Dames f5.90 Heeren f7.90 Stoomvasscherjj „DE LELIE". H. F. A. WILLEMS. L l V'V LM. Eerste Engelsch Schoeniagazjjn, Brima Dames-Iseren- ea Kiadersclioeiiwerk Coolvest 94, naast de Passage. Tot en met Woensdag aanstaande Bovendien onze 10° 0 extra korting. Deze week is deze reclame alléén geldig in onzen winkel Hoogstraat, Schiedam. J Vakkundige behandeling - Minimum slQtage jonge menschen -bonbons KisawE SddütaalB Cara'. Itateert ta öe Nieuwe Set Cl Coolvest 94 naast de Passage,ROTTERDAM. Buitengewone aanbieding in: Onze grijzen zijn guldens lager dan ergens elders. Ontvangen alle maten VOETBALSCHOENEN. Kleine Advertentiên. Op straat de ERWT O-LEZE HIJ, iiÖ, worden Hoofd- Laat dit uw adres zijn voor het behandelen uwer wasch: H oogstr. 1 i 8. Wat onze kwaliteit is weet ieder. Nog steeds is ons devies: Beste kwaliteit voor den laagsten prijs. Po rt wil n Hee? Naar de Breedstraat 1. Pianolessen. Speciale aanbieding van onze geurige Thee k 70, 100, 125, 150 en 175 ets, per pond. Gemengd Nieuws. Ongelukken. Dinsdagavond is zekere H. uit Delft, terwijl hij van zijn werk kwam, op den Rotterdamschen weg door een auto overreden. Zijn linkerarm was gebroken en zijn rechter arm zwaar gekneusd. Dr. Donkersloot verleende heelkundige hulp. Per auto is de oVerredene naar Overschie vervoerd. Te Ulrum is de werkman D. Bottema, bij een landbouwer onder een tractor geraakt en onmiddellijk gedood. Hij was ongehuwd. gepleegd door middel van een valsehe chéque van ongeveer 8000. In verband daarmede is gisterochtend in een hotel daar ter stede gearres teerd de Duitscher O. De brandstichting te Heerier- heide. De daders van de brandstichting te Heerlerheide waarover wij berichtten, zijn heden naar de strafgevangenis te Maastricht overge bracht, Zij hebben bekend, dat zekere P.V.B., een derde aangehoudene in overlég met A., zijne vrouw en zijn zwager, den brand in de woning Van Raan gesticht heeft, nadat de echtelieden R. hun geld in veiligheid gebracht hadden. Een ernstig vliegongeluk. Men meldt uit Charleston (West Virginia) Vijf leger- vliegers worden vermist. Terwijl zij bommen wierpen, viel de vliegmachine tijdens een on weersbui en vloog in brand. Heden te half tien werden naar een aan het hoofdkwartier van den vliegdienst ontvangen bericht meldt, de lijken gevonden. Verder wordt gemeld, dat een andere aviateur ernstig is gewond. Oplichting. Ten nadeele van een ban kierskantoor te Amsterdam is een oplichting Verduistering. Een opzienharende zaak houdt op 't oogenblik de justitie van Erfurt bezig. Het betreft hier omvangrijke knoeierijen en verduisteringen op hot hoofdbureau der rijks veldartillerie. Vanwege dit bureau waren in de munitiefa briek Pinkert en Kühlwein te Erfurt artille rielonten opgeslagen. Naar verluidt hebben thans ambtenaren, die de magazijnen en de betalingen kwamen controleeren en de fabrieken bezochten, valsehe boekingen gevonden op de onkost.enbe- rekening. In deze zaak is een officier, met de con trole in de fabriek belast, betrokken. Hem wordt ten laste gelogd, dat hij zich groote sommen heeft laten betalen, en aan de onregelmatigheden heeft medegewerkt of tenminste ze niet aan het licht hëeft gebracht. Een accountant heeft bovendien de önkostenrekeningen nog verhoogd. De schade, welke het rijk door deze verduistering heeft gele den, bedraagt ruim 2 miilioen Mark. Hot schijnt ver'der, dat men ook te Berlijn aan hangers heeft, wijl aldaar in de laats! e weken talrijke arrestaties van aanzienlijke personen heb ben plaats gehad.. Tegen een hooge borgstelling zijn deze voorloopig weer in vrijheid gesteld. De personen, die zich nog in arrest bevinden, zullen naar Erfurt overgebracht worden, waar zij aan een langdurig verhoor zullen worden onderwor pen. Een nieuw oorlogswapen. Bij Farnborough worden proeven genomen met een nieuw soort tank. Deze nieuwe oorlogs machine, die een groote lengte bezit en groote snelheid kan ontwikkelen, zal zoowel te land als te water kunnen worden gebruikt. De proe ven hebben plaats in de Fleet Pond (een klein meer 31/2 mijl ten Z. W. Van Farnborough). Ook een andere soort tank van geheel nieuwe constructie wordt te Farnborough beproefd. Dit monster is voorzien van Rolls-Royce-machi- nes en bestand tegen elk soort kogels. Elke tank bezit een ,,six-pounder"-kanon en acht ITotch- kiss-vuurmonden, welke 4800 schoten per minuut kunnen lossen. Deze nieuwe „wagens" zullen on gehinderd door de vuurzone kunnen gaan, zelf dood en verderf uitbrakend. -60.000.000 - 60.000.000 - 40.000.000 - 34.000.000 - 30.000.000 Wie is de rijkste man ter wereld? Dc heer John D. Rockefeller, de Amerikaansche oliemagnaat, heeft slechts weinig mededingers naar dezen titel, schrijft de „Daily Mail", want volgens officieele gegevens van de stad New York bezit hij ongeveer 2.400.000.000.dollar, hieronder begrepen zijn bezittingen in zijn verschillende stichtingen en de sommen aan zijn familie afge staan. De stichtingen dienen verschillende open bare of liefdadige doeleinden. Deze gegevens zijn ontleend aan een pas ver schenen boek van den First Deputty Commissio ner of Accounts van de stad New York, de heer Henry H. Klein, getiteld „Dynastie America and Those Who Own It." Het werk bevat cijfers, waar men van rilt. Het bevat een lijst van 175 ver mogens van meer dan 2.000.000 pond sterling die in den laatsten menschen leeftijd zijn achter gelaten. De eerste vijf zijn Andrew Carnegie Frederick Weyerhaeuser William Waldorf Astor Charles W. Harkness Oliver H. Payne Het vermogen van Carnegie werd gewonnen in staal, dat van Waijerhauser in hout. Astor ver diende zijn vermogen met transacties in gronden van New V ork, terwijl Plarjess en Payne „in de olie" hun fortuin bijeen brachten. Volgens den heer Klein bestaan er in de V.S. meer dynastieën dan Vroeger in de Oude Wereld. „Hun macht ten gevolge van hun rijkdommen is grooter dan die van de Koningen, zegt hij. „Zij heerschen over leven en dood van het gansche menschelijke geslacht. „Zoo heeft men de dynastie van olie en de dynastie van het koper de dynastievan hetvleesch en de dynastie van de kool, de dynastie van het staal en die van de spoorwegen, de dynastie van het gas, electrisch licht en kracht en de dynastie van de schepen, de dynastie van dc tabak, rubber suiker, telefoon en telegraaf en de dynastie van honderd andere zaken van dagelijksch gebruik. „Rockefeller aldus, eindigt dit betoog in de „lel." is de Kolossus, die de wereld beheerscht. De Rothschilds in Europa, wier vermogen men schat op 2 milliard dollars en de Guggenheims. Du Ponts, Vanderbits en Astors, wier familiebe zittingen ongeveer een half milliard dollar be dragen, komen allen na Rockefeller." Advertentiên. Getrouwd A. HOOGENDIJK, Arts en TOOS DE GROOT. Schiedam, 7 Sept. 1921. De Heei; en Mevrouw HOO GENDIJKde Groot betui gen, mede namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van be langstelling in hunne bruids dagen ondervonden. 493213 Op 11 September a.s. hopen onze geliefde Ouders Henri Therese Jacobus Coster en Theodora Maria Hendrica Meiier, hunne 30-jarige Echtver- eeniging te herdenken. Namens hunne dank bare kinderen H. T. L. COSTER. Strijenschestraat 49. 4933 17 li o Ook worden erwten aan huis ter lezing afge geven, indien aan Hoofdstraat 20 afgehaald op Dinsdag en Vrijdag. 4902 20 TEL. 645: 576 40 Mevrouw WILTONvan Driel, Sterrebosch 2, vraagt tegen 15 September of eerder een 4934 6 Welke Distillateur kan flinke met eigen zaak (goed beklant café), op eersten stand, aan f 5000 helpen als 2e Hypotheek, voor uitbreiding. 10 Brieven, no. 4903, Bureau Nieuwe Schiedamsche Courant. v POT H F PK. Emsertvatcr, Emserpastilles, Geraudel, Poneeletpastilles, Salmiak, Witte drop. (fff verkoudheid, heeschheid. I Ceonuikt Per doos 60 cn 90ct. bij epolh. en drogisten fABR.A.MUMHAStDÏ.ZEiST. Alle MIJNHARDT artikelen verkrijgbaarDrogisterij *,de Gaper", A. SCHOLTE Jzm, Broers vest 71, 4923 14 Abonneert U op de Ziet onze Etalages en ge koopt alleen 60 N.V. voorh. Ir. A. A. MOL, Koemarkt 3a-b, vraagt, zoo mogelijk voor directe indiensttreding, bekend met de moderne talen, alleen op uitnoodiging. Persoonlijk bezoek 4906 24 Kleine advertentiên hoogstens 30 woorden f 1.— per plaatsing, leder woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f2. Mevrouw F, DUB BELMAN, B. Knap- pertlaan 76. vraagt voor Dinsdags een R. K. Werkster, zonder zeer goede ge tuigen onnoodig zich aan te melden. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden f 1.50 per Liter, f 0.80 per halvenLiter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boterstraat 63. Geen poch of geen Resolutie ameuble menten vanaf f 60. Maar pracht-ameu- blemcnten en soliede voor behoorlijken prijs. Pracht Buffet ten Tafels Theekasten Spiegels, (alles masief Eikenhout) Gaatjes- matten- Keukenstoe len vanaf f 3.50. Electrische Kroone- lampen, Kachels For nuizen. Aanbevelend, SMEETS, Dame biedt zich aan tot het geven van Adres te bevragen bureau van dit blad. WERKSTER. Nette werkster ge vraagd voor halve dagen, voor het schoonhouden van winkel en kantoor. J.LANDHEER Co. Hoogstraat 50, Kantoorbediende. Kantoorbediende over veel vrije tijd beschikkende zag deze gaarne aangevuld met avondwerkzaamhe den. Brieven onder no. 483, Bureau dezer courant. r 'Av A -A A '>'t' V'A'T- V.;. V jp;" A 4844 250 m/SKie zoeksters gevraagd. Frank Liberty's 'StssTjm Steno-Typiste, Gruyter's Thee-Week Elke kooper van 1 pond ontvangt E pond. Elke kooper van 2 pond ontvangt 3 pond. Elke kooper van 4 pond ontvangt 6 pond. Elke kooper van 6 pond ontvangt 9 pond. P. DE GRHYTER ZOON.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 4