Abonneert U Aanbesteding. Kennisgeving. ie Yervoer-Maatscli. G. ROEST Go., LANG EN DO EN'S KROONTJES. Dienstbode Hoogstraat 21. OPENBARE VERKOOPING Nine ScMeJaiscbe Courant. Billijke tarieven. - Nette bediening. 35 Ct. per half pond. Extra koopjes. BKOOl) (Wil en Krop) Zoele- en Karnemelk 6289 32 A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 (wegens opheffing dei zaak) De N.V. „Vrachtdienst Veendam", Cargadoors P. A. VAN ES Co., ROTTERDAM. De N.V. „Rotterdam Friesland'' J. V. d. STEEN. De N.V. Motordienst „Corrie." Motordienst „Bertha'' I, II, III. Nieuwe Haven 4:9—51, Tel. 886. Oplichters. De commissaris van politie te Leiden waarschuwt tegen Maehiel Englancler, koopman, gedurende den laatsten tijd verblijven de te Leiden, die latende voorkomen flinke zaken te doen, van verschillende personen goederen koopt, waarvan de betaling achterwege blijft. De commissaris van politie te Leiden waar- schuwt tegen een persoon van ongeveer 50 jarigen leeftijd, middelmatige lengte, blond grijzend haar, grijs punthaardje en gekleed met donker costuiun met slappen hoed, die op slinksche wijze aan geld tracht te komen. Hij ging verscheidene winkels binnen, kocht iets voor een dubbeltje of 15 et. en bij het terug ontvangen van geld beweerde hij een rijksdaalder gegeven te hebben. Wie volgt? Sedert April j.l. is de Direc teur van de N.V. Nederlandsche Luxe Warenfa- briek aan den Groenburgwal, de heer M. Anholt, verdwenen. Hij is er met de kas van door gegaan en uit het ingesteld onderzoek is gebleken, dat ongeveer 27.500 vermist wordt. De commis sarissen hebben getracht de zaak te regelen, doch toen deze pogingen mislukt waren, heb ben zij bij de politie aangifte gedaan. De voortvluchtige A. heeft te Zandvoort ge woond en heeft zich eenige maanden in Wies- baden opgehouden.Vandaar schijnt hij nu weer vertrokken te zijn. De politie verzoekt zijn opsporing. Rooverbende onschadelijk ge in aakt. In de streek tusschen Schloden en Ivrottingen zoo verluidt uit Memel, hield zich in den laatsten tijd een communistische roovers- bende op, die daar het gebied onveilig maak te. Het behoorde niet tot de zeldzaamheden, dat boerenhoeven werden uitgeplunderd en daarna in brand gestokem, terwijl de bewo ners worden vermoord. Omdat was gebleken, dat de politie niet bij machte was, deze bende den baas te worden, werden militairen uit Litauen voor dit doel gerequireerd. Deze zochten de streek af en het mocht hun gelukken de bende in een hevig gevecht een nederlaag toe te bren gen. Twee-en-twintig woovers werden gevangen genomen, drie werden op de vlucht gedood, doch aan de rest is het gelukt naar Letland de wijk te nemen. Brug ingestort. Tengevolge van het zeer groote aantal personen, dat zich op een brug te Durrenburg in de prov. Saksen bevond ter gelegenheid van een zwemconcours, is de brug ingestort. Een honderdtal personen kwam in het water terecht. Vijf lijken werden uit het water gehaald. Het juiste aantal dooden is nog niet bekend. Bergsport-offers. Baar de „Times" verneemt, heeft de zware sneeuwval in de Beier- sche Alpen dezer dagen den dood van vijf per sonen veroorzaakt. Vier hunner werden bij een beklimming van de Watzmann door een vree- selijken storm overvallen. Twee wisten de hut op den top te bereiken, doch de beide anderen stierven onderweg van uitputting. Dezelfde storm overviel ook drie studenten uit München op een tocht door de bergen. Zij kwamen allen om het leven, van twee hunner heeft men de lijken gevon den. Het drankverbod in Amerika. Minister Weeks verklaarde in een intervieuw, dat de Amerikaansche volk zich niet kan vereenigen met het strenge drankverbod, en dat het een wijziging der wet zou wenschen, waarbij het ge bruik van licht bier en wijn is toegestaan. Gan- didaten, die een dergelijke wijziging op hun pro gramma plaatsen, hebben alle kans, herkozen te worden. Weeks zeide, dat, wanneer hij lid van het Congres was, in plaats van lid van het kabinet, hij voor een dergelijke wijziging van de wet zou opkomen. Het Russische leger. Uit anti-bolsje wistische bron zijn de volgende bijzonderheden over de organisatie en bewapening van het roode leger ontleend Op het oogenblik zijn onder de wapenen de lichtingen 1899, 1900 en 1901, te zamen 1.370.000 man tellende. Bovendien is er een soort keur korps, bestaande uit een half millioen manschap pen en aangevoerd door de beste officieren. Het geheele roode leger bestaat uit 31 infan terie en 21 cavalerie-divisiën. Een infanterie divisie bestaat uit 20.000 gewone soldaten, een cavalerie-divisie uit 12.000 ruiters. De officieren zijn voldoende talrijk en goed onderlegd. Voor liet meerendeel zijn het officieren uit het ge wezen tsaristische leger zij nemen hun dienst zeer nauwgezet waar. Uit het hoogere legerbevel moeten genoemd worden Toechatsjefski, de bevelhebber van de troepen aan het Westfront. Voor de revolutie was hij kapitein in het Russi sche leger en tijdens zijn krijgsgevangenschap in Duitschland werd hij boljsewiek. De bevel hebber van het Kaukasische leger, Jogorjef, was onder den Tsaar kolonel maar behoorde toen reeds tot de partij der sociaal-revolutionairen. Voor het overige zijn er veel Duitschers onder de officieren, vooral onder de instructeurs en de technici aan de militaire fabrieken en werkplaat sen. Hun juiste aantal is niet bekend. Op het oogenblik beschikt het roode leger over anderhalf millioen geweren, 200 stuks veld- en 500 a 600 stuks zwaar geschut, alsmede 10.000 mitrailleeurs. De uitusting van den rooden sol daat is nog al afwisselend er is Duitsch,Engelsch en Fransch materiaal onder, daar het meeste oorlogsbuit is. Uit Duitschland worden geregeld vliegmachines aangevoerd. De wapenfabrieken te Toela en Jzefsk leveren iederen maand 20.000 geweren en 30 millioen patronen af. De Poetilofski-fabrieken leverden in 1921 100 kanonnen. Kanonprojectielen worden o.a. vervaardigd door de fabriek Singer te Moskou en ook door de fabrieken van Brajnski en Oboe- chofki. Overstroomingen in Zuid Ser- V ië. Hel, water van de rivier Kriva, die buiten haar oevers was getreden en de overstroomingen in de omstreken van Koemanovo, heeft veroor zaakt, is thans aanmerkelijk gezakt. Tot dusver heeft men veertien lijken gevonden. De hoeveel heid vee, die is omgekomen, is zeer groot. De totale schade wordt geschat op 15 millioen dinars. Al 1 e n p e i' a u t o. De productie der Ford Mij beliep in Mei 135.000 wagens, zijnde een nieuw record. Ei' bestaat gebrek aan werkkrachten. De ramp te Ha m b u r g. Volgens een Braziliaanschen expert zou de ramp van de „Avare" aan sabotage te wijten zijn. b D r o o g t e. In het Zuidwesten van Japan is in vele maanden geen regen gevallen. De land- houwers hebben in sommige districten den rijst bouw gestaakt. Motor schoener in brand. Dezer dagen moest de Flamburger motorschoener „Bal tic" in brandende toestand Allinge op het eiland Bonrholm binnenloopen. In den loop van den dag slaagde men er in, het vuur meester te worden. De schade is belangrijk. Het schip was met een lading hout van Finland naar Gent onderwerg. Overreden. Te Tongelre werd de wed. v. Mijl, uit Leende, die aan de verkeerden kant van het perron uitstapte, door een juist passeerenden sneltrein gegrepen en overreden, zoodat ze kort daarop overleed. Stortregens. Uit Bristridja (Birtritz) in Transsylvanië Wordt gemeld, dat een onweers bui gevolgd door zware regens de stad heeft geteisterd. Talrijke huizen werden vernield. Twintig personen kwamen om. Bioscooptheater afgebrand. Gis ternacht is te Brussel in de Rue des Mégisseurs van de voorstad Anderlecht een bioscooptheater geheel afgebrand De brand brak uit na afloop van de laatste voorstelling, zoodat geen persoon lijke ongelukken zijn voorgevallen. De brandweer kon slechts met groote moeite de naburige hui zen behouden. MAAGSTOORNISSEN zooals maagzuur, oprisping, gal, slijm, verstop ping, gebrek aan eetlust enz. moeten zorgvul dig bestreden worden. De ondervinding van meerdere heeft geleerd, dat alleen de FRECO's MAAGTABLETTEN hiertegen beslist afdoende zijn, verwaarloost Uw kwaal niet. Per koker kosten dezen 60 eent en zijn 6267 12 Verkrijgbaar bij P.J.VAN DER SMAN, Drogisterijen, Hoogstraat 115, Schiedam en Vlaardingen. Rechtzaken. De waarheid mag gezegd wor den. De rechtbank te Dordrecht heeft gister uitspraak gedaan inzake de aanklacht van J.L. Pisuisse, ingediend tegen P.G.M.K., administra teur der Nieuwe Dordtsche Courant, die in zijn blad een critiek over het gezelschap Pisuisse had geschreven en opgenomen, waardoor Pisuisse en Jenny Gilliams zich beleedigd achtten. De rechtbank overwoog, dat niet bewegen is, dat bekl. opzettelijk de eer en den goeden naam van heiden heeft aangerand, of dat hij deze personen opzettelijk heeft beleedigd, alsook, dat de critiek naar haar oordeel niet is gesteld in zoodanige bewoordingen, dat ze voor de beide genoemde personen een noodeloos krenkend karakter zou hebben. Beklaagde werd vrijgesproken, en de civiele eisch tot schadevei'goeding van 150 aan elk werd aan de tegenpartij ontzegd. Gister is door de centrale Haagsche recher che een zekere J.S. uit Rotterdam aangebracht in verband met een diefstal van goud en zilver, voor drie jaar in Voorburg gepleegd. Laatste Berichten. Nederl. Spoorwegen. Gistermiddag had een deputatie van het spoor wegpersoneel een onderhoud met den Minister van Waterstaat,over de in de pers reeds vermelde loonsverlaging van 10% ypor het werkplaatsper- soneel, welke verlaging' door langeren ar beidsduur (54 uur) zou gecompenseerd worden. De Minister deelde op een desbetreffende vraag der deputatie mede, dat nog geen enkel besluit was genomen. Telegrammen. IERLAND. Minister-president. Collins is in het graafschap Cork gekozen met een meerderheid van ongeveer 10.000 stemmen. 3 uur stortte een vliegtuig, dat zich op 300 M. boven Longpré bevond, plotseling naar beneden. De aviateur en de mechanicien waren onmiddel lijk dood. B. A. J. WITTKAMPF, MOUTWIJNJENEVER „Absoluut spiritusvrij" Zacht Vol Smakelijk. Verkrijgbaar per glas en per maat en op kruiken en flesschen voorzien van Stedelijk Etiket van Echtheid, bij Burgerlijke Stand. Geboren: Juni 22. Neeltje Jacoba d.v. G. van der Most en H. J. Versteege, Gedempte Broersvest. Nicolaas Dirk Johannes z.v. J. Woord en J. C. van Zuidam, Fabristraat. Wil- helmina Nelia d.v. L. P. Timmers en C. Rutte- man, Thomas h Kempisstraat. Wilhelmus Petrus Matthers, z.v. P. B. M. Schoenmakers en H. A. Koevermans, Grofbaan. 23. Ephraim z.v. E. Schoneveld en J. Ouverwerk Zuidland- schestraat. Adrianus Lambertus Petrus zv.N.Zagwijn en M. J. Feelders, Eendrachtstraat. Overleden: Juni 21. Everdina Sondorp, oud 54 j. en 6 mud, echtgenoot van P. J. Ros- man, Oostsingel. 22. Jacoba Johanna Blie- kendaal, oud 5 dagen, Hoofdstraat. 23. An- netje Molenbroek,oud 20 j. en 3 mnd, Kreupel- straat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 24 Juni v.m. 2.35, n.m. 2.59. 25 Juni v.m. 3.12, n.m. 3.39. 26 Juni v.m. 3.53, n.m. 4.21. 27 Juni v.m 4.35, n.m. 5.02. 28 Juni v.m. 5.13, n.m. 5.40. 29 Juni v.m. 5.53, n.m. 6.27. 30 Juni v.m. 6.43, n.m. 7.17. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Sehied. Spoelingvereeniging" Heden f 1.70 per ketel. SCHIEDAM, 23 Juni. Aangekomen Engelsch s.s. „Loclie Katrine", ledig van Antwerpen, om hier te dokken in de Wiltonhaven. Noorsch s.s. ,Ruth", ledig van Rotterdam, om hier te repareeren in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 23 Juni. Aangekomen motor schoener Oscar" ,kapt. L. Boerma, ledig van Zwijndrecht om flesschen te laden voor Londen MIDDLESBROUGH, 23 Juni. Aangekomen s.s. „Neko", ledig van Schiedam. CARDIFF, 22 Juni. Aangekomen s.s. „Linge- dijk", ledig van Schiedam. SCHIEDAM, 24 Juni. Aangekomen Japansch .s.s. „Manju Maru", met olie van Dairen laatst van Liverpool voor N.V. Schieveem aan de Wilhelminahaven. Advertentlën. loujeides. Nat. Bedevaart van Brussel van 9 tot 17 Aug. Sermoenen door E.P. De Temmerman S.J. en E.P. I-Iouyet S.J. Bestuur E.FI. Swalus, pastoor O.L.V. LourdesJetteBrussel. (Een der treinen langs Paray-le-Mo- nial)6282 8 gevraagd voor dag, of dag en nacht. Aanmelden bij v. DONGEN, St. Liduinastraat 90. 6294 8 6280 25 Zie de Etalages De firma D. SCHWAGER- MANNzaRten overstaan van den waarnemend Notaris A. Reijers op Woensdag 28 Juni en zoo noodig op Donderdag 29 Juni des morgens 10 uur publiek om contant geld verkoopen de win kelinventaris en eenig meubilair van den heer B. SONNEVELD voor het pand Fabristraat 32 hoek van Beverenstraat bestaan de uit een groote partij Manu facturen, gemaakte- en Tricot- goederen, partij glas- en aarde werk, partij emaillewaren, bor stelwerk, behangselpapier met randen, winkelzakken, speelgoe deren, oranje en feestartikelen, grutters- en aardappelenbakken, kaasschaaf, sigarenbak, partij kruidenierswaren, verder buf fetten, tafels, stoelen, fauteuils, groote en kleine linnenkasten, chiffoniere commódekastje, spie gels, schilderijen, waschtafels, houten- en ijzeren ledikanten, gesp. kleed- waschbenoodighe- den, motorfiets, damesfiets. Van alle artikelen kunnen vooraf op den kijkdag monsters genomen worden. Te bezichtigen Dinsdag van 10 tot 4 uur. Goederen voor Openbare ver- koopingen worden dagelijks aan huis afgehaald. 6286 40 VLIEGONGELUK. PARIJS, 24 Juni. (draadloos) Gistermiddag ca Adverteert in da H.H. REGENTEN van het R. K. WEESHUIS alhier vragen prijsopgaaf voor de levering van gedurende de maanden JULISEPTEMBER 1922. Offerten worden ingewacht vóór MAANDAG 26 JUNI a.s. tot 12 uur vóórmiddag aan het R. K. WEESHUIS, Hoogstraat 44. Geregelde diensten vier maal per week naar Groningen, in verbinding met Westerbroek, Fox- hol, Hoogezand, Maartenshoek, Zuidbroek, Mun- sterdam, Veendam, Wildervank, Scheemda, Win schoten, Oude- en Nieuwe Pekela, Stadskanaal, Appingendam, Delfzijl, Nieuwe Schans enz. enz. Geregelde diensten van Rotterdam en Amster dam naar Sneek, Leeuwarden via Lemmer, Sta voren in verbinding met alle plaatsen in Friesland. Geregelde diensten voor Rotterdam—Helmond vice-versa via Dordt en 's-Hertogenbosch enz. in verbinding met alle tusschen gelegen plaatsen. Ondernemer C. N. VAN KONINGSBRUGGE. Geregelde diensten van Rotterdam naar Den Hel der, in verbinding met Krommenie, Westzaan enz. geven hierdoor kennis aan belanghebbenden dat zij als hunne VERTEGENWOORDIGSTER VOOR SCHIEDAM hebben aangesteld en in 't vervolg een rechtstreeksche dienst vanaf Schiedam zullen OPENEN naar genoemde rich tingen. Inlichtingen worden verstrekt door de VER- VOER-Mij G. ROEST en Go., waar tevens goe deren kunnen worden aangebracht, of door hunne bemiddeling afgehaald. 6281—104 DE BOOTDIENSTEN. HET SUCCE S-K O E K J E Alléén verkrijgbaar6291 40 Lange Kerkstraat 3. Tel. 550, Brugmanstraat 17. DAMES!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3