Een monument voor K. de Vries, Uit het Westland. Do „Deutschland". De uit den oorlog welbekende Duitsche handelsonderzeeboot „Deutschland!' p de Theems aangekomen. Dit schip kwam 9 Juli 1916 met 29 opvarenden ton verfstoffen aan boord niettegenstaande de strenge blokkade veilig te N (Virginia) aan, in den tijd toen Amerika nog neutraal was. Het had toen kV. van tl80 mijlen afgelegd, waarvan slechts 1800 mijlen onder water. Den lef1 1916 verliet de duikboot Baltimore met een lading nikkel en rubber en ka'°f j!' Aug. weer behouden in Duitschland terug. Nu ligt de „Deutschland" in de 2 als een der door Duitschland uitgeleverde schepen. Druk en Uitgave Uitgevers-Maatschappij „Neerlandia' Dit jaar levert het Westland een prachtigen oogst op aan druiven. Zware trossen van 7V2 pond zijn er geen zeldzaamheid. De foto geeft pen kijkje in een der kassen Een oorlogsinvalide. President Ebert en andere autoriteiten een demonstratie bij van een oorlogsin^M die aantoont, dat hij met zijn kunstbeen de beivegingen kan maken als met een woon" been. Opening der R. K. Volksuniversiteit. (Zie bijschr.) IV. BLANKE VOORT Czn. f Te Bareveld (Groningen) werd een monument voor wijlen den heer K. de Vries plechtig onthuld. Deze heer ivas een pionier voor het gebruik van kunstmest hier te lande en schreef verschillende werkjes over dit onderwerp, Te Haarlem terwijl hij door proeven te nemen aantoonde hoe kunstmest aangewend moest worden. overleed de heer W. Blankevoort Czn., een bekend ondernemer, die verschillende belangrijke bouw werken aannam, zooals de werken aan het Merwedekanaal, een gedeelte der stationswerken te Haarlem, de groote sluis te Utrecht, de ophoogingswerken aan de Hembrug en ook een deel der Hollandsche vestingwerken. OPENING DER R. K. VOLKSUNIVERSITEIT. Te Amsterdam werd de R.K. Volksuniversiteit officieel ge opend. Op de foto ziet men v. 1. n. r. de heeren: Dr. L. Schmed- ding; Mr. L. G. Kortenhorst; J. P. Huyzer, penningm.Prof. L. van Aken; Deken Th. J. A. Bosman; G. Dierche, voorz.Prof. J. V. de Groot; F. v. Ogtrop; Rector P. Stroomer; L. Franse, secretaris; J. B. van Dijk. Het stijgen der levensmiddelenprijzen in Amerika. Een delegatie van 7 gouverneurs en den attorney-general Palmer begaf zich naar President Wilson om met hem maatregelen te be spreken om het stijgen der levensmiddelenprijzen in hun land tegen te gaan. EEN VOORZICHTIG MINNAAR. Zij. Beste Alfred, ik huw je, ook al hadden we niet meer dan water en brood! Hij. Mij goed, dierbare Elise schaf jij dan maar het brood aan; voor 't water zal ik wel zorgen. W. Blankevoort CtA' (Zie bijschr.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1919 | | pagina 8