gekomen, de lichting 1921 evenzeer hare geringe sterkte zou hebben behouden. Logies-prijzen. In „The New-York Times" schrijft zekere T.W. Williams uit Doorn o.m. „Hoewel de prijs der levensmiddelen in Ne land dit jaar lager is geworden, hebben de hotels de tarieven verhoogd en berekenen hun gasten exorbitante prijzen bij zeer weinig com fort. Ik weet niet wat de Hollanders betalen, maar ik ben er zeker van, dat zij een speciaal tarief krijgen, omdat zij niet zouden kunnen slapen als men hun de prijzen berekende, die een Amerikaan en Engelschen worden bere kend. „Wij zijn niet zoo zeker dat vreemdelingen een extra hoog tarief betalen, maar wel over tuigd, dat de Nederlandsche hotellerie de goeden niet te na gesproken sterk lijdt aan de beruchte fout der Nederlanders in matters of commerce." Een dergelijke correpondent in een veel gezien Amerikaansch blad, schrijft de „Nieuwe Ct.", weerhoudt wellicht, honderdtallen Ame- rikaansche bezoekers van Europa van een ver blijf in Nederland. „Ieder, die in den vreemde prijzen en hotel- comfort vergeleken heeft men wat men op dit stuk in Nederland durft te bieden op menige plaats gelukkig neemt het aantal uitzonde ringen langzaam toe weet, dat de Neder landsche hotels het aan zichzelf te wijten heb ben, indien hoe langer hoe meer Nederlanders buitenaf de rust zoeken, die zij anders in mooie dreven van ons landen zouden zoeken." Van Zaandam naar Gorsse! Het Kamerlid Duys heeft te Gorssel een terrein aangekocht waarop een landhuisje zal worden gebouwd. (Tijd). Stads- en Gewestelijk Nieuws. Seheepsbouw. Zaterdagmiddag werd van de werf der Scheeps bouw Maatschappij „Nieuwe Waterweg" alhier, met goed gevolg te water gelaten het stoomschip „Breda in aanbouw voor de Koninklijke Neder landsche Stoomboot Maatschappij te Amsterdam Dit stoomschip, van het gesloten shelterdek- type met bak en kruiserachterschip,met een leng te van 400, een breedte van 58 en een holte van 37 voet, is gebouwd volgens voorschriften van BureauVeritasinklas.se 2 x 1.3/31 P.R., de Nederlandsche Schepenwet en voor de vaart door het Suez-kanaal, en zal, met een laadver mogen van pl. m. 9800 ton, een snelheid van 12 knoopen moeten behouden. De dubbel bodem, voor- en achterpiek, bun kers en dieptank worden ingericht voor het ver voeren van vloeibare brandstof. Voor de laadinrichting wordt gezorgd door 4 stalen masten en 12 laadpalen, werkende teza men met 22 laadboomen op evenzooveel stoom- lieren. Ook wordt aangebracht een laadboom, ge schikt voor het lichten van 40 ton, welke ge plaatst kan worden op de voor- en achterkant van elk der 4 masten. Op het shelterdek is gebouwd een groot dek huis, bestemd voor den kapitein, de officieren en 10 passagiers, terwijl de machinisten worden on dergebracht in dekhuizen aan weerszijden van den koelkast en voor de overige bemanning iseen ruim logies gemaakt in het achterschip. De machine-installatie van dit schip zal be staan uit een stel Curtis-turbines met een ver mogen van 3200 A.P.K. Het hooge aantal om wentelingen van deze turbines wordt door een dubbel stel tandwielen gereduceerd tot het voor de schroef, benoodigde aantal omwentelingen. Voor de smering van turbines en tandwielen wor den extra smeeroliepompen met bijbehoorende tanks in de machinekamer geplaatst. De benoo digde stoom voor de machine-installatie wordt geleverd door 4 stoomketels, welke zullen wor den voorzien van overhitters en bovendien inge richt worden voor het stoken van vloeibare brandstof, waartoe in de machinekamer een af zonderlijke pomp-installatie zal worden opge steld, die deze brandstof uit de dubbele bodem compartimenten naar de vuren zal voeren. Verder zal dit schip worden uitgerust naar de eischen, die men aan een modern vrachtschip mag stellen. Sgaarbank Schiedam. Opgave over de maand Juni 1921. Inlagen 196.100. Terugbetalingen 134.111.90 Aantal inleggers 1 Juni 1921 13.608 Nieuwe deelnemers 151 13.759 Geheel afgeschreven deelnemers45 Aantal inleggers „.13.714 Verschuldigd kapitaal aan inleggers op 30 Juni 1921 3.791.056.26 Schied. processie naar Kevelaer. In aansluiting aan ons vorig bericht kunnen wij nu reeds mededeelen dat de Schiedamsche rocessie naar Kevelaar vertrekt Dinsdag 2 Augustus om op 4 Augustus terug te keeren. Het bestuur heeft van Kevelaar bericht ont vangen, dat alleen het brood, boter en melk al daar nog niet geheel zijn, zooals wij dit thans in Holland gewoon zijn. Zij, die nog een oud bewijs van Nederlanderschap bewaard hebben, kunnen dit ook nu nog gebruiken, doch allen moeten zich voor het visum aanmelden bij den heer H. A. v. d. Meer, Boterstraat 89. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Commissariaat van Po litie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags: haarkam, notitieboekje, boot met toebehporen, broche, kaart, kindefmuts, trekhond, sleutel. Bij vinders huissleutel, Sluiters Visscher- straat 23 horloge in armband, den Hartog, Vis- scherstraat 31 ketting met plaatje, Mulder, Beijerlandschestraat 18b medaillon met por tret, B. Bloem, Visscherstraat 37 rozenkrans, D. van Haaften, Zwaansteeg 8 medaillon met ketting, P. J. Willems, Groeneweegje 32 arm bandhorloge, M. C. Rijneke, St. Liduinastraat 49 lorgnet, G. Noordam, Kleine Baan 17 ro zenkrans, W. Schiller, Buitenhavenweg 162b mantelceinture, Boes, Baanstraat 8 rozenkrans, Kamp, Hoogstraat 128 beitel, H. de Bruijne' L. Achterweg 37 stopmes, Dubbelman, Nassau- straat 23 broche, Juffermans, Korte Dam 6; dameshandschoen, H. van Lith, Vijgensteeg 7 kwitantie, D. Post, Westfrankelandschestraat huissleutel, P. Spruijt, Klaaswaalschestraat 14 sleutel en broche, Tutteman, Nieuwehaven 57 horloge, G. v. d. Slot, Hoofdportier, „Nieuwe Wa terweg" Sterrebosch portemonnaie met inh.,i Daalmeijer, Stationstraat 2 ring met sleutel,' H. Schikhof, Verbrande Erven 6 étui met brih 't Hart, Rotterdamschedijk 122a kinderhoedje', F. Kool, Broersvest 104; oorbel, G. Hartman, Kinderbuurt 6; bril, J. Lugtenberg, Veenlant- straat 27 portemonnaie met inh., J. WeSsel, Nieuwstraat 1 kinderhoepel, C. van Gerven' v. Smaleveltstraat 3b Holl. Alfl. Verz. Bank. In de gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Holl. Algem. Verze keringsbank alhier, werd door de directie verslag uitgebracht over het boekjaar 1920. De balans en de winstrekening werden goedgekeurd en het dividend bepaald op 12 pet. (v. j. 11 pet.) De aan de beurt van aftreding zijnde commis saris, de heer A. G. van Wieringen, werd herko zen. Aan het verslag wordt het volgende ontleend Aan levensverzekeringen (groote posten) kwam in 1920 tot stand 7,520,045 en aan volksverze keringen 1,876,493. Na aftrek van royementen steeg het verzekerd kapitaal tot 25,766,850 (v. j. 18,463,268) netto vooruitgang ruim 73/t millioen, waaronder begrepen de eind 1920 overgenomen portefeuille der Nederl. Bank van Verzekering, groot ongeveer 11Ja millioen. Aan premiën en koopsommen, levens- en volksverzekeringen werd geboekt 1,096,555 (v. j. 605,855). De uitkeeringen bedroegen we gens overlijden 95,696 (v. j. 82,114). Wegens in leven zijn 44,882, aan lijfrente 18,171 en afkoop van polissen 38,549. In de afdeeling ongevallen, wettelijke aanspra kelijkheid en nrbeidsc'ontractverzekering werd aan premiën ontvangen ƒ325.933 (in 1919 302,232). Er kwamen voor 913 ongevallen en 1377 ziek tegevallen. De totale schadevergoeding bedroeg 138.896 (v. j. 126.185). Belegd is onder meer in hypotheken 1,534,066 effecten 273, 184, deposito 290,807, beleening u/g 45,325, beleening op polissen 154,326, onroerende goederen 34,563, kas en kassier 92,869. De waardeberekening der effecten ge schiedde evenals voorheen naar clen 31 December koers. Het koersverlies bedroeg 12,952 en werd op de reserve voor waardevermindering afgeschre ven. De gekweekte rente bedroeg gemiddeld 5.26 pet. In de wijze van reserveberekening werd geen verandering gebracht, zoodat voor een belang rijk deel der portefeuille een rentevoet van 3V2 pet. gebruikt wordt. De reserve voor de afdeeling levensverzekering en volksverzekering steeg tot 2,149,110 (in 1919 1,476,062). De premie-reserve der afdeeling ongevallen verzekering enz. bedraagt 96,663 (v. j. 88,910 Aan interest en huren werd ontvangen 112,169 (v j. 79,792). De winstrekening wijst aan een nettowinst van 77.609 v. j. 57,112). Na de verhooging der reserve voorwaardever mindering met 17,952, extra schade-reserve met 15,000, reserve voor uitbreiding met 5000 en reserve voor te stichten pensioenfonds met 12,150, blijft ter verdeeling over 27,507. De extra reserves bedragen thans tezamen 133,182 en de pensioenreserve 30,000. Door vrouw H., wonende Hout straat,, is bij de politie aangifte gedaan, dat Za terdag gedurende den optocht der gymnastiek verenigingen, vermoedelijk in het Volkspark, haar portemonnaie met 5.is gerold. Bij het examen boekhouden „Mercurius" is o.a. geslaagd J. T. Raay Jr. alhier. B ij den regelmatigheidsrit, u i t- geschreven door de Twentsche Motorrijdersver- eeniging behaalde de heer J. Hoek alhier in klasse A. den 3en prijs. UIT ROTTERDAM. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd de politie van het bureau aan de Groote Pauwen- steeg gewaarschuwd, dat er zich in de tuin achter het voormalig St. Lucai-gesticht op den Cool- singel eenige mannen ophielden, die blijkbaar niet veel goeds in hun schild voerden. Toen een inspecteur van politie en eenige agenten ter plaatse kwamen namen de mannen de vlucht, doch eenige revolverschoten in de licht deden hen spoedig stilstaan. Daarop werden aange houden de groentenkoopman E.V., de suikerbak ker H. v.'t H„ de loopjongen M.A. en de koop man W.R.S., die allen naar het politiebureau in de Groote Pawwensteeg werden overgebracht. In de R. K. kerk aan den Provenierssingel is tijdens de Hoogmis een heer plotseling krank zinnig geworden. De man werd met moeite over mand en naar het ziekenhuis gebracht. SPORT, Sehieilamsch Sportfeest. Dat het een goede gedachte geweest was van de afd. Schiedam van den Ned. Bond voor Lich. Opvoeding, dit sportfeest te organise eren, be wees de talrijke opkomst Zaterdagmiddag over duidelijk waartoe ook het fraaie weder niet weinig zal bijgedragen hebben. Onder de aan wezigen merkten we op den burgemeester, den heer A. J. Gijsen en den Weth. v. Onderwijs, den heer De Bruyn. Zoo werd met dit feest bereikt, waf gewenscht was propaganda voor de be hartiging der Lich. Opvoeding, zoodat we zonder overdrijving van een volledig succes van dezen middag kunnen spreken. Dat doet gaarne de foutjes, welke de organisatie nog aankleefden, als het late begin en de aanvankelijk ordeloosheid' van het publick, over het hoofd zien. Nadat de stoet zich om circa twee uur op hef feestterrein in het Volkspark had opgesteld, werd de volgende rondmarsch door de stad ge maaktSchoolstraat, Warande, Westerkade, Nieuwe Haven, Tuinlaan, Gerrit Verboonstraat'. Broersvest, Lange Kerkstraat, Gr. Markt, Hoog straat, G. Verboonstraat, Oranjestraat, Nieuwe Haven en Schoolstraat. Het was 3 uur toen de optocht, voorafgegaan door het muziekgezelschap „Cresendo", weer het terrein opmarcheerde,wat een alleraardigsten aanblik opleverde, vooral de gymnastiekver- eenigingen in hun turnpakjes boeiden het oog. Nadat het vaandelsaluuf was gebracht, be gon met de deafwerkingvan het programma.Hier van trokken vooral de korfbal en de boksdemon- sfratie de aandacht, terwijl ook de loopnummers zeer in den smaak vielen. De korfbalwedstjrijd S.C.S. O.D.I. werd met 20 door laatstgenoemden gewonnen. De ver dere uitslagen zijn 60 M. snelloop voor jongens (52 deelnemers) 1 J. M. Lolkus 7 3/5 sec., 2 Sonneveld 3 v. Noord- wijk 1 K. v.d. Kade 5 A. Ligthart 6 W. Hendriks 7 A. Plooy allen in 7 4/5 sec. 100 M. snelloop voor Heeren (40deelnemers) 1 W. Kok 12 4/5 sec., 2 Th. v. Woerkom, 12 4/5 sed., 3 J. G. Maltha 13 sec., 4 II. Schuurmans 13 1/5 sed., 5. G. Koudstaal 13 1/5 sec 6. C. v. Haaften 13 1/5 sec. Estafette 400 M. voor Heeren 1 T.H.O.R. L, 2 D.O.K. I 3 r.H.O.R.II, 4. S.C.S. Daar de baan niet precies 400 M. was, zijn hiervan geen tijden opgenomen. Balwedloop voor dames (aantal deelnemende groepen 9) le afdeeling 1 T.H.O.R.I. in 1 min. 58 sec, 2e afdeeling 1 T.H.O.R. II. 2 min 7 4/5 sec. 3e afdeeling 1 Hygiëa II 2 min 20 sec. Kampioen-wedstrijden. 3e klasse op 3 Juli. „Game" slaat „T.o.p. III." met 4—3. Wereldkampioenschappen. De uitslagen zijn thans bekend van de wereld kampioenschappen in boksen, roeien en lawn- tennis. Hieronder volgen de bijzonderheden Dempsey heeft te Jersey in zijn kamp om het wereldkampioenschap zwaar gewicht Garpentier knocked out in de vierde ronde. Dempsey, die dus zijn titel heeft behouden, is 16 Juni 1895 te Salt Lake Gity geboren en bokst sinds 1915. Hij trad 64 maal in den ring, won ;>6 keer, maakte maal match-nul cn ver loor 3 keer, waarvan eenmaal knocked-out. George Garpentier, de kampioen van Europa, is geboren te Lens 12 Januari 1894 en bokst sinds 1907. Hij trad 83 maal in den ring op, won daarvan 68 keer, maakte 5 maal match nul en verloor 10 maal. Daarvan is hij 6 maal knocked out. Sinds in 1892 de eerste partij om het officieele wereldkampioenschap is gebokst, is het verloop aldus geweest 7 Sept. 1892, James Corbett slaat te Nieuw Orleans John L. Sullivan (k. e.) in de 21e ronde. 17 Maart 1897, Bob Fitzsimmons slaat James Corbett te Garson City (k. c.) in de 14e ronde. 9 Juni 1899, James J. Jeffries slaat BobFitz- sinunons te New-York (k. o.) in de 11e ronde. 3 Juli 1905, Jeffries, die zelf aftreedt, laat Marvin Hart cn Jack Root te Reno kampen, waarbij Hart «wint. 23 Febr. 1906, Tommy Burns slaat Marvin Hart te Los Angeles op punten na 20 ronden. 26 Dec. 1908, Jack Johnson slaat Tommy Burns te Sydney. De politie maakt na 14 ron den een einde aan den strijd. 4 Juli 1910, 'Jack Johnson slaat James J. Jeffries te Reno (k. c.) in de 15e ronde. 5 April 1915, Jess Willard slaat Jack John son te Havana (k. o.) in de 26e ronde. 4 Juli 1919, Jack Dempsey slaat JessWillard te loledo, die na 3 ronden den strijd opgeeft. 2 Juli 1921, Dempsey slaat Garpentier (k. o.) in de 4e ronde. De kamp te Jersey City is als volgt vcrloopen. Garpentier trad het eerst den ring binnen en werd geestdriftig toegejuicht door de groote massa toeschouwers, speciaal tloor de Fran- schen. Zichtbaar bewogen dankte hij met beide handen. Toen Dempsey vervolgens binnen de touwen stapte en zijn tegenstander beide handen druk te, bracht het publiek hem een ovatie. Descamps, Carpentier's manager, onderzocht de handschoenen en daarop gaf de scheidsrech ter het signaal beginnen. Carpentier nam onmiddellijk den aanval en wist een linkschen kaakstoot, te plaatsen. Daar op clinehten dc twee, waarbij Dempsey den Franschman eenige malen met, korte stooten aan het hoofd wist te treffen. Carpentier trachtte een rechter stoot tusschen de oogen toe te brengen, doch miste, waarop hij onmiddellijk een linkschen stoot tegen de kaak liet volgen. Hij zette den aanval voort, doch Dempsey wist zijn stooten te ontwijken, nam den aanval over en trof Carpentier eetst, tegen den adamsappel en daarna met een reeht- schen stoot op dc kaak, welke de Europeesche kampioen tegen de touwen duwde. Wel wan kelde Carpentier naar het midden terug, doch alleen om weer een rechtschen kaakstoot in ontvangst te moeten nemen. Met beschadigd neusvel en vrij hevig bloedend ging de Fransch man toen de gong klonk naar zijn iioek terug. In de tweede ronde nam Dempsey onmiddel lijk de leiding. Toch wist Garpentier een harden stoot op den neus te plaatsen. Hierna ging de kamp vrijwel gelijk op, al was toen de gong klonk al te zien, dat Garpentier het onderspit zou delven. Toen de derde ronde begon zag Garpentier er al vermoeid uit, hij legde zich bijna geheel op de verdediging toe. Dempsey trol' hem drie a viermaal aan het hoofd en wist Carpentier's sporadische aativallen te ontwijken. Voor het overige verliep de ronde gelijkmatig. De 4e ronde bracht dra de beslissing met een knock out van den wereldkampioen, die een stormachtige ovatie kreeg. Even nadat hij was uitgeteld kon Carpentier alweer opstaan en min of meer grogged zoo als de Engelsche term zoo typisch luidt zich naar het midden van den ring begeven, waar hij Dempsey gelukwenschte met diens overwin ning en Dempsey hem met zijn moedige hou ding. Daarna brachten helpers Carpentier uit. den ring hij liep op eigen beenen, maar de ge volgen van den kamp waren duidelijk zichtbaar. Onmiddellijk nadat Dempsey tot overwinnaar was verklaard is hij uitgedaagd door Jack Johnson, den oud-wereldkampioen. Uit Londen meldt men Eijken (Laga) heeft dc beslissing de Dia mond Sculls met twee lengten van feeresford gewonnen. De Prins van Wales woonde den wedstrijd bij. Er heerschte groote geestdrift. Kort na den start voer Eijken tegen een piketpaal, waarop Beresford één slag inhield. Dit is de tweede maal dat een Nederlander dezen befaamden wedstrijd, welke wel het ama teur-wereldkampioenschap kan genoemd wor den, wint. De eerste Nederlander, die op den kostbaren prijs beslag legde; was J. Ooms, de groote Am sterdammer, een vijfentwintig jaren geleden. Die kwam toen uit voor Poseidon. Over de wereldkampioenschappen lawntennis Heerenenkelspel eindstrijd Tilden slaat Nor ton (Zuid-Afrika) 4—6, 2—6, 6—1, 6—0, 7—5. De Amerikaan is dus ten tweede male wereld kampioen. IleerendubbelLycett en Woosman slaan A. en L. Lowe 63, 60, 75. Gemengd dubbelmej. E. Ryan en Lycett slaan mej. llowkins en Woosnam 63, 61. Damesdubbel mej. S. Lenglen en inej. E. Ryan slaan mevr. Beamksh en mevr. Peacock 6—2, 6—2. CRICKET. 1I.-D.V.S.V.V.V. De gewoonte getrouw, verliest Hermes clen toss en wordt eerst naar de wickets gezonden. Al spoedig valt A. Offerman als slachtoffer van Grootmeyer, maar Vuylsteke en Haima v.d. Wal snoepen samen flink wat runs bijeen,zoodat, de score 46 is als Vuylsteke verdwijnt. Als ook Haima v.d. Wal dan voor 25 gebowld is, koint er een collapse in de Schiedamsche innings, v.d. Schouw, Lindeman, Tuyl verdwijnen allen voor luttele runs. Alleen J Engering met 11, II. Offerman met 10 en C. Vischer, die even eens met 11 runs not out blijft komen dan nog in de dubbele cijfers. Met 22 extra's zit Hermes voor 102 runs aan den kant. Als na de lunch de Amsterdammers aan de wickets komen, gaat het hen aanvankelijk ook niet voor den Vind. Al gauw weet' Vuylsteke J. Grootmeyer te vangen, maar de volgende wickets kosten meer runs. Dutton en W. Groot meyer scoren samen fraai, niet voor elkaar on derdoend., elk 53 runs. Slag is ondertusschen ook ingespeeld en ziet Panjer en kost resp. voor 38 en 14 komen en gaan. Als dan het totaal van V.V.V. 5254 is,laat Engelgeer stoppen om te trachten een innings overwinning te behalen. Maar dat is Hermes te sterk en Haima v.d. Wal en H. Offerman ranselen te zarnen er ge ducht op los. In een minimum Van tijd zijn er 100 runs bijeen, waarvan H. Offerman er 70 op zijn naam had toen Barentsen hem bowlde. Daaronder waren 12 vieren en één zes. Haima v.d. Wal had een goede 23. Ook Vischer en A. Offerman blijken nu runs te kunnen maken, want zij blijven met resp 25 en 47 not out. Als de speeltijd verstreken is, heeft. Ilermes 193 runs voor een verlies van 3 wickets. Hermes verliest dus met 152 runs en 5 wickets op de le innings. De volledige scores volgen hieronder Hermes-D.V.S. 1 innings A. Offerman b J. Grootmeyer 3, J. Vuylsteke l.b.w. Barentsen 9, II. Offerman c. Dutton b Barentsen 10, Haima v.d. Wal b. Barentsen 25, G. v.d. Schouw b. Barentsen 5, T. Lindeman b. Grootmeyer 4, C. Tuyl b. Barentsen 0, J. Engering b. Barentsen 11, J. Huyswaart run out 2, J. Nolet b. Barentsen 0, C. Vischer 11 not, out extra's 22 totaal 102. 2e innings II. Offerman b. Barentsen 70, N. Haima v.d. Wal b. Ilrootmeyer 23, J. Huys-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 2