INSTITUUT PONT, [ROTTERDAM, Kruiskade 128, Tel. 8394 Lange Nieuwstraat 45 fox terrier, Frenaij Hoofdstraat 210/6 lapje zijde, G. Eijkenbroek, Buitenhavenweg 117/17 konijnenvacht, Z.Kreu nen, St. Janshofje 3 paar laarzen, W. Vaandra ger, Fillastraat 24 geit, C. Brussaard, Nassau- straat 20. H|H edenochtend was men in den winkel van den slager A. van Meurs, aan de Hoogstraat no. 23, bezig met een vriesmachine in werking te stellen. Aan het ammoniakapparaat ontstond een defect, waardoor een groote hoe veelheid ammoniakgas ontsnapte en oponthoud in den winkel niet mogelijk was. De hoofdinspecteur van politie de heer van Veen, benevens de agent van politie Noor- dijk drongen, voorzien van zuurstofmaskers, den winkel binnen om de kranen van het apparaat af te sluiten, hetgeen hun tenslotte gelukte. Het geval baarde nogal opzien. De politie moest gedurende eenigen tijd de Hoogstraat voor het verkeer daar ter plaatse afsluiten. Gisteravond tegen half elfge- raakte op den Rotterdamscbendijk, tramzijde, een personenauto in brand, toebehoorende aan de Rotterd.Auto Mij,directeur G.de Lange.In den auto zat de Rotterdamsche chirurg de heer v Vliet, ook verbonden a.h. Gem. Ziekenhuis al hier, die voor een operatie naar Vlaardingen moest De auto is geheel uitgebrand. De brand-f weer-commandant de heer Aikema, die ook ter, plaatse verschenen was,gelastte ter voorkoming van ontploffingen, het benzinereservoir open te breken en de benzine in het water der sloot te laten vloeien. De dokter v. Vliet zag zich door dit ongeval genoodzaakt op andere wijze zijn reis voort te zetten. Gisteravond is door de politie naar den post Koemarkt overgebracht zekere H.Z., van hier, die in beschonken toestand ver- keerend, zich hevig tegen die overbrenging ver zette. Proces verbaal werd wegens dit verzet tegen Z. opgemaakt. De Schevingsche logger „Pion nier" welke aan de Oostzijde van de Lange Haven bij de binnensluis gemeerd lag, is Zondagavond half 8 door de sterke spuiing van zijn weertou- wen losgebroken, driftig geraakt, en vrij onzacht aan de overzijde van de Lange LIaven terecht gekomen, waar het schip door eenige mannen met touwen en kettingen werd vastgemaakt en verder onheil werd voorkomen. Het ongewone schouwspel lokte heel wat kijkers uit. UIT ROTTERDAM. Ter beschikking van de justitie is gesteld de juwelier M.S. verdacht van doen van een valsche aangifte en van poging tot oplichting Van een inbraakverzekeringmaatschappij. Deze juwelier heeft een paar maanden geleden aangifte gedaan dat in zijn zaak op den Nieuwen Binnenweg al hier is ingebroken, waarbij voor een waarde van eenige duizende guldens zou gestolen zijn. UIT OVERSCHIE. In verband met opheffing van het veer aan de Blauwe Kade te Overschie en van den Tol daar ter plaatse, stellen B. en W. van Delft den Raad voor de eigendommen van de gemeente aldaar publiek te verkoopen. Gemengd Nieuws- V 1 a m p ij p gesprongen. De Dinsdag Van IJmuiden naar de visschèrij vertrokken stoomtreiler „Zeehond" is Vrijdagmiddag weer teruggekeerd. Woensdagmiddag is in de machine kamer een vlampijp gesprongen, waardoor de machinist en de stoker ernstige brandwonden in-het gelaat en aan armen en beenen kregen. De stoker, die het ernstigst was gewond, is dadelijk per auto naar een ziekenhuis in Haarlem ver- v^prd, de machinist De J. naar zijn woning te Velseroord. Branden. De boerenwoning van de wed. H. J. Banis, aan den Bavinkelsweg te Almelo, is afgebrand. Het Vee kon gered worden, op een varken na, dat in de vlammen omkwam. De knecht kreeg bij de reddingspogingen zulke brandwonden, dat hij in het ziekenhuis moest Worden opgenomen. Vrijdagnacht is te Spijkenisse het huis van L.V., winkelier in manufacturen en kruideniers waren, tot den grond toe afgebrand. Te Arnhem heeft een hevige brand gewoed in een huis aan de Nieuwstraat waar gevestigd zijn de schoenmakerij van de firmaFlipse en ver schillende magazijnen en kantoren. De brand ontstond in een magazijn van gramaphoons en breidde zich van daar over het geheele gebouw Uit. De bewoners van de bovenverdieping kon den zich intijds redden. Verzekering dekt de schade. Vrijdag is de boerderij van A.Boerkamp te Wilp, bestaande uit huis, schuur en twee hooi bergen, totaal afgebrand. De brand ontstond in een der hooibergen. Verzekering dekt de schade. Va-lsche munters. Door de mare- chaussée te Bergeik zijn aangehouden zekere M. en zekere S. als verdacht van uitgifte van valsche bankbiljetten van 60.—-. Eerstgenoem de is Hollander doch heeft geruimen tijd in Duitschland vertoeft en hoort momenteel thuis in een houten keer. De tweede is een Duitscher, die sinds geruimen tijd rondzwerft. Beide werden te Bergeik op heeterdaad betrapt. Zij hebben een volledige getuigenis afgelegd. Enkele bankbiljetten werden in hun bezit gevonden. Zij zijn fraai nagemaakt en belmo ren vermoedelijk tot het groote aantal, dat destijds in Duitschland gemaakt werd. Diefstal van e-e n motorrijwiel- De heer de L. uit Dordrecht zette gistere11 zijn motorrijwiel op het Gevers Deynootplei11 en vroèg een 14-jarigen jongen om er op te passen. Bij den jongen is toén eeiï als h'eer gekleed persoon gekomen, die zeide, dat hij voor den eigenaar een boodschap moest doen óp een motorrijwiel. Tot heden is de boodschap per nog niet teruggekomen. Groote brand in Oldenburg. Te Varel in Oldenburg is brand uitgëbroken in een groote opslagplaats van hout, toebehooren de aan de firma Grimm. De vlamipen vernie tigden in korten tijd den geheelen voorraad. De hitte was zoo hevig,, dat twee aangrenzende hui zen eveneens, vlam vatten.. De schade bedraagt meer dan twintig millioen mark. De brand te Leende. Bij denj brand te Leende, waarbij het' gemeentehuis is afge brand, zijn de archieven, waaronder de kada strale registers, dank zij het optreden van den heer Stuiver, rijksontvanger te Iieeze, en den burgemeester van Leende, den heer Vogels, vol ledig gered. In de bouwvakken. Uit Coevorden meldt men Vrijdagavond kwam het tusschen de politie en de stakers tot een conflict. Een dei- burgers die zich verzette werd door de politie gewond. Per auto werd hij naar zijn woning ver voerd. Een slecht onderhouden tv e g. Er is onlangs melding gemaakt van het tragi sche ongeval aan een dame uit Amsterdam, overkomen, die met haar man en een zijner vrienden een motortochtje maakte. De dame die in het zijspanwagentje zat is ten gevolge van Wonden öpgeloopen bij de botsing van dit wagentje met de brug te Purmerland overle den. Er schijnt met den weg iets niet in orde ge weest te zijn. De justitie heeft ten minste ver boden het lijk te hegraven in verband met een onderzoek naar mogelijke nalatigheid van de personen, die voor het onderhoud van den weg verantwoordelijk zijn. De brand te Leende. Omtrent den geweldigen brand té Leende, meldt men ons met zekerheid, dat deze brand ontstaan is achter de stroohulzenfabriek van den heer Van Enge len door het spelen met lucifers door eenige kleine kinderen. Ernstige scheepsramp. Zaterdag avond had terwijl er een zware mist hing, nabij Ouessant,' op 22 mijlen van den vuurtoren van Aaren (Frarische Kust), een noodlottige botsing plaats tusschen een schip van de P. en O. de „Egypt", op weg van Engeland naar Bombay en de Fransche stooxner „Seine", welk ongeluk aan vermoedelijk 95 personen den dood bracht. De „Egypt" werd door de „Seine" op een plek tusschen de beide schoorsteenen getroffen en deerlijk lek gevaren. Volgens de laatste berichten zijn 29 van de 44 passagiers en 210 personen van de 290 koppen sterke bemanning gered, die allen te Brest aan wal zijn gebracht. Twintig lijken zijn reeds ge vonden. SPORT. ExcelsiorV.V.S. 51. Met gelijke cijfers als in Den Haag wist Excelsior gisteren V.V.S. te kloppen. Voor de rust wordt wederzijds slap spel ver toond. De vleugelspelers der Schiedammers zet ten herhaaldelijk fraai voor, doch hetbinnentrio mist de gemakkelijkste kansen. Als bij een zwart-witte aanval J. Slobbe in den rug geduwd wordt, ziet V.V.S. een strafschop tegen zich geven, welke Kemenadé benut., om de score te openen (10). Even later stopt de Excejsior-doelman Knüppe een zachte schuiver wel, doch laat de bal dan kalm ovér de lijn rollen (1—1),met welken, stand gerust wordt. Na de thee is V.V.S. aanvankelijk in de meer derheid, terwijl de Schiedamsche backs zeer onbetrouwbaar doen, zoodat een Haagsch succes niemand verwonderd zöu hebben. Als Excelsior's voorhoede echter weer eens aanpakt, is het Haagsche overwicht spoedig verdwenen. Uit een algemeen opbrengen weet Kemenade het leer langs den uitgeloopen doel man te trappen. Even later doelpunt dezelfde speler nogmaals met een harden schuiver. Vanaf de zijlijn maakt Meyer dan nummer vier. V.V.S. is dan een geslagen elftal. Als Keme nade den Haagschen doelman het leer uit handen loopt, nadat deze een goed schot van Nieberg had gestopt, heeft Kreuger slechts voor het in trappen, zoodat Excelsior I haar laatsten compe titiewedstrijd met niet minder dan 5—1 won. Excelsior 4 Zeemeeuwen 20. Vriendschap pelijk Excelsior 7—Elftal R.K. H. BIS, Rot terdam 1-4 Excelsior 8-Celer 8 0-2 Excel- soir 9R.F. 3 O2. Hermes-D.V.S. 2D.F.C. 2 3—2. lawn-tennis. S.L.T.V.I—Ready (v.B.) 6—1. West 3de Klasse A N.L.T.W. S.S.V. de Maas (Schiedam )slaat Sido 2(Rotter dam) 52. Wedstrijd gehouden te Schiedam 21/5 1922. A. den Hoed slaat G. Watson 7—5, 8—6. J. J. Kooper slaat O.A. Petit 8—6, 36, 6—1, Mevr. A. v.d. Eb verliest Van mej. I. Overeijn- der 5—7, 6—2, 6—8. Mevr. A. V.d. Eb en A. den Hóed slaan mej. C. Bolle en J. Watson 6—3, 6—2. Mevr. A. den Hoed en J. J. Kooper verliezen van mej. I. Overeynder en O.A. Petit 2—6, 46. A. v.d. Eb en A. den Hoed slaan G. Watson en O.A. Petit 6—3, 0—6, 6—4. Mevr. A. den Hoed en mevr. A. v.d. Eb slaan mej. C. Bolle en mej. I. Overeynder 6-4, 86. R.F.C.Game 2 52. H e er en enkelspel: R. HoogeweegenG. Vos 64, 57, 63. L. Minderop— P. Engering 6—4, 6—4. Dames enkelspel: Mej. A. Hoógerweegen— Mej. A. Vos 60 60 Gemengd dubbelspel: Mej. J. Harte en C. Minderop mej. A. Vos en G. Vos 61, 1-6, 46. Mej. E. Hoogerweegen en J. Prins slaan mej. HL Melchers en J. Blaisse 46, 63, 86. H ©e ren dubbelspel: W. Hoogeweegen en R. HoogeweegenG. Vos jén J. Blaisse 3—6, 5-7. Dames Dubbels p el: i 1 M@j. E, Hoogeweegen en M. v.d. Ven mej. R. Melchers en M. Blaisse 6-1, 61. Te Brussel zijn wereld-kampioenwedstrijden voor Tennis gehouden, waarvan de einduitslagen ials volgt luiden Heeren enkelspel Gochet (Fr.) slaat De Goraar ;(Sp.) 6—0, 2—6, 4—6, 6—1, 6—2, Dames enkelspel mej. Lenglen (Fr.) slaat miss. Ryan (Eng.) 63, 62. Heeren dubbelspel Gochet en Borstra slaan Mishu en Dupont 79, 61, 61, 6-3. Dames dubbelspel mej. Lenglen en mej. Ryan slaan de dames Beamish en Mc. Kane 60, 6—4 Finale troostwedstrijd Tegmer (Den.) sl. v.d. Feen (Holl). 63, 64, 61. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland: Groningen Be Quick'Go Ahead 11 W e s t e 1 ij k e com petitie: Amsterdam Ajax—Spartaan 0—2 Amsterdam Blauw Wit U.V.V. 1—1 Den Haag H.B.S.—D.F.C. 3—0. Overgangsklasse: Rotterdam Ex celsior—Sparta 1—3 Den Haag V.U.C.— D.E.G. 2—1. 't Staat thans vast, dat Blauw-Wit in 't Wes- ,tèn den kampioenstitel bemachtigde. Sparta en Quick gaan over naar de eerste klasse, terwijl H.-.D.V.S., D.E.G. en A.F.0. een rang zakken. Welke beide le Klasse clubs degradeeren, is nog niet beslist. Telegrammen. BULGARIJE. WEENEN, 21 Mei (draadloos). Uit Belgrado wordt berichtVolgens berichten van de grens hébben de aanhangers van Stamboelinski te Sofia zich met de communisten vereenigd en een revolutie verwekt. De opstand is echter spoe dig weer onderdrukt. De intergeallieerde com- i rapssie heeft de inlevering wapenen van Wran- gels soldaten geëischt. GROOTE BRAND. BOEKAREST, 21Mei. (draadloos) Hier is een van de grootste fabrieken de machinefabriek „Vulcaan" door een brand voor het grootste deel vernield. De schade wordt op 10 millioen geschat. De fabriek was verzekerd. Meer dan 600 arbeiders zijn tengevolge van den brand broode loos geworden. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting Zwakke tot matigen Z.tot Z.W. wind, licht tot half bewolkt, droog weer, behou dens geringe kans op onweer. Verdronken. De 11-jarige Krommenhoek, wonende inliet Broersveld, is hedenmiddag bij het zwemmen in de Maas, nabij het Spuikanaal, verdronken. Hetlijk is naarde ouderlijke woning overgebracht Inbraak. Uit Leiden vernemen we d.d. heden Tijdens de vroegmis is gisterochtend te Noord- wijkerhout ingebroken bij het echtpaar Oostdam, dat nog pas, zijn gouden huwelijksfeest had ge vierd. Een som geld, zilveren geschenken en gouden VdOrwerpeü werden medegenomen. Sluiting Staten-Generaal. De Minister-President heeft hedenmiddag 3 uur in naam der Koningin de zitting der Staten 'Generaal gesloten, met de volgende rede H. M. de Koningin heeft mij opgedragen, deze zitting der Staten-Generaal te sluiten. De afkondiging van de wet tot het in overweging nemen van voorstellen tot veranderingen in .onderscheidene stukken der Grondwet, maakt een ontbinding der Staten Generaal en daarmede een sluiting van de zitting noodig. Behalve de omvangrijke arbeid, tot welke de Grondwetsherziening aanleiding gaf, heeft het ge meen overleg gedurende de zitting die achter u ligt, verschillende maatregelen tot stand ge bracht welke tot heil van land en volk kunnen ■zijn. De Koningin heeft mij opgedragen u haar dank te betuigen, voor de zorg en toewijding, aan het Landsbelang besteed.. In naam van H. M. de Koningin en daartoe door Haar gemachtigd, verklaar ik de zitting der 'Staten Generaal te zijn gesloten. De minister werd in de zaal ontvangen en na 't uitspreken der rede uitgeleid door een com missie, bestaande uit de heeren Wassenaar van Katwijk en van Loon, le Kamerleden en de Tweede Kamer leden, de heeren Lely, Snoeck- Henkemans, Drion en Dekker. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 19 Mei. 22 Mei. Londen f 11.47% /II .45s/a Berlijn - 0.861/4 - 0.82 Parijs23.37 -23.16% België- 21.35 -21.277„ Zwitserland - 49.45 - 49.05 Weenen- 0.02% - 0.0272 Kopenhagen- 54.90 -54.80 Stockholm- 66.327» - 66.271/* Kristiania - 47.871/* - 47.20 Amerika- 2.57' s/16 - 2.577/lt WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 18 Mei. 22 Mei. Londen/1L4874 11.25»/, Parijs -23.62l/2 -23:17*/, Brussel-21.527, -21.30 New-York..i.- 2.57% Berlijn - "0.91% - 0.81% Italië- 13.70 Zwitserland..-49.227, -49.0772 Praag...- 5. Stockholm - 66.30 - 66.45 Kopenhagen-55.10 - 54.90 Christiania -48.20 - 47.10 Weenen- 0.02% - 0.02*/4 Boedapest0.34 - Madrid - 40.40 Rechtzaken. Valsche munters. Het O.M. bij de Utrechtsche rechtbank heeft tegen W. R., me taalbewerker, en T. E. v. N., schilder, de eerste wegens het vervaardigen van valsche rijksdaal ders (van lood en tin), de laatste wegens het opzettelijk uitgeven van deze valsche geldstuk ken, geëischt resp. 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, en 8 maanden gevan genisstraf met aftrek van het voorarrest. De Rechtbank te Middelburg heeft P. Br. uit Bergen op Zoom thans gedetineerd te Middelburg, wegens poging om van een rei ziger in den sneltrein RoosendaalVlissingen geld af te persen, overeenkomstig den eisch van het O.M. veroordeeld tot 9 maanden gevangenis straf. 429ste Staatsloterij. Trekking van 22 Mei. Hooge prijzen. Prijs van 5000 3930 -1000 2678 4577 8217 11192 16303 16605 - 400 572 9518 10003 - 200 4433 7913 10418 16937 17877 19728 100 3387 5509 10522 16179 17690 21759 Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland, 22 Mei v.m. 12.35, n.m. 1.—. 23 Mei v.m. 1.03, n.m. 1.24. 24 Mei v.m. 1.51, n.m. 2.06. 25 Mei v.m. 2.30, n.m. 2.44. 26 Mei. v.m. 3.03, n.m. 3.18. 27 Mei. v.m. 3.37, n.m. 3.58. SCHIEDAM, 20 Mei. Aangekomen Engelsch s.s. „City of Charleroy", kapt. J. Maxwell, ledig van Antwerpen om hier te dokken in de Wilhel- minahaven. SCHIEDAM, 22 Mei. Vertrokken s.s. „Kil- fenora", tank kapt. T. Stokred, ledig naar Bir kenhead. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 22Mei. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46% f 12. Namens de commissie:voor de noteering. I-I. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 22 Mei. Men noteert voor Spiritus 100% f 30 Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging" Heden f 1.60 per ketel. De noteering was Zaterdag eveneens f 1.60. Kleine Advertentiën. Aangeboden Gemeub Kamer met twee kabinets, zeer geschikt voor 2 heeren of dames, met .of zonder pension. Ook Zit-Slaapkamer. Adres Nassaustr. 45. Neemt proef met. mijn onovertrefbaren Witten en RoodeD Po rtw n f 1.50 per Liter, f 0.80 per halvenLiter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Roterstrast 63. Pathéfoon. Te koop aange boden Salon Stra divari Pathéfoon, Prach tinstrument, hoog ruim 1 M. voor spotprijs, met 13 pla ten w.o. 3 Caruso". Adres Overschie- schestraat 52. „Goedkoope Winkel" Hoogstraat 149. vraagt terstond een nette IctHebp. TYPEN f 10.-.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3