Prijsverlaging nrschtmg N V vanaf Februari IS MSCli Eieren uë Kleine Advertentiën. Adverteert in de Nieuwe Sck Cl Rotterdamsche eik 281 Schiedam 28 L. MHU E ft, die op eigen gelegenheid liet onderzoek leidde den volgenden dag den auto, die toen reeds aan een ander verkocht was, op te sporen. Woens dagmiddag ontving de garage dan ook het tele gram „Wagen 3303 in-Mühlheim in beslag ge nomen, naar Dusseldorp gebracht, dader in Duisburg gearresteerd. Breng overvallen chauf feur mede." Onmiddellijk vertrokken de heer de K., de chauffeur en een inspecteur van po litie naar Duisburg. Van H. ontkende perti nent, verklaarde den wagen te hebben gekocht van den grooten „onbekende" te Wbringen, en daar even besturen te hebben geleerd. Ver volgens was hij naar Crefeld gereden. De chauffeur St. herkende den man echter onmiddellijk en stormde woedend op hem toe, zoodat men hem moest kalmeeren. Toen was ontkennen niet meer mogelijk en van H. be kende alles tot in de kleinste bijzonderheden. Hij stalde de Renault bij een kennis, die daar blijkbaar de elite op het gebied van roof en dief stal om zich heeft vereenigd. Den volgenden dag althans werd de auto met 1200 M. electri- sche kabel en 'n electrometer, die eveneens van diefstal afkomstig schenen, al verkocht voor 10.000 Mark aan zekeren Thomas. De Dussel- dorpsche vriend van den heer de H. meldde zich met drie beambten der Kriminalpolizei als kooper bij dezen Thomas. Door hun tact vol optreden wisten zij den wagen mee te krijgen, waarna hij werd in beslag genomen. Met de Re nault reed men bij van H. voor, die denkende dat zijn vriend Thomas hem kwam afhalen voor een toertje kalmpjes beneden kwam waarop men hem arresteerde. Van H. werd verdacht nog meerdere auto diefstallen in Duitschland gepleegd te hebben. Onlangs toch is nabij Dusseldorf een chauffeur van een Opel-wagen overvallen en gekneveld. De auto was spoorloos verdwenen en kort ge leden eveneens door van H. te koop geboden. Een zonder ling testa ment. De „Croix" heeft uit Marseille een bericht gekregen omtrent de begrafenis van wat zij noemt „een zonderlingen Hollander", den heer Lips. Deze had bij testamentaire beschikkingen aan de stad Nice een fortuin nagelaten van 850.000 francs. Hij stelde als eisch, dat op den dag van zijn begrafenis de geheele raad van Nice in 20 landauers de lijkbaar moest volgen en vervolgens aan een banket moest deelnemen. Lips is sedert twee jaar dood, en heden heeft de bijzetting plaats gehad in een prachtig mausoleum, dat de stad Nice voor hem heeft doen bouwen. Ook het dejeuner heeft plaats gehad. De „Croix" zegt, dat het beter ware geweest een profundus te doen plaats hebben. Transportschip gezonken. Het transportschip „Huntspill", een der voormalige Duitsche schepen, dat a.s.Dinsdag metEngelsche troepen naar Indië zou vertrekken, is gister avond in de haven van Southampton op geheim zinnige wijze vol water geloopen, en half zeven gezonken.Vermoed wordt, dat een der beneden ste geschutpoorten bij vergissing open was ge laten, en dat met het intredenvan het lage getij door het overhellen van het schip water is bin nengedrongen. Een duiker deed heden een on derzoek naar de oorzaak. De boot zal overmor gen in geen geval met troepen kunnen uitvaren. P r ij s d a 1 i n g. In aansluiting aan het-, geen wij berichten betreffende de daling can de Engelsche kolenprijzen wordt thans gemeld, dat hier te lande ook van België zeer scherp verlaagde kolen-offertes ontvangen zijn. Eenige soorten huisbrand werden aangeboden met een prijsverlaging van 60 per wagon van 10.000 K.G. verdwenen. Te Koe Joear. spoot zwart water uit de door de aardbeving ontstane aardspleten terwijl in Sje Joean Sj en geheele dorpen waar onder enkele groote - onder de aarde ver dwenen. Te Lan Sjo, de hoofdstad der provincie Kan- soe en meer naar het Noorden, schijnt de aard beving minder hevig te zijn geweest. Te Tsin Sjo werden 260 menschen gedood, hoewel 40 der huizen geheel verwoest werd. De bevol king woont thans in tenten, welke in allerijl zijn samengesteld uit bamboe-matten. Brieven uit Sjan Foe de hoofdstad der provincie Sjensi melden, dat tusschen 16 en 22 December voortdurend aardschokken werden gevoeld, waarvan de eerste echt'er het heftigst was. Het totale aantal schokken werd op ongeveer honderd geschat. Bovendien zijn de meeste verbindingswegen geheel verwoest, terwijl door de vernieling der bakkerijen en levensmiddelenvoorraden in vele plaatsen hon gersnood heerscht. Laats*' Bede lit en. Gasverstikking. Men seint ons uit Rotterdam Gistermiddag heeft men den 50-jarigen han delsreiziger N. M., in zijn kamer aan de Wijnha ven doodgevonden. De oorzaak was gasverstilsking. De gaskraan stond open. Kerknieuws. Een brutale post-diefstal. Za terdagnacht werd tusschen het postkantoor en het station Oberhousen een door postbeambten begeleiden postwagen door drie gewapende mannen aangevallen. Zij roofden twee post zakken met 150.000 M. en vluchtten. De politie schoot op hen, waarbij noodlottigerwijze een der beambten zwaar werd gewond. Een slachtoffer van den oorlog. Een jong Engelsch koopman, Mc. Clelland geheeten, had volgens de „Daily Mail!' bij de expeditie naar Gallipoli, als soldaat der 10de divisie, een zware borstwonde gekregen. Sinds dien tijd zoekt hij tevergeefs naar een genees heer, die in staat is, een beensplinter te ver wijderen, die door het omgevende weefsel langzaam in de richting van het hart wordt gestuwd. Volgens de doctoren kan de patiënt nog slechts twee en een half jaar leven. Desniet temin bereist Mc. Clelland nog het vasteland om er zaken te doen. De aardbeving in N.W.China. De secretaris van de „China Inland Mission!' heeft aan de „Times" een schrijven doen toe komen, waarin hij eenige bijzonderheden geeft over de aardbeving, welke in December j.l. N.-W. China geteisterd. Aan dit schrijven zij het volgende ontleend „In en om Feng Siang Foe en Loeng Sjo beide in de provincie Sjensi zijn vele inwo ners gedood,- terwijl aanzienlijke schade werd aangericht. Te Siang Woe Sjen eveneens in Sjensi en in vele dorpen in de omtrok, zijn heele huisgezinnen omgekomen. In King Sjo provincie Kansoe is een gedeelte van den stadsmuur ingestort, waardoor vele per sonen werden gedood. Buiten de stad stortten eenige heuvels in elkaar, waardoor een groot aantal menschen en dieren levend werd begraven. In Piang liang lieten 2000 menschen het le- Ven, terwijl in Tsjing Ning Sjo alleen in de j stad 1000 bewoners werden gedood. Op som- j mige punten der stad ontstonden groote aard- Scheuren, waarin geheele huizen-complexen Het Geheim Consistorie. De „Osservatore Romano" meldt, dat Z. H. de Paus den 7den Maart a.s. een geheim consistorie zal houden. Alsdan zal de H. Vader tot kardinaal benoe- j men mgr. Ragonesi nuntius* Apostolicus in Ma- drid, mgr. Faulhaber, aartsbisschop van Mün- i chen, mgr. Dougherty, aartsbisschop van Phi ladelphia, mgr. Benlloch y Vivo, aartsbisschop van Burgos, mgr. Vidal y Barraquere aarts bisschop van Tarragona en mgr. Schulte, aarts bisschop van Keulen. (Msbd.) uitloopen van Kruys, die dit doelpunt gemak kelijk had kunnen verhinderen. De achterspe ler van de Overgangers, de Feyenoorder Te Kolsté, kweet zich op schandelijk nonchalante wijze van zijn taak. Hij maakte van het begin tot het einde den indruk, alsof hij het spel wilde saboteeren, wat hem intusschen mees terlijk gelukte een groot verschil met zijn club- genooten, waarvan Koonings, de handige en overmoedige rechtsbinnen met hoofd en schou ders boven allen uitstak. Koonings alleen nam drie schitterende doelpunten voor zijn rekening Bij de Katholieken was Wassen de gevaarlijke man. De elftallen waren als volgt R. K. F. v. d. Aa. (Wilhelmina) Maas. v. Raan (Sittard) (V. D. O.) Kcssels Ivreyns v. d. Weert (Noviomagum) (Leonidas) (P. V. C.) Wassen Mominertz Schampers Waarden Thissen (Leonidas) (Juliana) (Mulo) (Union) (Sittard) O Pijl, Weber, Koonings (Feyenoord) Sint (W.F.C.) (en Petterson (Feyenoord). Pino Post Bul Claasz (Quick) (Feyenoord) (Quick) Korver Te Kolsté (Stormvogels) (Feyenoord) Kruys (Quick). Overgang N.V.B. Scheidsrechter was de heer J. H. de Wolff. |Hcili g-Land-Sti ehting. Den 28sten Februari is het tien jaar geleden, dat de H. Landstichting bij officieele acte van den notaris werd in 't leven geroepen. Nadat de stichtings-acte 28 Februari 1911 was gepasseerd, werden 8 Maart daaropvolgende de Statuten ten volle goedgekeurd door den Kerk voogd van 's-Hertogenbosch, Z. D. H. Mgr. van de Ven. De 26sten Nov. 1912 schreef de H. Vader Paus Pius X, dat Z. H. den grootsten voorspoed van den Heer over de stichting smeekte, en dat Z. H. met de meeste liefde Zijn apostolischen zegen schonk. Zijne Eminentie Kardinaal Vincenzo#Vannut- teli, Zijne Gelukzaligheid de Patriarch van Je rusalem betuigde op bijzondere wijze zijne sympa thie. Een der eerste bestuursleden was o.a. Zijne Excellentie Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck. De plechtigheid der eerste steenlegging had plaats op 30 Mei 1913, feestdag van het Goddelijk Hart. Op 6 Januari 1915, Driekoningen-dag, kwam de eerste bouw gereed, werd de parochie inge richt en werd de kerk ingezegend. Op 11 Juni 1915, feest van 't Goddelijk Hart, geschiedde de plechtige Kerk-Consecratie door Z. D. H. Mon seigneur Arnold Frans Diepen. Talrijk zijn de Bisschoppen, Pauselijke ge zanten, Ministers, hoogleeraars, en andere hoog geplaatste personen, die de stichting bezochten En het volk stroomde met duizenden en honderd duizenden er heen, vooral bij gelegenheid der groote processie, jaarlijks den Zondag, die volgde op het feest van 't Goddelijk Hart. Burgerlijke Stand. Geboren: Febr. 23. Annie d.v. C. Schriel en L. van der Zee, Westvest. 24. Areina d.v. P. Pors en P. Zoutendijk, St. Janshofje. 25. Johannes z.v. J. Ooykaas en M. Bruggeling Broersveld. Trijntje d.v. W. G. van Put en E. Meesters, Broersveld. George Lodewijk z.v. J. F. Hammer en G. Lecluse, Stationsstraat. Overleden: Febr. 24. Johanna Bijloo, oud 83 j. en 1 mnd. 25. Gerardus Huissteden oud 13 mnd. Nassaustraat. Willem van Leeu wen oud 65 j. en 6 mnd, Broersveld. - Theodora Clazina Scheffer, oud 78 j. en 5 mnd. Tuinlaan. SPORT. Overgangsklasse-elftal R. K. F.-XI-tal 53 Over dezen gisteren te Utrecht gespeelden wedstrijd, meldt de ,,Crt.!' Er was tamelijk veel publiek. De heer L. Ver- woert vertegenwoordigde den N. V. B., terwijl de heeren P. Arts en S. Coldewey als leden van de Nederlandsche Elftalcommissie aanwezig waren. Van Katholieke zijde bestond voor deze ont moeting veel belangstelling behalve de voor zitter van de Federatie Was o.m. ook aanwezig de geestelijke adviseur, de bekende ijveraar voor het sectarische voetbal, Kapelaan Bink De Katholieken speelden in een costuum met de Pauselijke kleuren, de overgangers droegen een groene yersey met witten broek. De Katho lieke voetballers trokken direct fel van leer, en aangezien zij beter aan elkaar gewend waren dan de overgangers, wier ploeg in den beginne althans, als droog zand aan elkaar hing, zaten de groen-witten aanvankelijk nog al eens in de knel. Om beurten doelpunten de partijen maar tegen het einde, toen de spe lers elkaar beter begrepen, domineerden de N. V.B.-ers door betei'e techniek en gevaarlijker schieten. Zij wonnen met 5—3. De Katholieken doelpuntten twee maal uit een strafschop, en een keer door niet tijdig Schiedamsche Kampioen schappen Law n-T e n n i s. Het Comité heeft besloten genoemde Kampi oenschappen te doen verspelen op 15, 16, 17, 18 en 19 Juni op de banen in het Sterrebosch. Leger en Vloot. Van de 15,000 lotelingen der lichting van dit jaar worden er 700 ingedeeld bij de zeemilitie 6277 bij de infanterie, waarvan 683 bij het re giment grenadiers 439 bij de compagnieën wielrijders 698 bij de compagnieën hospitaal soldaten, waarvan 207 ziekenverplegers en 491 ziekendragers 160 bij de pontonniers, 118 bij de torpedisten (Gorichemj 977 bij het regiment genietroepen 1334 bij de regimenten cavale rie 1028 bij de bereden-artillerie en 3269 bij de onbereden-artillerie. Van het Iste, 2de en 3de gedeelte der lichting van 1921 worde'n resp. 805, 799 en 541 mili ciens ingedeeld bij de administratietroepen. In de eerste plaats worden hiervoor aangewezen zij, die zich daarvoor vrijwillig hebben aangemeld althans indien om bijzondere redenen tegen deze aanwijzing geen bezwaren bestaan. Posterijen en Telegrafie. Uitslagen. UtrechtR. K. F. XI-talOvergangsklasse XI-tal3—5 Westelijke afdeeling. Iste klasse. Amsterdam Blauw WitSpartaan 12 DordrechtD.F.C.—U.V.V1—2 Haarlem Haarlem—Sparta12 Den Haag H.V.V.—H.B.S0—0 Rotterdam V.O.C.Ajax 03 Res. 1ste klasse. a. Amsterdam A.F.C. IIBlaauw Wit II 23 b. Den Haag H.B.S. II—H.V.V. II 1—2 Schiedam S.V.V. II—Quick II11 R. K. Voetbal. Exeelsior II--01ympia III 9—2. Excelsior II heeft zich na de nederlaag van de vorige week schitterend hersteld Met niet minder dan 92 stuurdë zij Olympia III naar huis. De linksbuiten opende de score met een mooi schot, doch Olympia maakte spoedig gelijk. Voor de rust gelukte het den Schiedammers nog eenmaal te doelpunten en met 2—1 werd gedraaid. Na de rust voerde de rechts- en linksbinnen de score geleidelijk tot 9 op, waaronder zeer fraaie doelpunten van den voet van den rechtsbinnen. Olympia kon nog slechts éénmaal het net vin den zoodat Excelsior welverdiend met 9—2 de overwinning behaalde. De nieuw ingevoerde briefkaarten van 12^2 cent voor het internationaal verkeer kunnen niet op tijd gereed zijn in afwachting daarvan zul len de binnenlandsche briefkaarten van 7^2 cent door bijplakking van een postzegel van 5 cent daarvoor gebruikt moeten worden. Scheepvaart. Hoogwatei te Hoek van Holland, 28 Febr. v:m. 6.24, n.m. 6.42. 7.05, n.m. 7.35. 7.58, n.m. 8.40. 9.11, n.m. 10.05. 1 Maart. v.m. 2 Maart. v.m. 3 Maart. v.m. 4 Maart v.m. 10.41, nam. 11.31. Hoogwater te Schiedam 1 uur en 40 mi nuten later. SCHIEDAM, 28 Februari. Gedurende de maand Februari kwamen alhier binnen 8 stoom schepen, 2 zeesleepbooten en 3 zeilscheenp, te gen 2 stoomschepen en 2 zeilschepen in Febru ari 1920. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 28 Febr. Men noteert voor binnenl. spiritus, dir. levering f 50. Stemming flauw. Moutwijn. SCHIEDAM, 28 Febr. Men noteert voor moutwijn 46 f 30. Stemming flauw. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging" HedeD f 3per ketel. Advertentiën. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden ter gelegenheid van mijn Koperen Priesterfeest, betuig ik langs dezen weg mijn oprechten dank. Pater H. J. MICKLINGHOFF, 696—10 O.P. Door het verbindend worden der eenige uitdeelings- lijst in het faillissement van A. VAN DER MOST, winke lier te Schiedam, heeft dit een einde genomen. De Curator, 694 8 Mr. J. H. WELCKER. Nette jonge dame, in het bezit van di ploma Scenografie en Machineschrijven, zoekt plaatsing op een Eantoor, groot salaris geen vereischte. Brieven onder No. 40. Bureau van dit blad. fotograaf, Mm Bi'ifiweü 141 i/ii m ROTTERDAM. Telef. 9376. Atelier* gelijkvloer*. Halt» lijn 8. 10 Hinder wagens. Alle modellen wagens, kinderstoelen, kinder ledikanten, poppen wagens, vliegende hollanders, looprek ken. Reparatiën kap pen, banden enz. Goedkoopste adres BASSANT, Jacobusstraat 55 b/d Oude Binnenweg, Rotterdam. Ter overname aan geboden de inventaris van naar der eischen des tijds ingerichte Dameshoedenzaak, ook zeer geschikt voor andere doeleinden. Alsmede eenige res tanten van Fluweelen Bloemen, Fantasies, Hoeden enz. te be zichtigen 's avonds na 7 uur. Adres te bevragen bureau van van dit blad. Mevrouw Wittkampf- Melchers, Burgem. Knapp.rtlaan 100, vraagt tegen 15 Maart een flinke Dienstbode, goed kunnende koken en netjes werken. Bad met Geijser. Te koop gevraagd geëmailleerd bad met koperen geijser. Gebruikt doch in goeden staat. Brieven onder no. 47, Bureau van de Nieuwe Schied. Cour. Koemarkt 4. Gevraagd een nette Dienstbode, tegen goed loon. Zich aan te melden Mevr. DE BRUIN, N. Haven 293b. Belanghebb enden vraagt condities ean „Particuliere Incasso" voor het bewerken der achterstallige of pos ten van meer geheim belang. Adres voor alle diensten JOH. DE GOOIJER, Incasseerder, Schiedam. Eerste Biest te koop gevraagd. Te bezorgen Bo- terstraat 68 of 89. „Eendracht." Eenvoud, het welbe kende merk Margarine, geef ik beslist alleen deze week voor 29 cent per pakje. Dia mant-vet nog een week voor 51 cent per pondspak. Aanbevelend, WOUDENBERG, Mariastraat 65 hoek Fabristraat.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 3