Over 3 Millioen in gebruik. Panden Te Koop. JNCcSY 'e! vanaf heden tot en iet Zaterdag 5 November Groote partij Pelterijen Gritzner Naaimachines Vert. I. KUIPERS, VerkoopMaai Lange Mam 118, Schiedam. MarMsers DilESMMEl EN MOFFEN, Maas Waterweg L M E IJ E R, Kieswg BiüüM 14 vt Dagelijks geopend van 10 v.m. tot 7 nnr avonds. 2de Klasse kuipbaden 40, regenbaden 356. Kinderbaden 6. Gedurende de maand October 1921 werden genomen 2621 baden. lste klasse kuipbaden 195, regenbaden 380. 2de klasse kuipbaden 219, regenbaden 1775. Kinderbaden 52. Bij eenige marktventers en winkeliers in de stad, zijn een partij van 50 kist jes Napoleon-sigaren in beslag genomen, daar dit merk in afwijkingwas van het wettig gedepo neerde J. A. D. merk der fa. Donkers te Gouda. UIT ROTTERDAM. Brandstichting? Gixternacht om 4 uur is brand uitgebroken op de tweede ver dieping van pand 7 in de Passage te R'dam be woond door den dentist A.S. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist den brand onder leiding van den hoofd man den heer W. Poortman, tot de tweede ver dieping, die echter geheel uitbrandde, te be perken. De benedenverdieping en het winkelhuis kregen eenige waterschade. Alles was verze kerd. De dentist, benevens een 20-jarige student, die zich tijdens den-brand op het dak bevonden, zijn gearresteerd. Men vermoedt, dat zij den brand opzettelijk hebben aangestoken. Gemengd Nieuws. De moord te Doorn. Nader meldt de „Tel." De beide marskramers hebben deel uitgemaakt van een gezelschap van vijf perso nen, waaronder een vrouw. Deze leefde met den verslagene, hetgeen den zwerver, die hem later vermoordde, een doorn in het oog was. Her haaldelijk hadden zij hierover hevige ruzie. Het vijftal was van W ijk naar Cothen gewandeld en daar zijn de beide zwervers samen verder ge gaan. Tijdens hun tocht naar de politie hadden de beide markskramers opnieuw oneemghe-d over de vrouw. Van de pol'l'ewonmg zijn ze naar een café m de buurt gegaan en hebben daar nog samen bmr gedronken. Geen half uur later ;s de moord gepleegd. Toen de vermoedelijke dader gearresteerd werd, toonde hij z'cli m 't geheel met bang. Kalm zat hij aan den weg zijn boterham te eten. Toen men hem de handboe'en aandeed, be merkte men bloedvlekken op zijn handen. Op de vraag, hoe hij daaraan kwam, antwoordde hij dat hij mt zijn neus gebloed had. 's Avonds werd hij naar het lijk gebracht. „Ken je d;en man vroeg de burgemeester. „Dat zou 'k denken, lmdde het antwoord, 'k heb den hee- len dag met hem geloopen." Toen men hem vroeg of hij den moord met vreeselijk vond, ze; hij „Ik kan toch met helpen, dat hij zijn kop afgesneden heeft. U't alles blijkt dat men met een doortrapten boosw'cht te doen heeft. De verslagene blijkt te zijn de marskramer C. Pru's u;t Den Haag. G'stermorgen halft-en ;s de vermoedelijke moordenaar van den zwerver, onder strenge be- wakmgnaar Utrecht gevoerd. Naar men zegt heeft hij ju-st vóór zijn vertrek bekend den moord te hebben bedre en. De gevangene 's zekere v.d. Lee, een gevaarlijk heer. Toen de veldwachter hem gistermorgen zijn water en brood bracht ging hij den agent met de flesch te lijf. Gelukkig werd hij spoedig overmeesterd. De dubbele moord te Ho.utdorp. Nadat jongstleden Donderdagmiddag de vijf direct en indirect bij den dubbelen moord te Garderen betrokkenen naar Harderwijk over gebracht en in de oude kazerne der koloniale troepen waren opgeborgen, zijn zijmeldt het „Hbld.", met Gerber geconfronteerd. Emmer en Dijkslag herkende hij als de mannen, eenige malen aan zijn woonschuit geweest om hem over te halen, mee de daad te gaan verrichten. De Graaf had zich nimmer aan hem vertoond. De juiste namen der beide mannen die hij herkende wist hij zelfs Donderdagnamiddag nog niet. Dat ze het waren gaf ook Marinus Emmer toe, die alles bekent. Na den tocht naar Garderen, door Emmer en Gerber op de „Indian" op dien Zondag namiddag gemaakt, Verklaarde laatstgenoem de onmiddellijk dat het een te gevaarlijk karwei was. Toch liet Emmer, die het zich nu eenmaa in het hoofd had gezet dat dit voor hem de eenige manier was om zijn terugslag in zaken te boven te komen, niet af. Hij sprak met G. af, op een Zondag met Dijkslag aan de Woonschuit van de Nicolaas Witsenstraat te zullen komen. Dat deed hij ook, bracht een derde fiets en een flesch chloroform mee en maande G. aan, mee den tocht te aanvaarden. Deze weigerde, zeggende in Zaandam Voor een door hem Verkochte woonschuit te moe ten gaan afrekenen. Het „uitstapje" werd daarna door Emmer acht dagen uitgesteld. Dan zouden E. en Dijkslag, wederom op Zon dag, 's middags te een uur aan het einde van den Overtoom wachten. Gerber vond dat goed doch kwam niet, om dat hij, van verschillende zijden van het „lin ke- jongensgilde" gewaarschuwd, bij zichzelf besloten had niet aan het volvoeren van de daad deel te nemen. Den Dinsdag volgende op dien Zondag, dat was dus den 18en October j.I„ kwam Emmer tegen den avond aan de schuit en vertelde dat hij van het plegen van de daad had af gezien. Nauwelijks was hij vertrokken of Ger ber las in de krant dat het toch gebeurd was. Daarin het dievengilde verraad, waarvoor d&n ook, als de meest afschuwelijke daad wordt beschouwd bleef hij zwijgen. Ten over vloede kwam iemand, die het drietal goed kende, en met het vreeselijke voornemen op de hoogte was, de drie mannen in den ochtend van Dinsdag, eenigszins verfomfaaid, in Am sterdam 'egen. Zij hadden de fietsen aan de hand en waren van Garderen naar Amsterdam gepeddeld. Die man dan, vooral met het lot van Em mer begaan, kwam Gerber bezweren, niets te hebben. Een tweetal boeven, ook gelezen hebbende dat do dubbele moord was gepleegd, hebben daarna tot tweemaal toe gepoogd van G. geld los te krijgen in de meening dat hij tot de daders behoorde, Dit lukte, zooa's tot voor de hand 'ag, niet. Toen G. Donderdagavond 20 October j.'. werd gearresteerd, is hem on- midde'hjk gevraagd of hij dat tweeta' kende. Het is geb'eken dat G. onschu'dig is aan het misdrijf, hij werd dan ook reeds Donder dagavond in vrijheid geste'd. Uit het Voortgezet verhoor der drie hoofd daders is geb'eken, dat Emmer en De Graaf de vrouwen, toen de chloroform niet Vo'doende verdoofde, en zij spectakel maakten, zoo zelfs dat met eenig geweld de wekker op den grond viel, hebben doen stikken, door het in de keel stampen als het ware van dikke proppen, lap pen. Dijkslag heeft op den uitkijk gestaan. De Graaf en Dijkslag blijven echter hardnekkig ontkennen, alhoewel de bewijzen zich ook tegen over hen opstapelen. Toch zal het onderzoek nog geruimen tijd in beslag nemen en zal de instructie door den rechter-commissaris te Zwolle, eerst over enkele weken kunnen beginnen. Uit de Metaalindustrie. Uit Am sterdam meldt men Het door de R. K. Werkgeversvereeniging ge zonden telegram is door de samenwerkende ar beidersorganisaties behandeld, met het resultaat dat het volgende telegram is verzonden „In antwoord op Uw telegram Verzoeken wij Uw bestuur onderhoud met vijf leden, combinatie van metaalbewerkers te houden' Tot zoolang wordt staking opgeschort." Bovenstaand telegram sluit in, dat bij de leden der R. K. Werkgeversvereeniging niet zal worden gestaakt. Inbraak. Vrijdagnacht heeft te Neunen een brutale inbraak plaats gehad in de Stoomzui- velfabriek Met valsche sleutels wisten de dieven zich toegang te verschaffen tot het kantoor, waar zij in de achterzijde der brandkast een gat boorden en zich van den inhoud /470 meester maakten. Sleepboot vergaan. De Hamburger zeesleepboot „Roland", die op 22 October des avonds van Cuxhaven naar Hull is vertrokken is in den zwaren storm verloren gegaan. Aan boord bevonden zich, behalve de uit 11 perso nen bestaande bemanning, nog 4 man van een werf. Alle 15 man zijn omgekomen. Spoorwegramp. Uit Milaan wordt aan het „Journal de Genéve" gemeld, dat tengevolge van den zware regenval in Calabrië, een spoor brug is ingestort, juist toen een trein passeerde. De locomotief en Verschillende wagons vielen naar beneden. Verscheidene personen werden ge dood en gewond. Bij of biactens wetten of verordeningen voor geschreven en andere offieieele af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET. Ingekomen is een verzoek van A. A. NOLET om vergunning tot uitbreiding van de banketbakkerij in het pand Groote Markt o, kadaster Sectie B. No. 1390, met een electro motor van 2 P.K. en een amandelpletmachine, een amandelpelmachine en twee eiwitklopmachi- nes. Dit verzoek is met de bijlagen op de Secretarie ter visie gelegd. Op Woensdag, 16 November a.s., des voor middags 11 uur, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen voor het tijdstip hier- bovengenoemd, kan op de Secretarie der Gemeen te van de schrifturen, die ter zake zijn ingekomen kennis worden genomen. Volgens de jurisprudentie zijn niet tot beroep op een beslissing ingevolge de Hinderwet gerech tigd zij, dip niet overeenkomstig art. 7 dier wet voor het gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Schiedam, 2 November 1921. Laatste Berichten. Uit Schiermonnikoog. De hulpdijk tusschen de duinen, door het rijk aan de zeewering aangelegd, is hedennacht totaal weggeslagen De kipkarren en rails lagen van morgen op het strand. Sedert Nov. 1920 zijn de duinen bij paal No. 3, 60 M. weggeslagen. Uit Sneek. Gisteravond fietsten de jagers B. Lichthart, 'n bekend Friesch declamator en K. de Leeuw, beide uit Sneek, in den omtrek van deze plaats. 't Schijnt, dat ze onderweg ruzie hebben ge kregen, waarbij ze elkaar met 't geweer te lijf gingen. Het wapen brak en naar de L. mededeelt, ging hierbij onopzettelijk een schot af, wat Lichthart in het hart trof. De L. ging door en liet L. aan den weg liggen. Toen hij werd gevonden, kon de ontboden genees heer slechts den dood constateeren. De L. is later bij 'L dorp Goiega aangehouden. De politie stelt een onderzoek in. Burgerlijke Stand. Geboren: Oct. 29. Henricus Ewaldus Jozef, z.v. C. G. LI. Swinkels en J. G. L. Collignon Eerste Tuinsingel. 31. Amel z.v. J. de Jager en T. Rongen, Bakkershaven. Petrus Mat- theus z.v. W. Th. Hermans en A. M. C. van Buy- tenen, Strijenschestraat. - Willemina Helena d.v. J. F. Klepke, en C. G. Vavier, Broersveld. Overleden: Oct. 30. Anna Voorwaldt, oud 62 j. en 8 mnd. weduwe van Jacobus Petrus Hosman, Nassaustraat. 31. Adrianus van Meurs oud 69 j. en 4 mnd, Broersvest. October kwamen alhier binnen 11 stoomschepen I vijfmast zeilschip, 1 zeelichter, 2 zèesleepbooten en 1 droogdok, tegen 10 stoom- 4 zeilschepen en 1 zeelichter in October 1920. Kleine Advertentiën. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 2 Nov. Men noteert voor binnen!, spiritus, dir. levering f 45. Stemming kalm. DELFT, noteert voor November-Spiritus (binnenland) f 4272 tot 12 November. Moutwijn. SCHIEDAM, 2 Nov. Men noteert voor moutwijn 46 f 18. Stemming kalm. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Gisteren f 2,90 heden f 2.80 per ketel. Scheepvaart. Hoogwuter t« Hoek vu Hoilui. 2 Nov. v.m. 3.26, n.m. 3.43. 3 Nov. v.m. 4.07, n.m. 4.19. 4 Nov. v.m. 4.47, n.m. 4.58. 5 Nov. v.m. 5.26, n.m. 5.37. 6 Nov. v.m. 6.07, n.m. 5.20. 7 Nov. v.m. 6.53, n.m. 7.15. SCHIEDAM, 1 Nov. Vertrokken: Noorsch s.s. „Lorentz", kapt. W. Hansen, ledig naar NewCastle. Dit schip is gistermiddag weer teruggekeerd wegens storm buiten gaats. SCHIEDAM, 1 Nov. Gedurende de maand Te koop aangeboden een ine goeden staat zijnde zwarte pluche man tel voor spotprijs ;te heyragen Roonsche- straat 17b. beneden. Ontloopen. Een zwart (lang) harige Duitsche Her dershond (reu) luis terend naar den naam „Rapp." Terug te be zorgen of inlichtingen te verstrekken tegen flinke beloo ning. Broersvest 100b. Schiedam. De Concurrent. Reuzen afslag van lste kwaliteit rund en varkensvleesch. Hamlappen 1.- karbonade 80door- regenjjlappen 60 spek 50 rundvleesch van af 80, 90, 1.—. Geen bevroren. Alles per 5 ons. M. GijTENBEEK. Broersveld 52. Groote afslag van le kwaliteit Varkensvleesch. Hamlappen 90 ;ma- gere karbonade 75 doorregen lappen 60 versche worst 70 dik vet spek 45. J. P. van Jeveren, Dwarsstraat 55 (Gorzen). Heden ontvangen een groote partij Eiernkolen en Steenkolen. Eierkolen per 75 kg. 2.50, vrij t huis steenkolen per 80 kg. 2,30, vrij thuis. Maar niet per H.L. Bestellingen Noord vest 73. J. A. Van Asten, Vijgensteeg No. 5. J. van Asten, Lou- weronstraat 9. Fijn-Witwasscherij „de Adelaar" J. D. VAN HEES, Fabri- straat 39, kunnen nette meisjes geplaatst worden te gen hoog loon. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden P o r t w n f 1.50 per Liter, f 0.80 per halvenLitcr „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boterstraat 63. Een net Dagmeisje gevraagd bij ROZESRATEN Schie 14. Flinke jongeman, zoo juist de militaire dienst verlaten heb bende, biedt zich aan als loopknecht of iets dergelijks. Brieven onder No. 638, Bur. v. d. blad. Advertentiën. Voor de vele en hartelijke blijken van deelname bij het o verlij den van onze Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder ontvangen, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Familie NORENBURG. 7449 7 Eerste klasse fabrikaat, uit de. grootste Naaimachinefabriek van Europa. 7448 24 SCHIEDAM, HOOGSTRAAT 06. op Vrijdag 4 Nov. 1921, des v.m. 11 uur in het gebouw v.d. Ned. II. K. Volksbond aan de Lange Haven no. 71 te Schie dam, ten overstaan van notaris BODDEÜS te Schiedam van Zes woonhuizen en erven te Schiedam, aan de Maastraat nrs, 32, 34, 36, 38, 40 en 42, kad. Sectie M nrs. 801 a 806, samen groot 2aren 91 centiaren, staande in trekgeld nr. 32 op f 1025 de overige perc. op f 1000 per perceel. 7452 16 COPIEER-IN RICHTING D. KORVINUS, Singel 116 Schiedam, Tel. 782. Belast zich met: Het COPIEERSN van Handels- en Familie correspondentie, Statistieken, Rapporten, Requesten, Verslagen, Bestekken, Circulaires, enz 7451 12 Voor hen die zelf hun stencils wenschen te ivpen bestaat bij ons gelegenheid voor het meken van verdere afdrukken, leder die wil kan dus naar eigen verlangen van onze diensten gebruik maken. Het kan niet anders of vele zaken, die in eigen bedrijf geen voldoende werk hebben om zelf een nogal kost bare cyclostyle aan te schaffen, zullen van deze kostelijke gele genheid gebruik maken. Meerdere inlichtingon worden op aan vraag, gaarne verstrekt. Hoogachtend, D. KORVINUS. Herrit Verboonstraat koek west- vest (prima winkelstand). St. Lidoinastraat 47 boven leeg. id. 61 beneden leeg per 1 December a.s. 745012 Lange Nieuwstraat 51 Tel. 23. Ha en verkoudheid <*JÉ VAN Alle MIJNHARDT artikelen verkrijgbaarDrogisterij „de Gaper", jf. SCHOLTE Jzn., Broersvest 71, N. V. Drogisterij „de Papaver", Korte Dam 3, v. d. SMAN's Drogisterijen, Schiedam en Vlaardingen. 7445 17 FOTOGRAAF, BOTTERDAM, Telef. 9376. A tellest gelijkvloeri. ■■■■■■HBinMaaBaHaS DEMI'S, WINTERJASSEN, COSTUUMS en REGENJASSEN, van 30 40 50 60 70 80 90 *00 voor 15 20 25 30 35 40 45 50 Marken-Koers. Marken-Koers. van 24 32 40 56 60 80 100 120 voor 6 8 10 14 15 2*0 2> 30 7453 100 8R0ÖTË mioPISfi

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 3