Flora-Bioscoop. De Vrpuiters van Alaska of De Danshal van het Noorden. f 2.50 per 80 K G. SCUED. BRANDSTOEFEN&EKMLISEH. Mans- en Jongensschoenwerh. Frank Liberty's Schoenmagazijn, Coolvest 94, naast de Passage. Alle hoofdpremlën zjjn er nog in. A.s. Maandag 29 Augs Trekking. CAPUCIJNERS NIEUW GEWAS li» en r> cent SIMON DK WIT. ZUSTER BROWN, De Arme Edelman, VERHUISD HÜO™AT 136 Abonnementen op dit blad Wordt verwacht deze week! Een lading 4666 60 Goedkoope Kachelkolen tegen franco huis. in FRANK LIBERTY'S Engelsch Schoenmagazijn, Coolvest 94 naast de Passage,ROTTERDAM. Adverteert in de Nienwe Sctieaamsche Courant Geheele Obligatie f 10.25. Halve - 5.25. Voor alle trekkingen geldig.) V W. B. THEATER Warende Kleine A civerteiitiën. Tijdige bestelling wordt beleefd verzocht ter voorkoming van oponthoud. BEXTERMAN, Singel 160, Schiedam, ULLERS, Hoogstr. 18, Schiedam. per pond. De Lamp van Aladin, De Vliegtocht van Burgemeester Zimmerman. J. S. C. POPPEZIJN Gas- en Waterleiding, Sanitaire artikelen, Het genot is overweldigend,indien u Uwe VACANTIE doorbrengt Binnenland. Schriftelijke vragen. Van den heer De Groot aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel Is het den Minister bekend, dat door de aardappelmeelfabrikanten een bedrag ter be schikking van de Regeering is gesteld, om te dienen als Vergoeding voor agenten, die door de Regeeringsmaatregelen waren benadeeld, en die dus voor vergoeding in aanmerking kwa men Zoo ja, is de Minister dan bereid mede te deelen hoe groot het bedrag in totaal is ge weest, hoe groot het bedrag is dat daarvan aan rechthebbenden is uitgekeerd en wat met de resteerende som zal geschieden Van den heer Bulten aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel 1. Is het juist, dat pas in het begin van Augustus aan de besturen van land- en tuin bouwwintercursussen twee-derde van de door goedkeuring der cursusbegrootingen in uit zicht gestelde subsidies betaalbaar gesteld werd en dientengevolge aan de betrokken land- en tuinbouwonderwijzers ook pas in begin Augustus twee-derde van de hun toe komende belooning voor het geven van on derwijs aan die cursussen gedurende het tijd vak October 1920Maart 1921 kon worden uit gekeerd 2. Zbo ja, kan de Minister dan toezegging doen, dat in het belang van bedoeld onderwijs in den vervolge maatregelen worden getroffen, dat door het tijdig verleenen van voorschotten van Rijkswege aan de besturen van land- en tuinbouwwintercursussen deze besturen op tijd aan hun land- en tuinbouwonderwijzers het sa laris uitbetalen Van den heer Abr. Staalman aan den Minister van Arbeid 1. Is het den Minister bekend, dat de kinne hier te lande door slechts één fabrikant in den handel wordt gebracht en deze zeer groote win sten er mee behaalt, terwijl de prijs van dit ge- ge neesmiddel buitensporig hoog geworden is, zoodat de bestrijding der malaria hierdoorsterk belemmerd wordt 2. Zoo ja, is de Minister dan in staat en bereid tegen dit euvel maatregelen te treffen is opgenomen een beschikking van den Minis ter van Arbeid, waarin worden bekend ge maakt de bijdragen dan wel de termijnen van die bijdragen, ten behoeve van de daarin ge noemde belanghebbenden ter beschikking van eveneens genoemde genieenten te stellen, inge volge het Koninklijk besluit van 8 Nov. 1920 no. 29 (premiebouw.) Schriftelijke beantwoorde vragen. Op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Van Ravesteyn, betreffende de uit- noodiging van den zaakgelastigde, den heer PPoustochkine bij den galamaaltijd ter ecre van den Kroonprins van Japan te Amsterdam luidt het antwoord van den heer Van Karne- beek, minister van Buitenlandsche Zaken, dat 't Russische gezantschap, hetwelk na den val der Keizerlijke Regeering achtereenvolgens de dezerzijds erkende Regeeringen van Lvow en Kerenski vertegenwoordigde, tot dusver op de lijst van het corps diplomatique werd gehand haafd in verband met de houding, in dit opzicht ook door andere Mogendheden elders tegenover de Russische legatie aangenomen. Premiebouw. In een afzonderlijk bijvoegsel tot Stct. 159 21/2 ton gewetcnsgeld. Er is niet minder dan 258.041.88 aan ge- wetensgeld wegens te weinig betaalde belasting bij verschillende Rijksontvangers gestort.. De salarieering der rijksambtenaren. Naar aanleiding van de mededeelingen van den heer Treub, dat een salarisherziening van het rijkspersoneel geen geld mag kosten, en een verzoek van enkele leden der Centrale commissie van georganiseerd overleg aan de centrales van overheidspersoneel, om een salarisschema bij het bureau van voorbereiding in te dienen, hebben de samenwerkende organisaties, die deel uitmaken van de Centrale commissie, met uitzondering van de Centrale van hoogere rijksambtenaren en den Ned. federatieven bond van personeel in openbaren dienst, den volgenden brief gezonden aan den heer Treub, voorzitter va?n de Centrale commissie voor georganiseerd overleg iri ambte narenzaken. In de vergadering van de Centrale commissie voor georganiseerd overleg op 21 Juli werd naar aanleiding van een voorstel van het lid der com missie, den heer E. P. Westerveld, door de verte genwoordigers der centrales van ambtenaren, welke deelnemen aan het overleg, verklaard, dat zij de mogelijkheid onder de oogen zouden zien, of zij gezamenlijk een salarisschema voor het rijkspersoneel bij het bureau van voorberei ding zouden kunnen indienen. Deze verklaring werd mede afgelegd, om hier mede tegen te gaan het door het genoemd bureau gekoesterde voornemen, om ook met de categora le organisaties, ja zelfs met de ongeorganiseer de ambtenaren, in overleg te treden. Den lsten Augustus kwamen naar aanleiding van het bovenstaande, dé bestuursvertegen- woordigeïs van de R.-K. Centrale van burgerlijk overheidspersoneel het permanent comité uit de bij het Chr. Nat. Vakverbond aangesloten organisaties van personeel in publieken dienst de Centrale van vereenigingen van personeel in 's rijks diensthet Comité van neutraal over heidspersoneel en het Comité ter behartiging van de algemeene belangen van overheidsperso neel in vergadering bijeen, teneinde hun stand punt te bepalen. De bestuursVertegenwoordigers verklaarden, dat, nu in de vergadering van het Centrale commissie voor georganiseerd overleg op 28 Juli uit een mededeeling van den voorzit ter is gebleken, dat ook advies zou kunnen wor den ingewonnen bij categorale organisaties en ongeorganiseerden, en dus niet de minste zeker heid bestaat, dat in overeenstemming met de uitspraak, ter zake door de Centrale commissie gedaan, zal worden gehandeld, zij het niet in hel belang der ambtenaren achten, dat door hare vertegenwoordigers in het georganiseerd over leg een gemeenschappelijk voorstel bij het bureau van voorbereiding zal worden ingezonden. Bezoekers van de Flora-Bioscoop Wij stellen U er mede in kennis, dat van af a.s. Vrijdag een film wordt vertoond, met het doel de Flora-Bezoekers van iets bui tengewoons te kunnen laten profiteeren. Wij zijn er van overtuigd, dat ied< r Schiedammer lier ver alles zal verzuimen, om dit werk te komen zien. Groot en geweldig sensationeel drama in G bedrijven. In de hoofdrol DOROTHY DALTON die door haar enorm spel het publiek in verrukking brengt. Door dit grootsche filmwerk worden wij meegesleurd en voelen ons vastgenageld aan het projectiedoek, als waren wij het zelf die daar vochten op leven en dood. Het uitgaand publiek weet, dat wij alleen dan een film als iets buitengewoons aanbevelen, als het in alle op zichten iets bijzonders is. 4682 60 Verder een uitgebreid programma. Diploma's geldig. Bespreekt nu vooral uwe plaatsen. Verkrijgbaar bij alle Schiedamsche Steenkolenhandelaren. Buitengewone koopjes in Weer ontvangen groote partij PANTOFFELS prima leer. Tevens 1600 paar VOETBALSCHOENEN in alle maten. Zie onze Etalages en let op prijzen en afwerking, en ge koopt alleen in Tramkosten worder eru^betaald. A/V Zend postwissel of storting op onze postrekening 39440, N. V. Geb. v. Kunsten en Wetenschappen Heerengracht 455, Amsterdam. Obligaties zijn ook verkrijgbaar bij 129 Aug. Hoofdpremie f 5.000.-. Totaal 350 premies. 10.000.-. 500 - 10.000.-. 500 - 10.000.-. 500 Oct. - 10.000.-. 500 - 15.000.-. 500 - 15.000.-. 500 - 15.000.-. 500 - 15.000.-. 500 Nov. - 20.000.-. 500 - 20.000.-. 500 - 20.000.-. 500 - 20.000.-. 500 Dec. -250.000.-. 3000 Thans gekocht trekken in alle trekkingen mede, terwijl wanneer geen premie wordt getrokken, men de obligatiena de laatste trekking kan inwisselen tegen plaatsbewijzen voor opera of tooneelvoorstellingen 4686 30! Vanaf Vrijdag 19 Augustus brengen wij als le Hoofd film een product der Hollaudia-filmfabrieken getiteld Deze film opgenomen in de schilderachtige omgeving van Haarlem, munt uit door prachtvolle tafreelen, span nend spel en boeienden inhoud. Als 2e Hoofdfim de boeiende Comedie in Aclen naar het bekende boek van Hendrik Conscience. Prachtvol Bijprogramma o.a. de oerkomische klucht. en als Actuliteil Geen toegang voor kinderen- 4687 60 Telefoonnummer 34H 4655 20 lederen werkdag 2 uur ons beroemde Vacantie-Kinder- programma als Hoofdfilm ORANJE en NEDERLAND Verrassingen voor de Kinderen. worden dagelijks «wiiizeROiisen aan liet bur an Koemarkt do- r de eovrante/nhezorgvrtt tien hnt-kh andel, evix VAN 0VERBEEK, Aert van Nesstraat hoek Crispijnlaan, Rotterdam. 4073 30 Strijksters gevraagd tegen hoog loon. Zich te vervoegen Stoomwasscherij „DE LELIE" H. F. A. WILLEMS, Wester kade 30, na 6 uur Stadhouderslaan 2. Bij een nette we duwe wordt een Zit-en Slaapkamer aangeboden met of zonder pension. Brieven no. 417, Bur. Nieuwe Schied. Courant. Stenografie „Groote". Begin van nieuwen cursus half Sept. Pri vaat- en curSuslessen. Billijke conditiën. Aanmelding 's avonds na 7 uur. Mej. MIDDENDORP Oost-Singel 54. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden Po rt wil n f 1.50 per Liter, f 0.80 per halvenLiter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boterstraat 63. Costnnmnaaister B. Z. A. Voor winkel of atelier. Volledige vakkennis. Bekend met maatknippen. Br. no. 445 bureau Nieuwe Sch. Crt. Lederhandel „Excelsior", Dam 36, is je adres voor gum- mirollen, rubberhak- ken en zooien, spij- kersbeslag, schoen- creme, veters, garen, hamers, enz. Groote sorteering pr. blank en bruin leder in den bak. Aanbevelend, G. W. JANSEN. Het adres voor Winkelzakken is thans Hoogstr. 14. Aanbevelend, Schied. Papierhandel. Gevraagd zoo spoe dig mogelijk een Dienstbode R. K. AdresOostsingel 17. Voor direct gevraagd een flink St. Liduinastraat 59, Goedkoope Kachelkolen. JaarlQksche OPRUIMING van Restanten, 7 7 Prachtkansen. 7 7 4685 140 Haar op een RIJWIEL van

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 4