Personeel, Drooglijnen draad. vaar datvieldraait Abonnementen op dit blad Zit- en Slaapkamer Zit-SEaapkamer, H. A.V.Bank NIEUW OLVMPU THEATER waar ilai wiel draait De laagste grijzen. Courante goederen. De grootste sorteering. Seizoen-Opruiming Heeren- en jongenskleeding Terstond gevraagd Firma Hnlstó bh Esselmann, Kleine A cl verten tiën. 11 E WILDE STIER. Advert en t i 8 d. a, Binnenweg 46 - ROTTERDAM - Telefoon 829. Denk er aan, dat U NU vooral noodig heeft bij het koopen van Kleeding buitengewoon belangrijke, alles overtreffende dernemingen wordt verklaard, dat zij tengevolge van de geringe winstmarge meer en meer haar ondergang tegemoet gaan. Op sommige soorten Westelijke ruwe petroleum wordt slechts ca. 40 cents per barrel verdiend. De Oostelijke pijp- 1'iding-inaatschappijen berichten, dat zij zooveel meer petroleum aangevoerd krijgen dan zij kun nen afzetten, dat de opslagruimte uitgeput raakt. Bedrijfsspionnage. Naar d£„Neue Berliner Zeitung" uit München verneemt, zijn uit de Beiersche motorfahrieken aldaar in het ufgeloopen jaar acht a tienduizend plannen, tee- keningen en calculaties ontvreemd, waarvan slechts een deel is teruggevonden. Ongeveer duizend plannen enz. werden bij een huiszoeking in het bezit gevonden van den mechanicien Michael Stahl, die bij de motorfahrieken in be trekking was. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat Stahl, een zeer begaafd man, het slachtoffer was van gewetenlooze lieden, die te Moskou een fabriek van vliegtuigen wilden oprichten, welke door de Sovjetregeering zou worden overgenomen en op communistischen grondslag gedreven zou worden. Aan Stahl, die niet tot een politieke partij behoorde, was een leidende positie in deze fabriek beloofd. Zij, die de meeste schuld hadden aan het stelen der plannen en teekeningen, konden zich bijtijds uit de voeten maken de aanklacht wegens diefstal werd tegen Stahl ingediend. In den loop van het verhoor ontkende Stahl, dat in zijn bezit gevonden plalinen "en teekeningen ontvreemd te hebben hij gaf toe, de stukken mede naar huis te hebben genomen, doch niet om te behouden, maar om er afschriften en licht drukken van te maken, die voor de Russische fabriek waren bestemd. Door zijn arrestatie was het hem onmogelijk, de oorspronkelijke stukken te geven. De bij Stahl gevonden constructieplannen en teekeningen van vliegtuigen en motoren zijn zoo volledig, dat volgens de verklaring van des kundigen de Russische fabriek op grond daar van de vervaardiging van vliegtuigmotoren ter hand had kunnen nemen. De stukken hebban een waarde van één twee millioen mark. BeclHzakon, Naar Amerika. Het Britsche luchtschip R. 38, hetwelk het grootste stijve luchtschip ter wereld is, zal in Augustus over den Atlanti- schen Oceaan vliegen, waarna het deel zal uit maken van den luchtdienst der Vereenigde Staten. De voorgenomen vlucht wekt groote belangstelling en het is mogelijk, dat het lucht schip in plaats van te New-Yersey te landen, zijn vlucht zal voortzetten tot de kust van de Stille Zuidzee zonder oponthoud, en aldus een recordreis zal maken, waarbij niet geland wordt, van bijna 8000 mijlen. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 1 Juli. Men noteert voor binnenl. spiritus, dir. levering f 35. Stemming onveranderd. j$|DELFT, 1 Juli. De Delftsche gist- en spiri tusfabriek noteert voor Juli-lcvering f 35.-— met baisse-clausule tot en met 10 Juli. Moutwijn. SCHIEDAM, 1 Juli. Men noteert voor moutwijn 46 f 18. Stemming onveranderd. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeaiging". Heden f 2.50 per ketel. Diefstal en heling van auto's en motorr ij wielen in het g r o o t. De Haagsche rechtbank heeft gister uitspraak ge daan in de zaken tegen de personen, die betrok ken waren bij de diefstallen of bij de heling van chassis, auto's en motorrijwielen, gepleegd in het laatst van het vorige jaar en het begin van dit jaar, ten nadeele van de firma Englebert en Co. Veroordeeld werden de 27-jarige W. L. uit Den Haag, wegens het geven van gelegenheid tot het wegnemen van 5 motorrijwielen, tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met af trek der preventieve hechtenis (niet bewezen verklaard werd de aan dezen beklaagde ten laste gelegde diefstal van een chassis en het hebben doen wegnemen van 21 chassis, 2 motorrijtuigen en 4 motorrijwielen) de koopman J. J. M. H., uit Rotterdum, we gens heling van 21 chassis, 2 motorrijtuigen en 4 motorrijwielen, alles door misdrijf verkregen, tot 1 jaar gevangenisstraf de kantoorbediende J. K., uit Rotterdam, wegens het opzettelijk voordeel trekken uit de opbrengst van gestolen voorwerpen, o 9 maan den gevangeniss ral' voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren en onder de bijzondere voorwaarden, dar de beklaagde 1350 aan de firma Englebert zal vergoeden de boekhouder E. O. B., uit den Haag, we gens het opzeftelijk voordeel trekken uit de opbrengst van gestolen voorwerpen, tot 9 maan den gevangenisstraf, met aftrek dei- preventieve hechtenis de emballeur D. B. en de chauffeur J. J. A. V., recidivist, beide uit Den Haag, wegens dief stal door 2 of meer vereenigde personen van 2, respectievelijk 4, motorrijwi den, tot ieder 9 maanden gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis de magazijnbediende E. F. A. F., uit den Haag, wegens het opzettelijk verkoopen van door misdrijf verkregen motorrijwielen en het opzettelijk voordeel trekken uit de opbrengst van door misdrijf verkregen voorwerpen, tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis de reiziger L. Chr. G. I., uit Rotterdam, we gens het opzettelijk voordeel trekken uit de op brengst van door misdrijf verkregen goederen eveneens tot 9 maanden gevangenisstraf met aft ek der preventieve hechtenis (deze beklaagde werd van één hem ten laste gelegd geval van opzettelijk voordeel trekken vrijgesproken.). Scheepvaart. Hoogwater te Heek van llellaaA. 1 Juli v.m. 11.18, mm. 11.51. 2 Juli v.m. 12.26, n.m. 12.51. 3 Juli v.m. n.m. 1.22. 4 Juli v.m. 1.45, n.m. 2.15. 5 Juli v.m. 2.33, n.m. 3.03. Hoogwater te Schiedam 1 uur en 40 mi nuten later. SCHIEDAM, 30 Juni. Aangekomen Noorsch s.s. „Syeinstad", kapt. J. Eversen, ledig van Rotterdam om alhier te dokken in de Wilhel- minahaven. Duitsch s.s. „Ilebron", van Londen, geladen met machinerieën voor de Scheepsbouw-Mij. „Nieuwe Waterweg" alhier. SCHIEDAM, 1 Juli. Vertrokken. Noorsch s.s. „Vinstra", ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 1 Juli. Gedurende de maand Juni kwamen alhier binnen 9 stoom- 4 zeilschepe en 1 zeesleepboot, tegen 5 stoom- en 7 zeilsche pen in Juni 1920. leeftijd 20—25 jaar. Zij, die eenigszins met ma chines bekend zijn, genieten de voorkeur. Aanmelden Wester kade 2. 3933 13 Boestvrij 3981 15 vragen voor terstond een nette goed kunnende rekenen en schrijven. Br. Hoogstraat 48. 3979 12 worden dagelijks aangenomen im>. het bureau Koemarkt door de courantenbemrgers den hook-hnodel. pwh Kleine advertentiën hoogstens 30 woorden f 1. per plaatsing. Ieder woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f 2. Koopt dc wettige Uniebriefles, Koninklijk goedge keurd 1913 V1 io-7 so trekking op de Staatsloterij. Hoofdvertegenwoor diger Jos. Haring, Broersvest 155. Hoofdagenten J. A. Ullers, Hoog straat 19 J. Korpel, Pri Fr. Hendrikstraat 29aA. Hoorman, Hoofdstraat;Boender, v. Smaleveltstraat en agenten. Naar de Breedstraat. Pracht Biezenmatten Keukenstoelen vanaf f 3.25, Gaatjesmatten Stoelen rood pluche Stoelen, Ameuble ment, Spiegels, Schil derijen, Buffetten, Tafels enz. Een net persoon vraagt Zlt-Slaapkamer met volledig pension. Brieven no. 327. Bur. Nieuwe Schied. Courant. Paardenvleesch. Huismoeders zoekt uw voordeel. Morgen r ecl ame braadlappon 3 p. lap. f 1.00 komt allen vroeg! Biefstuk f0.90 p. p. Bij KONING, Broers veld 53. Ook een stoomfiets te koop (Eisink) Eieren. De groote versche in- landsche eieren haalt men in BARON's wild- en eierenhandel a 1213'14 ct. Piepkuikens ,pankla ar vanaf f 1.-50. Prima veeren voor bed- vulling. Wegens gedwongen verhuizing te koop vier- en twee-wieligc wagens voor paard of hit. Adres Lange Kerkstraat 16. Concierge. Voor het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond wordt ge vraagd een concierge. Inlichtingen worden door het bestuur ge geven op Dinsdag 5 en Vrijdag 8 Juli, 's avonds van 7V21 81/i uur, in het Bondsgebouw. Sollicitaties worden ingewacht tot Don derdag 14 Juli, bij den penningmeester, Huysmanstraat 47. Het Bestuur. van Dómeó - Kin den Kleeding Hort erdQm 3917 20 Faillissement. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Rotterdam, dd. 29 Juni 1921, is in staat van faillissement verklaard A. M. SCHOOF Jr., kantoor boekhandelaar, wonende te Schie dam, Hoogstraat 170, met be noeming van mr. H. H. BOAS, Rechter in die Rechtbank, tot Rechter-Commissaris, en van óndergeteekende tot curator. Mr. F. BORDEWIJK. Schiedam, L. Haven 97. 3972 17 De nieuwste B K R Bö Gevraagd een of dóór heer. Brieven met uitvoe rige inlichtingen onder. no. 3969, bureau van dit blad. 10 De directie der bericht hiermede, dat het divi dend over 1920 is vastgesteld op 12 en dividendbewijs num mer 16, mits geteekend, van heden af betaalbaar is ten kan tore der Bank. 3983 10 Directeur A. TUSCHINSKI. Vrijdag 1 Juli vertoonen wij, een zoodanig attractiewerk als in geen maanden op het witte doek is verschenen a Groot en buitengewoon Circusdrama. De grootste Circus van Italië is de plaats waar, zich dat drama afspeelt. Een van de hoofdfiguren is dozelfde, die speelde in de beroemde film „Quo Vadis", als URSUS de bekende stierenvechter. Tooneelen van wonderbare ^pracht. Balletten, zooals men nog nimmer gezien heeft. MOED EN GESLEPENHEID. Hel tegen helden. Leeuw tegen leeuwen. DE STRIJD OM EEN GROOT VERMOGEN. Op een dergelijk hoofd-attractiewerk, durven wij geheel Rotterdam uit te noodigen. 397650 ^Verder schitterend bijprogramma. Geen toegang voorkinderen. 3977 40 Dit houvast kunnen U alleen eerste klasse zaken met een jarenlange VERDIENDE reputatie geven. ZATERDAG 2 f ULI a s. 'smorgens om 8V2 uur begint in al onze magazijnen over het geheele land een van alle voorradige Men zie de ETALAGES en raadplege de alom ver spreide reclame-biljetten. Ook elders zal men trachten zich in de opruimingen, die allerwegen eerstdaags beginnen of reeds begonnen zijn, van de te groote voorraden te ontdoen. LAGE prijzen ALLEEN brengen U echter geen voordeel, wanneer de KWALITEITEN den prijs nauwelijks waard ziju. u— 261 w -■ragaaas::-^- Cassière, Böwiellamp B0SMAR&li Ijli. ""'HOUVAST CO O IO O

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 3