. 10315 15 liet Lcvcnsmiddelenbureau. Adverteert in de 'i u 0 leeftijd 15 tot 17 jaar. Zij die goed kunnen mazen genieten de voorkeur. Aanbieding van 's morgens 9 uur tot 's namiddags 5 uur bij A. J. Peterse Co., Westyest 76. 10306 9 Directie: G. S. MONTFOORT. Woensdag, 4 December a.s. tusschen 8 en 12 uur daarna bezichtiging van 1 tot 5 uur. Veiling op Donder dag, 5 December a.s. voormid dag 10 uur. 10313 12 van met ziin leuk Verder ontvangt iederjrind van St. Nicoiaas een aardig Souvenir. 10307 30 1 Entree 161/2 en 27V2 cent. Bezoekt voor Uwe inkoopen het Magazijn Eigen Atelier voqr SCHILDERIJEN en LUXE ARTIKELEN- vy eeza. zctle rKLOcLernue ctcut&ejs.' de&oejxen.*sodften,oU&rBjzmdje/x, 9 óoorü'e^, /ie-edezx ei&: im ï'-ituJa£Ue,li e/x rxi-zt duur! TELEFOON 12893. 10303 26 DAMES! Alvorens U besluit Uw St. Nicolaascadeaux te koopen, stel ik het geachte publiek in dc gelegenheid Bonten bij een Vakman te koopen, tegen de strengst concurreerende prijzen. Komt en overtuigt U vanmijn pracht-collectieKragen, Moffen, enz., in de allernieuwste Fransche en Amerikaansche modellen. Alles eigen fabrikaat! Prima afwerking! Tevens het alom bekende adres voor het maken en vermaken van oude Pelswerken en Bontmantels. Vakkundige Bediening. 10301 50 Kruiskade 41a, - ROTTEB 1 x bellen t/o. Luxor Theater Telef. 12380. 's Avonds tot 10 uur en 's Zondags tot 4 uur geopend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam zijn voornemens op Donderdag 12 December a.s., des namiddags 2 uur ten Raad- huize aldaar aan te besteden Het bouwen van een LIJKENHUIS bij het nieu we Gemeente-Ziekenhuis aan de Nassaustraat te Schiedam. Bestek en Teekeningen a f 3, per stel verkrijgbaar bij den Architect JAN STUIVINGA, B.N.A. 10300 16 Zeist. 5 Groote beschuiten of 10 Kleine- of 10 Chocolade beschuitjes voor 200 Gram W. bons. Is zeer voedzaam. Voor eene aangename af wisseling zondere men eenige bons daarvoor af. Boterstrant 89. Telf. 396. Broersvest 85. 10311 Telefoon interc. 113. 15 Gelieve s. v. p. bestellingen vroegtijdig op te geven. op Dinsdag 3 Dec. Te bezichtigen van 9 tot 12 uur. Aanvang verkooping U/jjUur. Goederen kunnen morgenoch tend aan het gebouw van den R. K. VOLKSBOND worden bij gebracht. 10310 12 In dazt rubrisk wordan dagelijks klains advartantien opganoman tagen dan prijs van 40 cent par advsrtsntis van hoogstens 30 woorden. Ieder woord maar 21/, ct. Driemaal plaalten van dezelfde advertentie 80 eent. In- en verkoop van 2c-hands Meubelen. Breedstraat 1. Te koop 2 houten Ledikanten, een met Springma- tras, Salontafel, Uit- schuiftafel, 6 met leer bekleede Stoelen prachtige Fauteuil, mooie nikkelen Ka chel,Fornuizen,schoe nen (zoo goed als nieuw), blauw cos- tuum maat 52) a f27.50. Aanbevelend, SMEETS. Een naaimachine is onmisbaar voor elke vrouw en daarom een nuttig St. Nico- laas-cadeau. Zie mijn etalage van keurig afgewerkte „Phoe- nix"-naaimachines. Groote voorraad, lage prijzen en de beste kwaliteit is mijn leuze B. J. TER BRAAK, L. Kerkstr. 17, hoek Broersveld. WERKSTER. In een klein gezin ge vraagd nette flinke Werkster, ongeveer 22 jaar, voor eenige dagen in de week v.g.g.v. Aanmelden Haven straat 9a, Delfshaven bij den Schied. weg. Bet warme voetenmagazijn voor groot en klein is, was en blijft uitsluitend alleen gevestigd VISCHMARKT 5. Voor 1 cent per dag heeft men warme voeten bij het dragen van onze pantoffels. Vraagt dus pantoffels op zicht. Voor direct ge vraagd eene Dienstbode, voor halve dagen. 's Zondags om elf uur vrij, v. g. g. v. Adres te bevragen bur. dezer courant. Direct gevraagd een flinke Winkeljuffrouw Het adres te be vragen in ULLERS' Boekhandel. Ontvangen Een prachtsorteering dames- en heeren- paraplnies, Eenig adres voor repareerenJ. A. LEENDERS, Veen- lantstraat 34. Gevraagd eene nette R. K. Dagdienstbode, niet beneden 16 jaar. Adres Mej. M. A. G. KÖHLBRUGGE, Liduinastraat 38a. Gerookt Vleesch Prima mooi versch gerookt Vleesch, 50 ct, per ons. Beleefd aanbevelend, N. J. DE BRUIJN, Broersvest 81. Telef. 305. Gevraagd voor Rotterdam een net Dagmeisje, niet beneden 18 jaar. Zich aan te mel den 's avonds tus- sohen 7 en 9 uur bij Mevrouw LINDE MANv. d. Hurk, St. Liduinastraat 53a, Alhier. Een R. K. Huishoudster gevraagd. Adres: Houtstraat 27. Aanmelden liefst dea avonds na 7 uur. St ieoto-Meaux. BELANGRIJK BERICHT!! HBMIMllinilUHil

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 4