reeds niet gunstig voor het gewas, en de felle nachtvorsten van dit voorjaar vernielen het geheel. Allerwege ziet men op de akkers danook de landbouwers bezig met de eg om de mislukte tarwe ,,uit te rijden." Ook voor de groententelers staan de zaken slecht. Het in den kouden grond gelegde zaad is vernield, en overal moet opnieuw gezaaid Worden. Overreden. Gister geraakte ter hoogte van de Hooge Boomen, te R'dam, de 7 jar. H. de G. onder een tramwagen van lijn 8, met 't treu rig gevolg, dat zijn beide beentjes zoozeer werden gekneusd, dat afzetting wel zal moeten volgen. De vader van het ventje, die als tramconducteur wegens het ongeval moest wachten, ging ook even zien, wat er was gebeurd en bemerkte tot zijn ontzetting, dat zijn eigen kind het slacht offer was. Het knaapje is naar 't ziekenhuis over gebracht. Een ,,millioenenjuffrou w." Een schier ongelooflijke geschiedenis is in Zelhem aan het daglicht gekomen. In dit dorpje heeft eenige jaren achtereen een z.g. „milloenenjuf- frouw" tal van ingezetenen bedot. Het bleek n.l. dat deze .juffrouw", ondanks haar fabel- achtjgen rijkdom, gaarne gelden in ontvangst nam. Op alle manieren wist ,,zij" geld los te klop pen. Dezer dagen kwam de ontknooping. Toeval lig werd de politie in de zaak gemengd en de „juffrouw" bleek in werkelijkheid 'e zijn de te 's Heerenberg gedomicilieerde boerenknecht L., die zich als vrouw verkleed had. Zoo groot is echter het vertrouwen in „de juffrouw", dat de eenvoudige boertjes de ver klaringen van burgemeester en politie als be drog bestempelden. Onvoorzichtig. Aan boord van de sleepboot Transport 10 dat aan de Westerkade te R'dam ligt, was gisternamiddag de schipper J. H. v. D. uit Vlaardingen bezig met het schoon maken van z'n automatisch pistool, dat geladen was. Toen hij het wapen in z'n zak wilde steken ging het af. De kogel trof den 42-jarigen machi nist L. de K., die naast den schipper zat, in den buik. De ongelukkige zakte in elkaar en moest in allerijl naar het ziekenhuis vervoerd worden. Daar is de man spoedig overleden, v. D., werd aanvankelijk door de politie aangehouden doch Weder vrijgelaten. Goedkoop. De prijs der Zuiderzeeharing daalde Zaterdag te Volendam tot 13 cents per tal (200 stuks). Tegen de „vliegende winkels'. Door den burgemeester te Weert is een kras besluit genomen. Hij heeft n.l. aan de hou ders van zalen doen weten, dat indien zij hun zalen beschikbaar stellen voor z.g. vliegende winkels hun vergunning voor het houden van publieke vermakelijkheden in die zalen zal worden geweigerd. Ter dood veroordeeld. Uit War schau wordt gmeld de 36-jarige landbouwer Pasnik, die naar het voorbeeld van Landru, zeven vrouwen naar zijnwoning had gelokt en ze daar vermoordde, waarna hij zijn slacht offers beroofde, en zijn 40-jarige vrouw, die hem hierin hielp zijn tot den kogel veroor deeld. Munitiedepot in de lucht gevlo- g e n. Zondagmiddag werd ten Zuidoosten van Gleiwitz het zoogenaamde Hüttenfriedhof naar wapens afgezocht. Bij deze gelegenheid is door een nog niet opgehelderde oorzaak, vermoedelijk door het ontsteken van een handgranaat een lUunutiedepot in de lucht gevlogen. 16 Fransche soldaten werden op slag gedood, 10 andere zwaar gewond. Bovendien kwamen een beambte van de plebiscietpolitie en een bouwleider der onderne ming om. T r e i n m o o r d. Omtrent den drievoudigen treinmoord, tusschen Halle en ITettstedt ge pleegd door een paar roovers, die van de passa giers verlangden dat ze hun geld en kostbaar heden zouden afgeven en toen dat geweigerd ^erd hun slachtoffers neerschoten, meldt hel nBerliner Tageblatt" nog De daders zijn nog niet gevonden. De directie van den spoorweg heeft 5000 mark, de familie van de vermoorden 110.000 mark belooning uit geloofd. De eenige overlevende, een vrouw, heeft het volgende verhaal gedaan Kort nadat de trein het station Cöllme had verlaten, kwamen twee mannen in het compartiment en verlangden van een der dames geld. Voor die dame nog kon antwoorden, werd ze al neergeschoten. Een 'ngenieur uit ons coupé, die de roovers te lijf Wilde, werd ook gedood, en na hem een andere 'nzittende, een vrouw. Toen vluchtten de roo- vers, over de lijken heen, uit de coupé. Buit hebben ze dus niet in handen gekregen. De mis daad werd eerst aan het volgende station ont dekt. Wel was er reeds onderweg aan de nood rem getrokken, en had de trein gestopt, maar het personeel, dat niets bijzonders zag, vond het de moeite niet waard om een nauwgezet on derzoek te doen en liet den trein weer vertrek ken.Een der dames had den vorigen dag bij een hank in Halle een groote som gelds opgeno men. Men denkt, dat de misdaad, waarvan zij eerste slachtoffer viel, reeds te Halle was be faamd en dat het doel was geweest, haar te herooven. Naar de daders wordt ijverig gespeurd. Men heeft aan het station te Gollme twee verdachte Personen gezien, die daar een tijd heen en weer hepen en den trein naar Halle namen. T i m e s - j u 1) i 1 c u m. Zaterdag is het 43.000ste nummer van de „Times" verschenen, welk blad reeds 134 jaar onder dien naam bestaat Van 1 Januari 1785 tot 18 Maart 1788 heette het „The Daily UniversalRegister".Na de naamsver andering werd echter de bestaande nummering verder vervolgd Het blad, dat het feit van zijn langjarig bestaan met gerechtvaardigde voldoening ver meldt, stelt de pessimistische vraag „Hoe staat het met. de wereld, waarin ons 43000ste nummer geboren werd En het beantwoordt die vraag met er op te wijzen, hoe weinig de wereld is vooruit gegaan op den weg van voorspoed, vrede en goeden wil. Een ding staat echter vast de macht van de pers is niet verminderd, besluit het blad, dat zijn steeds hooger krachts-ont- plooiing belooft te zullen stellen in dienst der menschheid. Een vlucht om de wereld. Kapi tein Ross Smith, is thans gereed met zijne voorbereidselen voor een vlucht om de wereld. De „Times" meldt, dat deze vlucht 25 dezer zal aanvangen. Kapitein Smith zal vertrekken van het Vliegpark te Croydon, bij Londen. Een groot gedeelte van de route van 21.500 mijl, die gevolgd zal worden, ligt langs de kusten der verschillende landen of over groote zeeën en daarom zal Smith zich bedienen van een Vickers-amphibian vliegtuig. Hij hoopt de reis te volbrengen in 240 vlieg uren verdeeld over drie maanden. Hij zal in Oostelijke richting vliegen en zijn voornemen is ongeveer 500 mijlen per dag af te leggen met een dag rus na iedere drie dagen vliegen. De laatste etappe zal het moeilijkst zijn, omdat hij dan den Atlantischen Oceaan moet over steken van New- Foundland naar Ierland. Gered. Uit Bern wordt gemeld In de na bijheid van Hasli heeft zich een bijzonder eigen aardige gebeurtenis afgespeeld. Een vrouw was aan het werk in haar tuin en had haar kind zoo lang op het grasveld gezet. Plotseling schoot een groote vogel omlaag, die het kind vastgreep en in de lucht medevoerde. De vader, die door het raam het gebeurde had gezien, greep snel een geweer. Hij slaagde erin, den vogel omlaag te schieten, waarbij het kind als door een wonder ongedeerd bleef. Een bekend zoöloog uit Bern heeft geconstateerd, dat de vogel een in Europa uiterst zeldzaam voorkomende condor was, met een kolossale vlucht. I n d i H o 11 a n d. Aneta seint uit Weltevreden d.d. 8 April De radioverbinding IndiëHolland zal be gin September voor het publiek worden openge steld. Landverhuizers. Het aantal der over Hamburg vertrokken landverhuizers uit het Duitsche Rijk bedroeg in Maart 1054 tegen 293 in Maart 1921. Bovendien zijn er in Maart nog 684 landverhuizers (vorig jaar 934) uit vreemde staten over Hamburg vervoerd. Overstroom ingen. Men verneemt uit Riga Het water der Duna is 10 M. boven het nor maal niveau gestegen. Dünaburg is door een overstroomingscatastrophe geteisterd. In de voorsteden, die geheel overstroomd zijn, staat het water tot aan de tweede ver dieping der huizen. De brug, die de beide oevers der rivieren verbindt, is weggespoeld. Vervallen grootheid. Uit Was hington wordt gemeld, dat generaal Gregory Se- menoff, de vroegere aanvoerder der anti-bol- schewistische kozakken Donderdagavond bij zijn aankomst te New-York aldaar gearresteerd is onder beschuldiging, dat gij in 1919 te Shita voor ruim een millioen gulden aan bontwerk en wol aan een nu failleerende firma ontvreemd heeft. De generaal, die tegen een borgstelling, van 60.000 gulden op vrije voeten is gesteld, ver klaarde aan een groep journalisten, die hem kwamen intervieuwen, dat hij zich de omstan digheden, waaronder de diefstal moest bedre ven zijn, niet meer herinnerde. Overigens zeide Samenoff, was op liet oogen- blik, waarop genoemde gebeurtenissen zich afspeelden, geheel Siberië een chaos. En de boschewiki hebben mij bestolen. Op mijn beurt heb ik hen bestolen, en wij hebben altijd ge stolen, [als wij iets vonden, wat waarde ge noeg had om het mede te nemen. Hoe zou ik mij nu herinneren, dat ik mij deze of gene koopwaar in het bijzonder heb toegeëigend Vliegongeluk. Geen enkele passagier van de Éngelsche en Fransche vliegmachines, die Vrijdag in botsing kwamen boven Thieuloy St. Antoine is in leven gebleven. De eenige, die nog leefde, nadat de machines te pletter waren gevallen, de bestuurder van het Én gelsche vliegtuig, stierf Zaterdagmorgen, zonder bij kennis te zijn gekomen. De twee Amerikaansche passagiers, die zich in de Fransche machine bevonden, waren op hun huwelijksreis naar Europa. Krankzinnige-da ad. De „Berliner Zei- tung am Mittag meldt uit Berlijn Zaterdagmor gen beproefde de galvaniseur Otto Ehrhardt, zijn vrouw met een hamer tevermoorden.Daarna joeg hij zijn zoon een revolverkogel door den linker slaap. Vervolgens greep hij den hamer weer en sloeg hij zijn dochter zoo lang, tot de steel afbrak en het meisje bewusteloos ineen zonk. Hij wierp haar daarna uit het vier verdiepingen hoog gelegen venster. Zij bleef op straat dood liggen. De politie die door de buren te hulp was ge roepen, werd door Ehrhardt van het balcon, af beschoten. Ten slotte klom E. op de leuning van het balcon, waar hij zich een kogel door het hoofd schoot. Hij viel eveneens op straal, waar hij dood bleef liggen. De bomaanslag te Boedapest. De familie der zes slachtoffers van den bomaan slag te Boedapest hebben een half millioen kro nen uitgeloofd voor het vatten der daders. In het geheel zijn nu twee millioen kronen uitgeloofd. Deskundigen hebben vastgesteld, dat de bom, die voor den aanslag werd gebruikt, geen hand granaat, maar een kegelvormige machine was, waarvan het systeem in Hongarije geheel onbe kend is. Men vermoedt daarom, dat de helsche machine uit het buitenland afkomstig is. Naar aanleiding van de proclamatie der Ont wakende Hongaren, waarin zij den minister van binnenlandsche zaken aanvielen wegens zijn houding tegenóver hun vereeniging in verband met den bomaanslag, heeft de minister van binnenlandsche zaken het aanplakken van bekendmakingen, die niet van zakelijken inhoud zijn, verboden. In een proclamatie van de regeering wordt gezegd, dat den laatsten tijd bij het publiek de meening tot uitdrukking is gekomen, dat er tusschen de ordeverstoringen en de Vereeniging van Ontwakende Hongaren verband is te zoeken. Deze bewering was geheel ongegrond evenwel heeft de minister van binnenlandsche zaken een streng onderzoek bevolen in zake de werkzaam heid der vereeniging. Gyalay, de redacteur van de „Hazank", het tijdschrift der Ontwakende Hongaren, is op het politiebureau te Boedapest vastgehouden. Vol gens het „Achtuhr Abendblatt" heeft Gyalay erkend, dat hij een jongen man, Kardos genaamd voor zelfverdediging in geval van een bolsjewis- lischen aanval, een bom gegeven heeft. Kardos is terstond in hechtenis genomen. De leider van het onderzoek in deze zaak heeft meegedeeld, dat men belangrijke sporen gevonden had. Hij hoopt de identiteit van de daders van den bom aanslag binnenkort te kunnen vast stellen. Gister zijn verscheidene lieden aangehouden, die men verdenkt van medeplichtigheid aan het werpen van den bom in het gebouw van de libe rale club. Het net van het voorloopig onderzoek strekt zich reeds over het heele land uit. Te Clau senburg heeft de Roemeensche overheid twee verdachte jongelieden aangehouden, van wie vaststaat, dat zij 's Maandags na den aanslag Boedapest hebben verlaten. Als bijzonderheid moge opgemerkt worden, dat de politie sinds Zaterdag met behulp van een geneesheer tracht door hypnose van een geschikt medium de daders op het spoor te komen. Op grond van mededee- lingen van het medium zijn tot dusver twee lieden in hechtenis genomen, die zich thans nog in Verhoor bevinden. Het medium wist precies de voornamen en woningen der verdachten aan te geven en over hun doen en laten op Maandag bescheid te geven. Voor zoover de politie tot dusver heeft kunhen ïiagaan, waren dé opgaven van het medium juist en de politie volgt nu ver der het aldus verkregen spoor. Telegrammen. GENUA, 11 April (draadloos) Volgens alhier loopende geruchten, zou Lenin zich in de stad ophouden en zouhij op een gegeven moment plot seling in een zitting der conferentie verschijnen. BERLIJN, 11 April (draadloos) Naar uit Genua gemeld wordt, zou Lloyd Geor ge aan verschillende gedelegeerden hebben mede gedeeld, dat zijn verblijf te Genua zeker 3 weken zal duren. Men rekent den duur der conferentie op 4 weken. PARIJS, 11 April (draadloos) Uit Madrid wordt gemeld, dat volgens een telegram uit Bilbao, aldaar sinds eenige dagen een algemeene staking is uitgebroken. Een bloedige botsing heeft plaats gehad tusschen socialisti sche en communistische arbeiders. Naar verluidt zouden er 5 dooden en een aantal gewonden zijn. BERLIJN, 11 April (draadloos). Volgens al hier ontvangen berichten heeft het Pruisische Staatsministerie zich voor de weder-invoering van den zomertijd uitgesproken. Kerknieuws. Men schrijft aan de „Msb." In den ouderdom van 71 jaren overleed, na een ziekte van 3 weken, in het Instituut „Hui- zé Ruwenberg" te St. Michiels Gesticht de Eerw. Frater Amandus (Jos. van Antwerpen), die ge durende 28 jaren aldaar de frater-surveillant is geweest van de afdeeling der jongste leerlingen. Posterijen en Telegrafie. Naar de „Msb." verneemt zou bij de Regee ring het voornemen bestaan om anbtenaren van commissiën enz., die van het Rijk gelden in goede rekening ontvangen, te verplichten daar voor eene rekening bij den Giro-dienst te openen. Rechtzaken. De rechtbank te A'dam deed heden uitspraak in de zaak in hooger beroep tegen den boekhan delaar Coster, die door het kantongerecht was veroordeeld tot 1 maand hechtenis, wegens het uitstallen in zijn etalage van voor de jeugd zin nenprikkelende afbeeldingen. De rechtbank veroordeelde C. tot 100 boete, subsidair 25 dagen hechtenis. Het Amsterdamsch Gerechtshof veroordeelde heden de personen uit Huizen, die zich onlangs te Utrecht schuldig maakten aan uitgifte van valsche bankbiljetten van 60, ieder tot 2 jaar gevangenisstraf. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting Matige tot krachtige, Jater afnemende O. tot Z. wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Iets zachter. Uit de sigarenindustrie. Na een gisteravond te Eindhoven gehouden bespreking tusschen de plaatsel. sigaren-fabri kanten vereenigingen en den R.K. Tabaksbe- werkersbond, werd volledige overeenkomst be reikt, zoodat het stakingsconflict als geëindigd kan worden beschouwd. Alle arbeiders worden weer te werk gesteld. Binnen eenigen tijd zal een nieuw collectief contract inwerking treden,waarin loonsverlaging wordt opgenomen. Brand. Uit Zwolle meldt men ons dd. heden In den Ham woedt op 't oogènblik een hevige brand. 8 huizen staan in brand.Nadere bijzonder heden ontbreken nog. Ontsporing. Uit Utrecht meldt men ons Van een goederentrein, rijdende van het Cen traalstation naar het station Lunetten ontspoor den hedenochtend door tot nog toe onbekende oorzaak een drietal zwaar geladen wagons. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Roode Actie. Naar wij vernemen, worden door het N.A.S. en de Communistische partij pogingen aangewend om ingevolge het besluit van de conferentie van de drie Internationalen te Berlijn, te samen met. de S.D.vA.P. en het N.V.V. op Donderdag 20 April een groote demonstratie te organiseeren voor de bekende arbeiderseischen. Hongaarsche Kinderen. Te Boedapest is wederom een trein met 100 Hongaarsche kinderen uit Nederland terugge keerd. De kinderen zagen er uitstekend uit en waren meest alle in gewicht toegenomen. Een 13 jarige meisje behaalde het record met een gewichtstoename van 21 kilo. De door hun Holland sche pleegouders mee gegeven goederen en kleeren vertegenwoordigden een waarde van meerdere millioenen Hongaar sche kronen. Op 2 Juli zal weder een groep van 600 Hon gaarsche kinderen naar ons land vertrekken. De geheele Hongaarsche pers laat zich zeer waardeerend over de Hollandsche weldadigheid uit. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 10 April. 11 April. 11.65 11.653/, - 0.88 - 0.93V 2 - 21.30 - 24.35 -22.48 - 22.55 - 51.22l/j - 51.31 - 0.03V2 - 0.03 Vt -56.— - 56.027, -69.05 - 69.05 - 48.42 72 - 48.677, - 2.64 V, - 2.637, Burgerlijke Stwud. Geboren: April 8. Willem z.v. J. Klaasse en N. Letterman, Nieuwe Haven. Jacoba Ma ria dv. S. v. Eijk en A. M. M. van der Harg,Ko- nijnenbuurt. Adriana d.v. B. F. R. van Dorp en E. A. M. Pinke, Hoogstraat. Adriana d.v. L. Jongste en K. S. Pegels, Lange Nieuwstraat. 9. Johannes z.v. L. Burger en J. Meeder, Zijl straat. Wilhelmina Maria d.v. IT. J. Lands bergen en J. C. C. Oostrum, Hoogstraat. Alida Maria d.v. J. Veldt en A. H. Schoneveld, Mathe- nessestraat. Leendert z.v.1 G>.bde Regt en J. L. Schippers, Slrijenschestraat. 1 10. Alida d.v. J. Mak en H. Nanninga, Groenelaan. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 11 April v.m. 2.40, n.m. 2.54. 12 April v.m. 3.21, n.m. 3.36. 13 April v.m. 4.02 n.m. 4.17. 14 April v.m. 4.42 n.m. 5.04. 15 April v.m. 5.24, n.m. 5.40. 16 April v.m. 6.12, n.m. 6.38. 17 April v.m. 6.55, n.m. 7.23. 18 April. v.m. 7.42, n.m. 8.13. 19 April. v.m. 8.39, n.m. 9.19. 20 April. v.m. 9.50, n.m. 10.39. SCHIEDAM, 11 April. Vertrokken Italiaansch s.s. Pincio ex Macedonia, naar Hoek van Hol land om op de Noordzee proef te stoomen en dan terug naar hier. SCHIEDAM, 11 April. Aangekomen Spaansch s.s. Attalaya, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. fOfficieele noteering oan de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn. SCHIEDAM, 11 April. Men noteert voor Moutwijn 46% f 13. Spiritus. SCHIEDAM, 11 April. Men noteert voor Spiritus 100% 1' 32.50. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging" Heden f 2.20 per ketel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3