FLORA-BIOSCOOP CIRCDSRQES HUIZEN 6R Erven Hendrik vaatefiver Margarine Cadeau Verkooplokaal Lange Haven 118, Schiedam. Strijd tegen de duurte Verkooping van en Kietel Openbare Vrijwillige Verkooping Kleine A cLvertentiën RECLAME-DAGEN Dinsdags en en Partij Demi's en Overjassen, Broeken, Jekkers, Pelterijen, Dameskragen Moffen, wordt verkocht, voor 1/3 der waarde van DINSDAG 14 FEBRUARI en WOENSDAG 15 FEBRUARI. Geopend 's avonds tot van 's morgens 10 nnr 7 uur. SLECHTS TWEE DAGEN. |p. neut op ie N. SÉ Ct De vier laatste avonden van de vertooning van de Zaterdags zwervers een inbraak gepleegd in een goudsmid winkel in de Vijzelstraat te Amsterdam. Zij heb ben een vitrine ingedrukt en daaruit gouden voorwerpen ringen en dergelijke, weggehaald. Er is gestolen voor een bedrag van ongeveer 400 gld. Inbrekers. De politie, is de daders van de brutale inbraak in de Pastorie van de R.K. Merk t e Nes a/dAmstel op het spoor. Ongelukken. Te Zaandam zijn gisteren twee meisjes, de 8-jarige N. K. en de 6-jarige C.K nichtjes, door ijs van één nacht gezakt en ver dronken. De veldwachter van Zeelst (bij Eindhoven) arresteerde Vrijdag een dronken man, dien hij op het politiebureau opsloot. Gisterochtend is de man dood in zijn cel gevonden zijn stroozak schijnt in brand geraakt te zijn, zoodat hij door- vuur en rook om het leven is gekomen. Het par ket te 's-Hertogenbosch heeft een onderzoek in gesteld. Men meldt ons uit Amsterdam Zondagmiddag zijn op de Stadhouderskade bij de Iiobbemakade niet minder dan 6 jongens tegelijk door het ijs gezakt. Een hunner wist ter stond weder op het ijs te komen de 5 anderen werden door omstanders gered. Een gerucht, als zou nog een jongen onder het ijs zijn geraakt, schijnt niet juist te zijn. De politie heeft nog vrij geruimen tijd op de plek gedregd, hetgeen echter geen resultaat opleverde. Op de plassen, te Mijndrecht viel een jonge man, bij het schaatsrijden zoodanig met hét hoof op het ijs, dat hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, binnen eenige uren overleed. De boringen in L i m b u r g. De bo ring der Rijksopsporing van delfstoffen te Over- Eys bij Simpelveld is stopgezet. Het doorboorde gesteente, dat aangetroffen werd, kwam overeen met de verwachting. Hierdoor werd tevens omtrent de grens van het ontginbare steenkoolterrein een nader in- zich verkregen. Nader zal worden onderzocht hoever dit gesteente overeenkomt met dat het veld tusschen Aken en Eschweiler. Ter m in nader onderzoek van de voortzetting der lagen wordt een nieuwe boring bij Winthagen-Voeren- daal aangezet. Momenteel zijn in Limburg drie boringen van den Rijksopsporingsdieust van Delfstoffen in werking, b.l. bij Beek, Neerbeek en Bocholtsz. Vanwege de Staatsmijnen worden op het oogenblik boringen verricht bij Jabeck, Nagel beek (Nuth) Munstergeleen, Heldenbroek (Höens broek) Schinveld, Herkenbosch en Vlodrop. De boring te Herkenbosch, waar men tot circa 900 Meter gevorderd is, toont zeer mooie kolen- lagen. Brutale inbraak, Te Balkbrug is een brutale inbraak gepleegd. De beide doch tertjes van den heer Van Leijsen, adjunct directeur van her R. O. G. „Veldzicht", ontdek ten, dat in de keuken van het huis, waarin de directeur de heer Loos, die tijdelijk afwezig was, woont, een ruit was uitgesneden. De heer Leijsen, die den sleutel van dat huis bewaarde, ging, vergezeld van den beambte K. en de beide meisjes, naar de voordeur der woning, opende deze en ging naar binnen. Het was bijna don ker, doch niettegenstaande de duisternis zagen allen achter in de gang een man staan. De heer Leijsen riep „Wie is daar waarop de onbe kende antwoordde Ik." Wie is „ik", vroeg de directeur, daarbij een lucifer aanstekende en boven zijn hoofd houdende Het antwoord was „Ik, politie", en op hetzelfde moment schoot de onbekende zijn inmiddels getrokken revolver af, zoodat een kogel vlak over het hoofd van den heer L. heen floot en in het deui- kozijn sloeg. Onmiddellijk verlieten de bin- nengekomenen de woning en gingen hulp ha len. De inbreker is in dien tijd uit het keu kenraam geklauterd en gevlucht op de uit het tuinhuisje gestolen fiets. De politie trachtte nog te vergeefsch den vluchteling te pakken. De,, heer L. was intusschen met gewapende hulp weder naar cle woning gegaan. Daar kwam men tot de ontdekking dat de inbreker op het punt had gestaan een goeden slag te slaan. Hij was boven op de slaapkamers geweest en had daar een bakje gevonden met sleutels van alle in het huis aanwezige kasten, terwijl aan iedere sleutel een kaartje verbonden was, ver meldende de kastdeur, waarop die sleutel paste. De inbreker behoefde dus niets te ver nielen. De gelegenheid, om van deze sleutels gebruik te maken, had hij niet voörbij laten gaan. De koffers, dieop den zolder stonden, had hij reeds naar beneden gehaald en gevuld met alles wat naar zijn gading was, zooals een bontstel, linnengoed, enz. Van beddegoed, dat hij uit cle slaapkamers had gehaald, had hij zich in den kelder een bed gemaakt. (Tel.) Inbraak. Vrijdag is ingebroken ten huize van den heer K. aan het Westeinde in Den Haag. De dader verschafte zich toegang door uitsnij den van een ruit en het verbreken van een span jolet. Er werd een geldkist met ruim 200 ge stolen. De politie is den dader op het spoor. Kerknieuws. Verduistering. Voor de Berlijnsche rechtbank is Zaterdag de koopman Lepper ver schenen. Lepper was destijds werkzaam als tolk bij de Duitsche commissie voor den terug keer van krijgsgevangenen te Parijs en heeft in deze functie ongeveer 750.000 frank verduisterd. Het geld heeft hij verbrast. Lepper zou met valsche sleutels de brandkist hebben geopend en de bedragen aldus hebben ontvreemd. Dit laatste ontkent hij. Hij beweert dat de kassier van de commissie hem het geld heeft toever trouwd om ermede te wedden op de paardenren nen. Er is nog geen uitspraak gedaan. De ontvluchte Duitsche duik boot-commandant. Dittmar, de luite nant. ter zee, die door het Rijksgerechthof te Leipzig wegens oorlogsmisdaden is veroordeeld, en uit de gevangenis te Nauenburg is ontvlucht, vertoeft reeds met zijn vrouw in het buitenland. De directeur van de gevangenis te Nauenburg is afgezet. Gasverstikking. De staking van het Berlijnsche gemeentepersoneel heeft middellijk nog een aantal slachtoffers gemaakt. Verschillen de personen zijn, nu de gasfabrieken het werk hervat hebben, door het inademen van gas be dwelmd. De meesten hunner hadden vergeten de kranen te sluiten. Vijf menschen zijn op deze wijze omgekomen. Ongeluk voorkomen. Te Zaandam waren eenige honderden aan het schaatsenrijden op de Nieuwe Zeehaven, toen plotseling aan het einde van de baan bij het Noordzeekanaal het ijs scheurde, en een schots van groote oppervlak te afbrak. Door het doortastend optreden van burgemeester Ter Laan, die daar ook schaatsen reed, en van den rechercheur van politie Van der Schaaf,die sam,en er in slaagden de schaatsen rijders te verspreiden, werd een ongeluk op groo te schaal voorkomen. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. Febr. v.m. 3.02, n.m. 3.17. Febr. v.m. 3.47, n.m. 3.58. 13 14 15 Febr. v.m; 4.30, n.m. 4.44. SCHIEDAM, 11 Febr. Aangekomen Belgisch opleidingschip „Zinia" (aviso), commandant J. Collins, van de Noordzee ligplaats Maaskade 2de steiger. Heden weer vertrokken naar de Noordzee. SCHIEDAM, 13 Febr. Aangekomen Engelsch s.s. „Alchymist", kapt. W. E. .Willcocks, van Liverpool geladen met 400 tons palmpittenolie voor N.V. ,,Schieveem",aan de Wilhelminahaven alhier. Vertrokken s.s. „Genua", ledig naar Rotter dam. De rivier voor Schiedam is over de volle breed te met drijfijs bedekt. Wat een gelach... Wat een applaus... Wat een enthou siasme... De laatste Serie van CIRCUSROES is de geweldigste, de meest Humoristische, de „Zwaarst dramatische", de eigenaardigste van alle zes series... „DE ONBEKENDE"... die als't ware Eddie bijstaat als een beschermengel... men brandt van verlangen te weten wie hij is... men is wantrouwend gestemd tegen over die dame in 't zwarten als dan de sensatio- neele oiftknooping komt, en Flora's Orkestje de stu denten-Hymne inzet,,'t is mooi geweest"... dan zijn ruim twee duizend menschen tevreden over het verloop, en hebben zich dol geamuseerd met de dolste aller dolle romantische romans „CIRCUSROES" en roe pen in hun hart een spoedig weerziens toe aan den held der helden „EDDIE POLO". 602 68 LET WEL De film „De Paus op het Vaticaan gefilmd" behoort tot onze oude col lectie, en werd door ons reeds ver toond van 17 tot 23 December '20, dus ruim een jaar geleden. Te Roermond is in den ouderdom van 81 jaar overleden de Zeereerw. heer H. J. Lucas rustend deken en pastoor van Schinnen. Telegrammen. LONDEN, 12 Febr. De verslagen van het departement van Handel over de maand Januari wijzen eene aanmerkelijke vermeerdering der uitvoeren aan vergeleken met die over Decem ber j.l. Het totaal der uitvoeren in Jan. bedroeg meer dan 63 millioen pond,hetwelk het hoogste totaal is sinds verleden jaar Maart en eene ver meerdering van de uitvoeren in Dec. vertegen woordigt van meer dan 3.700.000 pond. De invoeren over Jan. waren lager dan eenige maand in 1921 en bedroegen in totaal niet veel meer dan 76 millioen pond. WEENEN, 12 Febr. Naar verluidt, zullen ook Holland en Denemarken deelnemen aan het verstrekken van financieele hulp aan Oosten rijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Febr. 11. Heintje d.v. H. Olofsen en J. van Aperlo, Pendrechtschestraat.10. Ilendrikus Albertus z.v. H. A. van den Oever en F. van Rijsewijk, Groenendal. Overleden: Febr. 10 Gerrit Bezemer, oud 67 j. en 4 mnd., Nassaustraat. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 13 Febr. Men noteert voor binnenl. spiritus, dir. levering f 32.50. Stemming kalm. Moutwijn. SCH1ED\M, 13 Febr. Men noteert voer Moutwijn 46 f 12. Stemming kalm. Spoeling. Noteering van de Goop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging" Hi-den f 2.50 per ketel. GEVRAAGD voor zoo spoe dig mogelijk een nette R. K. Dienstbode, goed kunnende koken en zelf standig werken. Leeftijd tus schen dertig en veertig jaar. Hoog loon. Adres A. J. SUIJKER, Theetuin de Melkkop, Westzee dijk 199, Rotterdam. 10 van te Schiedam. De Notaris D. BODDEÜS, te Schiedam, is voornemens bij veiling op Vrijdag 24 Februari 1922 en bij afslag op Vrijdag 3 Maart d.a.v., telkens des v.m. elf uur, in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, aan de Lange Haven 71, te Schiedam, in het openbaar te verboopen I. Een WOONHUIS met erf en open grond aan de Oos terstraat no. 12 te Schiedam, kadaster Sectie I no. 386 groot 81 c.a. Niet verhuurd. Grondbelasting f 11.66. Straatbelasting f3.21. Inmiddels uit de hand te koop. II. Een WOONHUIS en erf met open grond en zijuitgang aan de Gasstraat no. 9 te Schiedam, kadasterScctie L. no. 789 groot 57 c,a. Verhuurd voor f 3.35 per week. III. Zes in één perceel te veilen woonhuizen en erven aan de Maasstraat nos. 32,34,36, 38, 40 en 42 kadastraal bekend als gem. Schiedam Sectie L. nos. 801 t/m 806 samen groot 2 aren 91 c.a. Verhuurd voor 1' 2.30 per per ceel per week, totaal f 717.60 per jaar. Grondbelasting totaal f 44.93 Straatbelasting f 12.24. Aanvaarding en betaling perc. I voor of op 1 April, de overige perceelen 15 April 1922. Bezichtiging: Woensdag 22 en Donderdag 23 Februari en Don derdag 2 Maart 's voorm. van 1012 en 's nam. van 24 uur op vertoon van een permissie biljet af te geven door voornoemden notaris, te wiens kantore aan de Lange Haven 73 tevens nadere inlichtingen zijn te bekomen. 600 60 Gevestigd in de Ama- lia v. Solmstraat No. 16a Mej. C. NEDER- MEIER Wijkverpleegster, voor Kraam- en Zie kenverpleging. Aan hetzelfde adres pen sion aangeboden voor een of twee Dames. Een Dienstbode gevraagd, goed kun nende koken en net jes werken. Adres Broersvest no. 71. Terstond gevraagd een flrnke Dienstbode. Wasch buiten kuis. Kinderbuurt 36, Abonneert U op de NIEUWE SCHIEDAM SCHE COURANT Te Huur Mooi Benedenhuis met voor- en achter- tuin, gelegen langs j weg SchiedamOver- schie. Desgewenscht 'i met overname zeilen, 1 gordijnen,loopers,enz. Brieven onder no. ;j 887 bureau v. d. blad. Phnist- en barmonica-vltrieurs, samen spelende, ge ven zich uit voor bruiloften en partijen. Zich aanbevelend, J. OOSTERVEER, Roosbeek 11. Gevraagd Flrnke en aankomende Naaisters, alsook iemand,bekend met de ajourmachine. Zich te vervoegen bij P. HAGENDOORN, Groote Markt 7. Kraamverpleoing. Aanvragen voor kraamverplegingkun- nen rechtstreeks ge schieden aan de Ver- eeniging tot bescher ming van Zuigeh'ngen, L. Haven 83. Het Bestuur. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden Portwijn f 1.50 per Liter, f 0.80 per halvenLiter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boterstraat 63. j i~ t Adverteert in de rubriek Kleine adveirtentïiht geeft de geheele week KOFFIE Melange 0,58 0,75 0,90 1,05 THEE Melange A 0,70 B C D E 0,85 1,00 1,20 1,45 Bovendien verkrijgbaar op de De geheele week, dus ook op de Reclame- dagen, krijgt ieder kooper van 1 pond Koffie of 1 pond Thee pond prima Margarine cadeau. Winkel te Schiedam: Hoogstraat 52. De vooraad bestaat uit: Moderne Costuums, Blauw Tweed en Fantasie-Cosluums. 45 50 60 70 80 van voor 35 17.50 22.50 25 30 00 100 35 40 45 50 599 100 Sir- p. pond p. pond Koffie, geurige melange J 0,25 Gruis Thee, gelift uit de duurste Theesoorten, j 0,30 Per half ponds-pak

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3