ATLANTIS, ZENf/K-jABifcTTQI SiiBwe StUabKck Courant. Kleine Aclvertentiën. A. BOSCH, Boterstraat §3, Tel. 580 M E IJ E R, Klfiswe Biiwei Ui, M Isftewlaaii, Alléén waar dal wiel draait, A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 §|jgg$g Ingezonden ülededeelingen. P. J. VAK DER SMAK iti v Ben eChte koker K kost WSBECT.enisaltijd Jfr i|A.MUï1 HARDT met handtekening Gemengd Nieuws. Rechtzaken. Scheepvaart. Handelsberichten Beurs van Schiedam. Advertentiën. P A I IMP R A vrorwaclat Te HUUR gevraagd TsSef. 9376. Abonneert U een prima Buitenband f2.05, met vol jaar garantie f3.25, f4.f5.50. Prima gegarandeerde Binnen banden f 0.65, f 1.20, f 2.25. Compleet Frame f2.90 met spatborden. Komt en ziet de pracht Bellen vanaf 27 ct. Voorvork f 3.75. Reuzen Bagage drager 98 ct., Fietsmandjes f 1.98, Sturen f2.25. Electr. Bulli Rijwiellamp f 9.50, Spatborden f 0.98 enz. enz. HOOGSTRAAT 69. LANGE HAVEN 60. Portwijn Zitslaapkamer Citroenjenever (Hoofd dc heer A. Baan) en E II (Hoofd de heer H. A. Nillesen). Voorgedragen worden de hoeren aan school G. 1. M. Buitelaar te Delft 2. C. Leertouwer te Delft en 3. J. W. v. d. Gang te Dried. Benoemd wordt dc heer Buitelaar. aan school E II I. G. Leertouwer te Delft; 2. M. Buitelaar te Delften 3. J. W. v.d. Gang te Driel. Benoemd wordt de heer G. Leertouwer. 3. Voorstel van B. en VV. tot definitieve benoeming van den heer J. Eering als on derwijzer aan de School voor Buitengewoon Lager Onderwijs. Dc heer Eering wordt als zoodanig definitief benoemd 4. Voorstel van B. en W. tot aanstelling van den heer 1'. J. Kram als makelaar, in ge distilleerd. Hiertoe wordt besloten. 5. Wijziging der gemeente begrooting, dienst 1921 en 1922. Goedgekeurd 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de voorwaarden van verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Anthonie Muijsstraat, kadaster Sectie M. no. 3124, aan den heer P. Huiskes q.q. Deze wijziging betreft slechts de al of nietbe- bouwing van een 2 meter breed e strook, waarvoor thans geen bezwaren meer bestaan. Goedgekeurd. 7. Voorstel van(B. en W. tot verkoop aan den heef A. Stablie q.q. van een gedeelte van het bouwterrein, gelegen aan de Aleidastraat tussehen deWest-Fraukelandsche- en de van Be verenstraat, kadaster Sectie M. o. 2887, ter groote van 2913 M. met 45 boven- en beneden kleine mid d en stands woningen Overeenkomstig bet voorstel wordt den grond tegen 17.40 per M2 verkocht. 8. Voorstel van B. en W. tot bet verleenen van premie, hypotheek en bouwerediet aan de firma P. Korsten en Zonen, ten behoeve van den bouw van 181 arbeiderswoningen in Oud-Mathe- nesse op den voet der premiebouwregeling. Tot een gezamenlijk bedrag van 1.198.700 wordt verleend. 9. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van premie, hypotheek en bouwerediet aan ile firma A. VV. Blokland en Zoon, ten behoeve van den bouw van 52 arbeiders woningen aan de Zwartewaalsche- en Geervlietschestraat. Tot een bedrag van f 358.522 wordt verleend. 10. Voorstel van B. en W. tot Verhooging van diverse crodieten verleend aan het Grond bedrijf, in verband met de afsluiting van den dienst 1921. Hiertoe wordt besloten. 10. bis. Voorstel van B. en W. tol, het verlee nen van een crediet van 3500.voor liet maken van een installatie met toebehooren tol, inwer kingstelling van de brandpoinp in hd| nieuwe Pompstation der Drinkwaterleiding. Het crediet wordt verleend. II. Voorstel van B. en W. tot liet verleenen van een aanvullingssubsidie van 2800 aan het St. Jacobs-Gaslhuis. WordL verleend. 12. Voorstel van B. en W. tot liet ver leenen van een subsidie ad 1034.03, aan de Bouwvereeniging „Eendracht" tot dekking van het exploitatietekort van het badhuis over het boekjaar 19211922. 't Crediet wordL verleend. 13. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen de levering van de aan te schaffen auto-sproeiwagen onderhands aan te besteden aan de firma Arij Jordaans, alhier, tegen een prijs van 10550. De machtiging wordt verleend. 14. Voorstel van B. en VV. tot wijziging der Verordening regelende de bezoldiging van ambte naren in dienst der Gemeente Schiedam ten aan zien van het onderwijzend personeel, verbonden aan den Gemeentelijken Handelsavondcursm en het personeel verhonden aan den dienst der Gemeen tewerken Voor dezen laats ben dienst geldt het een twee tal personen die thans nog den titel hebben van onderbaas en voorman; voorgesteld wordt deze en den rang van baas te plaatsen, waardoor hun positie verbeterd kan worden. Hiertoe wordt besloten. 15. Voorstel van B. en W' tot wijziging van het Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. Dc wijziging heeft betrekking opde ondersteun den die voor rekening van het Burgerlijk Arm bestuur zijn uitbesteed in gezinnen of gestichten welke aan dat bestuur voldoende waarborgen kunnen geven, dat ook goede verpleging daarin mogelijk is. Goedgekeurd. (Wordt vervolgd) ERECO's Zenuwtabletten, tegen examen vrees, slapeloosheid, onrust, gejaagdheid, per koker 60 cent. FRECO's Maagtabletten tegen div. maag kwalen, als maagzuur, oprisping, gebrek aan eetlust enz. per koker 60 cent. FRECO's Hoeidpijntabletten per koker 45 cent, binnen 10 min. afdoende tegen de hevig ste hoofdpijn. FRECO's Zenuwhoofdpijnpoeders, tegen Zenuw koorts, Zenuw in de tanden, per poeder 8 cent. per doos a 26 stuks f 1.70. Honderden ongevraagde dankbetuigingen ontvingen wij reeds. Bovenstaande tabetten zijn verkrijgbaar bij Hoogstraat 115, Schiedam en Vlaardingen, en VLEK, R Kerkstraat 29. ff 3f| voorzienvan pl P§ M den naam II. A. J. WITT KA MP F, MOUT WIJN JENEVER „Absoluut spiritusvrij" Zacht Vol Smakelijk. Verkrijgbaar per glas en per maat en op kruiken en flesschen voorzien van Stedelijk Etiket van Echtheid, bij Royaal. De directie der N.V. Kon. Stoom weverij te Nijverdal heeft ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der fabriek 150.000 ge schonken voor een pensioenfonds, 50.000 voor een weduwen- en weezenf'onds, 10.000 aan het Salomonson-fonds, afd. A. en idem aan afd. B. en 15.000 aan bet ziekenfonds. Het perso neel kreeg een week extra loon. Mo tor botter vergaan? De goede ren door de sleepboot „Titan" te IJmuiden aangebracht, bleken afkomstig te zijn van den motorbotter II. D. 185. Thans kan als vrij zeker worden aangenomen, dat deze botter met de drie opvarenden verongelukt is. Treurig ongeluk. Te Vijlen bij Vaals had in de oude Cementfabriek, meldt de „Limb. Koerier", een vreeselijk ongeluk plaats, dat 2 menscbenlevens kostte De ongeveer 35 Meter diepe put, eenige jaren niet meer in gebruik, gaf weinig water meer. Een der arbeiders een Duit- scher, neef van den eigenaar, wilde de oor zaak er van onderzoeken, doch begaf zich zonder vastgebonden te zijn aan touw of ketting naar beneden. Nauwelijks op zekere diepte plofte hij bedwelmd door de stiklucht naar beneden. Een andere arbeider H.S., toog direct naar onder om den ongelukkige mogelijk nog te redden. Doch deze raakte ook spoedig gedeeltelijk bedwelmd doch wist nog snel naar boven te komen, waar bij in de buitenlucht moest gebracht worden, en weer bijkwam. Onderwijl wilde de arbeider J.S. nog een daad van naastenliefde doen en zijn medearbeider uil den put probeeren op te halen. Met een dik koord om 't lijf werd hij naar bene den gelaLen. Onder gekomen bond hij zijn mede- medearbeider, die reeds dood was, aan eenketting ontdeed zich zelf van 't touw en bond dit nog aan 't slachtoffer. Terwijl deze nu naar boven getrokken werd, steeg hij zonder Louw of wal om 't lijf naar boven, doch nauwelijks op de helft of hij stortte met een plof naar de diepte en hij werd het slachtoffer zijner menschlievendlieid. De eerste ongelukkige was spoedig boven gebaald alle pogingen om de levensgeesten op te wekken mislukten. Het tweede slachtoffer moest in den diepen put blijven liggeii, daar niemand liet meer waagde af te dalen. De eerste was ongehuwd de tweede gehuwd met 2 kinderen. Het heele dorp is diep onder den indruk van dit al tedroevig geval. D c vlucht om de wereld. Majoor Blakc is op zijn wereldvlucht gistermiddag om vier uur te Bagdad aangekomen, na ongeveer 800 K.M. dwars over de woestijn te zijn gevlogen. Aardbeving. Gisteravond is in Noor wegen een lievige aardbeving waargenomen in bet district van de Noordfjord Dij Aalesund. Dc beving duurde 52 seconden en was zoo hevig, dat de huizen stonden Le schudden en potten en pannen in stukken sloegen. Dorp verwoest. Een wervelstorm heeft het dorp Mueng in den Eifel verwoest. Alle huizen zijn ingestort of zwaar beschadigd. Dc menschen zijn er ongedeerd van af geko men, doch de schade beloopt vele miljoenen mark. Mij ngasontploffing. Bij een ont ploffing in een kolenmijn nabij Stirling in Schot land weiden twaalf arbeiders gedood en vijf gewond. De hervatting van liet werk werd belet door de ophooping van gas in de mijn. De red dingsbrigades waren gisternacht nog in actie teneinde nog zes vermiste mijnwerkers, tevinden. Spoorwegongeluk. Te Parijs heeft gister een spoorwegongeluk plaats gehad aan het Noorderstation. Een trein, die uit Montsoult kwam, ontspoorde, doordat de koppeling brak, ongeveer 400 M. van liet station af. Tot dusver zijn er 2 dooden en 50 gewonden geteld. Valse lie munters gearresteerd, De „Breslaner Zeitung" deelt mede dat bet aan de poli Lie te Breslau is gelukt, een uit zes of zeven leden bestaande bende van valsche mun ters op het spoor te komen en te arresteeren. De bende was van plan zich bezig te honden met het vervaardigen van valsche dollarbil jetten. De met zorg gemaakte cliché's werden echter nog te rechter tijd in beslag genomen, nog voordat er valsclie biljetten waren gedrukt. Het vliegongeluk in Ne d.-I n d i e. Naar Aneta verneemt zal de conclusie van de commissie, ingesteld om een onderzoek in te sLellen naar de oorzaak van de vliegramp bij Antjol, waarschijnlijk luiden, dat het toestel niet overbelast was, zooals oorspronkelijk alge meen vermoed werd, doch dat bij een lichtere belasting bet ongeluk waarschijnlijk voorkomen zou zijn. De bestuurder Hussni was de bekende Turk- Sche oorlogsvlieger, later in Duitschen dienst. De heer Van Huüt dankt liet behoud van zijn leven aan het feit, dal hij de eenige passagier was, die niet vastgebonden was, aangezien de riem te klein bleek. Hij werd in de bocht uil het toestel geslingerd en viel van een hoogte van vijftig meter in het struikgewas. De Indische pers verzamelt gelden voor de oprichting van een monument voor de gevalle nen. Lange vingers en lange beencn. Toen de ladelichter A. Kw. in afwachting van zijne overbrenging naar Arnhem in het arrestan tenlokaal te Veeriendaal werd opgesloten, had de politie niet kunnen denken, dat de vogel den volgenden morgen gevlogen zou zijn hetgeen bleek, toen zij liern naar Arnhem wilde overbren gen. Na eerst bet luikje in de deur, waardoor eten wordt toegereikt te hebben opengebroken, heeft hij er de beide grendels af weten te krijgen. Daarna beeft hij getracht door ondergraving van de buitendeur op den openbaren weg te komen, hetgeen hem, nadat hij met zijne handen een gat van l/2 meter diep had gegraven, niet kon gelukken. Vervolgens heeft hij twee ijzeren spij len uit bet raam gebroken, waardoor hij kon ontvluchten. Vlug verhuize n. De familie v.V. te Vlaardingen zat gezellig Ler viering van de zilveren bruiloft bijeen. Onverwacht braken de binten van den vloer en het geheele gezelschap met kasten, orgel, tafel, enz.,zakte naar de laagte en kwam terecht in liet modderwater onder den vloer. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor,allen kwamen met den schrik en eenige lichte kwetsuren vrij. Den huiseigenaar was kort te voren medege deeld, dat de binten slecht waren. De d r a a d 1 o o z e. De Fransche minister raad heeft besloten, dat het draadloos-telefo nische station op den Eiffel-toren driemaal daags ten behoeve van den landbouw draad loos-telegrafisch een bulletin betreffende de weersverwachting zal uitzenden. De burgemeeslers van alle gemeenten van Frankrijk zijn uitgenoodigd zich een toestel aan Le schaffen om draadloos telefonische boodschap pen te kunnn ontvangen. Luchtschip ontploft. Een lucht schip, dat in April j.l. uit Engeland naar Japan was overgebracht, is Maandag j.l. ontploft en ge heel vernietigd.De hangar, waarin het luchtschip zich bevond, is eveneens verwoest. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een moord om de taalkwestie. De „Tel." verneemt uit Brussel Een moord orn de taalkwestie behoort ongetwijfeld tot de uit zonderingen. De Belgische bladen melden, dat er een heeft plaats gevonden te Aeren nabij Lessen. Maandagavond bevonden zich ver scheidene personen, onder wie de heer Van der Perre, wethouder van die gemeente en waar nemend burgemeester, in een herberg aldaar. Op zeker oogenblik ontstond een lievige woor dentwist over de taalkwestie tussehen den lieer Van der Perre en den 30-jarigen land bouwer Durand. Toen de twist om één uur in den morgen op zijn hevigst was, zette de her bergier al zijn klanten buiten de deur. Vier uur later vond een werkman, die naar zijn werk ging, het lijk van Durand met inge slagen schedel langs den weg liggen. De waar nemende burgemeester is, onder verdenking den moord te hebben gepleegd, gearresteerd. S 1 a g e r- kroonprete n d ent. Op de Smithfield-vleeschmarkt te Londen is geen geringe sensuLie gewekt door liet feil., dat een ond-vleeschbouwer George Frederick Gri- maldi in allen ernst zich heeft opgeworpen als kroonpretendent voor Monaco en als fei telijk rechthebbende op het casino van Monte Carlo. Het schijnt vast te staan, dat de preten dent de feitelijke elfde markies Grimaldi is en van oud-Genuaeschen adel afstamt. Hij had reeds het voornemen zijn aanspraken te doen gelden toen Prins Albert stierf. Hij verkocht zijn vleeschzaak en ging naar Monaco, nadat liet College van herauten van wapenen zijn aan spraken op den titel Grimaldi had onderzocht en goedgekeurd. Deze Grimaldis zijn in de geschiedenis bekend als krijgslieden, kardinalen, staatslieden en vorsten. Een hunner werd vorst van Monaco, een ander sneuvelde in den slag van Crécy, waar hij de Genueesche kruisboog schutters aanvoerde tegen de Engelsche boog schutters. De zoon van den pretendent, die in automobielen doet, zegt dat de zoon van den overleden vorst, die hem nu zal opvolgen, ont sproten is aan een huwelijk, dat in 1880 door den Paus ongeldig is verklaard. Bovendien ver biedt de Saüsclie wet de opvolging in de vrouwe lijke linie. De pretendent is nu in Monte Carlo, waarhij een dagvaarding heeft laten uitbrengen om in het bezit van zijn goederen te worden gesteld. Aanslag op een trein. Men meldt uit Weenen In de streek van de Semmering is een aanslag gepleegd op en D-trein VVeenen-Rome, welke door hetoprichten van een barricade mid den op het spoor, tot ontsporing is gebracht. De barricade was opgericht vlak bij een station, zoodat het onbegrijpelijk is, dat de baanwach ters er niets van zouden hebben gemerkt. De trein is ontspoord, doch door de tegenwoordig heid van geest van den machinist is liet onge luk lot eenige materieele schade beperkt en is er niemand gekwetst. Er is een gestrengelijk onderzoek naar de oorzaak van liet ongeluk ingesteld. Groote brand. De onlangs geopende werkplaats der Servische spoorwegen te Semen- dria is in den afgeloopen nacht afgebrand. De machines konden niet gered worden. Men schat de schade op 15 miljoen dinar. De rechtbank te Heerenveen veroordeelde den inbreker Kuperus tot drie jaar gevangeniss traf. Hoog water te Hoek van Holland. 14 Juli v.m. 6.20, n.m. 6.49. 15 Juli v.m. 6.57, n.m. 7.27. 16 Juli v.m. 7.38, n.m. 8.07. 17 Juli v.m. 8 25, n.m. 8.55. 18 Juli v.m. 9.22, n.in. 9.54. 19 Juli v.m. 10.31, n.m. 10.06. 20 Jul v.m. 11.45, n.m. 12.15. SCHIEDAM, 15 Juli. Vertrokken s.s. „Goor- kha" (Union Castle Lijn), ledig naar Rotterdam. NEW CASTLE ON'TYNE, 13 Juli. Aangeko men s.s. „Saxon Star", ledig van Schiedam. FIRTH OF FORTH, 14 Juli. Aangekomen: vrachtlogger „Gevaerts van Simonshaven" met ballast van Schiedam. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingve eeniging". Heden f 1.80 per ketel. een flink BENEDENHUIS op nette burgerstand. Brieven onder opgaaf van huurprijs en grootte onder No. 6572, Bureau van de Nieuwe Schiedamsche Courant. 8 FOTOGRAAF, BOTTERDAM. Atelier» gelijkvloer». Halt* lijn 8. 10 op de TELEF. 436. 6577 40 Kleine advertentiën hoogstens 30 woorden f 1. per plaatsing. Ieder woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f 2. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden fl.50 per Liter, f 0.80 per halven Liter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boterstraat 63, R. K. Juffrouw zoekt tegen 1 Augus tus een met pension in het centrum der stad. Brieven no. 1320, Bureau Nieuwe Schie damsche Courant. Ter overname aan geboden een in goe den staat zijnde kin derwagen. Adres Huijsman- straat 47. In verband met hoog accijnsbedrag is kwaliteit en sterkte nu Hoofdzaak. Deze eigenschappen bezit in hooge mate de heerlijke der firma A. DAALMEIJER, per glas en per maat en verpakt verkrijgbaar bij

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3