gESPMfföfy I l H. BREMS I lonen Tandheelkundige-Inrichting Rechter Rottekade 55a, Rotterdam. bd gebrande Schelpen. NIEUWE HAVEN 237 - TELEFOON 385. Vanaf 1 Januari 1922 Laat door „DE PAUW" SemI rai Atttótn- ff bAffme Le-iiw 1.0. Boei- PUftOL H.H. Rustende Schippers Vraagt Uwen winkelier Gezeefde Grint in Iedere korreigraotte. Fijn-Witwasscherij G. H0LTBU1ZEN, Nieuwe Markt 12, R'dam. Baanstraat 43/45, Advertentie n. Sioomen, Verven, Stoffeeren, en nw Ffiagoed behandelen. Opleiding voor Examen en Praktijk. tyANDEft Zeer conc Lange irreereiide pr KantoorRuilstraat 105, ROTTERDAM. Hoofdkantoor: Opstraal S0, Tel 10063 10904, Bolwerk 80.1, 6185-6186. Stalling: Pnpillenstraat 17, H 7954, ,.DE ADELAAR". J. D. VAN HEES, Fabristraat 39. Hygiënische behandeling, Onberispelijke afwerking, Vakkundig Adres. 6135 10 iiiuiiiaiiiiiini IBBBBBBBBBBBBI Amerikaansche republiek, waarbij hij tevens de onderhavige leening voor Nederlandsch- Indië kon releveeren. Zijn toespraak had een een zeer groot succes. Zijn verblijf in Washington en zijn kort bezoek aan New-York heeft zulk een goeden indruk gemaakt bij de regeering en de ove rige vreemde delegaties, dat Nederland trotsch kan zijn op dezen hoogstaanden staatsman. De Minister uitte ook zijn bewondering voor het prachtige werk door de Nederlandsche Ka mer van Koophandel verricht en heeft zijn vol doening uitgesproken over de belanglooze praes- taties van alle Nederlanders in New-York. Aan het ,,Hbld." wordt door zijn bericht gever uit Washington geseind Jhr. van Kamebeek heeft mij bij zijn ver trek uit Washington medegedeeld, dat hij een goeden indruk van de conferentie en Ameri ka meeneemt. Men heeft met de Nederlandsche belan gen ernstig rekening gehouden en onze deelne ming heeft aanzienlijk bijgedragen tot de ver sterking van ons prestige. Leider der Nederlandsche delegatie wordt thans jhr. Beelaerts van Blokland, wiens aanwe zigheid o.m. noodig is in verband met het even tueel sluiten der negen-mogendheden-overeen- komst inzake het Verre Oosten, welk punt nog op de agenda der conferentie staat. Gemengd Nieuws. De treinen in Duitschland. Op de Duitsche spoorwegen, welker tarieven ten gevolge van de algemeene prijsstijging op 1 Februari met 75 percent moeten worden ver hoogd, zullen als tegemoetkoming voor dezen onvermijdelijken maatregel sneltreinen worden ingelegd, welke een vierde klasse bevatten. De ze treinen zullen op lange trajecten rijden. Zij zullen met, dezelfde snelheid loopen als de per sonentreinen maar slechts aan de voornaam ste stations stoppen. De invoering zal plaats hebben bij de in werking treding van de nieuw- we dienstregeling op 1 Juni 1922. Zij zullen o.a. rijden tusschen Berlijn en München, Berlijn en Frankfurt a.M. en Berlijn en Hamburg. Zij hebben derde en vierde klasse rijtuigen"en bij uitzondering tweede klasse. Dossiers gestolen. Men meldt uit Dusseldorf Uit een afdeeling van het bureau van den pro cureur-generaal waar de strafzaken worden behan deld tegen de beklaagden, wier namen met de letter K. beginnen, zijn alle dossiers gestolen en in de Wupper geworpen. Onmiddellijk na de ontdekking van den diefstal heeft men, naar alle politie-autoriteiten aan den benedenloop van de Wupper geseind, en men is er in geslaagd, eenige dossiers uit het water op te visschen. Plotselinge sterfgevallen te New York. Volgens de „Chicago-Tribune" zijn te New York 17 personen plotseling gestor ven na het drinken van methyl-alcohol. Griep-epidemie in Engeland. De Engelsche bladen melden, dat in de week eindigende den 24eb December j.l. in Engeland 237 personen tengevolge van griep zijn gestorven waarvan 54 in Londen. Beleefd aanbevelend, Stoomverv. cn Chem. Wasseherq „DE PAUW" Firma A. BEK Co. Broersvest 115, Mariastraat 12, Hoofdstr. 235, Tel. 625 en 583. 3515 12 tiüïC idt&fiift, W laaien en? Gevest, sedert 1894. Kantoor Eerste Tuin singel no. 19. Interc. Telefoon no. 184. Inrichten, bijwerken, in orde brengen, controleeren en geregeld bijhouden van administration van welken aard ook. Leeraar in Staathnishoudkunde en Statistiek, Boekhouden, Ilandelsrekenen en Handelsrecht. Alle MIJNHARDT artikelen verkrijgbaar Drogisterij „de Gaper", A. Scholte Jzn, Broers- vest 71, N. V, Drogisterij „de Papaver", Korte Dam 3, v. d. Sman's Drogis terijen Schiedam enVlaar- dingen. Door de voortdurende aanvraag om Roggebrood, ben ik bereid om bij genoegzame deelneming eens per week te laten bezorgen. Zend s.v.p. uw adres. 49 20 Aanbevelend, L. C. MAALDER, Feycnoordkadc 20a. Rotterdam. in ruime Telefoon 4828 sorteering voorhanden p zen R O TTERDA M. TELEFOON 3312. In de onmiddellijke nabijheid van tramlijn 4, 6, 10 en 11. Matige Tarieven. Frvaren Specialisten. Meest moderne inrichting op dit gebied. 40 Goederenvervoer - Grint- en Zandhandel. Aanmeldingspost Slceperij49444 Steeds uit voorraad leverbaar EXTRA AANBIEDING. Geëmailleerde Fornuizen f 36, f 4*1 f 45 f 55 Tigerkachels met kookgelegenheid f2§, 32, 36.' Iersche Groen Geëm. Kachels f?5 en f36.50. STRIJKIJZERS 15 eM. 60 ets. Tegelplaten, Pijpen, Bochten en Schoppen, enz. enz. Scherp concurreerende prijzen. Wordt door eigen personeel franco te Schiedam aan huis 773644 bezorgd. 10179 120 Madrasco, zeer trotsch op zijn zoon, zond hem zoo spoedig mogelijk naar school en droom de er van, hem goed te laten leeren de jongen voegde zich naar den wensch van zijn vader en deed zijn uiterste best, maar hij werd met onoverwinnelijke begeerte aangetrokken tot alle lichaamsoefeningen, waartoe zich overigens zijn sterk gespierd gestel bijzonder leende hij was de eerste in de gymnastiek, doch niet in de ge schiedenis, en de goede clown zag niet zonder ongerustheid dien Verontrustenden aanleg zich ontwikkelen. Toen Noël den leeftijd Van vijftien jaar be reikt had, wilde hij met alle geweld wat verdie nen, om tot liet welzijn der huishouding bij te dragen. Een kleine post in een modemagazijn gaf hem een veertig frank maandelijks hij had het vooruitzicht bediende te worden, dan chef van een afdeeling, vervolgens kassier. De hoog ste eerzucht van Madrasco was, dat zijn zoon een administratieve betrekking kreeg. Noël was ongeveer twee jaar in zijn betrek king, toen Madrasco het ongeluk had zijn been op twee plaatsen te breken het was een smarte lijke en verschrikkelijke beproeving voor den armen clown, want niet alleen zag hij zich Vele maanden tot bewegingloosheid gedoemd, maar hij vreesde ook, nooit weer in staat te zijn zijn onnavolgbare toeren te verrichten. Het baatte niet, dat de directeur Van het circus, die veel van hem hield, hem verzekerde, dat hij wel altijd werk voor hem zou vinden, al was het maar in de pantomime hij schudde bedroefd het hoofd, zeggende, dat zijn artistenloopbaan ge ëindigd was. Het verdriet, dat hij had, verergerde de kwaal, en een zenuwachtige aandoening hield hem nog langer onder behandeling van den chirurg. Toen Madrasco aan de beterhand was, vroeg hij op een avond aan zijn zoon, hem naar het circus te begeleiden. Noël, die vreesde, dat dit hem te veel opwinden zou in zijn zenuwachtigen staat, verzon verschillende uitvluchten om de uitvoering van die gril uit te stellen, maar de clown drong aan en werd ten slotte boos. „Weet je, waarom je mij er niet heenbrengen wilt Omdat je denkt, dat ik jaloersch zal zijn op de kameraden, nu mijn been mij niet meer toelaat dezelfde sprongen te doen als vroeger! Ik heb niet zulk een slecht karakter, en het be wijs is, dat ik zonder de minste spijt vernomen heb, dat de directeur een andere acrobaat aan genomen heeft, waarvan wonderen verteld wor den ik zou hem wel willen zien, want de couranten spreken met evenveel lof over hem als van mij bij mijn eerste optreden dat zal mij weer aan mijn jeugd herinneren En Noël moest toegeven aan zijn aanhouden, ofschoon met tegenzin. Madrasco was gelukkig als een koning, toen hij den voet weer zette in zijn circus iedereen omringde en groette hem en wenschte hem geluk met zijn herstel. Na deze ontboezemingen, waarvoor hij zeer gevoelig was, ging hij naar een plaats in de tweede galerij, waar hij de arena geheel overzag, en zette zich daar voor den eersten keer van zijn leven als toeschouwer neer. Zijn zoon bracht hem naar die plaats en ver liet hem, om naar zijn magazijn te gaan, belo vende, hem om elf uur te komen afhalen. Ma drasco zit daar en geniet op zijn beurt het schouw spel, dat hij zoo lang het publiek hielp aanbie den hij neemt er met kinderlijk genoegen aan deel w ant na zulk een lange ongesteldheid schijnt hij als weergeboren, en alles boezemt hem belang in. Hij volgt met het oog van een kenner de minste bewegingen van het school- paard, in vrijheid gedresseerd en voorgesteld door de blonde miss Flora hij geraakt in ver rukking over de ongelooflijke toeren van drie bruine Indianen, uit een voorstad van Parijs afkomstig, die met dolken en kogels jongleeren. Eensklaps stormt uit de stallen de troep clowns, die tegen elkaar aanloopen, elkaar om verwerpen, en bij de haren paldcen onder een allerzonderlingste brabbeltaal, naief en vrij- postig tegelijkertijd een van hen, de nieuw- aangekomene, dien hij niet kent, is werkelijk een aangename verschijning, met zijn nauwslui tend blauw zijden tricot met zilveren loovertjes, het lichaam goed gebouwd en lenig, de bewegin gen los en ongedwongen. Zal hij Madrasco ge heel weten in te palmen door een of anderen geestigen uitval Eén woorden wisseling vangt aan „Jij niet bent English hoy?" zegt er een tot zijn makker. „Ik American boy Is veel meer antwoordt deze geërgerd. „Ik van goede familie ben „Mijn vader veel rijker dan de uwe „Mijn vader verkocht pale ale te Londen en verkocht veel glazen bier „Mijn vader in Chicago veel, heel Veel lieve kleine varkentjes 1" „Mijn yader was een man van verlichting hij stak de lantaarns aan „En de mijne bracht het verwant hij was stoker bij den spoorweg 1" „En de mijne," riep nu triomfantelijk de blauwe clown, die nog niets gezegd had, „is een fatsoenlijk toeschouwer van den grooten circus Montmartre en ik ga hem omhelzen 1" En met vlugge sprongen de verhoogde banken van het amphitheater overklimmend, valt Noël, in de armen van Madrasco, die op het hooren van zijn stem zich ontstelt en zich dol van trots en vreugde, opgericht heeft. De twee mannen hielden elkaar hartstochte lijk omstrengeld, en zijn vader aan het hart drukkend, fluisterde de arme Noël hem in het oor „Zeg, vader, is u niet meer jaloersch „Jaloersch, ik, op mijn kleinen Noël'? In tegendeel, mijn kind ik dank je duizendmaal Als je wist, hoe gelukkig ik ben En hij weende oprechte tranen van geluk. Een der toeschouwers Van den derden rang, geheel opgaande in deze onverwachte scene! zeide zachtjes tot zijn buurman „Hij is onbetaalbaar, die ventOp mijn woord, of het echt is „Dat is niet te verwonderen", antwoordde de ander, die een vaste bezoeker was en den ouden Marasco in zijn burgergewaad herkend had, „ik herken hem weler is toch niemand om zulke trucs te bedenken, als hij 1" ruwe. schrale huid. barsten kloven.springende lippen winterhanden en voeten Gebruikt In doazm v. 50-60en 90ct bij Apothekers en drog ïsten. J. Klelburaer Zonen. VAN VELZDTS BESCHUIT, f V 'S% Ia' 1-. Ah. VALDTAKOOPJE Auto-Garage J>E NIJVERHEID Gelegenheid tot stalling van AUTOMOBIELEN en MOTORRIJWIELEN.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 6