VOLMACHT VERLEEND A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 Verkrijgbaar bil P. VAN DER SM AN, Drogisterijen, Gemengd Nieuws. 429e Staatsloterij. - 200 4068 7138 10565 13065 21804 21222 - 100 2940 9956 12947 14512 17370 19607 20864 21158 21528 Laatste Berichten. Boedapest- 0.31 s/4 - Madrid - 40.55 Telegrammen. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Handelsberichten Beurs van Schiedam. Adverlcnlicn. Kerknieuws. Rechtzaken. Mrs, VAU VL'LZEN en BORllEWIJK, denburen, hoorde Zondagavond, thuiskomende, een knal, die veel overeenkomst vertoonde met een geweerschot. Zij deed aangifte aan het bureau Galerij. Bij onderzoek verklaarde de benedenbuurman, dat hij niet geschoten had, doch dat hij een knal- kurk tegen het plafond had geworpen van de veranda. Eergistermorgen kwam mej. B. aan het bureau Paauwensteeg opnieuw melden, dat het geen knalkurk geweest kon zijn, aangezien er een gat in het zink en het hout van de varanda was. Een rechercheur stelde een nader onder zoek in en constateerde, dat het gat in de veranda een kogelgat was. De 21-jarige J. M. A. S. zoon de familie die beneden woonde, bekende dat, hij uit een browning een schot in de hoogte had gelost. De browning is in beslag genomen en het jongmensch werd gearresteerd verdacht van poging tot doodslag. De 74-jarige F. E. M. is gisteravond ten huize van de familie J. G. van S. in de Lieve Verschuierstraat, waar hij op bezoek was, door het openen van een verkeerde deur van een kel dertrap gevallen. Hij werd bewusteloos opgeno men en is een uur later aan de bekomenkewtsuien overleden. UIT DELFT. Te Delft is gearresteerd zekere P. Th. W., 56 jaar, muzikant, zonder vaste woonplaats, die een rijwiel trachtte te verkoopen, dat hij te Geertruidenberg had gehuurd. Deze persoon stond gesignaleerd in hef 1 o- litieblad wegens gelijke feiten gepleegd te .Scheveningen, Zandvoort, Breda, Vught, Dor drecht, Schoonhoven en Bergen op Zoom. Hij is naar Scheveningen getransporteerd, waar hij een rijwiel „Prof. Sanders had ge huurd en verduisterd. Rooft migraine Uw genot, 6017 10 Zenuwhoofdpijn is Uw lot, Weet dan dit Mevrouw, Meneeren FRECO's ZENUWPOEDER zal 't U leeren Per p. eentdoos a 25 st. f 1,70. Hoogstraat 115, Schiedam en Vlaardiugcn. Diefstal. In den loop van den avond van Zaterdag j.l. heeft men tijdens de afwezigheid van de bewoners weten binnen te dringen in het perceel Amstel 73 te Amsterdam waarschijnlijk door opensluiting. Ook kasten waren niet open gebroken, maar blijkbaar ontsloten, loen de bewoners thuis kwamen bemerkten zij een en ander en kwamen tot de ontdekking dat het familiebezit aan sieraden was verdwenen. Daar bij waren verschillende heeren- en dameshorloges, armbanden, ringen, broches, enz., waarvan som migen bezet waren met juweelen. De politie, die" onmiddellijk kennis kreeg van het geval, is er nog niet in geslaagd een spoor van den dader of daders te ontdekken. Het was den bestolene nog niet mogelijk de waarde van het gestolene op te geven, omdat daarbij verschillende antieke voorwerpen' waren, waarvan de waarde niet vaststaat. Ontploffing in eenkruitfabriek Ten gevolge van een ontploffing in de staats- kruitfabriek te Brest zijn vijf personen hevig verbrand. Drie hunner zijn aan hun wonden bezweken. Lijk aangespoeld. Men meldt uit Sommelsdijk Het lijk van den onder Putters- hoek verdronken A. H., deel uitmakende van de bemanning van het stoomschip „Neutral" is nabij de suikerfabriek aldaar aangespoeld. Het lijk is naar de algemeene begraafplaats aldaar overgebracht. Door den bliksem gedood. Door het hemelvuur zijn 7 koeien van onderscheidene veehouders te Oudwoude gedood. Burenruzie. Een jong echtpaar aan den Hijkerdijk, gem. Beilen, kreeg ruzie met de bu ren, waarbij scherpe woorden vielen, De vrouw trok het zich zoo aan, dat zij volslagen krank zinnig naar een gesticht moest worden gebracht. Nu begon de man ook teekenen van verstands verbijstering te toonen, die zoo toenamen, dat hij voortdurend bewaakt moest worden. Hij is naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Veelvervig. Op een daartoe bestemde plaats was aangeplakt een reclamebiljet der „Twink-v erven". Iemand belast met het aanplakken eener op wekking om de candidaten van den Vrijheids bond té stemmen, plakte die opwekking op het eerste billet, waardoor het politieke billet er aldus uitziet. KIEST Candidaten van den Vrijheidsbond. 18 Kleuren. C h i n c e z e n ruzie. Op de terreinen van de Maatschappij Nederland te Amsterdam heeft gister middag een verwoed gevecht tusschen Chineezen onderling plaats gehad. In minder dan geen tijd waren er vier dooden en veel meer gewonden. De politie van het bureau Kattenburg onder leiding van den commissaris, den heer Tinhollt, is naar het tooneel van den strijd getrokken om de noodige maatregelen te nemen. Spoorwegongeluk bij Keulen. Maandag is tusschen Dusseldorp en Keulen door het kantelen van een wagon een trein ont spoord. Twee personen werden gedood. Twee zwaar gekwetst en 4 licht gekwetst. Diefstal van een Rembrandt. In den nacht van 4 op 5 Juni is uit het museum te Stuttgart gestolen de schilderij van Rembrandt „Paulus in de gevangenis." Het is op hout geschilderd en in den linker hoek gesigneerd R.f. 1627. en A. A. Wervels man, Overschieschestraat. Hendrik z.v. C. van Ejjk en J. van Leeuwen, Poortugaalschestraat. 6. Hendrika d.v. F. Batz en A. C. Salari, Buitenhavenweg. Aaldert z.v. A. Winkel en C. Kruizinga, Rozenburgsche straat. 4. Abraham Wilhelmus d.v. M. J. H. Kloos en Th. E. Kerklaan, Nieuwstraat. Overleden: Mei 3. Gerarda Cornelia van Vuuren, oud 36 j. en 1 mnd, echtgenoote van H. J. van Kleeff, Nassaustraat. Jacobus Bernardus Maltha, oud 49 j.en 5 mnd, Brugman straat. - 4. Een leven loos kind van B. de Ruijter en C. C. Bleecke, Mariastraat. Elisabeth de Goederen, oud 65 j. en 1 mnd, weduwe van A. van Wamelen, Anthonie Muysstraat. 5. Jacoba Cornelia de Braaf, oud 40 j. en 11 mnd, echtgenoote van G. J. Kinnigin, Nassaustraat. Trekking van Woensdag, 7 Juni 1922. Hooge Prijzen. Prijs van 10.000 14071 - 1000 18297 - 400 9709 Be r go n geluk. Drie gidslooze toeristen zijn in Zwitserland op den gletscher tusschen Dom en Taschhorn verongelukt. Twee hunner zijn gedood en een ernstig gewond. Ongelukken. Dinsdag is de 14-jarige zoon van v. d. M. nabij Hardinxveld bij hfet zwemmen in de Merwede verdronken. Te Zwartebroek, gemeente Barneveld, is gisteren de 14-jarige zoon van den landbouwer W. Bouw bij het zwemmen verdronken. Te Schijndel is een man uit St. Michiels- Gestel door de tram vermorzeld. Eergisteren sloeg de bliksem in den koren windmolen van den heer L. v. Grooter te Veld hoven. De molen, die slechts laag verzekerd was, is geheel verbrand. Ongeluk b ij Königsberg. Aan de monding van de Pregel is een roeiboot, waarin 7 personen waren gezeten, omgeslagen. Twee mannen en 2 vrouwen verdronken. Moord Voor enkele dagen werd in het riviertje de Worm op Hollandsch gebied on der de gemeente Ubach-over-Worms het lijk gevonden van den mijnwerker Haseher uit Merk- stein, gem. Herzogenrath. De lijkschouwing door de Maastrichtsche justitie verricht, heeft aangetoond dat H. vermoord is en overleden tengevolge van een slag op het hoofd. Het hor loge van H. was op 1 uur blijven stilstaan, zoo dat het lijk des nachts omstreeks dien tijd in het riviertje is geworpen. Het slachtoffer woonde in Palenberg, én leefde gescheiden van zijn vrouw Vermoedelijk was Plaselier betrokken bij den aanslag het vorig jaar op den sneltrein Aken Hagen. H. is ook bij groote diefstallen betrokken geweest. In verband met den mooid zijn leeds verscheidene personen gearresteerd. De brand b ij W e r k s p o o r. Het on derzoek door de politie is ingesteld naar den brand bij Werkspoor te Amsterdam is uitge- loopen op het vermoeden, dat de brand is ont staan ten gevolge van het achteloos wegwerpen van een lucifer, waarmede iemand zijn sigaar, pijp of sigarette geeft aangestoken op het tijd stip, dat het personeel de fabriek verliet. Het gerucht doet de ronde, dat een paar personen wegens moedwillige brandstichting gearresteerd zijn. Niets is minder waar. Laiidstormoefeningen. Hedenavond zal de Minister van Oorlog na zijn bezoek aan het landstormverband te Eind hoven, in Amsterdam de oefeningen van de verschillende afdeelingen van den vrijwilligen landstorm bijwonen. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 6 Juni. 7 Juni. Londen 11.52s/4 /11.49*/« Berlijn - 0.89 - 0.88x/a Parijs.23.35 - 23.30 België-21.56 -21.50 Zwitserland - 49.171/a - 48.95 Weenen- 0.02 - 0.013/4 Kopenhagen- 56.35 - 56.55 Stockholm- 66.97 V, - 66.871/2 Kristiania - 46.- 45.25 Amerika- 2.56 V4 - 2.55Vs WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 6 Juni. 7 Juni. Londen/11.5134 11.50 Parijs -23.35 -23.35 Brussel-21.60 -21«öH/g New-York- 2.561/4 Berlijn - 0.89 - 0.891/* Italië-13.37V2 - Zwitserland- 49.10 - 49.0778 Praag- 5. Stockholm -66.85 -66.75 Kopenhagen- 56.40 - 56.40 Christiania - 46.- 45.45 Weenen- 0.023/8 - 0.02 Hij «f krachtens wetten of verordeningen voo» geschreven en andere officie«de af- en aan kondigingen van het G<*»ii«M»nieb«*iuu». HINDERWET. Ingekomen is een verzoek van de FIRMA P. G. DUCHATEAU ZONEN om vergunning tot uitbreiding der fabriek van metalen ornamenten door verplaatsing der gie terij en vergrooting der bankwerkerij in de pan den Willemskade 3 en 5, kadastraal bekend in Sectie L. onder nos. 2485 en 2586, met 4 elec- tromotoren van totaal 10 P.K., drijvende een luchtdrukhamer van 50 K.G. valgewicht en diverse bestaande en nieuw te plaatsen werktui- gen. Dit verzoek is met de bijlagen op de Secretarie ter visie gelegd. ''.1 Op Woensdag 21 Juni a.s. des voormiddags 11 uur, zal ten Raadhuize gelegenheid worden ge geven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schrif telijk toe te lichten. Gedurende drie dagen voor het tijdstip bier- bovengenoemd, kan op de secretarie der Ge meente van de schrifturen, die ter zake zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de jurisprudentie zijn niet tot beroep op een beslissing ingevolge de Hinderwet ge rechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 dier wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun be zwaren mondeling toe te lichten. S-chieda m, 7 Ju i 1922. Verkeersregeling. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat heden zijn afgekondigd de „Verkeersregeling voor motorrijtuigen en rij wielen in de Gemeente Schiedam" en de „Ver keersregeling voor rij- en voertuigen, met uit zondering van motorrijtuigen, in de gemeente Schiedam", welke beide bij besluit van 1 Juni 1922 door hun College zijn vastgesteld. Schiedam, 7 Juni 1922. DE KON. FAM. IN NOORWEGEN. OBERGEN, 7 Juni (draadloos). De Koninklijke, familie is re Aalesund aangekomen na Nord- fjord bezocht te hebben. Men heeft eenige dagen mooi weer gehad aan boord is alles wel. REUSACHTIGE ONTPLOFFING IN DE UKRAINE. ODESSA, 7 Juni (draadloos). Door opstande lingen is een aanslag gepleegd op het grootste munitiemagazijn in de Ukraine. Het gebouw vloog na een verschrikkelijke ontploffing in de lucht. Zeven en dertig soldaten en negen commissaris sen werden op slag gedood. Er lagen acht millioen geweerpatronen, 22.000 artillerieprojectielen en duizenden handgranaten in het depot opgeslagen. Deze voorraad is geheel in de lucht gevlogen. Ook een magazijn met levensmiddelen voor het eerste legerkorps der sovjets werd totaal verwoest Drie mannen, die den aanslag hadden gepleegd werden gevat en terstond neergeschoten. Het waren een Pool en twee Ukrainers. Geboren: Juni 3. Mary en Flelene dochters van C. C. Vermeulen en J. B. Riebeek, Brug manstraat. Pieter Benedic.tus Arie z.v. A. P. Schilperoord en J. M. van Meurs, Lange Ha ven. Hermanus z.v. H. Ruseier en PI. Eijs- berg, Noordvest. 4. Christina Maria d.v. J. Soetèrs en M. P. Gerrets, Hoogstraat. Hen drik z.v. B. P. Jongbloed en Z. Eijsberg, Wil- helminastraat. 5. Johannes Petrus z.v. E. H. van Waardenburg en C. M. de Pater, Brugman straat. Cornelia Adriana d.v. G. K. de Graaff B. A. J. WITTKAMPF, MOUTWIJNJENEVER „Absoluut spiritusvrij" 1 Zacht Vol Smakelijk. Verkrijgbaar per glas en per maat en op kruiken en flesschen voorzien van Stedelijk Etiket van Echtheid, bij Hoog water te Hoek van Holland. 8 Juni v.m. 1.57, n.m. 2.22. 9 Juni v.m. 2.41, n.m. 3.15. 10 Juni v.m. 3.34, n.m. 4.03. H Juni v.m. 4.21, n.m. 4.50. 12 Juni v.m. 4.59, n.m. 5.26. SCHIEDAM, 6 Juni. Aangekomen Engelsch s.s. „Neko", geladen met olie van South Shet- lands Eilanden voor N-V. Schieveem aan de Wilhelminahaven. Moutwijn. SCHIEDAM,7 Juni. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46% f 12. Namens de commissie voor de noterriag. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 7 Juni. Men noteert voor Spiritus 100% 1' 28 Spoeling. Noteering van de Coop! Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging' Hedcrt f 1.60 per ketel. BOTTERDAM, 6 Juni. Ter veemarkt waren gister aangevoerd 132 paarden, 11 veulens, 1290 magere runderen, 753 'vette runderen, 457 vette kalveren en gras kalveren, 649 nuchtere kalveren 378 schapen of lammeren 992 varkens en over- loopers, 201 biggen, 8 bokken of geiten. Prijzen per 1ji Ki(o. koeien en ossen van 40 ct. tot 60/69V2 70 ct. stieren van 37Va ct. tot 50 57V2/60. kalveren van 50 ets. Lot 65-87Va ets. schapen van 50 ct. tot 60 ct. zuig lammeren f 18 28 per stuk, varkens 46 ct. tot 48 ct. lichte var kens (zouterij van 46 ct. tot 47 ct. Prijzen van mager vee melkkoeien 250420; kalfkoeien 380- -510 stieren 225—500 pin ken 165—280 graskalveren Vaarzen 230— 335 paarden 325—500 biggen 18—30 slachtpaarden 100—175 biggen per week 3.50 —4 50 hitten 225—375 overloopers 3245 fok nuchtere kalveren 20—40 slacht dito dito 12—18. Op de vette marlet was de aanvoer van koeien en ossen flink. De handel was redelijk en de prij zen waren niet lager. Voor enkele puikbeste spoelingbeestën werd zelfs nog wel tot 5 cent boven noteering besteed. Eieren. N.V. Rotter. Consumptie-veiling Weenaplein. Aanvoer 285.000 eieren. Kip- 5.75 —8 eend- 6.50—7.25, gans- 17—19. Boter. Op de botermarkt werd heden aan- gevierd 2/8 vaten, 2/16 vaten en -ui stukken per 72 K.G. prijs 2 per K.G. Veiling Delftsche Straat- Aangevoerd 225.000 eieren. Kip- 5.80—9.20, eend- 5.70—6.60. Aardappelen. Prijzen Zeeuwsche blau- we j 47i eigenheimers f 2-4, Zeeuwsche bon te f 47/ hravo's 5.507, red star 6 8; Malta's 1014 ct. Malta springs 2528 ct. per K.G. Met tamelijken aanvoer geringe vraag. Eergistermiddag is na voorzien te zijn van de I-LIL Sacramenten der stervenden, overle den de Hoogeerw. heer Mgr. A. Da men, pastoor en deken te Eindhoven. Door Z.H. den Paus werd hem in Januari 1915 de onderscheiding van geheim kamerheer verleend, terwijl hij ook in dat jaar tot kanun nik van het kathedraal kapittel werd benoemd. Mgr. Damen was officier in de orde van Oranje Nassau. Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-IIertogenbosch zal Donderdag den plechtigen uitvaartdienst celebreeren. Gisteren heeft het gerechtshof te Amsterdam uitspraak gedaan in de zaak tegen den 24-jarigen diamantbewerker B.J. v.L., die op een nacht in een bewoonde villa te Amersfoort inbrak, zich f 300 toeeigende, vervolgens in die villa in slaap viel en den bewoner der villa, die hem ontdekte en vastgreep, inet een mes bedreigde. De /dia- bewoner schoot den inbreker met een revolver in het been, waarna hij hem aan de politie over leverde. De rechtbank te Utrecht veroordeelde den jongeman tot 4 jaar gevangenisstraf, met af trek van de voorloopigc hechtenis. Het hof heeft dit vonnis bevestigd. De rechtbank te Arnhem deed gister uitspraak in de zaak tegen den voormaligen burgemeester van Gendringen, AiStoot,die in verzet was geko men van het vonnis, waarbij hij wegens verduis tering twee maal gepleegd ten nadeele van de gemeente Gendringen, tot 6 maanden gevange nisstraf was veroordeeld. De rechtbank bekrach tigde het gewezen vonnis. Bij onderhandsche akte, geregistreerd, en ingeschreven ter Griffie van de Arrondisse- ments-Recbtbank te Rotterdam, heeft de Handelsvennootschap onder de firma L. VAN DEN TOORN, gevestigd te Schiedam, met ingang van 16 Mei 1922 aan den heer WILHELMUS HENDRICUS VAN DEN TOORN, koopman, wonende te Schiedam, om in het algemeen namens de firma alle hande lingen te verrichten welke bin nen den kring der gewone werkzaamheden van de firma, als fabrikante van en hande laarster in kurken en alles wat daarmede in den ruimsten zin verband houdt, gelegen zijn, en door die handelingen de firma aan derden en derden aan de firma te verbinden met dien verstande, dat aan den Heer WILHELMUS HENDRICUS VAN DEN TOORN dezelfde bevoegdheden worden toege kend en dezelfde grenzen zijn gesteld als bij de onderhandsche acte van vennootschap, waarbij de firma is opgericht, ingeschre ven in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas te Vlaai-dingen op 11 April 1922 zijn toegekend, respectievelijk gesteld aan de firmante MARIA ENGEL INA VAN OORSCHO1 Weduwe van LEENDERT VAN DEN TOORN, wo nende te Schiedam, en gvoorts dat de firma door de handelingen van den Heer WILHELMUS HENDRICUS v. d. TOORN namens haar verricht alleen zal gebonden zijn, indien deze boven zijn handteekening zal hebben geplaatst of doen plaat sen de woorden 6031 5fi „p.p. firma L. v. d. TOORN'' Hetgeen waarmerken, Schiedam. advocaten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3