Machinisten - Gnrsas prima waar 35 cent. waar dat f iel draait waar flat wiel draait 1 IIEliW OLVHPII THEATER X TE KOOP: Nienre ScliejamsÉ Cmnit in alle inaten. Kleine Ad verten tiën Ambachtsschool - Schieo'am. L M E U E K J Binnenweg 46 ROTTERDAM - Telefoon 829. DOOK WOLVEN VE^SLOM>EN. 4 sPEEL MET MET VU* K Het, spoorwegongeluk in Bel- g i Het parket heeft het signalement ver spreid van het individu dat het spoorwegonge luk bij Hennuyéres zou hebben veroorzaakt. Hij is een man van 35 jaar, van middelbare lengte en opgeblazen dik. Hij draagt blonde snorren, op zijn Amerikaanseh gekruld en was gekleed in een zwart eolbertpak zonder boord of das, met een slappe bruine hoed met neergeslagen rand. Hij droeg over den arm een zwarte overjas, met zwart satijn gevoerd. Hij heeft op de rechterwang een schram, klaarblijkelijk van jongen datum, uitgaande van het rechteroog, met een buiten- waartsche boog naar de kin. Dicht bij de plaats van de misdaad heeft men een Engelsche sleutel en een breekijzer gevonden ongemerkt. Het breekijzer is van goede hoédanig heid en schijnt niet, van Duitsch makelij te zijn. De Engelsche sleutel moet aan een chauffeur behoord hebben. Het heft en de rug van het be wegelijke gedeelte toonen verscheidene, sporen van hamerslagen. Het einde van het heft is afgerond en lichtelijk gebogen. De ramp is gisteren ook ter sprake gekomen bij de ontvangst van de Fransche kolonie bij den Franschen gezant. De vereenigingen uit Fransche handels- en nijverheidskringen te Brussel hebben den wensch te kennen gegeven de Fransche post dagen te bezichtigen,welke midden in den trein was geplaatst. De gezant heeft beloofd stappen dienaangaande t,e doen bij de Fransche regeering Carpentier is gisteren uit Amerika naar Europa vertrokken. Gekuipt. Voor den politierechter van Marl borough Street te Londen verscheen Dinsdag een man, die groote sensatie had verwekt aan het ondergrondstation Piccadilly Circus. Den avond tevoren, toen een passagier in den trein zou stap pen, verscheen rechts van hem een man, die hem zijn portefeuille ontroofde, waarin vijf pond aan bankpapier en een spaarbankboekje. Er ontstond een worsteling en de aanvaller richtte een revol ver op den passagier, waarna hij het op een loopen zette. De stations-inspecteur, die toege schoten was, vervolgde den aanvaller, die dooi de station-tunnel rende naar de liften, steeds met zijn revolver zwaaiende. Ziende dat er geen lift was, rende hij terug naar het perron en sprong °P de spoorbaan, juist toen van den anderen kant, een trein naderde. De inspecteur gaf een feeken den trein te doen stoppen, liet dade lijk alle op de baan zijnde treinen ophouden en de electrische lichten in de tunnels aan steken. Toen ging de inspecteur den vluch teling vervolgen, met nog iemand. Hij vond den aanvaller neergehurkt op de spoorbaan on deze richtte zijn revolver op zijn achter volgers. De man, die den inspecteur gevolgd was, sloeg den vluchteling tegen den grond, waar door men hem zijn revolver kon ontnemen. Toen seinde de inspecteur dat de trein kon naderen en daarin bracht men den vluchteling naar het sta tion lmfalgar Square, waar hij aan de politie werd overgeleverd. De politierechter verwees den zakkenroller naar den strafrechter 19 dagen vermis t. Na sinds 21 Juni te zijn vermist, werd Edward Crump, een bedien de op een effectenkantoor, met een gebroken enkel gevonden te Piers Chyll, Wastwater. De heer Crump wilde een voetreisje maken van drie dagen in het heuvelland, en had voor dien tijd voedsel meegenomen. Een gedeelte van den dag wandelde hij in gezelschap,'maar later raak te men zijn spoor kwijt.Men meent, dat hij uitge gleden is en zoo zijn enkel heeft, gebroken. Hij lag in een geul, die men meerdere malen had afge zocht, maar hij was t,e uitgeput om een teeken van leven te kunnen geven. Hij ijlt tengevolge van den langdurigen dorst en honger, maar men verwacht, dat hij weer zal herstellen. Kerknieuws. Z.D.H.deBisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Alkmaar (II. Dominieus) den Weleerw. pater J. M. P. van Campen O.P. lich-Hoek, gevestigd alhier, voornemens, om over te gaan tot de uitgifte van 500.000 aandce- len aan toonder, in stukken van 1000.tegen den koers van 100 waarvan onderhands 227.000 geplaatst, voor de helft deelende in de winst over het boekjaar 1921. De inschrijving hiervoor is opengesteld te Schiedam ten kantore der Vennootschap en te R'dam, den Haag, Lei den, Gouda, Oud-Beijerland en Schiedam bij de kantoren van Slavenburg en Go's Bank, van 4 tot 21 Juli 1921 tegen den koers van 100 De storting op de toegewezen aandeden moet geschieden aan het kantoor van inschrijving op den le Augustus a.s. tegen overgave van de offi- cieele aandeden of van recepissen, welke zoo spoe dig mogelijk na aankondiging kosteloos tegen, de definitieve aandee'en inwisselbaar zu"en zijn. Aan 't prospectus ont'eenen we t vo'gende 't Bestuur geeft a's zijn meening te kennen, dat de fa. F. A. Witlich Hoek, opgericht te Schiedam in 1915 en in 't bezit van belangrijke goed ingevoerde hoofdagenturen, zoowel van automobielen en motorrijwielen als van onder deden, banden enz. in ruime mate beschikt over een naar de eischen des tijds gebouwde showroom ruime magazijnen, goed ingerichte werkplaat sen, een uitgebreide stock van diverse artikelen en bovenal goed onderlegd personeel, welke gun stige feiten de fa. tot een der grootste en meest belangrijke im- en exporteurs gemaakt hebben. De groote vlucht nu, welke de zaken de laatste jaren hebben genomen, maakt uitbreiding van het werkkapitaal noodzakelijk, weshalve beslo ten is, de firma in een N. V. om te zetten. De akte van oprichting zal voor Notaris Hartong te Rotterdam worden gepasseerd de vennootschap wordt geacht te zijn aangevan gen op den lsten Januari 1921. De heer F. A. Witlich-Hoek, die bewezen heeft over een groote mate van vakkennis en handels routine te beschikken, zal ongetwijfeld als Direc teur de belangen der nieuwe vennootschap met dezelfde toewijding behartigen als zulks tot dus verre het geval was. Op de openingsbalans der vennootschap por 1 Jan. 1921 paraisseeren onder activa Gebouwen en terreinen 234,000.kantoor en magazijnmeubilair 9,872,261/2gereedschap pen, werktuigen enz. 6,740,14 agentschappen, enz. 25,000.goederen 280,409,50 V2de biteuren 40,123,33 cautiestellingen 20,725,90 kassa 1,596.47; totaal 618,467,61 onder passiva staan vermeld Maatschappelijk kapi taal 1,000,000.—onuitgegeven aandeelenka pitaal I 500,000.ongeplaatste aandcelen 273,000 hypotheek op goederen 76,400.— bankiers 163,015,04 credi' euren deposito- gelden 30,000.diverse crediteuren 114,473.32; cautiestellingen f 7,579.25; totaal 618,467,61. Met een gemiddeld werkkapitaal van 220.000 werd in het afgeloopen jaar een netto-winst be haald van 33.550.of 15.25 liet beroep op de geldmarkt geschiedt dan ook in de vaste overtuiging, dat ook het nieuwe kapi taal behoorlijke winsten zal afwerpen. Voor de thans uit te geven aandeelen zal de officieels noteering ter Beurze van Amsterdan en Rotter dam worden aangevraagd. Rechtzak»». Kunst en Letteren. Scheepvaart. Hoogwater to Hoek van Eoliaaé. 16 Juli v.m. n.m. 1.01. 17 Juli v.m. 1.27, n.m. 1.59. Hoogwater le Schiedam 1 uur en 40 minu ten later. Burgerlijke Stand. Geboren: Juli 13. Jacob z.v. R. van der Meer en J. II. Voogd, Zwartewaalschestraat. 13. Johanna Elisabeth d.v. J. S. van Leeu wen en J. W. Meijer, Broersvest. 14. Johanna Jacoba d.v. C. van Ark en J. van Dooren, Rot- terdamschendijk. 12. Cornelis z.v. J. W. Hel leman en M. G. van Meer, Heenvlietschestraat. Gehuwd. Juli. 14. Th. J. A. Etman 23 j. en B. M. Schuurmans 22 j. H. J. van Dijke 21 j. en M. de Wolf 16 j. J. Immerzeel 27 j. en J. Gommel 28 j. Ondertrouwd. Juli 14. J. K. Boesecke 28 j. en C. E. Kaufhold 21 j. W. W. Masten broek 26 j. en J. J. Hinten 19 j. L. Brouwer 22j en C. de Jong 19 j. N. Oostrum 24 j. en A. M. J. van der Klink 24 j. D. L. Lodeweges 22 j. en T. Bakker 21 j. P. Bakker 47 j. en T. van Schijndel 54 j. H. H. A. Kreuger 25 j. en H. G. Breve 25 j. J. van Leeuwen 23 j. en J. W. E. Tilman 19 j. K. W. van Bezooijen 26 j. en J. Poort 24 j. J. J. A. van Alphen 26 j. en W. M. J. Gronendaal 25 j. G. Liefhebber 24 j. en J. Giesselbach 21 j. J. W. Voorheyzen 29 j. en J. J. van Haasteren 29 j. Overleden: Juli 12. Adriana den Hender oud 92 j. en 6 mnd., weduwe van Hendrik Ra demaker, Nieuwe Haven. 13. Een levenloos kind \an T. Sykula en M. van der Vlies, Broers- \eld. ï)e dienstweigeraar Ilenri Groenendaal voor den krijgsraad. Men seint ons uit Den Haag Heden werd voor den krijgsraad alhier be handeld de zaak tegen den dienstweigeraar Henri Groenendaal. De auditeur-militair eischt tegen bekl. 10 maanden gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis, subsidiair onderzoek naar de verstandelijke vermogens van bekl., in beide gevallen met in arresthouding. Na in de raadkamer te zijn geweest, deelde de president van den krijgsraad mede, dat de krijgs raad tot de overtuiging is gekomen, dat bekl. wel schuld had. De krijgsraad meent evenwel, dat de motieven van den geestestoestand door een physiater dienen te worden onderzocht, om uit te maken of hier van overmacht sprake is. De krijgsraad bepaalde, dat bekl. overgebracht zal worden naar het Militair Hospitaal. In dit geval zal het verblijf aldaar als voorarrest wor den beschouwd en worden afgetrokken van even tueel op te leggen straf. Advert enden. In plaats van kaarten. Verloofd TRUUS PUTTERS WILLEM HAGENDOORN. Receptie 21/2-4 uur. Rotterdam, Mauritsstraat 80. Schiedam, Westmolenstraat 25. 177'214198—12 Onderzoek naar het boerenhuis in Nederland. Prof. D. van Blom, te Leiden, secretaris- penningmeester der voor bovengenoemd doel, voor de Maatschappij der Nederlandsche Let terkunde ingestelde commissie deelt omtrent den stand der werkzaamheden het volgende mede De heer K. Uilkema te Leeuwarden, schrij ver van het „Friesche boerenhuis", aanwien het onderzoek is opgedragen en die met genoem de commissie geregeld voeling houdt, is thans ruim een jaar aan het werk. Gedurende de wintermaanden beperkte zijn arbeid zich tot archiefnavorschingen. Daarvoor en daarna werde (ongerekend eenige voorloopige verkennings tochten in Limburg) inzonderheid Zuidoost Friesland, Drente, Gelderland, Noord-Holland (met inbegrip van Terschelling, Texel en Wierin- gen) en Zuid-Holland (met een deel der eilanden) onderzocht. Reeds vroeger was het overige Fries land (met Ameland) door hem bestudeerd.Veel materiaal in den vorm van platte gronden, door sneden en photografiën, is reeds bijeen, met namen betreffende Friesland, Drente, Overijsel Gelderland en Noord-IIolland. Voor dezen zomer staan Noord-Brabant,, Zeeland en Limburg mede op het program. De commissie hoopt het onderzoek nog ten minste twee jaren te kunnen doen voortzetten Behalve door het rijk wordt haar dit door eenige provinciale besturen, door bijdragen van landbouw-, oudheidkundige en geografi sche organisaties alsmede door particulieren financieel mogelijk gemaakt. Haar budget sluit echter niet dan met moeite en haar se cretaris-penningmeester is daarvoor ten allen tijde genegen gelden voor het doel der commissie in ontvangst te nemen. Handelsberichten. Eeon. en Fin. Mededeelingcn. N. V. Handelmaatschappij v. h. F. A. Witlich-Hoek. Zooals uit de in ons blad van heden ge plaatste advertentie blijkt, is de nieuw op te rich ten N. V. Handelmaatschappij, v.h, F. A. Wit- Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 15 Juli. Men noteert voor binnenl. spiritus, dir. levering f 35. Stemming onveranderd. Moutwijn. SCHIEDAM, 15 Juli. Men noteert voor moutwijn 46 f 18. Stemming onveranderd. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging" Heden f 2.50 per ketel. Heden overleed onver wachts onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JAN HENDRIK DIRK KA1MEIJEB, in den ouderdom van 69 jaren. 4194 20 G. MONTFOORT— Kammeijer. G. S. MONTFOORT. LINA MONTFOORT. JOIL MONTFOORT. Schiedam, 14 Juli 1921. Burg. Knappertlaan 80. Eenige kennisgeving. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. (Voorloopig Diploma). De gelegenheid tot inschrij ving voor deelname aan dezen Cursus is opengesteld. Schriftelijke aanmelding met opgave van genoten onderwijs vóór 24 Juli a.s. bij den Direc teur der A. B. S. St. Liduina- straat, 15, waar tevens inlich tingen te verkrijgen zijn. 4183 16 van Dómeó- Kinde/*- I Meeding 4032 20 15 MITOGIU J K, HiPBWü BbHPti 'i-, S/3 MfiiiHfMHfe!; ROTTERDAM. Telef. 9376. Atelier» gelijkvioera Helt» lijp 8 "1 Directeur A. TUSCHINSKI. 4^ Voor den zooveelsten maal is bewezen, welke attractie- programma's week na week in het Olympia-Theater worden vertoond. H LT BE W IJS Hi E R VAN 1 MP Ondanks de geweldige hitte, vocht het publiek om binnen te komen. Vrijdag 15 Juli, zal zich dat herhalen want dan worden 4. vertoond: Als eerste hoofdnummer: a Groot en buitengewoon sensationeel drama. a In de hoofdrol, de onverschrokken heldenspeler Charles Ray. a. Nog niet genoeg1 Als tweede hoofdnummer Een groot en aangrijpend drama in 4 bedrijven. In de hoofdrol Dorothy Dalton, de vrouw die zoovele malen A in de film heeft uitgeblonken. Verder nog onze prima ko- mische films, actauliteiten en Tuschinski's. Stadsnieuws Djt Programma is een succes zonder weerga Geen toegang voor kinderen. 418750^ Kleine advertentiën hoogstens 30 woorden f 1. per plaatsing. Ieder woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f 2. 15 Een WINKELHUIS met bak kerij en woonhuis in het centrum der stad. 10 Brieven, onder no. 4197, aan het bureau van de Nieuwe Schied. Courant, Koemarkt 4. Adverteert in de Mevr. VAN DEVEN TER— Moens, Lange Nieuwstraat 19 vraagt, wegens huwe lijk met 1 Sept. eene nette Dienstbode, goed kunnende koken en werken. In een hotel te Sche- veningen voor ter stond gevraagd een nette Werkster, geheel op de hoogte met hotelwerkzaam heden. Br. onder letter B. bureau dezer courant. Pakhuis te koop gevraagd. Brieven met vol ledige omschrijving, koopprijs enz. bureau v. d. blad onder letter W. Een nette Dienstbode gevraagd in klein ge zin, voor den dag of dag en nacht. Brieven onder letters W.L., aan dit blad. Te Koop gevraagd em Burgerwoning. Br. onder letter K., bureau van dit blad. Te Koop aange boden een geëmail leerd Fornuis. Prijs billijk. Brieven, onder no. 4314, bureau dezer Crt. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden Po rtwij n h f 1.50 per Liter, f 0.80 per halvenLiter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boterstraat 63. TE KOOP een pracht partij ge kruiste jonge hennen, zooals gekruist Rood Island, gekruist Yo kohama, 4-4x/2 mnd. oud witte leghorns, 31/2—4 maanden oud, allen tegen zeer bil lijken prijs. L. VAN DIJKE, Noordvest no. 28 of Singel lila. Tel. 787. Biedt zich aan een Duitsche Dienstbode, als meid-alleen of hulp in de huishou ding. Brieven onder no. 4219 bureau van dit blad. Bekwame Vonwster gevaagd tegen hoog loon. Stoomwasscherij „De Lelie" Wester kade 30. Na 6 uur, Stadhouderslaan 2. Reclamedag. Ieder, die a.s. Za terdag 1of meer besteedt, geven wij een doos prima ter pentijn schoencream „Quick" of een paar dames- of heeren- gummirollen cadeau. Lederhandel „Ex celsior", Dam 36. Te Koop gevraagd een kleine Woning, liefst in de binnen stad. j Brieven letters B.L. bur. dezer crt. In het centrum der stad te huurgevraagd een Woning. Br. onder letters S.W., N. Schied. Crt. j Capsulenfabriek „Holland" j vraagt eenige MEISJES van 14 tot 16 jaar. Aanmelding dagelijks kantoor Schie 88b. Kost en inwoning aangeboden in net ge zin zonder kinderen. Brieven Bureau v. d. Blad onder no. 366. De versche eieren ét 12, 13 en 14 ct. zijn 1 nergens grooter dan in BARON's Wild en Eierhandel, Lange Kerkstraat 16, telef. 220. Probeer eens mijn groote braadkuikens, vanaf 1.50. Eenden-eieren a 14 ct. Prima veeren voor bedvulling voorradig. Aan de fijn wit- wasscherij „De Adelaar", Fabrislr 39, J. D. VAN HEES, kunnen nette meisjes geplaats worden. 1416 jaai en aankomende strijksters. Seizoen-Opruimihg. Een reuzen-partij 2e hands-schoenen in alle maten en prijzen. Vanaf 1.25. Ook witte schoenen 2.98 nieuw. Reparatie net en billijk. Huismoeders zoekt uw voordeel. H. JANSEN, Nieuw straat 6. EN Mikten Horgaas

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 3