Aanbesteding. Aanmelding BUSGROENTEN TE KOOP NiBBse Scteiaisciie Courant. Kleine A dver-tentiën. A. BOSCH. Boterstraat 63. Tel. 58th A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 A. BOSCH. Boterstraat 63, Tel. 580 RIJN- en MOEZ KLWIJNEN. B. Rosenstein, Wiesbaden. 1 huis huuropbrengst 180 onderhoud 565. 1 huis huuropbrengst 130 onderhoud 204. 2 huizen huuropbrengst 286 onderhoud 869. 1 huis huuropbrengst 200 onderhoud 878. Spr. vindt dat het hoogtijd begint te worden, dat er een bezuinigingscommissie wordt ingesteld De voorzitter zegt, dat B. en W. de in stelling van zoo'n commissie ernstig zullen over wegen. Weth. mr. Van Velzen verklaart in antwoord op de opmerkingen van den heer Schreuder, dat het Woningbedrijf uit Gemeente werken is gehaald. De cijfers geven geen zuiver beeld van de exploitatierekening. De woningen waren uit sleur of om welke reden dan ook te laag verhuurd. De uitgaven zijn niet overeenkomstig de hu ren, maar men moet ook de voordeelige huren in aanmerking laten komen voor het eindresultaat der exploitatie. De heeren v. d. Tempel en v. d. Most, twee deskundigen, die het vertrouwen van den Raad hebben, zitten in de commissie en hebben alle zaken van a. tot z. bekeken en aan alles hun goedkeuring gehecht. Spr. heeft geen bezwaar tegen een bezuinigings commissie maar wel als die zou moeten worden ingesteld op grond Van de uitkomsten van den woningdienst. De heer Schreuder zegt, dat hij niet al leen het oog heeft op woningbedrijf, maar op alle bedrijven. Hij vindt het een schandaal dat men b. v. in het bureau van den Woningdienst aan de Nieuwstraat behangselpapier van acht gulden per rol heeft gebruikt. Weth. Van Velzen verklaart, dat men toch binnen de lijnen van de begrooting is geble ven. De heer Scheffers zegt, dat de Raads leden de rekeningen niet te zien krijgen. De be grooting wordt gemaakt buiten hen om. Weth. m r. Van Velzen zegt, dat elke post is gespecificeerd, Als er iets niet in den haak is zal weth. niet aarzelen het mes er in te zetten. De heer Van den Tempel meent, dat slechts een klein aantal rollen behangselpapier van acht gulden de rol is gebruikt. Men had dit noodig omdat ei een lambrizeering in een der ver trekken is. Spr. kan de verzekering geven, dat er overigens de grootst mogelijke zuinigheid is betracht. Men is zelfs te zuinig geweest. Het woningbedrijf moet men niet beoordeelen naar huuropbrengst en onderhoudskosten, daar die meerdere onderhoudskosten eigenlijk ten laste der algeheele kapitaalrekening behooren te komen. De heer D i n k e 1 a a r Dat moeten dan de huiseigenaren ook doen (gelach) De heer Van der Most zegt, dat het Wo ningbedrijf met allerlei moeilijkheden te kampen heeft gehad. Het onderhoud der gemeentewonin gen was tot dusver allertreurigst. Als de gemeen te de woningen blijft exploiteeren moet er geld bij. Anders moet zij ze maar verkoopen. De wo ningen in de Polderstraat moeten eigenlijk afge broken worden, („over 5 jaren" wordt er geroe pen). Als er menschen inwonen,dienen ze toch bruikbaar te zijn Weth. Houtman verklaart, dat er 4000 is gevoteerd voor de woningen in de Polderstraat. De heer Van den Tempel :De kneep zit 'm hierin, dat vroeger de gelden verdwenen, in de rekening van gemeentewerken en nu krijgt men elk onderdeel onder de oogen. De heer Schreuder: Dat laatste vind ik heel goed, want dan kunnen we zien wat er zoo- al gebeurt. De rekening van den Gem.-woningdienst en alle andere rekeningen worden z.h.st. goedge keurd. Wijziging salarisverordening. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de sa larisverordening, voor zooveel betreft het perso neel der Openbare Leeszaal en Bibliotheek, en tot wijziging van de Salarisverordening voor zoo veel betreft invoeging van den rang van opzich ter-uitvoerder bij den dienst van Gemeentewer ken. Hiertoe wordt besloten. De gasprijs. Herstemming over het voorstel Dinkelaar c.s. tot verlaging van den gasprijs met 1 ct. per M3. Door dit voorstel staakten in de vorige zitting de stemmen (10—10), Thans in stemming ge- kracht, wordt het voorstel met 12 tegen 10 stem men verworpen. Tegen de heeren Scheffers, Schreuder, v. d. Toorn, Kavelaars, Houtman, v. Velzen, Boddeus, L. v. Pelt, v. d. Schalk, Slavenburg, Evers en v. d. Most. Vóór de heeren Dinkelaar, van Pelt (S.D.A.P.), Korpel, De Bruin, Hijman, Swartjes, Collé, V. d. Tempel, Brounts en v. d. Hoek. {Slot volgt). Gemengd Nieuws. Branden. Gisternacht 4 uur is te Amster- ^m een zware brand ontdekt op het terrein Weesperzijde 112, voorheen behoorende aan de f'''-Brouwerij en .waar thans het fabrieksge- °^vv der Fa. Gasper Flick is gevestigd. g, e vlammen, die uit do tweede verdieping opgen werden aan de achterzijde ontdekt. Toen de brandweer arriveerde stonden de eerste en tweede verdieping in lichtelaaie. Het vuur werd krachtig aangetast en al het mogelijke gedaan om de in de Marcusstraat staande linge- riefabriek van Veerkamp voor het vuur te be schermen. Dit gelukte, doordien de wind in den Z.O. hoek stond. Gisternacht te één uur is brand uitgebroken in perceel 36 aan het Dedempte Boterdiep, te Groningen, waarin gevestigd zijn de zaak van Alberts en Zonen, houtbewerkersmachines, de cartonnagefabriek van Bierling Jr. en de kleer makerswerkplaats van Dagelet. De brand is ontstaan op de eerste verdieping in de carton nagefabriek. De oorzaak is onbekend. De schade is zeer aanzienlijk. Dagelet is niet verzekerd. Aangehouden. Een inspecteur van po litie heeft gistermiddag in de- Gerrit Jan Mulder- straat te Rotterdam op straat aangehouden een verdacht man, die op weg was naar een bij de politie minder gunstig bekend staand persoon. De aangehoudene was in het bezit van een doos, on der meer inhoudende een gouden dasspeld met groene camé, een medaljon gemerkt V. een drie streng gitten armband met gouden slot, een ge brand zilveren armband, een zilveren schakel armband waarvan verschillende snuisterijen, een zilveren armband bezet met robijnen, een imi tatie paarlen halssnoer, een dunne gouden hals ketting, een gouden ring met een datum 17 Mei 1906, een gouden damesring waarin gegra veerd H; Müller, 's H. L. b. f. H. Weve, S. 1911, een gouden damesring met lilasteen waarin gegraveerd souvenier F.E.C.U., een horlogeket ting van Russisch zuiver, een bloedkoralen hals snoer met gouden slot, een bloedkoralen arm band van 5 strengen met gouden slot, een gouden potloodje, een gouden broche, een dun gouden kettingtje en andere kleine voorwerpen. Een en ander is vermoedelijk van diefstal afkomstig. De aangehoudene is op het politiebureau in de Witte de Withstraat in bewaring gesteld. Diefstal. In verband met een ^diefstal van 1350 ten nadeele van den Vennootschap aan de Ruychaverstraat te 's-Gravenhage is aangehouden de boekhouder N., aldaar. Brand. Te Edam is brand uitgebroken in de schuur van den schilder P.B. dit gebouw brandde af, evenals de daarnaast staande loods op het erf van de wed. K. Ook de achtergevel Van het woonhuis dezer laatste brandde af. Te Avereerst is het woonhuis van den land bouwer v.M. door den bliksem getroffen en geheel verbrand. Een varken is in de vlammen omgeko men. Een en ander was laag verzekerd. Op D o o r n. De hertog en hertogin van Brunswijk zullen met hun kinderen van het kas teel Gmunden naar Doorn verhuizen, daar Keizer Wilhelm na den dood van de keizerin het familieleven zeer mist. Volgens de „Lokal Anz." zal de verhuizing waarschijnlijk in October plaats hebben. Op het oogenblik vertoeven prinses Heinrich en prins Oscar met zijn familie op Doorn Gearresteerd. De twee Hollanders, al dus de „Msb." die Zaterdag te Brussel gearres teerd zijn en in het bezit waren van verscheidene Engelsche chéques, zijn Jan Bertram, 43 jaar en Willem Klauwers 35 jaar, beiden geboren en woonachtig te 's-Gravenhage. De Brusselsche politie meent thans het overtuigend bewijs te bezitten, dat beiden tot een internationale dievenbende behooren. Uit de coupé gevallen. Kort na het vertrek van den trein uit Weesp naar Am sterdam, viel gisteren een jongentje, doordat hij tegen het portier leunde en dit zoodoende open- drukte, uit den trein. Hij werd niet ernstig aan het hoofd gewond, en te Amsterdam aan den trein door den Geneeskundigen Dienst afgehaald. 10 0 jaar. Mevr. de Wed. IJ. de Vires-Bu- wabla, wonende in de Palmstraat te Utrecht is gisteren 100 jaar geworden. Zij is geboren te Morra (Friesland) Zij heeft tien kinderen ge had, van wie er nog 5 in leven zijn. Overreden. Te Sliedrecht is gisteren het driejarige dochtertje van Van G. door auto IJ. 197 overreden en gedood.De chauffeur moet geen schuld aan het ongeluk hebben. Vliegtuig verongelukt. Gister middag halftwee is 4 mijl ten Noorden van Calais het postvliegtuig LondenBrussel in brand gevlogen en in zee gevallen. Men weet niet of de inzittenden gered zijn. Het stoomschip Tregenna is gisteravond 6 uur op 51° 3' Noorderbreedte en 2° 3' Oosterlengte een wrak van een vliegtuig gepasseerd, dat ge vaarlijk voor de scheepvaart dreef. Belasting betalers. Men meldt uit Valencia In het dorp Albal, waar de ontvanger zitting kwam houden voor het innen der belastingen, stond de bevolking op, maakte zich meester van het stadhuis en dwong den ontvanger de kwi tanties te verscheuren en de belastingbiljetten te vernietigen. Groote brand te Moskou. Volgens bericht uit IJelsingfors woedt te Moskou een zeer hevige brand d>e reeds eemge dagen duurt en niet kon worden gebluscht. Honderden huizen zijn een prooi (jer vlammen geworden en 20 personen zijn omgekomen. Een vrouwenlijk. Het geneeskundige onderzoek van een dezer dagen in de Seine ge vonden vrouwenlijk, heeft uitgemaakt, dat het geen lijk van een jong meisje, doch van een vrouw van ongeveer 30-jarigen leeftijd, waarschijnlijk een vrouw van de straat is. Zij is door het hart gestoken, en daarna zijn de ledematen te oordeelen naar de wijze, waarop dit afschuwelijk Werk is verricht door een slager of vleeschhou- wer van het lichaam gescheiden. Sprinkhanen plaag in Fran krijk. Een sprinkhanenplaag teisterd de zui delijke districten van het departement Seine-et Marne. Ongeveer 7500 H.A. zijn reeds geheel ver woest. Een zoo enorme sprinkhanenplaag is nooit te voren in Frankrijk opgetreden en het ministerie van landbouw deelt mede, dat deze plaag zoo onverwacht kwam, dat, men in de on mogelijkheid verkeerde, om tijdig maatregelen te nemen. Zal de „Oude Doelen" verdwijnen? Onze Haagsche correspondent schrijft„Het zeer bekende Haagsche hotel „Vieux Doelen" zal publiek worden verkocht. Naar wij vernemen verkeert de onderneming in groote financieele moeilijkheden de ver- kooping geschiedt door de hypotheekhoudster. Na De Twee Steden thans de Oude Doelen het komt er indien het hotel verdwijnt met de liotel-ruimte voor een stad als Den Haag, die zoo gaarne een nationaal en inter nationaal entrum wil worden, wel droevig voor te staan. Naar verluidt worden echter nog eenige po gingen aangewend om het hotel te redden door de onderneming financieel geheel te reorgani- seeren met steun van de gemeente. B. enW. moe ten voornemens zijn zich met voorstellen tot den Raad te wenden. (Tel.) Brand te Hoboken. Uit New York wordt bericht, dat de havendam te Hoboken in brand staat. De paketboot „Leviathan" heeft vuur gevat. Reuter seint, dat de brand twee pieren te Hoboken vernielde. Het transportschip Whea- ton, uit Frankrijk aangekomen met 2000 lijken van in Frankrijk gesneuvelde Amerikaansche soldaten aan boord, werd van de brandende pier Weggesleept. De Leviathan, liggend aan een der pieren, is door de vlammen geblakerd. De schade is gering, daar soldaten in verband met de aankomst der lijken van tevoren de meeste voorraden hadden verwijderd. De oorzaak is onbekend. De volkstelling in. Engeland. Jlet resultaat der volkstelling in Engeland, die de vorige maand werd gehouden is heden bekend gemaakt. Het blijkt, dat de bevolking van Engeland, Schotland en Wales op het oogen blik 42.767.530 zielen bedraagt, d.i. een toename van bijna 2 millioen, vergeleken met 1911, toen de vorige volksteling werd gehouden. Het aantal mannelijke inwoners bedraagt 20.043..623, dat der vrouwen 22.336.907, zoodat er bijna twee millioen vrouwen meer dan mannen in Engeland zijn. De bevolking van Schotland kan worden geschat op ongeveer 5 millioen. Een merkwaardig verschijnsel is, dat de be volking van Londen sedert 1911 is verminderd. In 1911 bedroeg de bevolking van het eigenlijke Londen, d.w.z. het gebied dat onder de be voegdheid van deCountyCouncil staat, 4.512.685, thans bedraagt zij 4.483.249, d.i. een achteruit gang van ruim 38000. Rekent men de bevolking van de voorsteden, die ongeveer 2 millioen be draagt, daarbij, dan is de totale bevolking van „Greater Londen" thans ongeveer millioen. Uit de volkstelling in de andere groote ste den blijkt, dat de tweede stad van Engeland, wat het aantal inwoners betreit, Birmingham is met 919.000, dan volgt Liverpool met 803.000 en Manchester met 730.000 zielen. Kunst en Letteren. Propaganda. Het Geert-Groote-Genootschap heeft beslo ten om voor de le'den der propagandaclubs, die zich bij zijn actie willen aansluiten een klein maandelijksch orgaan uit te geven: G. G. G. Maandblad voor propagandisten. Het eerste nummer zal begin September verschijnen. Den propagandaclubs, die dit nummer wenschen te ontvangen, wordt verzocht haar naam aan het secretariaat van het Geert-Groote-Genootschap (Seminatie Culemborg) op te geven. SPORT. R.K.V.V. Vriendenschaar. Morgen Zondag speelt de R.K.V.V. Vrienden schaar een voetbal wedstrijd, tegen Union om een medaille op het Union terrein, gelegen bij den watertoren. Deze wedstrijd belooft een spannende strijd te worden. Burgerlijke Stand. Geboren: 25 Aug. Franciscus Matthias en Stevanus, zoons van F. H. Meijer en C. C. van Leeuwen, St. Jansteeg. Overleden: 24 Aug. J. A. Bliekendaal, oud 2 mnd., N. Haven. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 3.per ketel. Scheepvaart. Hoogwater te Hoek vaa Eolia»^ 27 Aug. v.m. 8.43, n.m. 9.13. 28 Aug. v.m. 9.56, n.m. 10.35. 29 Aug. v.m. 11.28, n.m. 12.04. 30 Aug. v.m. 12.47, n.m. 31 Aug. v.m. 1.07, n.m. 1.42. Hoogwater te Schiedam 1 uur en 40 minu ten later. SCHIEDAM, 27 Augustus :Vertrokken s.s. „IJsseldijk" om proef te stoomen naar zee. Advertentien. Ondertrouwd TOOS DE GROOT en ARIE HOOGENDIJK, arts. Schiedam, 4804 10 Vlaardingen, 27 Augustus 1921. OntvangdagZondag 4 Sep tember e.k. van 341/I uur. Tuinlaan 62, Schiedam. Woensdag den 7n September a.s,, n.m. 3 uur, zullen Regen ten van het St. JACOBS- GASTIJUIS onder stadgenooten aanbesteden het buiten- en eenig binnenverfwerk van het Gesticht en van de wo ningen Lange Achter weg 29, 35, 37, 392 en 41. De inschrijvingsbiljetten wor den ingewacht bij den Binnen- regent, bij wien het bestek ter inzage ligt, dagelijks van 9 tot 12 uur vm. Aanwijzing geschiedt Maan dag 5 September a.s., nm. ten 21/ s uur. 4814 25 van leerlingen voor de Teeken- en Vakschool „St. JOSEPH" moet geschieden op Donderdag 1 of op Vrijdag 2 September, 's avonds 71 2®Vï uur in het Bondsgebouw, Lange Haven 71. Leerlingen van vorige jaren moeten zich ook aanmelden. 4791 14 HET BESTUUR. Alleenverkoop voor Scmedam en omstreken van 4813 10 merk „De Sleutels" firma L. E. Nieuwenhuizen te Leiden. Uit voorraad steeds leverbaar Fabrieksprijzen en Conditie's JOH. NAUMAN Grossier Tel. 382 Personen, die roeping ge voelen yoor het klooster leven (Beschouwende Orde) als PRIESTER of LEEKE- BROEDER, kunnen zich melden bij de Eerw. Paters Cisterciënsers 4794 10 TRAPPISTENKLOOSTER Tegelen, bij Vemlo. aan de VeenlaDtstraat een net onderhouden Woonhuis, bevattende» 2 kamers en suite, keuken, tuin met achteruitgang. Boven 4 kamers. Door eigenaar in gebruik, uiterlijk 15 Septem ber a.s. ledig te leveren. Adres P.' DUPONT, Singel 58. 4815 13 Adverteert in de Kleine advertentiën hoogstens 30 woorden f 1. per plaatsing. Ieder, woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f 2. Modes-Hoeden. Kan direct geplaatst worden flinke verge vorderde of Apprêteuse. Fa. GEZ. HOSMAN, Hoogstraat 182. Te koop groot mo del Zwijndrechtsche Roeiboot. Adres Th. VAN THIENEN, Groene- weegje 34. Heerenrijwiel te koop aangeboden zonder gebleken. Dagelijks te bezich tigen Mariastraat 77a 2 X bellen. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden Po rt wij n h f 1.50 per Liter, f 0.80 per halvenLiter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boterstraat 63. Wordt gevraagd een flinke R. K. Dienstbode of Weduwe,van goede getuigen voorzien, die zelfstandig kan werken en eenigszins met koken bekend is. Brieven onder letter D. Bureau van deze I Courant Koemarkt 4. Kinderwagens alle modellen nieuwe 2e-hands lakbakken-, vouw-, promonade-, en favorietwagens, tegen spotprijzen, te vens alle reparatiën, oude wagens worden nieuw, ook bekleeden van Kinderstoelen. W. S. PEEK, Prins Fred. Hendrik straat 33a. Net Meisje gevraagd voor hulp in de huishouding. Fabristraat 40b. Alle soorten GEDISTILLEERD ia prima kwaliteiten. CITMUEN-JExNEVER.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 3